Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lucianetta
Tipoval by som na parazita, odkaz hore
cdn.sera.de/…
si nepozerala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:32 Žena Lucianetta [43] – Nemoc - parazit?
Ahojte, asi během dvou týdnů nám uhynuly dvě rybky. Ani jedna neměla zježené šupiny, nafouklé břicho, povlaky, nebyly vybledlé... Parmě (SAE) se začala dělat jakási boule na zádech, ale stále byla aktivní, plavala, přijímala potravu, tak jsme jen pozorovali. Až při velkému zvětšení boule začala polehávat na listech rostlin, přestala plavat a přijímat potravu. Vypadala, že se jí snad z toho něco vyklube, tak jsme ji zlikvidovali. Dnes jsme našli torakáta, vypadal úplně normálně, až na to, že měl jakoby prasklé břicho (ale nebylo napuchlé ani nafouklé). Fotk bohužel nemám. Mohly to být nějaké vředy? Nebo paraziti? v atlasu nemocí jsem nenašla nic, co by to připomínalo. Nerada bych, aby to chytly i ostatní ryby :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Heimdall
Heimdall napsal: Pokud se krupička nebo oodinium neobjevila tak nemá smysl používat Exit. Pokud je to třeba tak pokračuj s eSHa 2000.
Nesouhlas v tom smyslu, ze by EXIT lecil jen ty dve veci, umi vic nez na co se pouziva, uz jen treba z duvodu, ze jeho soucasti je ona zelen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:09 Deepinpeat Re: romant
Chloridy snižují toxicitu dusitanů, takže to trochu pomoct může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 12:38 Deepinpeat Re: penneloppe
Zrovna třeba dusitany jsou vysoce nestabilní, takže se můžou během pár hodin objevit a zase ztratit, takže to že si je zrovna nenaměřila nemusí nic znamenat. Navíc ty papírkové testy nejsou zrovna přesné. Vůbec tuhle jsem si hrál s nějakými testy co jsem měl doma asi rok a ta přesnost i u kapkových testů renomovaných výrobců není asi nic moc. Zkuste si někdo udělat udělat roztok s čistou chemikálií v demi vodě kde znáte konkrétní koncentraci toho co chcete měřit a možná budete koukat... Nulové koncentrace dusíkatých látek v běžícím akváriu kde není jedna ryba, 100 litrů vody a celé to není zarostlé džunglí rostlin, kterým se doplňuje všechno na to, aby mohly spotřebovat ty dusíkaté látky, to prostě není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 10:12 Muž garggi [65] - Tanganyika – souhlas
Souhlas s romant:
V této fázi by jsem se té soli nebál(mělo by to působit jako desinfekce). Já by jsem to dal v poměru 1lžíce/10-15l a těmi denními výměnami(jak bylo na hoře zmíněno) by se to postupně ztratilo.
penneloppe:Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2014 12:39 R Muž romant [27987] Re: Sid
Tak vo tom žádná. hmm
Edit: Aby to nebylo tak pochmurný, tak lehký přisolení v této fázi může býti zajímavým a pro mnohé nečekaným pomocníkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 12:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Dva týdny v provozu? Ideální doba nástupu NO2. Bez výměn vody bude ještě "sranda"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 11:03 R Muž Silent [5949] Re: penneloppe
Pokud se krupička nebo oodinium neobjevila tak nemá smysl používat Exit. Pokud je to třeba tak pokračuj s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:27 penneloppe Re: Designer
OK, budu měnit vodu ... jen se bojím, pokud tam je nějaká plíseň, aby se to nešířilo dál. Eshu2000 jsem včera ukončila 3. den. Krupička se mi tam neobjevila, ale pokud myslíte, že je dobré zkusit ještě EXIT.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: penneloppe
Uz jsi zkousela eSHa 2000, tak jeste pridej EXIT. On ma mimo krupicky dost slusne vysledky i na bakterialni nakazy, dokonce po nem lehne i Oodinium, jen to trva tak 14 dni i dele (ale to jen na okraj). Hlavne kombinace 2000 a EXIT je mozna a hojne pouzivana, takze proto ted ten EXIT a ne neco jineho, a ze je to bez presne diagnozy liti chemie nazdarbuh, to si nemyslim, je velka sance, ze to zabere. Muzes pouzit i samotnou malachitovou zelen, s eSHa 2000 by nemela mit problem, ale neprezen to, je to slusny driak (EXIT ji obsahuje taky a je to pomerne univerzalni lecivo na ruzne "potahy" na kuzi ryb, je v mnoha komercnich lecivech v kombinaci s dalsimi latkami).

Akvarium je nove, ryby predpokladam taky, takze nektere to mely a ted se to siri. Vymeny vody ano, ale ted bych lecil, i kdyz si ten zabeh o to vic uzijes, budes pak mesic casto menit vodu a rostliny dostanou zabrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:00 R Muž romant [27987] Re: penneloppe
Testy neřeš, ryby umírají a to tím, že jsi uspěchala záběh a dala do nestabilního prostředí větší množství znečišťovatelů a ten systém tio prostě nedal a to i přes to, že jsi použila podporu v podobě nitrivecu, to se prostě stává, nejsi první a ni poslední, kdo se s tím potýká. To, že teď tzv. nic neměříš neznamená, že se v akváriu před několika dny nedělo to co popisuji. Vsoká koncentrace neviditelných zabijáků a vůbec to nemusí bejt NO2 ani NO3, je zde ještě horší kabrňák a tím je čpavek, jenž je napočátku nitrifikačního procesu, dočteš se v přiložených odkazech. Teď platí co jsem napsal, denně měnit vodu, aby se zachánilo, co se zachránit dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:53 penneloppe Re: romant
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… mám tenhle test a N látky nulové coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:45 R Muž romant [27987] Re: penneloppe
Léčit budeš, ten následek v podobě vysokých hodnot N látek, právě tou výměnou vody.
Edit: Tu prezenatci udělej, ty množný čísla u těch druhů ryb ve mě nebudí moc velkou důvěru a myslím si, že zde bude třeba zásahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:43 penneloppe Re: romant
Ani nezkoušet nějak léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:40 R Muž romant [27987] Re: penneloppe
Denně měnit min. 1/3 objemu vody, nekrmit nikoho ničím. Jedná se o klasicky uspěchaný začátek. Další úhyny nelze vyloučit.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:37 penneloppe Re: romant
Asi 2 týdny, používaná chemie - SeraBio Nitrivec, Tetra Easy Balance, Tetra Aqua Safe, CO2 od Rataje. Spousta rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:28 R Muž romant [27987] Re: penneloppe
Jak je to akvárium dlouho v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:22 penneloppe Re: romant
Nádrž 220l, čistý obsah vody 180-190l, teplota 24-25 C, není přerybněno (nenonky, čichavci, ancistrusi,paví očka, black molly, platy, tetry, skalára). PH 6,8 ... NO3 a NO2 nulové, vzduchování + vnější filtr Tetra ex 800 plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:09 R Muž romant [27987] Re: penneloppe
Chtělo by to prezentaci předmětný nádrže kde bude uvedeno co nejvíce údajů. Jako nic nekazící opatření doporučuji častou výměnu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 08:57 penneloppe – Prosím o radu
Prosím o radu, uhynulo mi několik rybek, většinou do druhého dne po zjištění příznaků. Čichavec, paví očko - bílý lem kolem tlamky. Neonka, paví očko - jakoby bílý povlak (třeba jen na ocase a nebo na části břicha). Jedná se o nějakou plíseň? Jak léčit? Zkusila jsem Esha2000, ale zdá se mi, že to nepomáhá. Měřila jsem hodnoty v akváriu a vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:03 R Muž romant [27987] Re: fifam
Voda, jmenovitě vyšší dusíci v tom lepším případě, v tom horším už je uvnitř ryb namnoženo hafo bakterií a to je u ramiréz takřka konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:00 Muž fifam [0] – Vypoukle oko -Cichlidka Ramirezová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu nevíte čím to může být? Předem děkuji za rady a nápady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:50 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Klidně taky, ale to co vidím z toho mála z nádrže ve mě moc důvěry nevzbuzuje a proto taky píšu co píšu. Samozřejmě že všechno souvisí se vším a hledání posledního slova bude někde uprostřed. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Tady bude také problém v asijském původu a českém skladování... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 11:28 R Muž romant [27987] Re: martin
Ta nemoc se jmenuje špatná péče o akvárium. Rybu šetrně utratit, měnit denně 1/3 vody a číst, číst, číst. Ideál je se zaregistrovat, vytvořit prezentaci předmětný nádrže, aby se daly vychytat ony chyby, který vedou k tomu stavu, co je vidět na fotkách.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 11:18 martin – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mam v akváriu Silver Molly a mají bakteriální rozpad ploutví ale jedna má kolem oka červení vystouplí kruh a na druhem oku se to začíná dělat taky sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:48 R Muž Silent [5949] Re: aa
Mám vypozorováno, že krupička se většinou objeví napřed na ploutvích a pak přechází na břišní, tedy nejchoulostivější, část těla. Odtud se potom šíří po celém těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:41 Žena aa [2]
Díky moc všem. Tak se budu snažit. A není divné, že ta ryba je zasažená pouze na břišní části? Co jsem viděla, tak měly ryby krupičku po celém těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:36 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Díky za doplnění Honzo. ;-) Ty ať si tam klidně jsou(cysty), důležitá je ta účinnost likvidace následných stádií, tedy těch viditelných naším okem a vše je posléze na klasickém zaklínadlu a tím jsou podmínky v daný nádrži. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2014 11:17 R Muž Silent [5949]
Jen doplním. Exit cysty nelikviduje. Ty jsou jakýmkoli léčivem zatím nepostihnutelné, ale likviduje všechna ostatní stádia krupičky. Proto by léčba měla trvat alespoň 3-4 dny v závislosti na teplotě. Ideálně pak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2014 11:08 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Není tomu tak, 2000 léčí plísně a exit je přímo na nálevníka jímž je krupička způsobena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:06 JoKa Re: aa
Právě proto se používá ta kombinace. 2000 léčí krupici a exit likviduje její cysty. Aspoň myslím... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:05 R Muž romant [27987] Re: aa
Ano, je tomu tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 11:04 Žena aa [2]
Ještě 1 dotaz. Je pravda, že exit ničí i cysty? Někde jsem to četla, ale nezdá se mi to pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:58 R Muž romant [27987] Re: aa
Ano, návody jsou pro tebe tím správným čtivem. ;-) Tedy podle navodů oba dva zároveň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:56 Žena aa [2] Re: romant
Ale jak to mám nakombinovat? Mám dávat podle návodu oba dva přípravky? Nemám zdvojnásobovat dávku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:52 R Muž romant [27987] Re: aa
Ale jistě, jenom jsem to tentokrát nenapsal, kombinovat tyto dav přípravky, je ku prospěchu věci. Vlákno o krupičce je tohoto kombinovaného doporučení plné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:42 Žena aa [2] Re: romant
Já vím, jenže ono to není lehké vůbec tu rybu vidět. Jakmile ji spatřím, hned zdrhne. A co si myslíte o kombinování exitu s 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:34 R Muž romant [27987] Re: aa
Bohužel nejsem moudřejší ani z těch, řekněme fotek. Fotek ryb s krupičkoou je na internetu přehršel, takže rozpoznat by jsi to měla a pokud se to bude schodovat, je exit dobrou volbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:01 Žena aa [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsou nějaké ty fotky. Já vím, že to není nic moc, ale aspoň je na nich vidět silueta ryb a jejich páteř. Dneska jsem si všimla, že té rybě se rozšířily kožní problémy na takové bílé tečky, které se mi bohužel nepodařilo vyfotit. Ryby mi až nadpřirozenou rychlostí zdrhají pryč a ani chvíli nepostojí na místě. Myslíte, že by to mohla být krupička? Pokud to je krupička, řešili byste ji eshou exit? Já vím, že bez fotky je to na nic, ale co se dá dělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 20:49 Žena aa [2] Re: romant
Ty ryby absolutně nejdou vyfotit, bojí se mě a furt zdrhají. O kousek výš jsem dala odkaz na rybu, která má úplně stejnou kůži. Zítra akorát zkusím vyfotit její siluetu, ať vidíte její páteř atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: aa
Vnitřní paraziti, když už jsou rozjetý a výkaly z ryb jdou světlý až bílý jakoby kouskovaný a takový dutý, tak už ryby nepřijímají potravu. Je o otázka čím krmíš, výkaly mívají barvu podle krmiva. Nicméně vyloučit se nedá nic, ale dej už konečně nějakou pořádnou fotku, až tady nejsme v klubu věštců a třeba se někam posunem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 16:32 Žena aa [2]
Takže si taky myslíte, že to jsou vnitřní paraziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:46 Žena aa [2] Re: Yirka
Je založená asi dva měsíce. Mám 54 l, je bez dna, má topítko, biomolitan s čerpadlem (s regulací), vzduchování, osvětlení, hodně hnědovek křídlatých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:27 Muž Yirka [9126] Re: aa
Jak dlouho máš karanténu založenu a jak je vybavena? Mnohdy je použití karantény kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 12:53 Žena aa [2]
Potřebuji pomoc. V úterý jsem si koupila 3 black molly a dala je do karantény. Druhý den jsem si všimla, že 1 z nich má nějaký kožní problém (viz odkaz v předchozím příspěvku) a taky že občas ryby jakoby polykají bubliny ze vzduchování. Později jsem si taky všimla, že občas plavou šikmo s hlavou dolů, třesou se, zrychleně dýchají a jedna z nich dokonce 2x ležela na dně jako mrtvá. Jednou jsem viděla bílý tenký výkal, podruhé byl myslím červený. Pak zase plavou normálně a potravu přijímají stále v pořádku. Připadá mi to jako vnitřní paraziti. Váš názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 19:15 Žena aa [2]
Ještě se vrátím k včerejšímu problému. Fotku jsem sice nevyfotila, ale našla jsem fotku ryby, co vypadá úplně stejně jako ta moje, včetně těch zlatavých skvrnek na zadní straně, o kterých jsem byla přesvědčená, že to je od křížení s gold molly nebo tak něco. Ale teď se mi to zdá jako blbost. Tady je ten odkaz: rybicky.net/fotogalerie.php… A taky jsem si všimla, že se ty ryby čas od času trochu třepou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 16:28 R Muž romant [27987] Re: aa
Beru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 16:27 Žena aa [2] Re: romant
Tak já to zvýším na 27°C.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3951