Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:16 Muž Jarry [1437] – Co je to za parazita?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidám dotaz i sem do obecnějšího vlákna s doplněním (případně prosím správce o odstranění z vlákna Skalára nemoc). Začalo to před pár měsíci u jedné skaláry, tenký bílý parazit na prsní ploutvi. Asi před týdnem jsem to samé našel na samečkovi ramirezky a 2 dalších skalárách (opět pouze na prsních ploutvích), ramirezka je napadená více, viz foto (je tam vidět 5 parazitů na boku včetně jednoho na prsní ploutvi). Skaláry nevykazují žádné problémy, žerou, třou se, i takto napadená ramirezka se chová celem normálně, neschovává se, normálně žere. Prostudoval jsem co se dalo, ale nic moc mi z toho nevychází. Mohlo by jít o žábrohlísty? Popisu to odpovída asi nejvíce. Ramirezka je aktuálně v provizorní karanténě, kam jsem přidal eSHa 2000 + Exit, zatím po 20h bez účinku. Jako další krok by asi bylo pořízení Tremazolu, ale nechce se mi cpát do akvária léčiva bez jasné diagnózy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 18:49 JoKa Re: Irbis191
Ta fotka je těsně po výměně vody, nebo vidím plíseň i na dekoracích??
Jinak souhlas s Romanem, ta ryba to má s největší pravděpodobností za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 18:48 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Díky sad já jsem pro své nemocné rybičky taky za vraha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 18:24 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Hmm, to nevidím moc dobře, ta vyklenutá břišní dutina je podle mě janým důkazem přítomnosti již namnožených bakterií a je jenom otázka času, kdy to rybu umoří, nezachraňoval bych tu rybu. Ovšem jsem zde za vraha a rád si počkám, co poradí někdo jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 18:20 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku a je nějaká možnost i pro společenské akvárium? Já nemám žádnou karanténu a silně pochybuju o tom, že by mi ji mamka povolila hmm :-O :-O
Přikládám foto čichavce. Za nekvalitu se omlouvám - foceno mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 16:15 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Rybu bych izoloval a vodu v karanténě silněji zasolil, tedy v poměru polévk. lž. na 20 litrů vody, kde bych topil na 30st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 16:10 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Tak ale co mám dělat? Samozřejmě, že bych do akva nelila jen nějakou "vodičku" na doporučení v akvaristice...
Čichavec nemá trhavé pohyby, může být přežraný, ale to by pak asi neměl odstété šupiny- ty ale jen trochu má odstáté né přímo zčepýřené. Sem tam nějaká šupinka. Vím, že akvárko nebylo dobře založené, nevhodná osádka, nevhodné všechno... no začátečnické chyby.
Ale ve velkém akvárku žádný úhyn nemám... tak aspoň tak :-( :-O
Asi se to nezpraví při obyč vodoléčbě co?
Snažím se včera jsem odkalovala (odkaluju tak +- autobus 1x týdně 1/3 - 1/2 vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 15:07 R Muž romant [27987] Re: necekjiri
Zkoušet něco na čichavcích, to je cesta do pekel a hlavně když nenapíšeš, aby to proběhlo v separé, protože jak tomu dotyčná tazatelka podlehne, napere do akvária direct, tak bude místo jedný ryby za 30,- Kč řešit celý akvo, který dostane tím directem pěkně na oprdí. Už jsem to tady, ostatně i tobě před chvilkou psal několikrát, snažit se za každou cenu léčit a vyléčit čichavce je mnohdy nadlidský úkol a velké procento případů končívá neúspěchem. Kvalitní prostředí, odpovídající péče a nebývá léčba, tedy toho drsnějšího preparátního doporučovaného typu vůbec nutná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 14:32 Muž necekjiri [2] Re: Irbis191
To by mohl být střevní bičíkovec (ty hlenovité, bílé výkaly). Má ryba i trhavé pohyby, třepe sebou? To nafouklé břicho a šupiny to by zase mohla být infekční vodnatelnost. Na ty střevní bičíkovce by šel použít Sera Flagellol (nebo Entizol - ten je jen na předpis od veterináře, ale někteří akvaristi ho mají pro své účely). Na tu vodnatelnost bych zkusil sera bactopur direct, dobrý prodejce prodá i jednotlivé tabletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 14:13 Žena Irbis191 [13] – Čichavec
Ahoj už jsem tu zase sad no jo, malé akvárko-neutuchající problémy...
Tentokrát je to čichavec... Má trošilinku nafouklé břicho a na něm zježené šupiny. Žere normálně občas trochu méně. Ale hlavně má dlouhé bílé (místy průhledné) výkaly tak že by nějaký parazit? :-O nevím...
Nechce se mi ho utrácet :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 13:59 R Muž romant [27987] Re: necekjiri
Ten stav je nedobrý. Pokud nezabírá direct směřuje ryba ke druhýmu břehu. Léčba čichavců je vždy velmi obtížná a úspěšnost velmi nízká. Nějaké bakteriální onemocnění bych podle fotek tipoval, ale konkrétně si odhadovat netroufám. Osobně si myslím že, pokud dochází takto k recidivě, by mohla být chybka někde v kvalitě prostředí.Podle mě se ta ryba už trápí, nesnažil bych se o její léčbu a ukončil to sám.
Edit: Kombinace živorodek a čichavců je vždy tím rizikovějším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 13:44 Muž necekjiri [2] – Čichavec pyskatý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám jednoho čichavce pyskatého, kterému se vždy trochu zježí šupiny (jen polovina těla), jsou trochu odstáté a tím i ztrácí barvu. Čichavec jinak normálně jí a plave s ostatními. Normálně bych řekl, že jde o infekční vodnatenost, ale nemá vypouklé oči a ani mi nepřijde, že by měl nafouklé břicho. Mám ho těď 4. den v karanténě. Dávám mu bactopur direct. Už to má takhle 3x. 10 dní v karanténě, pak je dalších 10 dní dobrý. Co si o tom myslíte? Co rybě je? Špatně zvolená léčba? Díky za názory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2017 12:41 Žena Karnal [196] Re: Kapr
Ty příznaky, včetně otírání, na otravu NO2 či amoniakem vcelku sedí. Včetně popisu péče o akvárium. Je třeba si uvědomit, že některé ryby (i jednotlivci stejného druhu), můžou být odolnější, takže je to složí později, případně jen lehce poškodí (následky si ale nějaké ponesou, i když jim to třeba jen o něco zkrátí dožití).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 12:23 Muž Kapr [9] Re: Maq
Cau. Je mi to jasny. Vcera jsem menil a dnes budu taky. Kazdopadne kazdy den po nekolik tydnu menit vodu je dosti prehnane. Budu to delat obden, tak 14 dni,ale kazdy den urcite ne. Za prve ta koncentrace nemuze byt tak velka kdyz se to memi co druhy den a za druhe kvuli zamestnani na to kazdy den cas nemam. Kazdopadne diky za prispevek. :-) A jeste bych chtel napsat, ze muj syn mel 15 litrove akvarium a v nem pavi oka neonky a platy. Mel ho rok a voda se tam menila 3x za ten cely rok, mel jenom umele rostliny a krom plat tam ty ryby prezivaly. Takze je mi divne ze to ty neonky takhle sebralo v 70 litrove nadrzi po cca mesici a pul i kdyz jsem za tu dobu menil vodu taky 3x. A vubec jestli jsou byly ryby otravene, proc jsou divne jenom 2 neonky a ta treti je vpohode? Nemelo by to mit dopad na vsechny obyvatele nadrze? Jako nepopiram ty sracky jak si psal, jen mi tu neco unika a ja nevim co. Kvuli otrave se preci nebude danio trit o vsemozne predmety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2017 20:38 Maq Re: Kapr
romant napsal vše podstatné, ale možná se bude hodit do-vysvětlení.
Ryby asi nemáš nemocné, ale otrávené. Protože jsi měl akvárium bez rostlin, hromadily se Ti ve vodě odpadní látky. Z nich nejdůležitější a nejnebezpečnější je dusík.
Až budou rostliny dobře růst a filtr bude tzv. zaběhlý - což obojí bude trvat několik týdnů - tak budou ten dusík "uklízet" a bude stačit vyměňovat vodu jednou týdně třeba 30%. Ale to zatím nenastalo, takže máš vodu plnou jedovatých sraček, ano, sraček, i když vypadá čistá. Proto teď budeš muset denně měnit vodu, po dobu několika týdnů.
Chlóru se neboj, ten je ve srovnání s tím kvantem dusíku nula nula nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.01.2017 13:41 R Muž romant [27987] Re: Kapr
Ale na bubáky nedej, normálka to natočíš přes prchu a máš chlór, kterýho je ve vodě stejně minimum pryč do hodiny a to jsem to ještě natáhnul. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:40 Kapr Re: romant
Jenze ja nemam odstatou vodu a chlor ti vyprcha do 24 hodin sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:35 R Muž romant [27987] Re: Kapr
Já bych měnil už dnes a zítra znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:31 Kapr Re: romant
Ok hned jdu napustit barel a zitra jim vymenim pulku. zatim diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:30 R Muž romant [27987] Re: Kapr
No, ten půjde kukat, s tím nic nenaděláš, znovu vyměnit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:29 Kapr Re: romant
Vcera jsem menil asi tretinu mozna o neco vic. Ale dnes rano ten otik :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 13:21 R Muž romant [27987] Re: Kapr
Vyměň polovinu vody obdobné teploty a sleduj reakci ryb, podle mě je ne zcela funkční nitrifikace, nebo-li se ti tam hromadí škodlivý N látky a tou výměnou je zředíš a osádka by měla tzv. ožít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:15 Kapr – Nemoc ale nevim jaka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Pokusim se napsat co nejvice informaci, takze si asi poctes ;-) Pred cca 2 mesici jsem zalozil novou nadrz V50,D50,S30 cca 70 litru. Puvodne to melo byt akva. ADA stylu, ale jelikoz jsem se narychlo musel zbavit male 15 l nadrze kde byli jen pavi oka 3 neonky a ancitrus, tak jsem vetsi nadrz osazel narychlo koupenym sterkem a umelymi rostlinami. K neonkam jsem chtel prikoupit vice ks, ale zatim se mi nepodarilo sehnat vetsi kusy, jelikoz ty me jsou uz trochu odrostle a v akva kde chodim maji sotva centimetrove. Dokoupil jsem ale 6 danii pruhovanych. 1 danio jsem hned druhy den lovil mrtve na 99% umrelo v dusledku pohmozdeni kdyz me ho v akva vylovovali, jsem o tom presvecen. Pak par tydnu bylo vse ok, ryby zrali jak meli byli cile, az teda na druhe podezrele se chovajici danio, ktere podle me utrapili ostatni, jelikoz me prodavac prodal jedno zavojove (s dlouhymi ploutvemi) a to neni tak rychle jako normalni danio a podle me ho proste utyrali. Dokoupil jsem tedy jeste 4 dania. Prvni vymenu vody jsem delal asi po 3 tydnech a asi 1/3 vody. A celou dobu jsem si rikal ze ty umele rostliny byli ze zacatku fajn, ale libili se mi cim dal mene. Overil jsem si teda kvalitu substratu co mam (v octu nic nesumi) a zacal jsem postupne odebirat plastove kvetiny nahrazovanim za zive. Pred asi 10 dny jsem koupil 4 nadherne pancernicky a 4 otiky. Ty jsem mel v karanteni nadrzi tyden a pak jsem je soupnul mezi ostatni. Druhy den vypadalo vse ok, ale trochu se me nezdali ti otici. jeden z nich mel vybledlejsi barvu a neustale stahnute ploutvicky a to nevesti nic dobreho. V jedne pulce nadrze byli uz jen zive kvetiny a v druhe jeste stale plasove. Rikam si ze to musim dat doporadku jinak se mi nejaky z pancernicku zrani o ty pichlave plasty. No a vcera rano jsem nasel jedno danio jak je zapichnute v plastove trave, to me tak nasralo ze jsem hned jel do shopu a koupil zive rostlinky, vyhazel vsechny plasty z akvarka a ted uz tam mam jen zive rostliny. Ale to na tom nemeni to ze dnes 1 otik lezel na dne mrtvy. 2 ze 3 neonek se strani vubec nevylezaji, maji zrychlene dychani a za zabry cervene, mozna jim i trochu odstavaji ty zabry, ale ruku do ohne za to nedam. Otici uz maji vsichni splaskle ploutve, briska plne. jo ty d neonky maji jeste vybledlou barvu. A nektere dania taky zrychlene dychaji, ale ne vsechny. U danii jsem si uz nekolikrat vsiml ze se snazilo otirat o vse mozne v nadrzi. Dulezite je taky to ze jidlo co jsem jim daval a bylo do minuty pryc, ted se drzi na hladine treba 10minut. Zatim jsem nespozoroval zadnou odchylku od normalu pouze na ancistrusovi, ktereho uz mam vice jak rok a 4 pancernicci serbovy jsou taky zatim v normalu. Mam podezreni na zabrohliste, ale co jsem to tak procital, tak si nejsem vubec jisty, protoze ryby se vybec nevyskytuji u hladiny jako by se dusili. Proste se jen strani, rychleji dychaji a jsou vybledne, jen nektere. A malo zerou a maji vice zakrvene pod zabry a to taky jen nektere. Proste nevim. Vcera jedna mrtvolka dneska jedna a ja neumim zjistit presnou pricinu. Jinak vodu jsem menil cca 1 za 14 dnu 1/3. Ted to budu delat co tyden radeji a vcera jsem jim po vymene vody dal lzici morske soli. Filtr jsem ze startu pouzival maly vnitrni do 50 litru a pred tydnem jsem zapojil vnejsi, opravdu monstrum a v nem i uhli jen na par dnu (vim, ze ucinne je jen par hodin) podle me je az moc velke a vykonne na 70 l akvarium, ale rozhodne me to z nadrze pracku nedela a byl levny, tak proc ne. samozrejme maly vnitrni filtr stale v akvariu jede, a pojede asi jeste par tydny nez se v tom vnejsim namnozi dostatek bakterii. Svitim cca 12 hodin denne, diodami s regulaci svitivosti, s tim ze rano sviti tlumene pres odpoledne az k veceru cca 6 hodin temer na max. (nevim hodnoty, ale je opravdu silne) a k veceru zase nez jdou ryby spat jim to postupne tlumim. Prikladam foto jak jinak nez z mobilu a prosim o snad seriozni odpovedi jak mam postupovat a co by to mohla byt za nemoc nebo co delam spatne. foto neonky neslo poridit jinak je stale schovana a tak na te priblizene fotce vypada celkem normalne, na te druhe ma otevrenou tlamku, to jak rychle dycha, ale to jde zachytit pouze na video.jo jeste teplotu udrzuji na 22C. Dekuji. 20 let zacinajici akvarista :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 17:33 Adam – Zranění?
Fotka k příspěvku Prosím, poradíte mi někdo jestli to je zranění a čím to léčit? Ryba nežere, je odlovená v provizorní nádrži. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 16:55 JoKa Re: Kessiik
Mycopurem bych to neřešil, nejsem fanda necílené léčby léčivem s pochybnými účinky. Doporučím maximálně širokospektrální léčivo, konkrétně s Eshou 2000 mám dobré zkušenosti, zvládne toho opravdu hodně. Přeléčit celé akvo, nepřelovovat, to by byl další stres, další změna. Širokospektrální léčivo doporučuji proto, že se skutečně domnívám, že si toho ta rybka přinesla více... Léčivo aplikuj přesně podle návodu (žádné výluhy, ani prostředky na úpravu vody během léčby). Léčivo aplikuj těsně před zhasnutím světel a postupuj důsledně podle návodu...
Po ukončení léčby, v rámci rekonvalescence, měň poprvé 1/2 a pak 1/3 obden minimálně týden. Tuto novou vodu můžeš lehce zasolit (polévková lžíce na 50 l vody - ale až po ukončení léčby, nikdy nemíchat léčivo a kuchyňskou sůl - jód a fluor spolu reagují a může způsobit problémy - pokud by si solil během léčby, tak jedině solí mořskou, bez jódu) a nějaký list mandlovníku, případně torben...
Každopádně tu teplotu zvedni okamžitě na těch 30, ostatní ryby to dočasně zvládnou. Mezitím se rozmysli, co chceš, jestli terčovce, to znamená teplota v prvních dvou letech života 31 a nevhodné ryby pryč, nebo chceš ostatní ryby a placky budou permanentně v diskomfortu a nemoci se můžou vracet. Vysoká teplota jim posiluje přirozenou imunitu... Divil by ses, kolik toho terčovec rozchodí, když má dobré podmínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 15:57 R Muž romant [27987] Re: KatkaPtacatko
Vnitřní paraziti, děrová nemoc, tedy naprostá klasika u ramek. Ryby budou chvilku vzdorovat, zkusíš nějak léčit, ale výsledek bude, že stejně půjdou kukat. Vím, jsem hnusnej, ale tak nějak to bude. Přečit si tenhle článek. rybicky.net/clanky/1451-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 15:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kessiik
Děkoval jste předem jednou, a rady získal dvě ode mne, další od Pepy... dobrý kšeft. A co se týká ceny té ryby... +- je znám, proto vím, o čem mluvím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 15:25 Kessiik Re: Urtman
Akvarko ma 500 l. Ryby urcite vratit nemuzu, jelikoz prodejce neznam. Ale je to moje chyba mel jsem si toho vsimnou jiz na burze. Proto se spis ptam, zda bych mohl ryby nejak zacit lecit (doma mam Sera Mycopur). Tak me napadlo jestli je nepremistit do mensi nadrze s tim, ze je budu lecit tam. Urcite se mi je nechce klepnout a vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 15:21 Kessiik Re: LiborSprysl
Nevsiml jsem si, ze bych na te burze byl s vami, aby jste mohl soudit jaka byla cena ryby. Na forum jsem prisel s prosbou o radu, za kterou jsem predem podekoval. Nikomu jsem se, zde nevysmival nikoho jsem neschazoval. Takze si prosim nechte sve vtipne poznamky priste pro sebe, nebo pro nekoho koho to zajima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2017 12:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
No nebyla moc kvalitní, zase byla levná... no nekup to... Vidím hlavní problém v tom, že ta ryba vystydla na burze a cestou domů ... ono těch 31 teď může být docela vražedných... :-P ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 12:50 JoKa Re: Kessiik
No nic moc informace, pro ty ryby teda...
Nejlepší by bylo je všechny vrátit. Jednak ti prodali fakt bídu (i barva, počty pruhů, ploutve, prostě paskvil. Upřímně, zatím asi nejhnusnější terčovec, co jsem viděl) a druhak je nedáváš do dobré společnosti.
Jsou ještě mladý, potřebují 31 stupňů. Je to hejnová ryba, minimálně 6, lépe 8 kusů. Tu teplotu kvůli ostatním nevyřešíš. Paví oka jsou prasátka, to je také špatná společnost pro placky...
Léčit by si to mohl, ale nemá to asi význam, vrátíš ho zase sem a problém se vrátí... Za normálních okolností bych doporučil zvednout teplotu a zasolit, ale jak jsem psal, to u tebe nepůjde... Navíc, pokud to má z podmínek, jako že zřejmě ano, tak ta plíseň nebude jediný problém....
Jak je to vlastně velké akvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 11:31 Žena KatkaPtacatko [0] – Ramirezky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Na konci roku jsem si koupila 3 ramirezky gold, u jedné se minulý týden objevily bílé fleky na hřbetní ploutvi. V pátek měla i mezi očima bouli, ta jeď taky jako bílý flek. A navíc má vybledlejší barvu než další 2 ramirezky. Plave normálně, o nic se neotírá, jen víc "mele" papulou.
U druhé ramirézky se objevil bílý flek na zadní ploutvi a dnes jsem si všimla červených skvrn na čumáčku. Jinak je aktivní, normálně zbarvená.
Co by jim mohlo být?
V akvárku je s nimi jenom 6 neonek a jeden otík, kytkám se moc nedařilo, ale už se rozjíždějí (zapomněla jsem jim přidat hnojivo ke kořenům, které už stihly vyčerpat).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 11:24 Kessiik Re: Urtman
Teplota je mezi 28-29 stupni. Gavunky bossemanovy + nejake pavi oka a tetry cervenouste. Jine ryby nejevi znamky nemoci. Mam tercovce odlovit a pripadne je necim zacit lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 11:16 JoKa Re: Kessiik
Nekoupil si moc kvalitní rybu. I celkově je v bídném stavu.
Počátek plísňového onemocnění...

V jaké je máš teplotě? A jaké jiné ryby jsou s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 10:24 Kessiik Re: Kessiik
Fotka k příspěvku Podarilo se mi vyfotit jednu lepsi fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 10:03 Kessiik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vsem vcera jsem si na burze poridil dva tercovce. Kdyz jsem prisel domu vsiml jsem si ze maji okraje ploutvi trochu belavy nadech. Dnes rano ma jeden tercovec na ocasni ploutvi bile vlakna (jakoby slizoviteho charakteru) druhy tercovec ma oproti vcerejsku vice nabelalou hrbnetni ploutev u ocasu. Prikladam foto.Omlouvam se za kvalitu fotek ale lip to mobilem neslo...Vi nekdo o co by se mohlo jednat? Predem dekuji za odpovedi!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2017 15:34 lenkalor Re: kaminekvevode
Není to nemoc,ale stres. Ta potrhaná parmička dostává pěknou čočku od té druhé. Protože se nemá kam schovat- není tam žádná přirozená bariéra nebo hodně zarostlé akvárium, nejspíš to skončí smrtí. Podle mě je jediná pomoc- vyndat jednu z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2017 15:03 Žena Irbis191 [13] Re: kaminekvevode
Víš, co je na nem špatně?? Já ti to povím... za 1. Nejsou tam žádné ŽIVÉ rostliny!! Tyhlety hnusy ti nevytvoří kyslíknepomohou s nepomohou s rovnovahou v akváriu. A podle mě (myslím, že nejsem jedina) jsou živé rostliny stokrát krásnější než tyhlety...
Za 2. Jsou tam ty plastovy věci. Ničí to vzhled akvária. Takový kořen, šutr... mnohem hezčí i lepší!
S nemocí nevím, ale rybkam obecně pomůže když vynášet ty umelotiny, dáte tam hafoo ŽIVÝCH rostlin a všimla jsem si, že ta parmicka má na nejake bílé řecký, tak by to ještě mohla být začínající krupice... :-(
Kolik na to akva litrů? Když tam máte mecovky což jsou prasata tak by to chtělo hodně měnit vodu. A hlavně ty rostliny, ale živé!!
Mnoho zlepšení a čáu ahoj
P.S.: omlouvám se za chybičky v textu, ! Píšu mobilem X-)
EDIT-Jinak když se rybky mnozí, nemusí to znamenat, že se jim daří. Zvlášť zivorodky (v tvém případě mecovky) se mnozí i v naprosto drtivych podmínkách, což vede k majitelovo přesvědčení ze se jim daří... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 12:16 kaminekvevode Re: Maq
To akvárko běží už půl roku bez problémů. Co se ti na tom konkrétně nelíbí? Není to mé akva, ale když se rybkám daří a množí se, tak proč to měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 11:29 Maq Re: kaminekvevode
Nemoci si určovat netroufám, ale katastrofální akvárium poznám. V tomto kontextu je jedno, na kterou konkrétní nemoc ty ryby skapou.
Hraje jim tam nějaká hudba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 11:19 kaminekvevode – Parmička červenoploutvá - trhané pohyby
Ahoj, chci se zeptat, jestli náhodou nevíte, co je tohle za nemoc: youtu.be/…
Parmička má neustálé trhané pohyby do stran a celkově špatně plave. Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 19:25 Žena Irbis191 [13] Re: Ell
jak říkal romant nějaké ty rybičky při začátcích většinou umřou (většina začátečníků tady nejdřív dělala a pak študovala, byla jsem to i já), ale nesmíš se nechat rozhodit. Samozřejmě-rybka umře, polituješ, možná pohřbíš... ale není to taková tragédie. Hlavně se snaž udělat vhodné podmínky pro rybky které tam jsou a ještě nejsou tak naumření/budou ale až se problém vyřeší akvo zaběhne. I mě zezačátku několikrát vychcípalo celý akvárko (54l) a já pořád dokupovala a dokupovala... nevěděla jsem... ale teď mi v 180ce nechcípla ani jediná rybička a vlastně i v 54l se to usměrnilo (bohužel jsem měla rybky nemocné z mé začátečnické nevědomosti, ty se zachránit nedaly...)
Mnoho zdaru ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 21:11 Ell Re: romant

Původně jsme měli jen skleněnou kouli s pár rybkama, které chtěla moje sestra,ale pak jí to přešlo a ujmula jsem se jich já.Snažila jsem se,ale vím že jsem udělala několik chyb,a nakonec mi koule vyklouzla z rukou a rozbila se (rybky v ní v tu chvíli nebyly,jen jsem lehce vytopila sousedku),tak mě to podnítilo zařídit si své vlastní pořádné akva.Nechtěla jsem dělat už žádné chyby,tak jsem četla a všechno si naplánovala-pak jsem zjistila že roh akvárka protéká,pak mi přestal fungovat filtr,když jsem ho chtěla po svátcích reklamovat tak zase fungovat začal,pak ty hnijící kytky a zkažené dno,takže jsem musela všechno vyčistit,kytky vyhodit a zakládat odznova,a taky jsem si myslela že udělám dobře když budu pro rychlejší zaběhnutí akva přidávat trochu detritu od ryb z dočasné nádrže,a oni pak onemocněly,takže dezinfekce vody a výměna...

Snažím se jak můžu,a neodradilo mě to
Jinak děkuji všem za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2017 19:37 Maq Re: Ell
Ell napsal: zachránit všechny, protože každý život považuji za důležitý
To si o sobě jen sentimentálně myslíš. Lepší je bez sentimentality na začátku uvážit, zdali jsi připravená se daného života ujmout.
Ty jsi na to šla opačně a máš mrtvé a umírající ryby. Kdybychom my ostatní byli sentimentální, tak Ti teď spíláme a roníme slzy. Namísto toho ti romant "cynicky" popisuje cestu, jak z toho ven a zabít co nejméně ryb.
Když teď nakrásně pár ryb zachráníš, jistě k nim pak přikoupíš nové, a dost možná je nakazíš. K zodpovědnosti při péči o zvířata patří i to, že někdy musíme zvíře utratit. Dá se to udělat bezbolestně a čistě a ušetříš zvíře dalšího trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 19:19 R Muž romant [27987] Re: Ell
Podle toho jak vypadá ta nádržka kde jsou a jak jsem to pochopil, nejsou tam rostliny, takže polévk. lž. na 30 litrů vody, event. úměrně ponížené množství. Jinak sanžíš se zachránit někoho, koho jsi před tím pěkně načala, tedy začni u sebe, před tím, než si pořídíš třeba ryby se zkus řádně v daným oboru vzdělat, třeba na zdejším fóru je přehršel relevantních informací, aby se to na první dobrou udělalo tak, že se těmto emotivním stavům prostě ajednoduše vyhneš, neb to začně fungovat hned na poprvé, ale jak jem psal, nabrat zkušenosti se dají různě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 19:10 Ell Re: romant
Chtěla jsem je zachránit všechny, protože každý život považuji za důležitý.Chtěla jsem to zkusit aspoň s tou solí-kolik dní a kolik g pro citlivé ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 18:53 R Muž romant [27987] Re: Ell
Tak je třeba si uvědomit, že přežití není povinné a tím způsobem, jak se v tom plácáš bych i nějaký ten úhyn očekával. Proč se budeš teď snažit za každou cenu zachránit všechny chovance za několik šušní, místo toho aby jsi se opravdu upnula na kvalitu prostředí v tom finálním akváriu? Znovu opakuji, přežití není povinné a ten komu umře ryba a on to bude do mrti řešit, z něk nikdy pořádnej akvarista nebude. Prostě se to sešlo, udělalo se několik chyb a nabýváš nepřenosný zkušenosti a to k tomu holt taky patří. Zde já končím, budu jako kolovrátek opakovat tu svojí, tedy vodoléčbu a když se budeš domáhat dalších rad stran lití toho či onoho přípravku za účelem záchrany ryby za dvacku, potom nemohu sloužit. ;-) Ještě poslední připomínka, zaregistruj se zde na stránkách, zřiď prezentaci toho novýho a vytuněnýho akvária, uveď co nejvíce pravdivých údajů a jistě se najde někdo, kdo bude schopen a ochoten poradit co je špatně a co a jak by se mělo dělat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 18:16 Ell Re: romant
Dobře zaměřím se víc na rostliny.Ale ta beta co začala mít problémy ve stejnou dobu jako ty ostatní ryby-několik dní po přidání pár rostlin z postiženého akvária do dočasných nádržek k rybám, nemocná je.Má slepené ploutve s bílým lemováním a nechci aby mi umřela jako jiná beta,co jsem měla minulý rok ve skleněné kouli,se stejnými příznaky-se slepenými ploutvemi s neúspěšnou léčbou.Teď zařizuji větší a lepší akva,než jsem měla,a chci aby se ho moje rybky,co teď mám dočkaly a přežily.Bohužel do něj ještě nemůžou,kvůli opětovnému zabíhání kvůli výměně dna.A protože jsem měla i jiné komplikace s novým akvárium (např. poruchu filtru),se kterými jsem nepočítala,mám už nové rybky doma 3 týdny,a když je rovnou hned nemůžu dát do akvária,chci je aspoň léčit,když mají znatelné příznaky nemoci.
EDIT-Ještě k té soli-kolik dní můžu dávat sůl?A jaké množství v gramech je pro normální ryby a jaké pro citlivé ryby bezpečné?Bojovnici přidávám dva dny 1g na litr,jak jsem se dočetla v nějakém článku o kožních nemocech tady na stránkách.Denně měním vodu.A o pancéřníčcích jsem četla,že se jim dává jen 0,05g na litr.Tak kolik je pro ně bezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2017 17:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wanderer
-pokud skutečně došlo k vymizení příznaků, jak uvádíte a ryba prokazuje dobrou aktivitu,tak lze. Správně je nejméně,týden po ukončené léčbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 17:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
4.1. jsem se tady dotazoval na tetru. Dal jsem ji do separace, zasolil a čekal jak to dopadne, s tím, že zlikvidovat ji můžu vždycky. Krmil jsem minimálně. Bílá tečka zmizela a ryba se zdá v pohodě, je čilá. Mám ji vrátit zpátky nebo přece jen zlikvidovat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198292x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2351