Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 174 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:36 Muž karelpavel [18] – Re: swatty
A co tak počátek rybicky.net/nemoc/saprolegnia a že by se k tomu připletla ještě i jiná nemoc :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:31 Žena swatty [0] - Cichlidy
Taky ryba plave naprosto normálně a přijímá potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:21 Muž karelpavel [18] – Re: swatty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:05 Žena swatty [0] - Cichlidy – HALOOOOOOO POMOOOOOOC
Fotka k příspěvku už poněkolikáté píšu, že náš jeden tlamovec chytnul kdoví co , nejdřív byl potažený takovým našedlým potrhaným slizem a měl roztřepené a rozežrané ploutve, takže jsme ho hned odlovili a dali do karantény, druhý den koupili Esha 2000 a esha Ex. a dávkujeme od čtvrtka,od soboty dáváme jen 2000, slezl mu sliz, ale vyžrala se mu tam taková díra až do masa a na ní má něco jako plíseň, takový chomáček jakoby vaty. O tohohle jedince nám ani tak nejde, jen bychom neradi aby jsme měli z celýho akvárka zase pohřebiště coze Velký akva taky dávkujem 2000, podle litráže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 12:11 TeRuShKa – Nemocá paví očka! Prosim pomožte mi!!!
Ahoj, prosím poradíte mi co to je za nemoc?
Mým pavím očkům (zatim 3)se odchlipují žábry, zdá se mi že se dusí a špatně plavou! Dala jsem je do karantény, každé zvlášť. Zatim se nic neděje! Prosim pomozte mi!!!! PROSÍM! MÁM JE MOC RÁDA ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 10:54 Muž karelpavel [18] – Re: Zénais
nezhoršila se ti kvalita vody ? měřila si jí ? No2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 10:24 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Moje paví očka se od včerejška(přidávala jsem kameny a rostlinu do akvária) chovají hodně podivně - skoro neplavou, jen tak "visí" ve vodě. Občas se trošku proplavou, sameček se vždycky na chvilku vzbudí a namlouvá si samici a pak najednou přestanou a zase tam jen v hejnu "stojí".

Nevíte co jim může být? Nepolekaly se třeba včera? Nebo není něco s vodou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:47 hellga001 – Re: karelpavel
je nové, ale po stěhování to nemá, pže včera to ještě neměl zlomené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:38 Muž karelpavel [18] – Re: hellga001
no, jak se dívám na ten filtr co je na fotce - tak to akvo asi moc dlouho založené není ! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:28 kreten – Re: hellga001
jestli to jen nebylo po stěhování:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:14 hellga001 – Dnes ráno
Fotka k příspěvku coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 07:42 kreten – Re: hellga001
A měla pravdu. Jen se mi zdá, že ta mramorka je nějaká v břiše propadlá, nebo je to špatná fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 07:41 Libor123 – Re: hellga001
Ahojky.
A co pořádné vzduchování. Jinak bych zvedl teplotu na aspoň 24-26. Držím palce ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 07:38 R Muž Silent [5949] – Re: hellga001
Jak napsal Bob66. Sera Fishtamin je vitamínový doplněk. Pro ryby má stejný účinek asi tak jako pro tebe po nemoci nebo když si ve stresu. Jenže ve špatných podmínkách jsou i sebelepší vitamíny k ničemu. Takže základ jsou vynikající podmínky, pravidelná údržba, kvalitní potrava a pak žádný fishtamin nebude třeba. Je to jako u lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 00:33 hellga001 – Re: Bob66
a mě to dala ségra s tim, že fishtamin posiluje ryby po transportu, po nemoci a po prožitém stresu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Yirka
Fishtamin jsou jen vitamíny (doplněk stravy) tím nic zkazit nemůže :) Jinak souhlasím s častější výměnou vody a zvednutí teploty o pár stupňů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:01 Muž Yirka [9118] – Re: hellga001
Měnit často vodu, nedávat žádnou chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:00 hellga001 – Re: Yirka
Rostliny jsou živé.. a dá se s tím něco dělat? Dala jsem jim Sera Fishtamin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:28 Mark – Re: Alegrato
Fotka k příspěvku Ahoj,zkus snizit teplotu vody na 25c° a nedavej zadnou chemii.Musis odkalovat dno,ja to delam kazdy tyden dle potreby.Mam taky 120l cca.20 ryb a jsou v pohode.Houbicku z filtru cisti taky ve stejni vode z akvarka.A zmer ph vody.Hodne stesti.Mark F.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:09 Muž Yirka [9118] – Re: hellga001
Chyba byla dát všechny rybky najednou. Měly by se přidávat postupně, jinak je to takový velký rázový šok do prostředí v nádrži.Předpokládám, že rostliny jsou živé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 16:26 hellga001 – Re: Yirka
Založila jsem ho už před měsícem (kytky , decor...), všechny rybky byly koupeny stejně předevčírem. Nádrž má 100l - na výměně vody už pracuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 16:08 Muž Yirka [9118] – Re: hellga001
Na dobrou radu je k dispozici málo informací. Jak dlouho je založeno, ostatní rybky, technika, rostliny, velikost nádrže, atd? Teplota je na dolní hranici, třeba jde za teplem, výměnou vody nic nepokazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 15:14 Marekkt
ja ma tiez taky problem .. ryby su v pohode ale guramy z nicoho nic vyletie hore a 3 krat sa nadychnu .. ako keby si mysleli ze su rajovce :-D ale z prisavnikmi nemam problem . .zatial a myslim si ze im nieco preleti hlavou a nahanaju prach na hladine .. a myslim si ze to bude nedostatkom kyslika alebo ked rychlo spotrebuju kyslik npr. pri krmeni velkymy granulkami ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:59 hellga001 – Re: BredLee
Fotka k příspěvku Vodu jsem upravila přípravkem Sera Aquatan, teplota je 23°. Mam ještě jednoho, tetry červ. a 2 krunýřovce. Ostatní jsou v poho. Bílej skalár plave i jí, ale drží se pořád s černym a občas si taky lokne hladiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Alegrato
Ake ryby tam mas, a kolko ich tam je? Na 120l sa mi zda, ze tam toho mas vela, ak to teda bolo vsetko... Hladina NO2 nezavisi od vody vo vodovode, ale od toho, kolko tam mas ryb, rastlin a ako dobre funguju nitrifikacne bakterie. A ta chemia ti v tom vobec nepomoze, je urcena na nieco ine (a aj to sa tu vedu diskusie o tom, ze to moc potrebne nie je). Tipujem, ze mas prerybnene, a navyse aj nezabehnute akva. Skusala si teraz niekedy vymenit aspon polovicu vody? Ak nie, tak tak okamzite sprav, do hodiny by sa to malo stabilizovat. A ak sa to vyskytne aj potom, tak cely postup opakovat az dovtedy, kym to neprestane. Kup si testy na vodu (staci pruzky 5v1), zmeraj NO2, a ak bude viac ako 0, tak men kazdy den aspon 30% vody, kludne aj 2x denne. A zaloz si prezentaciu, vypln vsetko co sa len da, lebo asi este budes potrebovat rady a bez vesteckej gule sa radi tazko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:34 BredLee – Re: hellga001
a teplota v akvarku,ph .....? sú s ním aj ine rybky? skaláre sú inak veľmi náchylné na choroby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:02 Alegrato
Prosím o radu. Posledních cca 5 dní se mi rybky drží u hladiny. Akvárko 120l, především moly, čichavci. Dřív po celé výšce sloupce, teď všichni u hladiny. Včera umřela krevetka (A. gabonensis), dneska skalár. A někdy před pár dny zmizel krunýřovec, ale toho jsme nenašli. Ostatní krunýřovci a pancéřníčci vylétávájí k hladině a zase se vracejí dolů, sameček bojovnice se drží u dna, dřív býval spíše u hladiny. Četla jsem tu, že to může být vysoký obsah dusíkatých látek, ale vodu máme pražskou z kohoutku, používáme chemii (easy balance, nitrivec, aqua safe) a nikdy takový problém nebyl. Tedy nikdy... Jsme naprostí laici a akvárko máme cca měsíc. Teplota cca 27-28°C, krmíme vločky a mražené patentky. Kytek je tu vcelku dost, vzduchování i filtr běží stále a dle rad v obchodě je to dostatečné. filtr čeří hladinu, asi Eheim + vulkán, dělá bublinky. Odkalujeme 1x týdně cca 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 12:48 hellga001 – Pomoooc
Fotka k příspěvku Prosím pomoooc - umírá mi skalár. Mám ho tepra 2dny, vůbec neplave, nejí a drží se v rohu aquaria u hladiny sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 10:24 miso21
utratit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 10:14 BredLee – Re: Sid
dá sa podla fotky určiť ,čo jej je? (podla mna zápal mechúra)....už sa nenarovná?? sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 10:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: BredLee
...dá sa jej nejako pomôcť?...
Dá - šetrným utracením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 10:04 BredLee – chorá rybka
Fotka k příspěvku druhý deň pláva rybka na boku, oddelili sme ju od ostatných, je vitálna, prijíma stravu len sa nedokáže narovnať. dá sa jej nejako pomôcť? prosím o radu!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:21 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Kerze
A můžu se zeptat, co za akva byste mi doporučovali :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 07:52 Žena Kerze [14]
Zdenulko, a ať neuděláš další začátečnickou chybu, tak si nekupuj žádnou sadu 54l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:38 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Verča.D
To už vím taky.. Udělala jsem chybu jako všichni ostatní . Teď už budu nejdříve číst vše potřebné a pak zakládat akva. Ne naopak. Každopádně akvárko větší plánuju. Toto zruším. Jak se říká, chybama se člověk učí. Jen mě mrzí, že to odnesly zrovna rybky. Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:18 Eva – Re: zdenulka2910
Traktorysta má pravdu. Problém mohl pocházet už od samotného stresu. Jak můžeš dát dohromady rybu, co má v dospělosti 25 cm (i s ploutvema) a 24 l akva? Jak chceš zvednout dostatečně teplotu u závojnatky a neonek dohromady? V první řadě je potřeba říct, že většina závojnatek pocházejících ze zveráku je asijský import = cizokrajné nemoci a parazité. Závojnatka je vůbec problematická ryba pro začínající akvaristy. Alespoň jsem ráda, že nebyla v kouli!
Moje rada je podobná té již zmíněné, jen bych dodala: nech si tu čtyřiadvacítku jako karanténu a kup si větší. V tohle můžeš chovat akorát tak dvě gupky :-) Navíc se to špatně udržuje.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:30 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: zdenulka2910
no, vzhledem k napsanému doporučuju: utratit zbylou závojnatku. řádně vydensifikovat akva...přečíst si nějaké informace o chovu ryb (např. jaké se hodí do takto malé nádrže) a celé to založit znova - lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:21 Žena zdenulka2910 [1] – Závojnatka
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit ohledně mé závojnatky :-( . Jsem začínající akvarista, takže abych řekla pravdu, moc se v tom ještě nevyznám. Mám akvárko jen 24 litrů. Čtu na internetu a stále se přiučuji. Přišla jsem na to, že zřejmě můj výběr rybek nebyl zrovna vhodný :-(. No ale k věci. Ve čtvrtek se u mě v akvárku objevila krupička (na neonkách jsem spozorovala bílé tečky). Hned jsem zvedla teplotu a dala do vody sůl. Jenže jsem večer odjížděla pryč na víkend a nezačla jsem žádnou léčbu. V neděli ráno mi švagr psal, že 3 neonky umřely. Ani ne za hodinu mi umřela závojnatka. Takže mi zbyli 2 ancitrusy a závojnatka. I tak jsem zahájila léčbu. Nejbližší obchod byl pro mě baumax (vím, že to není nic extra :-( ). Koupila jsem tam kapky proti všem rybím nemocem (jako je napadení bakteriemi, snětí, houbám atd.) Začla jsem 2ma kapkama a pokračuju denně jednou kapkou. No ale včera mi umřel ancitrus a dneska druhý sad . Takže mi zbyla jen jedna závojnatka. Jenže už včera jsem si všimla, že má něco na zadní ploutvičce (jako by ji něco užíralo). A já vůbec nevím co teď :-(. Žádné tečky po těle nemá, jen takovou jakoby vyžranou díru na zadní ploutvi. Vyfotila jsem ji. Budu ráda za každou radu. Zdeňka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:37 Žena swatty [0] - Cichlidy – Copak máme za nemoc ?
Fotka k příspěvku Roztřepené ploutve a takový povlak na těle, viz. foto. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:07 anulina – Black molly kakáá
db chtěla bych poprosit o radu jestli nahodou nevite co mam s rybkou...
včera večer sem se koukala na rybky a všimla si u jedne z black molly docela veliky vykal u ritniho otvoru tak sem to přešla a řekla si že asi ,,kaká´´:) ale ono to nepřešlo dnes odpo jsem se znova koukla a má to tam furt .. je to takové ornažovo hnéde obalený slizem.. poradte pls co mám dělat :) dyžtak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz :) a ještě se rybka strani ostatnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:01 anulina – Black molly kakáá
db chtěla bych poprosit o radu jestli nahodou nevite co mam s rybkou...
včera večer sem se koukala na rybky a všimla si u jedne z black molly docela veliky vykal u ritniho otvoru tak sem to přešla a řekla si že asi ,,kaká´´:) ale ono to nepřešlo dnes odpo jsem se znova koukla a má to tam furt .. je to takové ornažovo hnéde obalený slizem.. poradte pls co mám dělat :) dyžtak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz :) a ještě se rybky straní ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:39 anulina – Black molly
Prosím poradte ..včera večer jsem se koukala na rybičky a všimla si že u jedný z black molly je u ritniho otvoru jakoby vykal ale mnohem vetsi tak sem si rekla že to bude nejspis ,,kadeni´´ ale dnes odpo jsem se znovu podivala a ma to tam furt :( co mam delat ? je to v poradku bo je to nejaka nemoc?prosim poradte dyztak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:11 R Muž Silent [5949]
Nebo kombinace bakterie a počínající zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:48 kreten – Re: BouTex
Dá se jen odhadovat - bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:30 BouTex
Jinak by mě zajímalo zda to je parazit,bakterie nebo plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:28 BouTex
Haimdol napsal: Nejsem sice jezírkář, ale kolega měl něco podobného a úspěšně aplikoval Sera omnisan. Je to přímo určeno pro jezírka.

Aplikoval jsem tam asi 250ml malachytové zeleně a asi 1 kg sole pomalu se to lepší ale jen u těch málo napadenejch.Ty co to mají viz. obrázek nic moc zatim ale naštestí těch hodně napadenejch tam moc není.Jinak díky za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:26 kreten – Re: Haimdol
Podobně funguje TetraPond MediFin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:16 R Muž Silent [5949] – Re: BouTex
Nejsem sice jezírkář, ale kolega měl něco podobného a úspěšně aplikoval Sera omnisan. Je to přímo určeno pro jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:12 BouTex
Toddik1 napsal: Máme asi stejný problém, to samý se mi stalo u platy. Bílý vřídek u pusy, asi jako opar u člověka. Platu jsem přemístil do karantény a používám akriflavin (asi 15 kapek denně). Vypadá to, že ta plíseň je na ústupu, takže zkuš to ;-) . Jen jestli můžu poradit, dej ji rychle pryč od ostatních rybek, můžou to chytnout také.

Já mám v jezírku cca 70 závojnatek a karasů a maj to skoro všichni a jezírko má cca 12m3 takže bych potřeboval hodně kapek a ryby nejdou odlovit.Tak je musím léčit v jezírku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:02 Toddik1 – Re: Adriana
Máme asi stejný problém, to samý se mi stalo u platy. Bílý vřídek u pusy, asi jako opar u člověka. Platu jsem přemístil do karantény a používám akriflavin (asi 15 kapek denně). Vypadá to, že ta plíseň je na ústupu, takže zkuš to ;-) . Jen jestli můžu poradit, dej ji rychle pryč od ostatních rybek, můžou to chytnout také.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [174] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8651