Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 190 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:29 callito
Typuju to na toto
rybicky.net/nemoc/aeromonas-salmonicida
nebo toto
rybicky.net/nemoc/vibrio

Zkontrolujte příznaky s tím jak se chová vaše rybka... snad sem aspon trochu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 17:19 Muž keyrumek [2] – Skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, netuší někdo co by moje skalára mohla mít za problém...objevilo se jí to před časem pod pravou prsní ploutví. Že by snad nějaká plíseň? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 13:10 sokar
Doporučuju kupovat ryby u ověřenejch prodejců a nemusíš řešit riziko nakažení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:52 Muž Yirka [9141] – Re: Ignacia
Nejenom ze stresu, i když v tom malém prostoru jim není nejlépe, ale hlavně ze znečištěné vody-živorodky, jak víme,tráví trochu hůře a tak velmi rychle znehodnocují prostředí zvláště když se jedná o nezavedenou nádržku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:48 Ignacia
Takze vy myslite, ze je to jakoby ze stresu? Tak ja je radeji do toho akvaria presunu.. Je to 112l akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:47 Muž Yirka [9141] – Re: Ignacia
Dovolím si ještě jednuradu, vzhledem k tomu že neznám velikost tvé nádrže spíš doporučení. I přidání 18ti rybek najednou do velkého akvária může být rizikové. Je to přece jen velké množství a tudíž velký zásah do rovnováhy(zvlášť v případě živorodek) a je lepší rybky přidávat postupně v menších množstvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:37 Muž vhisky [45]
taky bych to tak viděl. nehledě na to, že živorodky jsou hrozně přešlechtěný a neodolný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:34 Muž Yirka [9141] – Re: Ignacia
Než dát 18 rybek na pár dní do 9ti litrů, to snad raději zvážit riziko nákazy. Pokud jsi denně neměnila polovinu vody a řádně nefiltrovala je to důsledek velkého přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:31 Ignacia – Vymírají živorodky - nevim proc
Ahoj, mam problem s tim, ze jsem si do akvaria nakoupila asi 18 zivorodek (6 panu, 12 dam). Ale na nekolik dni jsem je dala do 9l akvaria, aby kdyby byly nemocne, tak nenakazily ty, co uz ve velkem akvariu mam. V tom 9l akvariu jsou uz treti den a dve uz zemrely (dve samicky, mrtvolka na dne). Vi nekdo co se to muze dit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 08:38 Muž Yirka [9141] – Re: Luke_009
Pokud jsi začátečník, přečti si následující odkazy, porovnej s tím co provádíš a určitě příjdeš na chyby, které způsobují tvé problémy. Zaměř se především na údržbu nádrže (odkalování, výměny vody), osázení nádrže, zarybnění....
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 06:46 Luke_009 – pomozte mi please
sem začátečník v akvaristice a v akvárku se mi začaly tvořit na dně a na skle takové malé hnědé flíčky a za 3 dny mi umřelo 7 neonek,Prosím poradte někdo co s tím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 17:22 pajik95 – Re: DavidDizzer
ona v noci chcipla takze uz nejni no ale to akvarko jak mam prelecit nebo vydezimfikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 16:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: pajik95
tohle vylečít asi nepujde! tohle vypadá na nějakou křivici nebo tak, jak už má v sobě parazita tak ho nevyženeš(nezničíš) nebo i kdybys ho zničila, rybička by už byla pokřivená, a trápila by se... A tím by nějaký parazit zůstal ještě ve dně, filtru atd.. a tím by to začalo nanovo.. dej jí pryč od ryb, trochu pročisti a vydezinfikuj AQ a pak ji bohužel musíš utratit! (je to těžké, ale bohužel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 15:47 pajik95
a co teda s tim prelecenim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 13:06 MilanRada
Jestli se snaží dostat ke hladině a táhne jí to dolů tak si myslím že má prasknutý vzduchový měchýř. Nejlepší je asi jí rychle utratit, at se netrápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 10:54 pajik95
a to akvárko mám přeléčit jak? tou solí nebo jak? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 13:41 Žena Snowy [24]
Napadá mě i jiné řešení. Moje ryby pokud žrádlo vyplivou, je to hned a hned to zase sežerou. Pokud je tam latence několika minut, tak se mi to nezdá. Nevím, jak u ryb, ale u lidí to většinou neprůchodnost trávicího traktu. Evidentně hlad má, pokud žere, akorát jsem z tvého dotazu nepochopila, jestli to vyplivané znovu sežere nebo už není schopná pozřít. Jestlii to "zvrací" opakovaně a dál to neprochází, ryba nekadí, bude to nějaký střevní problém, pokud to zase sežere a nic jiného na ní není, pak možná fakt hltá, to přecpání pak stimuluje zvracení a ona si to někde v klidu dožere. Co zkusit jiné žrádlo( myslím jinou formu a velikost), jestli to zopakuje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 11:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já bych řekl, že je rybka ve velkém stresu jídlo do sebe nahází (podobně jako tř. kráva) a pak si to v klidu pod listem vyzvrací a sní, nic jiného mě logicky nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 06:26 Muž rjulius [17] – Re: Pete
Jj, zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 06:25 Muž rjulius [17] – Re: sokar
Ale to jsem psal, že u tohle u nich vidím běžně.
Ale taky jsem psal, že uplynulo několik minut mezi krmením a tím "dávením".
Budu to sledovat... případně nasadím hladovku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 23:24 Muž Pete [10] – Re: rjulius
S tím dávením potravy, jak ho popisuješ, že se protočila a vyvrhla všechno, bych spíše připsal nějaké křeči s přežrání a tak si potřebovala jen ulevit.
Nekrmit pár dní - viz. jak radil Yirka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 21:33 sokar – Re: filipsi
Vyplyvování krmení je normální.Jak rejnoci,tak arowana větší kusy vezmou do tlamy a několikrát vyplyvnou.Arowana to dělá až tak,že jich několik nakousne a nechá plavat a pak se k nim vrací je sněst.
Věřím že malý rybky to dělaj stejně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 21:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
nebo to dělají normálně rybky,,,, dají do tlamky potravu a několikrát jim to z té tlamky vyletí, to proto, protože si tu potravu napřed musí rozmočit, takže se jim blbě polyk, proto ji vždycky vychrstnou! dělá to v podstatě každá rybka, ale někdo si toho ani nevšiml! (a s tou prasečí chřipkou, jak tam někdo dole psal, bych si takovou srandu nedělal) přeji všem úspěšný den,(hlavně zdraví)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:07 Muž filipsi [1296] – Re: rjulius
Taky jsem chvilemi pozoroval vetsi vyplivovani, nez se mi zdalo obvykle, hlavne kdyz zhltly neco vetsiho. Pokud by to nedelala stale, a jinak byla v pohode, moc bych si toho nevsimal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:07 Vak. – Re: callito
Asi budem nasledovať príklad tej ryby,ble...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:06 callito – Re: vak
někdo tu jedl vtipnou kaši hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:05 Vak.
rjulius napsal: Já vím, díky, kontroluju, vodu vyměňuju, rybky pozoruju...
Uvidím zítra.




Zajtra budú mať prasečí chřipku aj ostatné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:04 Muž Yirka [9141] – Re: rjulius
(Dopředu dávám OT ke smazání)
Anorexie a bulimie se řeší psychologem či psychiatrem....
Ale vážněji, opravdu to nic nebude. Zkus nasadit 2-3 dny hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:03 Muž rjulius [17] – Re: callito
Já vím, díky, kontroluju, vodu vyměňuju, rybky pozoruju...
Uvidím zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:56 callito – Re: rjulius
Tak já nevim snažim se tu,ještě můžeš zkontrolovat hodnoty vody a aby si byl klidnější...třeba to pomůže,ale nemyslim si... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:55 Muž rjulius [17] – Re: filipsi
Hm, příště jí holt nedám kapesné... takhle se zřídit... a ještě k tomu až den po Jardovi...
Nicméně nějaký seriozní nápad asi nikdo nemá, což?
Zítra si tedy na ní počkám znovu a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:47 Muž filipsi [1296] – Re: rjulius
Moje rybky to delaji po delsim nocnim pobytu v baru. Ja taky. Asi je to normalni, a pak je zas chvili pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:46 callito – Re: rjulius
ok,no stejně bych to nejvíc tipovala ne to že to nemoc neni.Prostě,zkus ji nakrmit něčím co jim vždycky chutná.A sleduj jí,uvidíš jak se bude chovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:36 Muž rjulius [17] – Re: callito
Zas tak hnusnej jsem nebyl, ale dobrá ... omlouvám se, rozčílil mě s tou rádoby vtipnou chřipkou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:32 callito – Re: rjulius
Můžeš si taky poraďit sám,protože pochybuju že ti někdo bude chtít radit když budeš hnusnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:29 Muž rjulius [17] – Re: grizly
Ježiš... že to vyplivujou jsem si všimnul...
Krmil jsem je odpoledne a teď před chvílí ještě trochu.
Mezi krmením a zvracením uplynulo několik minut... prostě ryby to sežraly,
tahle se schovala pod listy, stavěla se na hlavu, řekl bych že se chvílemi až jakoby převrátila na záda a pak to vyblila... ne jeden kousek, ale haldu rozmělněného žrádla...
Je to vážně tak k nepochopení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:15 callito – Re: rjulius
Grizly má pravdu.Ale spíš bych je zkusila nakrmit malejma kouskama a pozorovala jestli jí bude pořád 'zvracet'
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:13 Muž grizly [145] – Re: stanovsky
Asi jen ta jedna, co byla v Mexiku! Ted uz vazne: Nikdy sis nevsimnul, ze rybka potravu vyplivne a znova ji sni, hlvne jak se jedna o tvrdy nebo nadmerny kus? Pozoruj je pri krmeni, nakrm je velkyma kusama potravy a zamer se natohle a uvidis sam. Jeho parmicka je asi velky jedlik a tak potravu vyplivuje po delsi dobu. To stejne delaji i jina zvirata, napriklad kravy nebo psi.(ne kdyz je krmis granulema, ale varenym masem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:13 callito – Re: rjulius
A to si jí viděl jednou letěl si se zeptat nebo se to opakovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:11 Muž rjulius [17] – Re: callito
Jj, jen ta jedna, dvě krmení za sebou.
Bylo to po vločkách Vipan, ale do dneška je jedla normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:09 callito – .
Třeba jen zhltla moc velké sousto...nedáváte ji tam moc velký kousky potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky
To je nějaké divné todle slyším poprvé. A to jen ta jedna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 18:40 Muž rjulius [17] – Ryba zvrací
Nevíte čím to může být? S chutí se nažere, pak se schová pod listu do stínu a stijíc na hlavě z ní zase rozkousaná potrava vyletá ven...
Je to parmička čtyřpruhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:12 pajik95
a když teda takle plave a žije tak trápí se hodně? jestli ne jako že asi ale spíš jo tak bych ji nezabíjela dyt v tom mrazáku chudák umrzne tak hnusně. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:34 Muž Landvir [57]
Určitě zlikvidovat než nakazí ostatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 09:15 kreten – Re: arnošt
Obdivuhodný úsudek:-) nebo nějaké dokonalé rozlišení na obrazovce, já to podle té čmouhaté fotky jen odhadoval a vy vidíte kolego nejen druh, ba dokonce barevnou varietu...Ale jinak souhlas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 07:48 mato103
asi ma zabrohlity alebo neco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:26 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: pajik95
za prvé to není mečovka, ale plata skvrnitá var. cometa a za druhé - ta už to teda nerozdýchá... do mrazáku a pak do záchodu... + raději přeléčit nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: beowulfx
vypadá to aji že má křivou páteř - křivice... utratit, aby nenakazila ostatní(což u některý jde), většinou u živorodek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Je jasná ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [190] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198661x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9451