Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:06 Muž Charlant [0]
Ahoj,
prosím poraďtě mi...
mám dvě akvárka, v obou mám stejné příznaky... Ryby se otírají o dekoraci a pak ke konci jsou apaticke a umřou. Teď je to celkem v klidovém stadiu, po přeléčení vším možným i nemožným. Ve velkém akvárku s tím bojuji už asi tak čtvrtý měsíc.
Některé rybky mají občas bělavé výkaly, ale opravdu jen některé a pak je to zase celkem ok.
Vodu teď měním 1x za týden cca 18-26 l v Legiu (viz. má prezentace). Tření ryb o dekoraci je největší po výměně vody. Vstupní voda má ph cca 6.2, ale přidávám jedlou sodu.

Věci co nezabraly = nepřinesly konečné řešení, přestože třeba trochu pomohly: :-O
Exit + eSha
Sera Omnipur
Sera Baktopur
Sera Costapur - ten měl nejlepší výsledky
vodoléčba dle Romanta

Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:57 Barča
Měla jsem stejný problém s mečovkou a tak jsem jí tam nechala plavat asi 2 měsíce pak už mi jíbylo opravdu líto a tak jsem jí musela utratit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 17:57 R Muž romant [27983] Re: Cherokee
Tak to je dobrá zpráva, že je studna tzv, "čistá" a o to víc bych měnil a použil ten nitrivec. Pokud se rozhodneš(já bych do toho šel), pro tu výměnu filtru, tak to posléze neudělej kus za kus, ale nech je oba dva měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající odstraň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:39 Muž Cherokee [0] - SumciRe: romant
romant napsal: Měnit denně ....
Ok udělám to tak jak píšete děkuju jinak doplním že hodnota vody ze studni je PH 6,6 a NO2 v normách (neměřitelné jak je nízké)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Cherokee
NO2 je moc. To by mělo být neměřitelné. V takových hodnotách bude hynout kde co. S tím měnením vody, pokud takovou vodu doléváš ze studně tak to není nejlepší varianta. Zkus, zda voda z řádu nemá lepší parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2013 16:44 R Muž romant [27983] Re: Cherokee
Měnit denně 1/3 vody do doby než bude NO2 neměřitelný.
Edit: Skoro nekrmit a pořešit filtraci, tím mám na mysli mít tam skutečnej filtr(třeba čerp. hlavu s kostkou biomolitanu), ne honič vody, jako teď.
Edit2: Pokud by se potvrdilo to podezření kolegy, že tam takto špatnou vodu leješ z té studny, tak to by bylo nic, moc. Osobně bych v tomto případě doporučil použít přípravek nitrivec od Sery, čímž se podpoří nitrifikace a hlavně dojde k vyvázání toho NO2, neb nitrivec obsahuje mletej zeolit a ten by se o to měl postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:43 Muž Cherokee [0] - Sumci – černé nekrotické žábry
Ahoj lidi, jak jsem již před pár dny psal že mi umírají rybky na udušení a zčernání žaber a že to probíhá tak že nejprve je rybka apatická a dýchá zrychleně a snaží se nadechnout z hladiny a později umírá s uplně černými žábrami. Tak jsem udělal následující testy vody na Ph, NO2 a NO3 a hodnoty jsou dosti zarážející. PH je 8,0 NO2 se pohybuje někde v hodnotách nad 0,25mg NO2/l a NO3 je 20mg NO3/l tak prosím poraďte něco i když sám dost tuším co teď asi budu muset udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2013 12:38 jamajcan
Vůbec se nepřu :-) Sto lidí,sto různých niancí v léčbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 12:31 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
Souhlas, odkalováním a to ještě ke všemu denním budeme rovnováhu v akváriu načínat ještě víc než jí dá pokouřit parazit a je to spíš naškodu než ku pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:26 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Já vývojový cyklus krupičky znám. Jen mi po dobu léčby přijde odkalování celkem neúčelné. Jiná věc je po ukončení léčby kdy se odkalením mohou odstranit trvanlivé cysty krupičky a tím se dá předejít další invazi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 12:20 jamajcan Re: Haimdol
Zdroj Wikipedia:Vývojový cyklus: Na rybě parazituje trofont, přisedlé stádium, pro které je charakteristický stočený tvar připomínající podkovu. Narušuje pokožku a škáru a po jeho odpadnutí tvoří ranka vstupní bránu sekundární bakteriální nebo plísňové infekci. Po dosažení velikosti 1 mm se trofont aktivně uvolní a usadí se na dně. Vytvoří hlenem obalenou cystu zvanou tomont a namnoží se až na 2000 drobných tomitů. Následně se tomiti z cysty uvolní a mění se na volně pohyblivé theronty. Theronti aktivně vyhledávají hostitele, uchycují se na něm a přechází opět do stádia trofontu, čímž se cyklus uzavírá.
Z tohoto důvodu taky při krupici odkaluju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:09 R Muž Silent [5949] Re: kyo
Tak pokud se potvrdí krupička mohu souhlasit se zvýšením teploty vody pro urychlení vývojových cyklů parazita, ale jakou souvislost má denní výměna vody a odkalování s léčbou krupičky? coze
pro Kadla: při teplotě 25°C trvá doba mezi uchycením parazita a jeho uvolněním cca 4-5 dní. V této době se z něho stane dospělec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 11:51 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kadla
Zdravim, pokud se potvrdi krupicka, urychlete vyvojovy cyklus parazita zvysenim teploty vody a dale denne mente vodu a odkalujte. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 09:15 R Muž romant [27983] Re: Celiny
Nemám křišťálovou kouli, ale ta možnost nějakýho napadení parazity který rybu umoří tady samozřejmě taky je. To jestli je to po mraženým krmení, no dost možná, že třeba mražený nítěnky k tomu přispějí, ale vždycky je to u vnitřních parazitů o kvalitním prostředí kde ryby přebývají. V horších podmínkách se tyto nezdoby rozjíždějí rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 09:10 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
mi se takhle lamaly ocka po mrazenem krmeni, bez ohledu na stari, nemuzou to byt vnitrni paraziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:17 R Muž romant [27983] Re: corela
Přesná odpověď na Tvojí otázku bude velmi těžká. Podle popisu je péče o akvo na dobrý cestě, ale vzhledem k tomu, že není známo stáří obyvatel, tak bych se k tomu věku klonil taktéž. Pro nějaký podrobnější posouzení stavu bych založil prezentaci a uvedl tam co nejvíce údajů, aby bylo z čeho vycházet a ten kdo bude chít a umět poradit, měl lepší výchozí pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:04 corela – Nahrbená rybička
Ráda bych se zeptala, zde je to nemoc nebo je to stářím.
U rybiček, hlavně u platy, paví očka a nyní u parmičky černopruhý se mi stává, že rybička se nahrbí, jakoby měla na zádech hrb, nebo ohnutou páteř. Hůř se jí plave, plave spíš kolmo k hladině. Ze začátku normálně žere, ale asi tak po týdnu se začne stranit a umře. Plata takto vydržela asi měsíc. Nevím co to je? Akvárko mám 240 litrů, vzduchování, CO2, i hnojím rostlinky, odkaluji i měním často část vody. Jak jsou starý rybičky přesně nevím.

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:44 Kadla – Re:
Děkuji všem, uvidíme tedy, co zítra. Budeme vyměňovat vodu a doufat, že to vymizí. Olše rostou za vsí u rybníka, asi se na ně vydám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:31 R Muž romant [27983] Re: grunda
Může být, přirozená podpora imunity ta se hodí vždycky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
já bych k té výměně vody ještě přidal nějaký výluh, třeba olšové šišky, nebo výluh ze šlupek ořechu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 21:17 Muž Toník [396] Re: Kadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:13 Kadla – Re: Toník
Vývojový cyklus studuju celý den. Nikde jsem ale nevyčetla, jak dlouho parazit saje, než z hostitele odpadne. Teplota vody je 25 C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:05 Muž Toník [396] Re: Kadla
Podívejte se na vývojový cyklus kožovce. (Je závislý na teplotě vody.) Zítra byste mohla mít jasněji, jestli jde o krupičku nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:02 R Muž romant [27983] Re: Kadla
Inu, chtělo by to fotku, ale podle popisu a toho průběhu by to mohlo bejt jenom nějaký zaplísnění. Aplikoval bych standartní postup a to častou výměnu vody a buď to vymizí úplně, nebo se rozjede krupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:59 Kadla – Krupička?
Zdravím a prosím o radu. Ve čtvrtek jsme si koupili nové tetry měděné. Včera večer jsem si všimla, že betta má na zádech bílou tečku, při bližším prozkoumání jsem našla ještě asi další 2 nebo 3, všechny na ploutvích. Jeden z čichavců má taky jednu na ploutvi. Přišlo mi, že jednu nebo dvě tečky má i jedna z teter, ale ráno už je neměla. Během dne zmizela i ta, co měla betta na zádech. Ostatní ryby jsou v pořádku, chovají se normálně, žerou a neotírají se. Jen ten čichavec mi přijde trochu nervózní. Může to být krupička? Nemám s tím žádné zkušenosti a dočetla jsem se, že krupička se šíří hodně rychle, tak bych nerada léčila něco, co třeba ani není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 13:49 R Muž romant [27983] Re: daakon
Viděl bych to na zaplísnění, takže bych přitlačil na výměny vody a event. aplikoval třeba eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 13:38 Muž daakon [2] – oko
Fotka k příspěvku Zdravím, poraďte co to je a jak na to?Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 16:39 R Muž romant [27983] Re: Vítek
Jinak podle popisovanejch příznaků na vině, podle mě, dusičnany(NO3) nebudou, ale bude to ona zákeřnější forma a to buď dusitany(NO2), nebo přímo čpavek(NH3,4), takže to vypadá na nefungující nitrifikaci tzv. od začátku. Měnit vodu i když může obsahovat vyšší hodnoty NO3 je dobré řešení a bez ohledu na ty hodnoty dusičnanů bych tak činil denně. Jinak naprostej souhlas s tím zřízením prezenatce a načtením doporučených odkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:23 jamajcan Re: Vítek
To,že se Ti tam nedaří ani nenáročným kytkám,může mít spoustu důvodů a většinou ten nebývá jen jeden,ale je jich nejednou hned několik.Úplně nejlepší pro Tebe by bylo založit si prezentaci s co nejvíce údaji o akva.Potom už poradit,bude daleko jednodušší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:15 Vítek Re: jamajcan
jamajcan napsal: Ptáš se na radu .... Hmm máš pravdu udělám to hned co si koupím testy, jinak CO2 nedělám. I když zajímavé je to že se mi tam nedaří ani kytkám. a to jich je tam pár a to ještě nenáročnejch. Dík za radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:09 jamajcan Re: kofejn
Ano,začátkem jara to bývá krizovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:59 Muž kofejn [963] Re: jamajcan
jamajcan napsal: /Takhle stejně bych si být Tebou proměřil hodnoty N-látek ve vodě,kterou čerpáš ze studny.Průsaky do spodních vod jsou svinstvo.
Potvrzuji. U rodičů ve studni je NO3 běžně na 30-50mg/l a teď mají 112mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:18 jamajcan Re: Vítek
Ptáš se na radu a když Ti zkušenější přínosně poradí,tak si odpovídáš sám.Kvalita vody s přerybněním a nevhodnou rybí osádkou přímo souvisí./to je Tvůj případ/.V důsledku toho,se látky na bázi dusíku/NOx/,hromadí do nebezpečných koncentrací.Pokud jsi měl hladinu N-látek na mezních hodnotách a zásahem do dna jsi uvolnil další,katastrofa je na světě.Pokud chceš problém řešit,kup si testy na No2/No3 a obsah těchto látek si změř.Myslím,že odtud vítr fouká./Každopádně doufám,že provádíš pravidelnou výměnu části vody./Takhle stejně bych si být Tebou proměřil hodnoty N-látek ve vodě,kterou čerpáš ze studny.Průsaky do spodních vod jsou svinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vítek
Založ si prezentaci aby bylo vidět jak to akva vypadá. Třeba tam je ještě něco, co zlobí. Nevhodná filtrace může taky hrát roli. Dusičnany časem rostlinky vyčerpají a to by se spravilo. I výměny vody by je omezily. Máš nějaké testy vody? Hodně by to pomohlo. Co CO2? Dávkuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:53 Vítek Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: Měl jsi počkat před nákupem nových ryb............. Ano to máš pravdu ale od úhynu to bylo skoro dva měsíce a od toho pokusu o léčbu 5 týdnů. Ale rozhodně souhlasím s tebou že jsem měl počkat dýl že tam ještě něco je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 14:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vítek
Měl jsi počkat před nákupem nových ryb. Můžou ti tam lítat dusičnany nebo nějaké toxiny. Nechej to aspoň tři týdny jen na roslinkách a pravidelně vyměňuj vodu. Ono se to za čas samo ustálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:26 Vítek Re: Yirka
Yirka napsal: Kdybych věděl, že rybky..... Mno dle mého názoru to tím fakt nebude rybek tam zas tak moc nebylo a po tom co to vychcípalo tam už skoro nic nebylo mimo těch dvou sumců a pár neonek. Takže to musí být vodou tak se prosím držme u té vody a počet a množství ryb neřešte. Navíc jsem koupil nové rybky a dal jsem těch pár k tomu co tam zbylo a skoro všechny vychcípaly do 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 12:45 Muž Yirka [9123] Re: Vítek
Kdybych věděl, že rybky přemýšlejí, klidně bych tvrdil, že spáchaly sebevraždu a ani bych se jim nedivil. Ono nacpat do 80ti litrů tu sestavu cos popsal.... co jim asi jiného zbylo? Vím, že to zní tvrdě, ale taková je realita a pravda někdy bolí.
A rada? Nejdříve bych se podíval na tu vodu ze studny. Ono po určitém tání v ní může být ledacos. Daleko lepší je používat stabilní vodu z vodovodu u níž víš, co od ní můžeš očekávat. A pak si prostuduj nároky jmenovaných rybek na prostor a jejich velikost. To ti jistě pomůže hledat kde je asi problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:29 Vítek – černé nekrotické žábry
Ahoj lidi, mám problém s úhynem ryb. Rybky jsou apatické, plavou kolmo k hladině pořád a neustále se snaží dýchat z hladiny, později umírají s černými žábrami. Rybky co mi pošly byly mřenky, skaláry, betty. V nové várce ryb koupených po cca 5 týdnech mi zemřelo během 24 hodin parmičky a betty. Léčit jsem se snažil desinfekcí a vyměňoval jsem vodu. Problém se vyskytl po tom co jsem kupoval nové kytky a dal pod ně hnojivo Bivoj. Hnojivo už jsem odčerpal. Jinak jedinou chemii co mám ve vodě jsou nějaké kristaly Dajana cristal water víc nic. Ryby, které kupodivu zůstaly jsou neonky červené, na druhou stranu se mi ve vodě výborně daří anténkovci a křížovci. Voda je vlastní ze studny nechlorovaná vytápěná na 25 stupňů Celsia. Objem akvárka je 82 litrů. Poraďte prosím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:12 Žena baletka [624]
Dobrý večer, ještě jednou se na všechny obracím s radou. Neonky a zřejmě i tetry modré mi napadla nějaká choroba. Je to pořád stejné: rybě se objeví jakoby vybledlý proužek táhnoucí se od hřbetní ploutve směrem k břichu, někdy na jedné, jindy na obou stranách. V tomtéž místě se ryba jakoby pokryje průhlednými drobounkými puchýřky. Prakticky nic jiného se jí neděje, ani nehubne, ani neztrácí chuť k jídlu, ale je to divné. Pár už jsem jich (na radu zdejšího akvaristy, ke kterému chodím nakupovat) utratila, jenže pak vypadá hejno zdravě několik týdnů, já dokoupím další kusy a po čase se objeví další. Zvažuji pleistophoru, ale nemůžu si být jistá. Navíc se zdá, že se nakazily i modré tetry, mají podivně do bíla zbarvené hřbety a ztrácejí pigment... Kdybych měla nějaké špinavé akvárium, ale já tam mám JA cichlidky, které jsou naprosto v pořádku už celé měsíce, stejně jako SAE a pancéřníčci, takže.. Napadá mě velmi drastické řešení, ale nevím, jestli mám skutečně všechny tetry utratit, počkat nějaký čas a případně dodat další... Ráda bych dodala fotku, ale všechny příznaky jsou viditelné jen pod určitým úhlem a už jen vyfotit ostře tetru by bylo náročné, natož pod specifickým světlem... děkuji všem za jakékoliv tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:00 Dominika – Zavojnatka
Dobry den .. chela by som sa opytat ci by ste mi nahodou nevedeli poradit mam doma dve zavojnatky v 115l akvariu a jedna zo zavojnatiek je bielej farby a posledne dni zacali jej trosku cerveniet plutvy chvost a ziabre smerom od tela ... foto zavojnatky pridam ak by bolo treba ..dakujem za radu vopred
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:26 Žena Beastie [314] Re: romant
tak sem jí utratila, nalila jsem na ní studenej gin, bylo to rychlé.

Teď jen pozorovat ostatní rybičky
Minulý týden jsem měla vypnuté světlo asi 6 dní, třeba se rozhodila rovnováha mezi květinama a řasama,...
jinak údržba pravidelná, žádné výkyvy, přidávání nebo tak něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:21 R Muž romant [27983] Re: Beastie
Utratit, zřejmě postižení vnitřních orgánů, proč se tomu tak stalo je věštírna, obecně se zaměřit na podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:18 Žena Beastie [314]
nechci jí utratit, pokud jí můžu pomoct, ale to se asi nestane, že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:11 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Zdravím, mám umírající rybu, včera trošku divne plavala, ale dnes je vyloženě zlomenaá vejpůl v místě ocasní ploutve a plave břichem nahoru. Půjdu jí ulevit, ale nechápu to. Je to nakažlivé? osttaní ryby jsou zatím ok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:27 ZANET Re: Edit
Ano, urcite to mam v planu, ale tento tyden jsem dlouho v praci a jezdim domu az v deset vecer, tak se do toho pustim az pristi tyden. Vlozim sem nejake fotecky a pak uvidime co vse mam spatne! Myslim, ze se toho urcite najde vice :-( . Dekuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2013 12:19 ZANET Re: romant
Dno jsem jeste ani neodkalovala, zatim to neni potreba, odkalovaci zvon si jdu kupovat az pristi tyden, ale drbat jim do toho nebudu, maji to zatim pekne ciste. Takze s tim filtrem chybuju, to je dobre vedet! Takze sklo si muzu cistit jak chci, ale filtr min a neodkalovat s cistenim filtru. Jj musim to mojemu hned vecer vsechno povykladat, at jsme chytri potlesk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:15 R Muž romant [27983] Re: ZANET
Tak to bude mít manžel pravdu, hlavně to čištění filtru co 14 dní je kontraproduktivní opatření, to nedělej a čiň tak až si filtr sám řekne svým o poznání šníženým výkonem, tak potom lehce propláchnout v akva vodě a jede se dál. Při čištění filtru neodkaluj dno, to dělej třeba s týdenním odstupem.
Edit: To je přesně to konstatování o podmínkách v nádrži, jenž mohou být spouštěčem.
Edit2: Určitě by bylo dobrý si založit prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů a nějakou tu fotku, což je kolikrát lepší než sáhodlouhý slohový cvičení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:11 ZANET Re: romant
Ok, koupim si to! Manzel mi rika, ze je to tim, ze jim tam porad hrabu a neco "uklizim". Ale tak kdyz prejedu sklo od ras (jednou tydne), vymenim vodu a vycistim filt (jednou za dva tydny), tak to neni zadna hruza. Uvidim, jak to bude pokracovat a doufam, ze to nepostihne i ostatni rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:06 R Muž romant [27983] Re: ZANET
O.K. To zní rozumně. X-) Tu možnost, že byla ryba už načatá z obchodu samozřejmě nelze vyloučit. Normálka bych o akvo pečoval, jak píšeš, častější výměny vody nemůžou nic zkazit a taktéž přidání nějakýho rašelinovýho výluhu, jako vylepšovadla prostředí taky neuškodí.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5651