Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 19:50 Maq Re: petrkokoska
Oprav si v prezentaci datum založení. Tím není míněno datum výroby té skleněné nádoby. ;-)
A "voda v normě" - to je xmíchu. Vždyť to akvárko je staré pár dní! Chystej pohřby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2018 19:12 R Muž romant [27987] Re: petrkokoska
petrkokoska napsal: zatím jí nechám. Žere normálně a nic jiného s ní není tak si příroda snad poradí samaKlasická reakce ve snaze zachránit každou rybu. Bohužel mylná, ta ryba je plná bakterií a další jedinci, je-li u nich oslabená imunita, mohou být tzv. na řadě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 18:58 Andrea
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že se skutečně jedná o bakteriální rozpad ploutví. Mám společenské akvárium 200l - mečovky, black molly, panceřníčci a skaláři, založené před dvěmi měsíci, ryby přidány po 3 týdnech založení, koupené od jednoho prodejce. Nejsem zatím velmi zkušený akvarista, a když jsem je kupovala, nevěděla jsem, že by se mohlo o tento problém jednat, nicméně černí skaláři, kteří jsou na fotkách už takto potrhaní byli, zatím nejeví výrazné změny v chování, žerou a jsou poměrně aktivní, nicméně ty ploutvičky se jim vůbec nehojí, takže jsem si "vygooglila", že by to s největší pravděpodobností mohl být tento problém. Načetla jsem toho poměrně dost, ale rozhodla jsem se poradit ještě tady. Je vhodné aplikovat vodoléčbu, nebo je to v pokročilém stádiu a měla bych už aplikovat nějaké léčivo? Taky se snažím přijít na příčinu problému, jestli s tím už přišly, tak je to jasné, ale pokud to chytili až u mě, nenapadá mě, kde by byl problém, vodu pravidelně měním, filtr mám vnější, myslím, že kvalitní (TetraTec ex800). Teplota 25 stupňů. Novou vodu před výměnou ošetřím AquaSafem (nemám zatím další kýblíky, ve kterých bych mohla větší množství vody nechat odstát). Krmím vločkovým (Tetramin), granulky a prokládám taky sušenými Dafnie.

Děkuji za odpovědi a jakékoli rady :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 18:57 Muž petrkokoska [2] Re: romant
zatím jí nechám. Žere normálně a nic jiného s ní není tak si příroda snad poradí sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 18:33 R Muž romant [27987] Re: petrkokoska
Rybu šetrně utratit. Nebudu spekulovat, ale problémů je tam víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 18:26 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: petrkokoska
Podle toho, co jsem našla, by to mohla být tuberkulóza - pak by hubla, zvláštně plavala, špatně jedla, byla vybledlá. Léčba není. Nebo vodnatelnost, pak by měla břicho vzedmuté. Léčba prý taky nic moc. V každém případě ji asi izolovat. Osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 17:49 Muž petrkokoska [2] – vyboulené obě oči ballon molly
Fotka k příspěvku nevíte někdo co to je ? má obě oči vyboulené. Kvalita vody by měla být v normě. Měřil jsem včera.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 22:51 - Re: mk79
Zle rozmrazeným krmivom si ryba podchladí orgány.Tá na spodnej fotke mohla byť kľudne i stará.Ak je to len jedna,dve - neriešil by som to.Ako napísal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2018 21:15 R Muž ctibum [6908] Re: mk79
Já mám 30 ks krvavek od ověřeného chovatele. Měl jsem tuším tři kusy všelijak "divné", jedna vypadala podobně, jako na tvojí fotce. Když jsem to s ním konzultoval, tak mi radil neřešit to, rybu buď nechat dožít, nebo utratit a sledovat zbytek hejna a pokud je zbytek ok a nehyne to častěji nebo ve větším počtu, tak vřele doporučoval neléčit, nepanikařit, nenarušovat prostředí akvárka kvůli dvěma třem kusům z hejna, že se to prostě občas stane, že se nějaká v tom množství nepovede, přestože se snaží to eliminovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 21:01 Muž mk79 [15] Re: Radovan Praško
Priznávam, že nie vždy. Sú to tak tenké kusy, že som myslel, že sa to vo vode hneď ohreje. Ak by len toto bol dôvod tak budem rád, len škoda tých strát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 14:09 - Re: mk79
A rozmrazuješ to poriadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 10:44 Muž mk79 [15] – Tetra ohnivá
Fotka k příspěvku Tetra za pár dní totálne schudne a odíde. Ostatné ryby v pohode. Mám podozrenie na mrazené krmivo. Keď som ho mesiac nedával, nezaznamenal som žiaden úhyn. Pocas týždňa som začal dávať mrazené a opäť sa objavila jedna vychudnutá. Na fotke zdravé jedince v porovnaní s chorou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 15:50 - Re: Přemis
Lernaea - kotvový červ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 10:49 Přemis – Nemoc Tetry císařské
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím nevíte někdo, co by tohle mohla být za nemoc, parazita? Mají to Tetry císařské a vypadá to jako nejaký váček a v něm nejaký parazit. Rybky na to umírají a nevim, jak jim pomoct. Děkuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 20:10 Žena Teo [0] Re: romant
To je sice fajn pripominka ale muj problem to neresi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2018 20:07 R Muž romant [27987] Re: Teo
Není v karanténě, je v nádrži, která se za karanténu jenom vydává a to je chyba. X-) Než karanténu několikahodinovou, to raději žádnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 19:57 Žena Teo [0] – Nemocná rybka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nějak se mi nepozdává jedno paví očko, fotku připojuji. Má zarudlý a nateklý zadeček a vypadá to, že z něj trčí i takové drobné vlásky. Normální mi to nepřijde tak je v karanténě. Ostatní rybky jsou zatím ok.Nevíte někdo co to může být? Případně pokud jde o nemoc/parazita, dá se to nějak léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 19:29 Muž DeRosa [12] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na jedné mojí satanoperce se u tlamky objevila taková malá hrčka a pod hřbetní ploutví malinkatá dírka.Tak si nejsem jist jestli je to něco vážnějšího.Můžete někdo poradit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 18:13 Misapoko Re: afc1886
Sklo jsme měli, ale teď se tam díky filtru nevleze.... Kytku přesadíme zítra při odkalovani. Dala jsem ji tam včera narychlo.
Sklo si nechám uříznout nové snad tento týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 18:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Misapoko
Tu rostlinku vyndej z toho košíku, zbav jí té vaty a potom ji zasaď do dna.
Jenom jeden drobný dotaz. Máš na tom akváriu krycí sklo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 17:58 Misapoko Re: afc1886
Tak něco jsem tam dala, snad stačí prozatím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 17:41 Misapoko Re: Misapoko
Mluvila jsem se slečnou v akvaristice, doporučila zvednout teplotu na 28, měli jsme 26, dále ob den odkalovat (nedělali jsme, nevěděli jsme). Nesnižovat dávku esha2000 a vytrvat a doufat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 17:02 R Muž ctibum [6908] Re: Misapoko
Vyplněná prezentace nutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 16:52 Misapoko – Beta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, rybka apatická, mrtvá hladina. Vyčištěno, přidán filtr. Odkalujeme, měníme vodu, rybka ožila, žrala. Ale má slepené ploutve plísní. Přidali jsme včera esha 2000 včera. Dnes je rybka horší....
Poradíte prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 18:35 Muž Mitroz [160] – Danio pruhované
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
prosím o radu co je to za nemoc a jak zabráni šíření. V rozmezí jednoho týdne onemocněla druhá ryba stejného druhu - ostatní ryby se zdají v pohodě (zatím).
Straní se hejna, je zalezlá v rohu ve stínu, břicho zdá se zdeformované, na hřbetě se nějaký otevřený bolák viz foto (sorry za kvalitu fota, moc nepostojí, málo světla na krátkou uzávěrku). První měla podobné příznaky a uhynula během pár dní, tato ji zdá se bude následovat (dnes ji utratím ať se netrápí).
Zaráží mě, že je to pouze jeden druh. Stáří může být cca 1,5 roku.
Prezentace "Akvarijní prvotina". Údržba pravidelná, výměna vody jednou týdně 1/3, čistění předfiltrů při výměně vody, odkalení tak jedno za tři týdny až měsíc.
Jediné co mě napadá může být CO Vital které jsem dával stříkačkou na kapradinu - na ruduchu. Dania jsou třeštidla a hned jsou u ruky a šmejdí - mohly třeba chytit příliš silnou koncentraci? Jinak žádnou chemie do akva nedávám, nehnojím, to obstarají ryby.
Ph 6,8, NO2 - 0, NO3 25 - 30

Díky za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 08:51 Žena Elissa [88]
Dobré ráno, mám podezreni, ze jsem si do akvaria zanesla obrnenku hruskovitou. Minuly tyden mi uplynulo jedno pavi oko. Jeden den stalo v proudu filtru a pak bylo cele sedive a druhy den uhynulo. Včera jsem si podobného vsimla u platy. Zatim ma jen lehce stribrny povlak a je neklidna. Myslite, ze to může byt obrnenka? A jak se ji zbavit vzhledem k osadce akvaria?

Vcera jsem vymenila část vody, pridala lzici soli a zvedla teplotu.

Předem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 15:59 Muž snajprik [57] Re: Rutty
Tak je hladna a nema riasu na žranie, musiš trošku dlšie svietiť nech sa riasa vytvori. Mne napadla rybu razborku klinovu, tak som zvyšil svietenie o 1 hodinu- viac riasi na sklach a už je spokojna .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 15:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rutty
To vypadá na zranění od přísavky. Daruj/prodej ji co nejdřív. Ta zranění sleduj, ale mělo by se to zahojit. Pokud máš, dal bych do akvária trochu rašelinového výluhu, listí mandlovníku, nebo olšových šišek jako prevenci zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 15:50 Žena Rutty [0] – lalia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, máme nové akvárium aj nové ryby. Medzi nimi aj prísavku thajskú, ktorá sa na ryby prisáva tone .(v dohľadnej dobe pôjde het, ak sa nepolepší) Na tejto kráske sa objavili červené fliačky a nie som si istá, či ide o dáke vredy alebo "len" zranenia. Pekne papá, je čiperná, fliačky nerastú, žiadne iné zmeny na tele nemá. Zatiaľ je v izolačke so soľou. Poraďte, nech viem, či mám dáko špeciálne liečiť, alebo hodiť prísavku na kari rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 07:29 Muž Driv3r [236] Re: romant
Ok dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2018 06:08 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Fishtamin, ideálně kapat do krmení a zkrmovat. Možno dát Himalájskou sůl v poměru polévk. lž. na 50 litrů vody, rozpuštěný roztok, třeba při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:58 Muž Driv3r [236] Re: romant,Tojsouvěci
Údržba probíhá pravidelně i když to nestíhám psát do deníku.no3 mám nízký.I když je možné že se to někde zhouplo byly chvilku v malém. Ta děrová nemoc mě napadla jak mám míň času neměnil jsem krmivo.furt suchý (prodac tropical flakes) Od včerejška sem zase najel na mražené.(ob den)Jake ty vitamíny mám pořídit? koupím esha hexamita ale ty vytaminy netuším.? Dík za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 17:37 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Vyhledej si pojem Děrová nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 14:18 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Driv3r
Mrkni na kvalitu vody (NO3!) a pestrost stravy.Ze snímku nelze rozeznat, jestli se jedná o zaplísnění(eSha 2000),ale pravděpodobně jde o počátek hexamitózy (eSha HEXAMITA). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 12:55 Muž Driv3r [236] – Nemoc plíseň či co?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Netusite co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2018 14:03 R Muž ctibum [6908] Re: Baffi
Podle mě máš malou nádrž, špatný filtr, nevhodné ryby a málo rostlin. Tady ti medicína moc nepomůže vyřešit příčinu, řekl bych, ani s krupičkou, ani s úhynem ryb, který už nastal...
Začni číst odkazy, které jsi dostala při registraci a ve zdejším atlasu si přečti životní nároky ryb, které máš, hlavně co se velikosti nádrže týče...
Za mě bych tam nechal jen tu Bettu (po přidání krytu na akvárko)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 13:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Baffi
S Multimedicalem moc neuspěješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 13:18 Maq Re: Baffi
Bezva. Koupili jsme léčivo, a je to vyřízeno. ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 11:47 Baffi – Krupička
Děkuji za odpovědi koupili jsme multimudikal takže doufám že to zabere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 08:38 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Baffi
Vypada to jako krupicka. Zabira zvýšení teploty, sůl, malachitová zeleň, metylénová modř, FMC, TERAP-IDG, Bioicht, Exit, Contra Ick, Ectopur, Costapur.ale fotky jsou fakt nekvalitni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2018 22:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Baffi
Fotky nejsou úplně ostré, ale vypadá to jako Krupička:
rybicky.net/forum/2223-krupicka
Zkus si i vygooglit fotky, jestli to je skutečně ono. Pokud ano, doporučuju jako léčivo Esha Exit, mají ho třeba v Hornbachu.
A příště najdi vhodnější téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 21:58 Baffi – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám společenské akvárium a všimla sem si že rybky mají bílé tečky po celém těle (de to vidět hlavně u neonek) nedávno jsme přivezli nové rybky (bohužel že zverimexu) rybky mají stáhlé ploutve a otírají se o různé předměty a drží se u dna a jedna i těžce dýchá bohužel jedna měla nafouklé bříško a držela se u hladiny ale potom umřela. Nevím Jestli se jedná o Sametovou nemoc nebo o napadení parazity. Nevím jak se nemoci léčí nebo čím. Moc děkuji za každou odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 21:17 Lenka Re: NHKG
Vypadá teď se to zmenšilo po třídenní léčbě eshou 2000 nevím jestli mám ještě pokračovat asi před týdnem ještě z toho viselo jakoby vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lenka
Vypadá to jako chomáček? Pokud ano, tak to bude plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:20 Lenka – Výrůstek na tlamě
Fotka k příspěvku Dobrý den nevíte někdo prosím co by to asi mohlo být?myslela jsem že plíseň ale teď si nejsem jistá dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 12:40 R Muž ctibum [6908] Re: Amatértom
Stará uklízí v kuchyni... smich
Mám je od 11.11.2016, od chovatele a byly mladý. Takže tak 2,5 roku max. Což mi nepřijde moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 12:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 11:10 R Muž ctibum [6908] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neměl by někdo prosím ideu, co s ní je? Plave, žere, neskrývá se, ale je vybledlá, trochu odrbaná a celkově taková hnusná. Jednu takovou jsem nedávno usmrtil a ještě jedna podobná, ale ne tak hrozná tam plave...
Za názory předem děkuji
pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 08:50 Muž Gupík [0] – Poraďte prosím
Neví někdo náhodou co je to za nemoc (jestli to vůbec je nemoc). Na mé razboře se objevily tečky ne bílé jako u krupičky ale zelenožluté už to má 4.den poraďte prosím co to je popřípadě jak to léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 01:32 - Re: Marylin
Črevné parazity?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1201