Co je to za nemoc?
Přidávám se k názorům ostatních - dle mě ta ryba už je na cestě na druhý břeh, tu cestu bych jí usnadila a zamyslela se nad podmínkama v nádrži, ramky jsou dosti citlivé.
Ano , to oko vypadá že leze ven - ryba je zamořená parazity , nebo nějakou vnitřní bakterkou , podle mé zkušenosti se už s tímto stavem u ramek nedá nic dělat , hned odlovit a šetrně utratit
Mně se tedy zdá, že má dost vystouplé oko, co na to zkušenější?? Pokud ano, je to blbý...

Ahoj. Prosím o radu, Ramirezka přestala jíst, není tak aktivní a leze z ní jakoby bílá nit. Je to příznak hlístice nebo třeba bičíkovců? Popř. prosím o info, co s tím mohu dělat.
Díky
Jak píše DaveLister, papírky jsou k ničemu. Potřebuješ samostatný test na NO2, NO3 a asi taky NH4. Pořídila bych si i PH.
Něco mě napadlo - podívej se, jestli rybkám z toho "hemeroidíku" nekouká občas červík podobný nitěnce. Jednalo by se pak o hlístici rodu Camallanus. Žije v konečníku ryb a živí se krví. Většina druhů Camallanů má za mezihostitele buchanky a jiné drobné korýšky, které ryby pozřou a nakazí se, jsou ale i druhy, kde je nákaza přímá z trusu infikovaných ryb. Tyto hlístice se likvidují se standartními odčervovacími přípravky (např. Nematol).
tak po výměně vody jsem pH snížil na 8,4 a celkovou tvrdost na 11. Zítra pokračování. Díky moc za rady

Papírky jsou peklo, já měl nějaké od esha, a tam jsem akorát poznal, že je pH vyssi než 7, zbytek bylo vesteni
Vzhledem k vysoké tvrdosti pH jen tak nesnížíš:
a) Kup si reverzní osmózu. Investice cca 1500Kč + vyšší náklady na vodu, je potřeba ji někam umístit a navíc komplikovanější výměna vody.
b) Zaměř se na ryby co mají rády vyšší tvrdost vody a tudíž většinou i vyšší pH. Malawi, Tanganika, ...
Pokud by jsi přišel na řešení jak rozumně snížit pH bez snížení tvrdosti vody, dej mi vědět, zatím jsem takové neobjevil.
Změř ty parametry ještě nějak jinak, papírky jsou nepřesné. A ověř si parametry vodovodní vody u vodáren. Nevím odkud přesně jsi, ale tady třeba to vůbec nesedí se tvým měřením:
www.smv.cz/… Měřil jsem to páskama od Tetra 6 v 1.
Vstupní voda (Olomoucká):
Dusičnan 0
Dusitam 0,21mg/l
Celková tvrdost 13 °dH
Uhličitanová tvrdost 18°dH
Hodnota pH 8,8
Chlór 0
Oxid Uhličitý 1mg/l.
Tak to si musím někde zjistit co s tím pH, protože už ve vstupu z kohoutku je vysoká hodnota.
NO3 (dusičnany) super hodnota, ale jinak dost tragédie. Čím to je měřeno?
pH8,7 je tak pro Malawi, ale jihoamerickým Cichlidám a cichlidkám určitě svědčit nebude. Pestřenci jsou v tomto ohledu tolerantnější, ale taky to může být část problému. Musíš pH dostat pod 7,5, ideálně na 6,5. Ta tvrdost je taky dost vysoká.
Změř vstupní vodu a zkontroluj si, že v akváriu nemáš vápenec (kameny, dno, ...). Test se provádí octem. kamení do něj mimo akvárium ponoříš a pokud z toho jdou bublinky vyhodit.
Ale jak psali ostatní měřitelné NO2 (dusitany) -> velký problém. Něco je špatně, pravděpodobně nestíhá filtrace nebo není dostatečně zaběhlá.
Hlavně jestli je tam kromě dusitanů i amoniak, tak je to dost špatné v kombinaci s tím pH.
Dusičnan je prd, ale ten dusitan, to je horší, měnit, měnit, měnit, jak bylo naznačeno.
Tak jsem změřil hodnoty.
Dusičnan 11mg/l
Dusitan 0,14mg/l
Celková tvrdost 13 °dH
Uhličitanová tvrdost 15 °dH
Hodnota pH 8,7
Chlór 0,0
Oxid uhličitý 1mg/l
Podíval jsem se na hodnoty které jsou optimální pro pestřence a liší se to v pH a v tvrdosti vody. Může to způsobit problémy? Dusičnany jsou v normě podle měření.
OK. Díky za rady. Test si určitě koupím. Vodu budu měnit jak pisete. Snad se to zlepší...
Taky bych to viděla na otravu. Předpokládám že se jedná o tu nádrž založenou před dvěma měsíci a zůstávají tam teď pouze dvě rybky. Nejspíše to nebylo dostatečně zaběhlé a přidal si moc rybek najednou. Teď to chce měnit vodu a čekat, alespoň měsíc do dalšího nákupu.
Jinak příště bych při koupi ryb měnila vodu den před přidáním rybek a 2-3 dny po přidání rybek denně.
Akvárium je staré 2 měsíce, kytek tam mám dost. Mrknu na mou prezentaci, vekost akvária 200l a je v ní teď už jeden dospělý Pestrenec červený a 13 mladých pestrencu. Odkaluji dno 1x týdne a 1x týdne menim vodu 1|3. Test NO2 nemám, ale poletim ho koupit. Hlavně když budu vědět o co jde. Ale jako otrava mi to nepřijde...
Já se nechci opakovat pořád dokola, ale zas mi to přijde jako otrava dusíkatými látkami.
Jak je staré akvárium, kolik je tam ryb, kytek, jaký filtr, jak a jak často ho čistíš? Jak často měmíš vodu? Měříš NO2?
No každopádně bych začal hned měnit vodu (půlku, denně, dokud se to nezlepší nebo neodhalí jiná příčina) a pokud to finance dovolují, běžel koupit test NO2.
Mám dotaz ohledně úhynu rybiček. Měl jsem v akváriu 3 akarky zelené, všechny umřely na jedno a to samé. Rybička začne v koutu akvária dýchat rychleji, je v poloze hlavou hahoru a je na jednom místě. Nepozře potravu a za 4 dny je po ní. Teď mi tak umřela zase samička pestřence červeného. Viditelné známky na těle nemá. Popřípadě jaké léčivo by jste doporučily?
Preventivně dávám eSHa-2000.
Díky za rady...

Zdravím a prosím znovu o pomoc. Navazuji na můj dřívější dotaz ohledně červeného řitního otvoru u parmičky. Minulý týden jsem to řešil u 2ks čtyřpruhých, ty jsem nakonec šetrně utratil. Dnes jsem to zpozoroval u purpurové. Novou fotku nemám, ale vypadá to stejně jako u těch čtyřpruhých. Na minulý dotaz nikdo nereagoval a tak nevím jak se nejlépe zachovat u této. U rybky zatím nepozoruji žádnou změnu v chování. Bohužel nevím jestli léčit a hlavně čím nebo ji opět utratit?

Je divné, že je to zase parmička, zkoušel jsem hledat na netu ale nic. Nemůže to být u nich nějaké specifikum?Děkuji
Přesně tak. Potřebuješ tam bakterie, ne to čistit.
Len meň vodu,ale rastlinky a dno nechaj na pokoji. To akva má narušenú rovnováhu aj bez presunov rastlín a spol.
Ahoj, tak jsem si znova udělal registraci a doplnil jsem prezentaci akva. Napadený čichavec je přestěhován do karantény 25L a uvidíme. Odpovědi: nesvítím, protože při podávání mikopuru se svítit nemá. Už zase svítím a obden měním vodu. Do 300 už nic nedávám. Důkladně jsem odsál dno a možná vyndám rostliny, dekorace a pročistím dno úplně.
Ostatním rybkám se daří skvěle, krevety mají zase mladý. Běhá jich tam snad stovka.
Díky moc za vaše připomínky. Budu bojovat až do konce a pokusím se vše srovnat do původního stavu. J.
Takže znova, a pak už si dělej, co chceš. Nic tam nelij a měň obden 1/3 vody. Otík zmizel, protože chcípnul a ryby ho sežraly, asi. I s tou plísní. To znamená, že jim to určitě neprospělo. Ten mycopur a ždímání filtru taky ne. Zlepši údržbu a to trvale, ne nárazově, jako teď. Kup si Nitrivec, budeš ho potřebovat. Odteď tak za 14 dní až 3 týdny, pokud budeš poctivě měnit vodu. Jinak to bude daleko dřív. Jo a modlení Ti fakt nepomůže.
nesvitis, dukladne cisteni, leciva... daval bych zvyseny pozor na dusikate latky...
Proč nesvítíš, proč solíš?
Otik zmizel. Nemuzu ho nikde najit. Vycistil jsem dukladne podlozi. Vymenil pulku vody. Odhnojil jsem filtr, vypral jsem ve vode z akva. Nalil mycopur a lzicku sole. Ziram n dalsiho cichavcem leva zabra s plisni. Topim, vzduchuju a nesvitim. Modlim se za nej, snad dozije rana. Cuka sebou...neplave normalne. Snad neuhyne. Chjo..krevety zijou a koukal jsem asi bude mit mlady. Ostatnim se dari celkem dobre..ale to muze byt jen dojem. Jen jeden cichavec ma flek na trupu. Snad je jen okousanej. Jestli to bude pokracovat, tak to rozeberu...stejne mi umiraji kytky, kdyz nesvitim. A to bylo tak krasny akva. Ani uvlampa nepomaha....
Musím zde odpovědět nepopulárně, nemám křišťálovou kouli.

Děkuji za odpověď. Ostatní ryby jsou zcela v pořádku. Je to týden stará ryba,je možné že si to přivezla už od chovatele odkud beru ryby?
Šetrně utratit. Možností je povícero, ale osobně bych to viděl na namnožený bakerie, který svojí činností tlačí na břišní stěnu. Podmínky jsou vždy dobrým spouštěčem, tedy ne zcela vhodné podmínky.
0 24.04.2016 19:20 Gillette – Danio

Zdravím,
potřeboval bych radu, co se to stalo mému daniu, extrémně nafouklá přední část břicha. Děkuju za rady
1 24.04.2016 07:38 Mejla82 Tak dnes kancovy vymenim 50% vody a opet nadavkuju eshu.Zacal zrat granule pro cichlidy....Tak snad jeho pribeh bude pokracovat v hlavnim AQ
Nemůžu sloužit, křišťálovou kouli nevlastním.
Jak jsem ji viděl, tak jsem to udělal. Ale mám strach, aby tak nedopadli i ostatní.
Možností je povícero, poslat na druhej břeh, tedy šetrně utratit.
0 22.04.2016 23:26 Honza – Neonka černá
Zdravím a prosím o radu. Asi minulý měsíc jsem si koupil několik Neonek černých a dal do dříve založeného akvária. Dnes jsem si všiml, že jedna rybka plave břichem nzhůru uprostřed vodního sloupce a naráží hlavou do vybavení nádrže.
Kdo ví, poraďte, co je to za nemoc. Děkuji
Jinak můžeš to udělat i jinak a to že dáš rybu do menší nádrže, třeba 5 litrů, tam napreš 3 lžíce(rozpistit), necháš tam rybu 5 minut a dáš do tzv. čistý vody.
Dik za rady.. Dam toho kance do kupy...
Tou solí nešetři, klidně 10 polévk. lžic, a udělej to hned, za 20 minut vyměň polovinu vody, zítra znovu a potom tu eSHu. S domácím výluhem opatrně, spíš méně než více a rozhodně to zohlednit při objemu akvária.
Diky,ted asi pockam.Rano vymenim 1/3 vody a pak dam sul a nasledujici den dam eshu.Misto raseliny olsovej vyluh???Home made...Ve velky nadrzi jsou po nem vsichni ok....Jen se ptam ..Dix
Spíš to udělat obráceně, nejdříve pobyt v solný lázni, vyměnit vodu a potom eSHu 2000. Jako rekonvalescenční péči bych aplikoval rešelinový výluh a ještě lepé lista mandlovníku mořskýho, ty bych měl u ryb tohoto naturelu neustále(1 velkej, třeba od Koblasy, na 100 litrů vody).
Dal jsem tam pul lzice vcera odpoledne.....Uz to solit nebudu...
Myslím, že ta esha desinfikuje dost, sůl bych tam už nedával.
0 22.04.2016 09:38 Mejla82 – Kancik Cervenooky

Zdravym ve spolek.Dostal se me nabourany kanec.Drivejsimu chovateli prerostl akva a odlovovani se udajne poranil o dekoraci.Velikost okolo 18 cm.Rad bych mu pomohl,ale jeste nemam s takovym zranenim zkzsenost.Mam ho v karantene-cca 100l vody,externi filtrace eheim clasic 250 a hodne vzduchuju prez kamen.Do vody jsem nadavkoval eSHa2000 a do vody pridál solny roztok kvuli dezinfekci.Kdyb nekdo umel poradit hak pomoct tak diky...
Nevim zda je tohle spravne forum,neni to nemoc.Popripade zadam spravce o presunuti do vhodneho fora.
dix Mejla

Zdravím a prosím o konzultaci. Dnes jsme si všimly červeného řitního otvoru na našich obou parmičkách čtyřpruhých. Je to trochu vystouplé, ale ne vyhřezlé, jedna to má malinko větší(je to ta na fotce).V chování změnu nepozorujeme. Včera to na 99% neměly. Ostatní ryby zatím OK. Bohužel lepší foto se mi nepodařilo
Co by to mohlo být? Děkuji
Není to normální, přežraná(granulovaný nabotnalý krmivo) a nebo namnožený bakterie co tlačí na břišní stěnu, tedy podle mě. Počkal bych do zítra, bez krmení.

Zdravim , chtěl bych se zeptat zda je tato razbora nemocná nebo jestli je to její břicho normální
Přidat reakci
1 ...... [59] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x