Co je to za nemoc?
0 12.06.2012 20:46 Lutien – nemoc..jaká?
Ještě to čištění:
odkaluji odsávačkou zhruba cca jedou za měsíc, nebo když je potřeba.
a měním asi polovinu vody cca jednou za 14 dní, nebo když je potřeba, nebo častěji dolévám vodu protože se dost odpařuje - hodně tu větráme, to víte podkroví

0 12.06.2012 20:41 Lutien – nemoc..jaká?
Ten filtr je externí Eheim přečerpá 300l/h obsahuje filtrační vatu, keramiku, molitan.
Čistím ho když je špinavý tak jednou za 14dní cca, spíš častěji.
no a pokud by to byla otrava nitro látkami, tak co s tím?
Co je ten výkonnej filtr zač? Jak probíhá to čištění, jak často je tak činěno?
0 12.06.2012 12:59 Lutien – nemoc..jaká?
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Mám aqua 100 l a o víkendu umřela jedna gold molla a nsledně neonka žhavá plavala na boku nebo lehala. Přítel ji umístil do karantény, kde se v pohodě najedla, ale za pár hodin zemřela. Bohužel nezahájil žádnou léčbu, kromě separace tetry.
Dnes jsem našla jednu parmičku mechovou uhynulou. Žádné známky infekce - fleky, odřeniny, krupice, nic! Jen měla hodně rozevřenou tlamu.
Ostatní ryby jsou v pohodě (tetry, parmičky mechové a siamské, ancistrusy, čichavec, péřovec). Žádné známky infekce (aspoň jsem si nevšimla), Máme výkonný filtr, čistíma odkaluji pravidelně a často, krmím vločkami, občas mraženými larvami a granulemi. Teplota vody kolísá mezi 25-28C (podkrovní byt).
Nevím co víc napsat jako specifikace.
Nenapadá někoho něco?
Ale v takhle malé nádrži by vznikal problém časté výměny vody.Ne všechny léčiva ničí nitrif. bakterie.Myslím, že když použije bublifuk tak nic nezkazí, toť muj názor....
Karantení nádrže se ve většině případů filtry nevybavůjí.Případná léčiva ve vodě stejně v zajetém filtru zničí nit.bakterie a další důvod je připadné zachytávání lěčiva přímo ve filtračním médiu.Takže jen vzduchovat.
V karanténní nádrži rostliny a jiní živočichové nemají co dělat,protože můžou sloužit jako mezihostitelé případných parazitů,nebo nemocí.Aplikaci některých léčiv,jako jsou např.protiplísnové apod.,většinou stejně rostliny snášejí velice špatně.
Karanténa nejlépe s holým dnem případně nějaký úkryt kokos nebo květináč,a ideálně se zajetým filtr ale to má málo kdo.....

Ještě jedna věc mě zajímá. Jak přesně má vypadat karanténí nádrž? Má tam být čistá odstátá voda a jinak nic, nebo můžu jako karanténí použít i aqua bez ryb, ale s pískem, rostlinama, šnekama, atd... To vše je totiž v té dvanátce.

Tak přidávám ještě dvě detailnější fotky, snad to k něčemu bude. Vyměnil jsem polovinu vody a zitra pujde sumec do separé nádrže. Akorát mam trochu obavu jak se mu tam bude líbit - je to jen 12L aqua.
Ahoj, žádné nové ryby jsem nepřidával.
Přesně tak, kdo nevěří ať si sám ověří.

Vodoliečba nadovšetko

Bez dostečných znalostí toho akvária Ti toho asi nikdo moc neporadí, ideál by byla zřízená prezentace s co nejvíce informacema o daný nádrži. Ta rybí osádka je lehce nevhodná, takže to chce mrknout na nároky jednotlivejch ryb třeba do atlasu, udržovat akvárko v náležitým pořádku v podobě pravidelnýho odkalování a pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody, nepřekrmovat ryby a mít účinnou filtraci. Toliko snad na úvod.

0 11.06.2012 21:29 panvenda – Gupka
Dobrý den, mám akvárium 25litrové,a mám tam:4 Pancéřníčky,2 Mečovkya 3 gupky (měl jsem 4, jedno zemřelo). Jedné z těch gupek, naskočila na ploutvi červená kouličkahttp://rybicky.net/obr/s/13.gif nevím čím to je,kdo to bude vědět ať mi odepíše. Děkuji.
Já radši zůstanu u svého doporučení, jak jsem ho zformuloval v předchozích příspěvcích, ale rozumím tomu co píšeš, když se to umí a člověk přesně ví co na co použít a jak s tím naložit, tak proč ne. Bohužel těch lidí, na něž by seděla moje klasifikace je daleko méně, než těch zbrkleji uvažujcích, tak proto to moje pro spoustu lidí protivný doporučení.

0 11.06.2012 20:57 Andrea moc děkuji za odpověď ;)
Většina těch, co přidávají bezmyšlenkovitě baktopur stejně použijí roztok a ten moc škody ve vodě nenadělá. Nebo tam nalijí Esha 2000. To vyjde nastejno.
Joss24:
Jestli je to začínající bakterka, tak je to pořád vyléčitelné. V případě, že se rybě začne odlupovat kůže budou jak karanténa tak i ten Sera baktopur direct k ničemu. Na začátku vypadá oboje dost podobně.
Naprostej souhlas, osobně se přikláním k tomu bakteriálnímu napadení a té vody ve společenským bych vyměnil klidně i polovinu, neb takováto nákaza nevznikne jen tak z ničeho nic, ale obvykle má své příčiny v nedostatečný péči o akvárko. To moje doporučení a Tvoje doplnění bylo na základě zkušeností se zdejší tazatelskou obcí. Už jsem se několikrát setkal s okamžitou reakcí(pokud ho tazatel má k dispozici) v podobě aplikace toho bactopuru, takříkajíc bezmyšlenkovitě do společenskýho akvárka, což paradoxně celkovou situaci v nádrži ještě zhorší a komplikace se řetězí, tak proto ta moje jednoduchá odpověď.

Ta ryba by měla jít do karantény hned, nejen kvůli léčbě, ale aby nenakazila ostatní ryby. Jen v případě odřeniny by mohla zůstat tam kde je.
V původním akváriu by to chtělo vyměnit 1/3 vody.
U té případné léčby bactopurem, bych rozhodně doporučil separé nádrž, aby zbytečně nedošlo k likvidaci nitrifikačních bakterií ve společenský nádrži.
Z té fotky nejde poznat, jestli je to odřenina, fotky nejsou dost ostré.
Odřenina vypadá jako ostré rýhy na kůži. Za pár hodin se v ní obvykle objeví plísně. Na vyléčení stačí obyčejný akriflavin.
Tohle mi ale připomíná bakteriální infekci. V případě, že se to začne rozšiřovat je na místě Sera baktopur direct - tablety.
(Poslední variantou je virová infekce - tam je průběh velmi rychlý a z ryby se za pár hodin začnou odlupovat kusy kůže a pak uhyne. Žádná léčba není.)
Byla do akvária v poslední době přidaná nějaká nově koupená ryba?

Zdravím všechny, najde se tu někdo kdo by poradil co se to děje s mým Peřovcem? Dělají se mu bílé plochy na těle a nevím, jestli je jen odřený, nebo jestli je to nějaká nemoc. Přidávám foto.
Jinak je dost střídmý v jídle (což je dost divné) a zrychleně dýchá (to ale dělá snad už tři roky). Děkuji za reakce
Myslím, že by to mohlo být suchým krmivem, že je trvdý a proto tak dělá tlamou (cichliďák mi to tak dělá taky), popřípadně zkusit mražený nebo živý co by na to řekla no..
0 10.06.2012 20:56 Andrea – skalára-cukání při pozření potravy
Dobrý den, mám problém s mojí skalárkou, mám ji už několik let,ale poslední týdny je pořád schovaná v rohu, nevrhá se na potravu jako kdysy (vločkovou) a mám pocit že i dýchá rychleji. Nevypadá ale nijak pohuble nebo nemocně. Všimla jsem si, že když si náhodou vezme do tlamičky vločku, žačne tak zvláštně škubat tlamičkou, jakoby pusinkuje, ale vypadá to spíš jakoby se nějak dávila. Pak se opět schová a ve večeře nepokračuje...Prosím o radu, pokud máte někdo s tímto podobné zkušenosti a předem moc děkuji.

0 10.06.2012 20:29 bocian – Mrenka, neviem co to je za chorobu

Ahojte, prosím pomôžte mi identifikovať chorobu, ktoré majú moje mrenky štvorpruhe, prikladám foto. Šupiny majú na koncoch vybelavené (neviem či odstávajú) a rozpadávajúce sa plutvy.
Ďakujem
Starší reakce
ok, díky, odlovila jsem a zkouším eshu 2000.
Pokud máš karanténu, tak to je dobrá volba. Rybku odlovit a aplikovat nějaký ten protiplísňový prostředek.
Taky mi přijde, že tam část svaloviny chybí, můžu zkusit přeléčit v karanténě na zaplísnění, ale žádnou plíseň jsem tam zblízka nezpozorovala... Díky
Tak pokud je tomu tak, bude to zřejmě ta nějaká již zmiňovaná růstová deformace a s tím se toho dělat moc nedá, to je prostě daný. Na mě to z té fotky udělalo dojem, že tam část svaloviny chybí jakoby čerstvě, tak proto ten dotaz na zaplísnění a doporučení toho acriflavinu.
jamajcan: Mám je několik měsíců. Aha, tak snad jen růstová vada.
romant: rybka jí a nějak nestandardně se nechová, můžu ji zkusit teď více sledovat, to podivné místo vypadá taky "normálně", až na to, že je takové deformované, ale žádné známky zranění, krve nebo plísně...
Pokud se ta rybka chová normálně, přijímá potravu a nejeví žádný známky nestandardního chování a to postižené místo není nijak zaplísněno, tak bych nasadil vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového prostředku, třeba acriflavin a dal jí šanci se zotavit.
Czescz!Jak dlouho ty Razbory máš?Mohla by to být nějaká růstová vada.Nic,co by mohlo způsobit takové symetrické okousání,mě nenapadá.Možná někdo jiný bude vědět více.

Ahoj, dnes jsem si všimla podivné deformace u ocasu rybky Razborky. Nevíte jestli to je "jen" od pokousání nebo to je nějaká nemoc? Díky moc.
me to asi udelal taky. dneska uz byla uplne bez ocasu a umrela. pareni to jiste nebylo. ale druha samicka je v pohode.
0 04.06.2012 22:32 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
no, sla jsem se na ni ted podivat a je po ni. achjo. ale i tak nevite co to mohlo byt? a vsimla jsem si, ze ma i takovej divnej ocas, takovej odrbanej. chudinka moja, asi tak 3 roky mohla mit. krucinal.

0 04.06.2012 22:27 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
v neděli jsem čistila akvárko se dvěma zlatýma rybkama, jsou zvyklý tak na 18ti stupnovou vodu, ktera se casem vzdy ohreje, ale jen trochu. no v nedeli jsem jim dala, ale myslim studenejsi, docela dost. je mozny ze se mohly nachladit? plavaly u hladiny a jedna porad u dna, ta co u dna dneska umrela, a ta druha se drzi porad jen u te hladiny a neplave, a hrbetni ploutev ma slozenou, ani zrat nechce a to se vzdy zene do jidla dost. co s ni? nechci aby mi umrela. davala jsem jim dnes pulku novy vody, ne moc studene, ale ani ne teple, treba ze meli malo vzduchu, ale i to se potom nezlepsilo. nevite co s nou? poradte prosim. diky
Bojovnici to bříško stále nesplasklo

Takhle u mě vypadal počátek bakter. infekce...Měň tu vodu a přidej kdyžtak trochu soli pomohlo mi to daleko lím než léčiva.
Sera Baktopur direct/Aquar Terap AB.
Díky za radu...a kdyby ani ty výměny nepomohly? Jaký přípravek mám případně koupit?
Vypadá to na počínající plíseň. V tomto stádiu bych řešila výměnami 1/3 vody ob den.

Ahoj, potřebovala bych radu co je za nemoc u mého červeného čichavce... Ještě včera byl krásně zbarvený do červena(obrázek vlevo) - dnes má na těle šedé skvrny(vpravo). V jiném fóru jsem četla, že se to lidem stává. Prosím Vás o rady, je to podle Vás normální? Plave pěkně a žere taky dobře...
Přidat reakci
1 ...... [132] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x