Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 185 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 22:52 Pepik – Re: vodička
Musim dodat, ze pokud ta rybka vydrzela takovej sok a "jenom " se zkrivila,tak jde bezpochyby o velice dobry chov..!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 22:21 vodička
Ja mám takú krivú ružovú mrenku už rok. Aj keď má trochu potiaže s plávaním, veselo si užíva život. Mám ju najradšej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 22:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sanka
Když si přineseš rybu tak se dává s otevřeným pytlíkem (tak aby vody z pytlíku se nedostala do akva) do akvária, aby se vyrovnala teplota a postupným pomalým přidáváním vody z akva do pytlíku (když už je teplota vyrovnaná) je připravíš na změnu vody z akvaristiky na tu tvoji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 22:08 Muž DavidDizzer [26]
a kdyby se trápila, což může, protože by se jí špatně plavalo, tak ji bouhžel musíš utratit, ale tak daleko ještě nejsme sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2009 22:07 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sanka
ne, to se stáhly jakoby nervy, křeč! protože když ji třeba dáš z 30-ti stupňové vody do 19-ti stupňové, tak to je pro ni šok a prostě zkřiví se! Si ji nech a uvidíš, ale vrácením zpět nic nevyřešíš, nechc si ji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 22:02 Muž Sanka [10] – Re: DavidDizzer
Křivice to určitě nebude,byla v pořádku a stalo se to až když jsem jí dal do akvária..Jsem to ale blbec.. :( Takže jí mlžu akorát tak odnést do akvaristiky a koupit si novou.. :-O Vážně se s tím nedá něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 21:14 Muž DavidDizzer [26]
už se nikdy nespraví - jedná se o parazity-křivice! rybička i kdyby žila, tak už zůstane takhle zkroucená. Nebo teda tím, že se trychle dala do rozdílné teploty!
už se nenarovná tak i tak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 21:08 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
mě se to stalo jednou u neonek. Ano bude takový mrzák forever.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 18:31 Muž Sanka [10] – Re: ondra
Takže to bude takový mrzák? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 18:27 Muž ondra [168] - Živorodky
Nespraví se to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 18:27 Muž ondra [168] - Živorodky
Stalo se mi to párkrát u pavích oček, když se podchladili. Může to být podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 18:21 Muž Sanka [10] – Zahnutá páteř
Ahoj,dnes jsem si koupil rybu a bohužel se jí zkřivila páteř..Vezl jsem jí a bylo horko a pak jsem jí hned dal do akvária a zkřivila se jí páteř u ocasu,tak nevíte jestli to je tou rozdílnou teplotou?A spraví se to nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:20 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No robily uz aj nieco take, ale mal som na mysli nieco ine, ked sa tak nahodou budu tocit, tak vam to natocim ... ale nieco podobne mam v mojej prezentacii akvaria. video sa vola prisavnici velkoplutvy, prv sa iba "biju", alebo neviem co presne ale potom si vsimnite to tocenie, tak take daco to je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 11:39 PR
www.youtube.com/… , www.youtube.com/… tady máš odkaz jak to vypadá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 11:29 PetrH – Re: PR
jj pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 11:10 PR
smich samec nevypouští jikry. Jikry vypouští samička. Hned jak ji vypustí tak se otočí a sebere jí do tlamky potom připlave k řitní ploutvy samečka který se prohne začne se třást a vypouští mlíčí,které samička nasává. Tím se oplodní jikry u samičky v tlamce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 06:13 PetrH – Re: FoRgY
Ahoj, o tom točení sem četl, je to forma námluv a poté i páření (nebo jak se tomu říká u ryb), samec vypouští jikry a samice je chytá do tlamky. Ale o tom třepání (natřásání) jsem nikde nenašel vůbec nic. Asi to bude taky nějaká forma námluv, nebo něco takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 17:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Aj moje tlamovce sa "nastriasaju" pred inymi a niekedy sa aj tocia okolo seba a vedia sa tak premiestnit aj po akvariu ... a to iste som spozoroval ked este davnejsie som choval tetry a zivorodky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 12:35 PetrH – Re: PR
No dělá to před samičkami a to i před jinými druhy (převážně před Lebidochromis caruleus). Sameček je tam cca 3 týdny, takže jsem ještě nestihl vypozorovat jak je na to v hierarchii. Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 11:05 PR
Jestli se jenom takhle natřásá tak nemocnej není. Jestli se jedná o vábení samičky musíš vědět ty, protože ty vidíš před jakou rybou se natřásá. Ale buď vábí samičku nebo se natřásá před jiným samcem. U mě to dělají podřazení samci před nadřazenýma a nebo samečci když vábí samičku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 07:44 PetrH
Ahoj, rád by jsem se zeptal na chování Pseudotropheus demasoni, vždy připlave k nějaké rybce a začne se "třepat" cca 1-2sec. Nevím co to znamená, nejedná se třeba o vábení samičky ?, nebo je nemocnej smich , ale to asi ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 01:56 Žena Johanka [57] – Re: kalcas
Ahoj.Ramirézky jsou úžasný rybičky,ale jak si se sám dočetl,jsou komplikovanější.U mě to probíhá tak,že sameček nahání samičku několik dní před třením.Úkrytů mám také dost,stejně ji vystopuje.Při krmení samečka zabavím .Jsou to rybky zvědavé ,u mě zabírá odkalovací hadička -odkaluje rád.Nejdřív dostane on a zbytek osádky ,pak samička.Dávám mj.mraženou artemii.Jindy ji proplachuju ,ale v tomto období ne e-zůstane chvíli kompaktní.Někdy je to zajímavé-krmím ji pinzetou .No...a když přijde den D,nastane pohoda a klid,hádky zapomenuty-do několika hodin se koná společná ,mírumilovná péče o jikry.Horší je,když si vyloženě nesednou.Je to s nima loterie.. A pokud to nepůjde-souhlasím s nákupem více ks a nechat si pár,který si sedne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 16:45 petulevrtule – gold molla
Zdravím, mám otázku, před třemi dny mi porodila jedna molla mladé. Od té doby se nakládní na jednu stranu a točí se do vrtule, když k ní připluje nějaká jiná. Jinak normálně žere a dýchá. Co je s ní? Mám jí nechat žít a nebo to mám ukončit? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 15:23 Hanes – Jde o stejnou nemoc???
Fotka k příspěvku Máme 1 bojovnici v 12L akvárku cca 5 měsíců, před asi 14 dny jsme ji vezli vlakem asi dvě hodiny ve 2 litrové sklince, většinu času měla otevřené víčko. přibližně stejnou dobu moc nežrala jinak se chovala vcelku normálně ještě dneska ráno dobrý a ted viz obr. má nafouklé bříško, leží na boku skoro bříškem k hladině, snaží se plavat koordinovaně ale moc jí to nejde. Akvárko je beze změny až na topítko které je týden staré. Poraďte pls co je to za chorobu, popř. jak jestli je léčitelná ještě nebo jak se jí vyvarovat v budoucnu. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2009 00:02 Muž Erwen [17]
Poradil by som vam to ... Ze zavojnatky dle meho nazoru nepatri do akva.... jsou to rybnickove ryby.....
A hlavne jsou to hrozne prasatka... strasne moc vykalu a pro nektere druhy mansich ryb i skodlive...
Je trea u nich casto odkalovat a menit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 17:55 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 17:13 nováček – .......
Ahoj dneska sme koupili 2 závojnatky...mám je u sebe v akvarku a mají obě 5,5cm no nevím kolik jim je let a nevím jak to poznat, ale nemuzu prijít na to jak mám rozlišit pohlaví.vím že okolo řitní oblasti ale ak má konec těla takovej ocásek odkud jim vyrustají ploutve tak tam se mi zdá že mají taky nějaké dírky, ale jinak vylučují před řitní ploutví....
prossím vážně si nevím rady a ráda bych věděla co jsou ahoj
předem děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Skanky
Souhlas, já to tak měl s kančíkama. Je lepší mít víc ryb, kteří si mezi sebou vyberou vhodnější protějšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2009 11:46 Muž Skanky [26] – Re: kalcas
Nejsem až takový znalec, taky s akvaristikou jen začínam. Je však dost možné že sameček a samička nejsou schopni vytvořit pár. Třeba se jeden druhému nelíbí.
Cca před 3 měsíci jsem si psal několik mailů s chovatelem, který má navíc i internetové stránky. Vypadá to na firmu se znalostma. Právě od něj mi bylo doporučeno koupit si 2 páry i když mám malé akva. Ze dvou páru je větší pravděbodobnost že se některý do sebe zamiluje. U párových rybiček je prý lepší koupit na začátek víc a pak si nechat jen ty co vytvoří harmonický pár.
Pokud oblbovali mně tak oblbuju taky.
Co na to zkušenější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Maka
Já tam pořádně nevidím ani tu rybu,natož kulovitý útvar na tlamce... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:56 Maka – Skalára - bílý kulovitý útvar
Fotka k příspěvku Ahoj. Potřebovala bych poradit ohledně útvaru, který se objevil jedné z našich skalár z boku vedle ústního otvoru. Jedná se o bílý kulovitý útvar o velikosti cca 1 mm, ze kterého je občas vylučována bílá hmota. Určitě nejde o krupičku, protože se to nešíří. Poprvé jsem tento útvar na rybě zaznamenala už před několika měsíci, v poslední době se však zvětšil. Ryba normálně přijímá potravu, je aktivní a pravidelně se rozmnožuje. Nevím, jestli je to vřídek nebo parazit, každopádně to odolává léčbě širokospektrálními léčevi proti bakteriálním onemocněním, které byly v akváriu v průběhu minulých měsíců aplikovány k léčbě jiných nemocí ostatních ryb (Baktopur - Sera,Furanol - JBL, eSHa 2000 - které dle návodu působí i proti parazitům).Díky. m.sloufova@email.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
Díval jsem se do tvého profilu a opravdu bych se zamyslel nad nadbytečnou chemií. Provedl bych testy základních parametrů vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:22 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Takže je něco špatně z mé strany? Pokusím se to nějak vyřešit a budu doufat(a kontrolovat),že ostatní rybky (tetry rebertosovi a paví očka) budou v pořádku... Děkuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:17 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
Nepovažoval bych to za bílou čáru, ale za obvyklou pigmentační (či jak to nazvat) poruchu u A. sp běžnou v případech stresu či nějakého nesouladu v AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:13 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Dobře,děkuju,ale mě se na té rybce právě nezdá ta bílá čára nad očima. Napadl mě columnaris,ale nejsem si jistá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:09 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
To že občas uhyne rybka se může stát. Na to jak čerstvě založenou máš nádrž do ní dáváš zbytečně moc chemie a hnojiv. Ony všelijaké ty stabilizátory nejsou pro krunýřovce (zejména mladé) žádným požehnáním. Ono někdy méně znamená více. Pokud neznáš příčinu úhynu není moudré něčím preventivně přeléčovat (včetně soli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:29 Žena Hatomi [27] – Ancitrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,dnes mi zemřel mladý ancík,kterého jsem koupila cca před 2 měsícema-v karanténě byl asi měsíc a kus... Je zřejmé,že mu něco bylo, nevíte co to mohlo být? A hlavně jak přeléčit nádrž,preventivně jsem přidala sůl
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 06:45 kalcas – Re: bluedream
Ahoj jenze ja tam mam stary fotky protoze ted mi to akva uz zarostlo takze tam mam hodne ukrytu a nez jsem si ji koupil tak jsem si o nich cetl celkem hodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:46 Žena bluedream [245]
Ono by občas než se koupí nějaká rybka stačilo si o ní aspoň něco přečíst nebo se zeptat .... V akváriu vyžadují prostředí plné úkrytů, jeskyněk, kořenů, množství dobře rostoucích rostlin .... a pokud ji člověk opravdu chce, přizpůsobit jí akva. Ve Tvém akvárku se opravdu zatím nemá kde schovat, je tam málo úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:40 Žena Ambra [7]
Ta velikost akva by mohla být problém, někdy tyto naháněčky mohou mít až tragické následky, ale ty rostlinky pomáhaj hodně, hlavně nějaké bohaté trsy třeba rotaly nebo limnophyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 20:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Myslím, že si to moc bereš u těchto ryb to je docela normální, pomáhá větší akva či více úlrytu v kytkách atd, X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:46 kalcas – Pomooc prosim !!!
Ahoj ,
Hele mam takovy broblem, mam dve cichlidky ramirezovy samecku a samecka jenze ten samecek stale tu samecku honi a nenechaji ani poradne najist zazene ji vzdy za filtr a kdyz vypluje tak ji zase honi nwm co s tim takhle uz to bylo minuly tyden pak to ptrestalo a ted uz zase to tu je, poradis mi prosim.... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:42 TVK
Mečúnek mi dnes začal stát hlavou dolu ani neplaval,ale prsními plutvami hýbe furt ale ocasní nic. Co to može byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:39 makky – nemocné rybky?achjo asi jo
Fotka k příspěvku Zdravim.Moje dvě platy mají červené ploutve a sou hyperaktivní.Ničeho dalšího sem si nevšimla.Neotírají se o dekoraci nebo tak.Přikládám foto,snad je to dobře vidět.
A ještě něco.Další jedna platy má na boku takou bouly,něco jako hrb.Je to vidět jen zvrchu,nemá to jinou barvu,není to otevřené,jen vyboulené.Ale nepodařilo se mi ji vyfotit.
Už fakt nevim,mám je jen asi měsíc,takže si asi něco přinesly z obchodu,už mě to štve,těšim se až to bude všechno v pohodě a už nebudu muset pořad něco řešit :-O díky moc za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:18 Muž Yirka [9126] – Re: TVK
V tom případě si uprav údaje v prezentaci, máš tam založení 22.05.09... Je tam hodně živorodek, ty testy bych si udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:14 TVK – Re: Yirka
Akvárko mám už asi 10 mes. len sem menil 1/3 vody a ostatní rybky sú v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:08 Muž Yirka [9126] – Re: TVK
Změř si vodu-hlavně testy na N-látky. Na cca měsíc založenou náídrž mi připadně těch rybek až dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:45 TVK
No tak poradí mi nekdo? tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 07:46 TVK
Poraďte! Samice Mečovky je kolmo dole hlvou .dnes ráno sem si všimnol a doteť to žádná nedelala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:18 Muž Yirka [9126] – Re: katkuspixla
Bohužel je toho o tvé nádrži známo velmi málo. Čtu-li však pozorně tvé příspěvky rozumím jim tak, že sice nějakým způsobem měníš vodu či čistíš filtr, ale nikde nevidím zmínku o odkalování. Tam pak může po delší době nastat kámen úrazu počínaje nekontrolovatelným růstem řas a konče úhyny rybek.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [185] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9201