Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:08 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Jak dlouho jsou ty krvavky v akváriu? Jsou to všechny z jednoho nákupu? Jaké ryby šly do akvária jako první?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:40 Muž UndeR [80] Re: RE5PEK7
Jo datum založení uvedené v prezentaci sedí. Test na dusíkaté látky doma bohužel nemám... Že by to bylo přerybněním? ne Zkusím koupit test a uvidím co zjistím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:07 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: UndeR
A jestli z tvé prezentace chápu správně, tak akvárium je založené 5 měsíců?

Ono se to možná těmi úmrtími trochu vyřeší. Přijde mi (možná se mýlím, s tetrami nemám moc zkušeností), že tvé akváruim je/bylo na hranici přerybnění a je možné, že se tam těch 5 měsícu hromadily odpadní látky a nyní dosáhly opravdu toxických úrovní. Máš doma nějaký test na dusíkaté látky?

Ač nevím, o co se jedná, když teď uděláš výměnu 50% vody nad rámec běžné údržby, ničemu tím neuškodíš. Mrtvé rybky se snaž vždy co nejdříve odstranit (hodně rychle ti kazí vodu), ideálně odlovit umírající rybku a ukrátit jí trápení. Koukni se, jestli nemáš někde mezi rostlinami mrtvé rybky, kterých sis nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:49 Muž UndeR [80] Re: RE5PEK7
Bohužel teď žádnou fotku nemám, mrtvolky už plavou někde v odpadním potrubí a žádná z ryb co je v akváriu momentálně nejeví známky nákazy. Ovšem zítra ráno to může být zase jinak...
To zaplísnění se objevuje okolo žáber. Je to takový bílý "chomáček". Nejde mi ani tak o to vyléčit zasaženého jedince, ale hlavně to šíření zastavit...nerad bych takto přišel o celé hejno a kupoval jej celé znovu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 14:44 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: UndeR
Co myslíš tím "lehké zaplísnění"? Mohl bys to nafotit?
Z toho, že se ti rybky nepodařilo vyléčit si moc nedělej. Takto malé rybky mají rychlejší průběh nemoci a většinou to už mají fakticky za sebou, když objevíš první příznaky.

Nemoc nemusí postihnout celé akvárium najednou. Větší a odolnější ryby jsou odolnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:28 Muž UndeR [80] – Tetra krvavá
V akváriu mi před časem začaly umírat Tetry krvavé (u jiných ryb jsem úhyn nezaznamenal). Příznaky jsou vždy podobné, a sice lehké zaplísnění, ryba je vyhublá, žábry jakoby odstávající od těla, frekvence dýchání je vysoká. Zasažený jedinec se straní ostatních obyvatel akvária. Aplikoval jsem léčbu pomocí eSHa 2000, ale bohužel asi bezvýsledně, jelikož jsem včera a dnes našel další dvě mrtvé rybky. Napadá někoho, čím by to mohlo být způsobeno? Mě přijde hlavně divné, že žádné jiné ryby v akváriu nehynou (pančéřníčci, parmičky černopruhé ani tetry fantomové). Napadlo mě tedy jestli to nemůže být způsobeno vysokým obsahem NO3, jelikož ve vstupní (Brněnské) vodě je jich poměrně dost (31,7mg/l) na kterou by byly přecitlivělé. Pokud by se jednalo o nějakou nákazu, tak by pravděpodobně postihla všechny ryby bez rozdílu nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 19:33 R Muž romant [27987] Re: Saty
Vyhledej si pojem "gigantický růst buněk" Lymphocystis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 19:30 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika – Nemoc akary
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřebuji poradit. Na jedné Akaře heckelove se objevily na kořenech prsních ploutví jakoby výrustky. Nevim jak líp to popsat, jakoby by buňky nějak divně rostly a vytvářeli útvary co jsou na fotkách. Snad to z fotek bude rozpoznatelné. Někdy jsou přes ty tvary i žílky tak nějakej cizopasník to asi nebude. Ze začátku jsem to zkoušel léčit Sera Costapurem na krupičku, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i sera Bactopur a flagelol, ale ani jedno nezabralo. Ryba s těmi útvary normálně žila, přijímala potravu a chovala se úplně normálně. Když už ty útvary byly jak na fotce tak už byla ryba v samostatné nádrži a tam bez problému žila několik měsíců, jen útvary neustále rostly, ale jen kolem prsních ploutví, jinak žádné další příznaky neměla. Nakonec jsem neměl to srdce ji takhle nechat a utratil jsem ji. Ale aktuálně pozoruji na další akaře hekelove začínající rudnutí kolem prsní ploutve. Na jiných druzích ryb nic nepozoruju a na ostatních akarách zatím také nic. Zkusíte někdo poradit co by to mohlo být? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.12.2017 22:30 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Hele, fakt bude lepší, když se zaměříš na jiný vlákna, kde toho nemůžeš tolik zkazit. Ty jsi nepochopil, jak snadně zprasitelný jsou tyhle naše řeči zde? Znovu ti opakuju, mám za sebou už hodně akvárií u lidí, kteří se inspirovali z internetových fór, kde se dávkovalo přesně jak píšeš, odhadem. Tady jsem jednoznačně za ty barevný flaštičky, kde je uvedej návod k použití a když ktřeba napíšu, že se dá eSHa dávkovat ve vyšších koncentracích, tak stejně uvádím ty nižší, i když mám odzkoušeno i daleko násobnější dávky. Já jsem do tohoto fóra už investoval hodně hodin času a nenechám to tady poklesnout do teoretických úvah z osobních zkušeností neověřených. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 22:23 Muž Kubaa [718] Re: Bin
Akriflavin a skalice jsou snad nejběžnější léky, který má každý druhý akvarista v šuplíku. Kdysi se to prodávalo pod těmihle názvy jako chemikálie, dnes to mají pod všelijakými jmény v roztoku v barevné lahvičce - ale sehnat to jde většinou snadno.

Spíš bys měl problém to přesně odvážit, zvlášť z těch barevných flaštiček, kde většinou není uvedena koncentrace (ale dá se odhadnout z doporučeného dávkování).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 21:19 R Muž romant [27987] Re: Bin
Ty třeba ne, ale někdo jinej, kdo není tak aktivní si přečte a už to jede. V tomhle jsem už hodně vyškolenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 21:10 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
No ja by som ani do toho kubovho navodu nesiel, lebo kym by som to vsetko bol zohnal tak by esha prisla aj z eshopu a plus si viem predstavit ze by som to zle zkombinoval a zhorsil. Inak ale pekne sa to cita a je zaujimave ze niekto to rozobera takto do detailov. Takze dakujem obom. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.12.2017 20:24 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
eSHa nic nefalšuje, ale tazatel to zmastí, což budu pro jistotu předpokládat a znovu opakovat, bohužel, mám s tím špatný zkušenosti. Ono to chce někdy spíše umírněně a nesdělovat tolik "profi" informací, může to zbytečně motat hlavu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 20:17 Muž Kubaa [718] Re: romant
Když použiješ stejný dávkování, bude to fungovat stejně. 100% pokud by sis sehnal přímo ten rivanol. To je klasika značkový lék vs generikum. A to složení esha těžko bude falšovat, to by měli průser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.12.2017 19:46 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Protože jsi to zřejmě nikdy nezkusil. Ty jsi nikdy nezažil rozvrácený akvárium po použití Acriflavinu? Já ano, proto jsem daleko opatrnější a nedej na to co si přečteš, ono to prostě nemusí fungovat to svoje namíchání stejných látek, jako jsou použity u eSHa 2000. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:24 Muž Kubaa [718] Re: romant
Proč, to je ta doporučovaná Esha 2000:

6,3 mg Ethacridinlactat (rivanol, bráška akriflavinu)
3,2 mg Kupfer 2+ (měďnaté ionty, např. modrá skalice)
0,26 mg Methylorange (pH indikátorová barvička, nikde jsem nenašel farmakologický význam)
1 mg Proflavin (akriflavin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2017 19:13 R Muž romant [27987] Re: Kubaa
Ale zbytečně bych to nepoužíval ve společenským, který podle fotky vypadá jako solidní nádrž. ;-)
Edit: To bych raději tu rybu poslal na druhej břeh. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 19:07 Muž Kubaa [718] Re: Bin
A nebo prostě sežeň akriflavin a modrou skalici - dvě hlavní účinné látky v Esha 2000 - ještě tam je Rivanol, ale to je podobné jako akriflavin, a trocha methyloranže (jen jako barvivo???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 18:38 R Muž romant [27987] Re: Bin
Proč? Vyměnit polovinu vody v akváriu kde ryba je, rybu odlovit a dát do separé kde aplikovat solný roztok v poměru polévk. lžíce na 20 litrů vody. 2 hodiny pobytu a posléze voduz ředit na normální salinitu a den na to aplikovat silný výluh, ideálně listy mandlovníku mořskýho v kombinaci s olšovejma šišticema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 18:35 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
Tak to v tejto diere isto nezozeniem. Takze skor utratit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 17:36 R Muž romant [27987] Re: Bin
eSHu 2000 dle návodu, tedy podle množství zelený hmoty dávkování klidně navyšovat na dvojnásobek dávky. Jedná se o plíseň. Samozřejmě dbát na kvalitu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 17:24 Muž Bin [144] - Amerika – Neonka cierna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pozeram do akvaria a vidim toto. Dufam ze fotky budu dost kvalitne. Dakujem za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 21:41 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Nic, ta ryba to má napsaný, ale kdo chce zkoušet, nechť zkouší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 21:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jakub
Asi bych pár dní vynechal krmení, co to udělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 21:13 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Nech to zatím na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 18:11 Jakub Re: Yirka
Chová se zcela normálně. Tak teď nevím co s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 17:41 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Mně připadá, že má taky divný tvar hlavy (přechod z hlavy na hřbet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 17:28 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Jestli to trvá takto dlouho tak to může být vážnější, něco vnitřního - bakterie, parazité - a to nekončívá dobře. Trochu by to mělo být rozpoznatelné dle pohybu rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 14:44 Jakub Re: Yirka
Děkuji za reakci. Takhle vypadá už asi dva měsíce. Máte pravdu, že krmím pouze vločkami takže je možné, že to má z toho. Zkusím změnit krmivo. Jen se mi zdá divné, že je takhle vypadá jen jedna neonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 11:59 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Pokud je focena chvíli po krmení vločkovým či granulovým krmivem může to být normální. Neonky se rády přecpou a pak když vlhkem výše zmiňované krmivo nabobtná, takhle je dokáže znetvořit. Velmi často, a jsou u někde fotky, má bříško až tvar trojúhelníku. Takže pokud je příčinou mnou popsané, zítra bude zase normální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 10:46 Jakub – Neonka
Fotka k příspěvku Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli tato Neonka je v pořádku. Popřípadě proč má tak nafouklé břicho.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 16:43 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
si opět nerozumíme jestli to dobře chapu tak nitrifikace běží za (špinavou vodou) když nechaš čisty akva chvilku bez ryb a vyčistíš tak tam nezbude nic čím by se bakterie živyli postupně umirají a jejich množství se sníží! a než doženou (dorostou) vzrustající množství odpadních latek tak se tam přechodně zvýši množstvi.a stčí aby ses spravně nepotkal s vyměnou vody a slabši kusi to odnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 14:50 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Pár jsou dva :-D to je hezký :-D ...já nevim jak ty, ale viděl jsi někdy u chovatele v chovných akvárijích, že by je měl jako rostlinné? Maximálně jeden květináč s jednou kytkou, jinak by byla údržba nemožná...jinak ano, není moc zanesený, jak říkám 15 ryb ten filtr tak nezadělá, navíc pravidelně odkaluju a čistím. Jak říkám, běží mi to tam 8 měsíců bez potíží, tak se mi skoro nezdá, že by nebyl zaběhlý filtr nebo že by to až teď začaly ryby vnímat. Akvárií tam mám aktivních asi 35, všechny bez potíží, běží na stejné bázi jako u dalších chovatelů, kteří pěstují ryby 30 let, osobně jsem to viděl. Mám x druhů ryb i náročnějších a vše v pořádků, úmrtí naprosto minimální, tak mi přijde právě divné, že by neměly dost nitrifikačních bakterií apod., ale samozřejmě možné to je :) Akorát si myslím, že by se to mělo projevit u všech, nikoli u jednoho akva. Navíc k čemu bude prezentace, když tam bude vyfocené prázdné akva o 150 litrech, jednom molitanovém filtru poháněném vzduchovými motory a 15 rybkách jednoho druhu? To nikomu moc neřekne :(...zkusím na Vaše rady změřit to NO3 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 14:01 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
Stevemaister44 napsal: filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní,

psal:-) pár jsou dva.ted aspon vydíš proč tu prezentaci.

filtr nech dokud se nezpomali prutok.nebo nebude vyditelně zaneseny.
furt soudim malo funkcní nitrifikace tzn vysoke hodnoty No.
to akvo beželo 8 měsicu prazdne? nebo jak to bylo?
tak zkus plovoučky.

Edit: drvi mě předběhla.

Edit: 2 po 8 měsicích paradní prutok? a bez častečného zanesení nějak se mi to nezda.pokud není filtr ani po 8 mesícich vyditelne použity tak tam je malo bakteriji a po přidaní ryb se kvalita vody rychle změní a filtr na to nestačí reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 13:44 Žena drvi [2894] Re: Stevemaister44
Stevemaister44 napsal: Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)

Filtr nechej, až bude opravdu pořádně zahumusený a sníží se průtok, jak říkám, čím špinavější, tím pro akvárko lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:39 Muž Stevemaister44 [5] Re: Anthrax
Přiznám se, že ta cryptocoryna to nedala, měl jsem jednu chycenou na kameni, druhou na dřevu a rozpadly se postupně - uhnily. NO3 teď aktuálně nevím, podívám se hned jak budu mít chvilku a změřím hodnoty, abych to dal případně do pucu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 13:07 R Muž Anthrax [4786] Re: Stevemaister44
Anubias roste hodně pomalu, ten z vody nic moc nevycucne... Zkusil bych vallisnerku nebo rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia , ty by mohly takovou vodu zvládnout.

Kolik má ta zdrojová voda NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:02 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Myslím, že jsem nepsal nic o 2 měsících, jestli jsem si to po sobě dobře přečetl :) Filtr tam mám od března a zatím jsem ho nepral, neboť mi právě přišlo, že nebylo třeba, není nijak extra zanesený, v jiných akvárijích jsem jej třeba pral a čistil, ale to proto, že jsou tam jiné ryby, které víc zadělají vodu. Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)

Jinak NO3 zkusím změřit kapkovým testem, bude jistě přesnější, abych věděl jestli je voda OK a případně přidám nějakou rostlinu v květináči pro lepší zpracování, horší je, že moje voda má tvrodst 27°dGh, takže mi tam moc kytek neroste, max nějaký anubias.

Všem děkuji za rady! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:16 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
to jsme si nerozuměli jak pise drvi tak filtr nech,
ja mam na mysli to ze ten filtr bit'po dvou měsícich nema dost nitrifikačních bakteriji. (apropo kolikrat jsi ho čistil za ty 2 měsice?)
Neměli se z čeho udělat a co spotřebovávat a tim padem ma malou učinost.a tou výměnou vody si dosahl jen naředěnim koncentrace No 2 3. ktera postupně stoupá , dochazí k otravě a odnesou to prvně nejslabsi kusi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 12:01 R Muž Anthrax [4786] Re: Stevemaister44
Já myslím, že nitrifikace ti funguje. Ale jelikož tam nejsou žádné kytky, tak NO3 nemá kdo spotřebovávat. A je otázka, jestli ty výměny vody zvládají snížit NO3 na patřičnou úroveň.

Měřil jsi dusičnany? Jestli ano, tak jak ti vyšly (mimochodem na papírkové testy bych taky moc nespoléhal)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2017 11:54 Žena drvi [2894] Re: Stevemaister44
Ten filtr nech být, říkáš správně, že klidně 6 měsíců bez čištění vydrží, naopak, čím bude špinavější, tím víc v něm bude bakterií, které budou pomáhat s denitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:51 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Děkuju za reakci a předem se omlouvám za pozdě doplněné info :-D...každopádně ten filtr (biomolitan) je dost veliká filtrační plocha, má cca 60x20 cm, takže 15 takových ryb ho snad ani zadělat tak rychle nemůže, obvykle poznám takový filtr na vyprání, když začíná být modrá houba spíše dohněda, načež je tam usazeno hodně bakterií, ale samozřejmě i detritu, já si myslím, že takový biomolitan by se mohl čistit i 1x za 6 měsíců stejně jako externí filtrace (funguje na podobné bázi přeci), ale ano, vyzkouším houbu řádně a správně přeprat a zkusit se tak vyhnout případné otravě :-) Co se týče stáří, tak je to opravdu jen tip, mohou být i 3 roky staré, někteří samci jsou velcí řekl bych 6-7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:33 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
no vydíš to že je to čiste sklo jen s filtrem vime az těd. na papírky je spoleh jak na českou poštu před vanocemi :) .

k tomu filtru bych se vratil 2 měsice a není špinavy? u čistych nadrží vydim problém v malem množstvi nitrifikacnich bakteriji jsou jen ve filtru .proto ty info v prezentaci. pak hodís 15 ryb a filtr se teprve rozjiždi.
samozdřejmě muže hrat roli i staří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 10:03 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Tak pokud vím, tak filtr si vytváří správné bakterie, není zadělaný, pravidelně odkaluju. Nádrž je chovná, tudíž jsou tam pouze ryby (asi 15 ks tetry císařské) ve 150 litrech, voda měněna co dva týdny, podle lakmusových papírků jsem nezaznamenal zvýšené dusitany a jiné látky, obsah chloru = 0. Pravda, voda je tvrdá, ale ryby v ní už vegetují 8 měsíců, takže si jednoznačně zvykly. Ryby jsem dostal už dospělé, takže počítám, že mohou být staré klidně 1,5 - 2 roky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 09:41 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
fotku nadrže a informace o nadrži. filtr zaběhnuty par měsicu? předpokladam nějake otravy. stari těch ryb? bez těch info je to věštěni z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 08:31 Muž Stevemaister44 [5] – Hypovitaminóza nebo něco jiného?
Zdravím všechny zkušené akvaristy, potřebuji se poradit ohledně nemoci tetry císařské. Tahle je již druhá v pořadí za týden, která v akváriu ,,rotuje" a nekoordinovaně plave, měl jsem to samé nedávno v jiném akváriu u tetry měděné. Je pravda, že jsou ryby už starší, mám je celkem dlouho, ale podmínky mají pořád stejné, pravidelně měním vodu (bez chloru), filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní, krmení různorodě, na střídačku 6 druhů kvalitních vločkových krmiv + občas mražené. Běžně jsou rybky pěkně vybarvené, takže video, na které odkazuji je ráno po rozsvícení (led zářivky bez blikání - takže šok by to být neměl). Děkuju za rady! :)

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:56 R Muž romant [27987] Re: Martina
S největší pravděpodobností problém s plynovým měchýřem, tedy cesta ke druhýmu břehu, ale jak zaznělo, informačně nás zahltit by se šiklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 13:35 ragus Re: Martina
Jak píše Tudy a Anthrax - prezentace nádrže a maximum informací. Každopádně platí (vlastní zkušenost), že za propuknutím řady nemocí stojí stres jedince (ryby, někdy i akvaristy :-D ), vyvolaný nevhodnými podmínkami v akváriu (velikost nádrže, přerybnění, kvalita vody, teplota, nevhodná skladba ryb, překrmování atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:35 R Muž Anthrax [4786] Re: Martina
A taky nějaké další informace by se hodily. Jak je tam ten skalár dlouho, kdo jsou jeho spolubydlící, jak stará je ta nádrž, jak probíhá údržba, čím krmíš, atd., atd. Ideální by bylo registrovat se zde a nahrát sem prezentaci s maximem informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martina
Dej sem prosím fotku.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1601