Co je to za nemoc?

vypada to jako kousnuti, nekolik dni pokryto necim bilym, to potom odpadlo.chovani rybky normalni,ji plave,vse se zda ok.
mam to vsak pouze zprostredkovane, nejsem dlouhodobe doma... nevite nekdo? diky
Já tam pak případně přileju bakterie z jiného filtru

Co se týče dávkování - jen mám trochu strach, jelikož mám v akvárku i žabky (drápatečky) a ty by coby obojživelníci mohli být na léčiva citliví

Pokud jsi použila ten Baktopur tak bych dávkoval podle návodu. Je to vlastně antibiotikum a snižováním dávky nebo nedoléčováním si zaděláváš jen na rezistentní bakterie.
Edit: ještě upozornění. Pokud léčíš ve společné nádrži tak bacha na filtraci. Baktopur zlikviduje i nitrifikační bakterie ve filtru.
Moc děkuju. Přidala jsem jak sůl, tak léčivo, ale to v polovičním množství... Doufám, že to nebude vadit. Ozvu se, jak to nakonec dopadlo

Já jsem v léčení ryb trošku konzervativní, ale zvláště na té druhé fotce to "ožrání" ploutviček vidět je, tudíž ta aplikace Bactopuru bude zde na místě. Tu sůl bych se nebál používat i při výměnách vody ve společenským akváriu. Netvrdím že pokaždý, ale sem tam lehounce(klidně ještě menší koncentraci) zasolit. Než se do toho pustíš, můžeš vyčkat názoru někoho dalšího.
Já mám momentálně doma sera costapur a sera baktopur, tak nevadí, když použiji rovnou ten baktopur?
Podle mě je to nějaká plíseň, či počínající bakterka. Aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu a když to nezabere tak Bactoupur a lehounce bych vodu zasolil(pol.lžíci na 50 litrů vody)

druhá fotografie

Dobrý den, prosím o pomoc při diagnostice nemoci u mých razbor klínoskvrnných. Včera jsem si je koupila společně s neonkami a dala do karantény (zaběhlého akvárka, kde nebývají problémy). Dnes jedna neonka zemřela a všechny razbory mají podivné podlouhlé bílé útvary na ocasních ploutvích (u mrtvé neonky jsem si všimla spíš trochu staženéhu vršku hřbetní ploutve a nesouvislého zbarvení neonového pruhu). Poraďte prosím, co by to mohlo být, abych mohla začít včas s léčbou. Přikládám fotografii. Děkuji.
Podle mě se někde opravdu mohl skřípnout a poranit a pak to bývá rychlý. Každopádně vodoléčbou kterou ti doporučil Romant nic nezkazíš. A pak bych měnil každý týden alespoň třetinu vody. Prospěje to rybám i rostlinám.
0 08.12.2012 10:02
Lutien [12] Tak jsem ho chudáka našla ráno mrtvého

Byl veliký a silný, dost se divým, že by ho něco jen tak skolilo.
Jiné ryby nemají jakékoli příznaky a druhý ancistrus je v pohodě.
Napadlo mě, jestli se mu v organismu nenakumulovaly třeba těžké kovy z doby, kdy jsme měli před měsícem zhruba epidemii krupičky. Pokud vím, u lidí (savců) se ukládají v játrech a střevech a mohou způsobit vznik nádorů, popřípadě poškozovat střevní trakt a myslím, že i kožní změny. Nemůže to být podobně i u ryb?
Na parazita nebo něco infekčního mi to nepřijde, je to už dávno, co jsme kupovali novou rybu a ostatním rybám nic není.
Poraďte mi, prosím, co bych měla dělat.
když se mu tam začne dělat povlak, tak to nemusí být nutně plíseň, ale klidně i bakteriální infekce...(na nějakou slabší by měla zabrat i ta esha2000)
Osobně bych postupoval nejdříve výměnu a potom trošku toho Acriflavinu. Vyměnit pár litrů vody je otázka 20 minut.
Ano, pokud by se to mělo snahu zaplísnit, jak správně píšeš

, tak je dobrý použít nějaký protiplísňový prostředek, vzhledem k tomu, že to bude probíhat ve společenským akváriu, tak bych volil eSHu 2000 a nebo Acriflavin, ale tam bych byl opatrnější na koncentrace, ne vůči rybám, ale rostlinám.
Ano denně 1/3 a to jemnější dno se lépe udržuje. Třeba to tak není, ale utrpěná zkušenost to napovídá.

0 07.12.2012 18:24
Lutien [12] Aha, díky

Dělám to odsávačkou a musím říct, že mezi těmi kamínky to vysává pěkně. Ale myslíš, že bych měla mít jemnější dno?
A kolik mám děnně měnit? třetinu?
Moc toho nevidím, ale vsadil bych na nedostatečnou hygienu nádrže. Ordinoval bych vodoléčbu(inetenzivní denní výměny vody, několik dní po sobě) a tu vodu bych posléze měnil týdně, ne jednou za 2-3 týdny, jak je uvedeno v prezentaci. To dno je dost hrubozrnný a tu hygienu nádrže Ti bude znesnadňovat a zapadávající bordýlek se tam může ne zcela správně rozkládat, takže ten důraz na výměny vody bych viděl jako prioritní.
0 07.12.2012 18:10
Lutien [12] No určitě mohl, on je takovej, že si nelehá často na něco co je lehce přístupný, spíš se snaží všude nacpat.
Jen se spíš bojím, jesi mu něco není, jsem nezkušená, proto píšu
Jinak mám menší kulaté kameny, ale ancistrusí úkryt je z břidlice, tak leda o ní...
nemohl se o něco zranit? ostrý kámen nebo tak?

Ahoj akvaristi!
Poraďte mi, prosím, mám nemocného ancíka a nevím, co mu je. Zatím jsem měla v akva jenom krupici ale nic jinýho nikdy tak nevím

Pár dní jsem ho viděla vždy jen kousek, když byl někde zalezlej nebo přicuclej, není to rovna typ co se rád vystavuje.
Dneska vylezl a má na sobě jako vykousnutou dírku. Kousla ho nějaká ryba? (mám jednu náladovou parmičku, ale poslední dobou je hodná). Nebo je mu něco horšího? předem upozorňuju, že karanténní nádrž zatím nemám..:(
Díky za info.
A máš tam rostlinky? Ten binec ze dna odkalíš odkalovačem při té částečné výměně vody.
No, to oko je škaredé. Měnit všechnu vodu je špatně. Narušuješ tím biologickou rovnováhum neprospívá to ani rybám, ani rostlinám. Stačí měnit 1/4 2x týdně.. a hlavně NEPŘEKRMOVAT.
No jo, stalo se, to už nenapravíš. Ale řekni mi, proč jsi ho prosím tě chtěla odlovovat? Vždyť jsi chtěla čistit akvárko, ne?
Jestli se mohu vmísit. Já jsem odpůrce veškeré chemie do akvárka, není-li to nezbytně nutné, ale v tomto případě bych asi ten Multimedikal zkousnul a neodrazoval tě od jeho použití. Ale POZOR! Je důležité dávkovat přesně podle návodu. A nebo bych ti doporučil Amazon nebo podobný přípravek. Ten by byl mnohem lepší, protože to je přírodní prostředek, který dodá do vody látky, které jsou v přírodní vodě, v níž bety žijí, a zlepší jí tím imunitu. Pokud takový přípravek nemáš, tak použij ten Multimedikal, aby jsi předešla infekci a zaplísnění, a ten Amazon či podobný přípravek si sežeň na dobu po vyléčení, pokud jej poctivě používáš (a stačí polovina návodem doporučené dávky), tak tím předejdeš nemocem. Ale samozřejmě musíš také poctivě o akvárium pečovat, pravidelnou údržbu nic nenahradí.
denně třetinu vodu po dobu aspoň jednoho týdne. Tipnul bych to spíše na pohmožděninu, takže na tohle asi nějaké léčivo moc nepomůže. Mě doktor taky na obražená žebra doporučoval klid na lůžku.... stejně jsem šel na 35km pochod

Hloupá v čem? Nezakryté akvárko? Mnohdy rybám stačí skulinka, kterou si myslíš, že se neprotáhnou a stejně tě přesvědčí o své šikovnosti. Buď vůbec ráda, že jsi byla u toho vyskočení a že jsi ho hned dala zpět.
Třeba si ho poranil při dopadu... zkus vodoléčbu... Buď se spraví nebo ne.
Stalo se mi u mečovky a za pár dní byla v pohodě co si pamatuju.
Ahoj..mám dotaz. Dnes při čištění akvárka vy vyskočil beťáček a rovnou dolů na koberec. Hned jsem ho vzala a dala do akvarka, ale je chudáček nějakej divnej. Mohlo se mu při pádu něco stát a co teď? Díky za odpovědi
Pokud nezabere vodoléčba, tak by mohlo jít o počínající bakterku a bude možná třeba přikročit k nějakýmu dalšímu léčení, ale nebudeme předbíhat, uvidíš, jaká bude reakce.
Děkuji za radu. Zkusím tedy vodu. Jinak dno odkaluji podle nálady a času, většinou 1x za 14 dní, vodu měním 1/3 pravidelně každý týden. Na tom dně mám zepředu trochu řasu, tak se to zdá zahumusené
Ad sůl - vyměním vodu a nebudu dosolovat. Díky!
Už bych nedělal nic než tu vodoléčbu a s tou teplotou bych taky nebláznil. Jinak ta koncentrace soli je v pohodě pro akvárko kde jsou i rostliny. Osobně si myslím, že ty rybky jsou ve "starý" vodě a tohle je jejich reakce. Ta fotka může klamat, ale není to dno trošku zahumusený, nechtělo by to odkalit? Na vylepšení podmínek(obecně) je možno použít nějakej rašelinovej výluh, třeba Torben.
Edit: Špatně jsem se díval, té soli je už dost na hraně, hlavně vůči těm rostlinám, bezpečnější koncentrace je ta polévková lžíce na 50 litrů vody.
A zároveň dosolit? Sůl jsem dával včera v poměru 1 zarovnaná lžíce na 30 litrů.
Přidat reakci
1 ...... [118] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191519x