Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 132 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 15:43 MíšaV Re: Vladi
nejlepší je podle mě vzít rybku a udělat to stejné co s kaprem na vánoce, prostě ji klepnout. způsobovat jí naposled takovej šok, že ju dáte do mrazu a třeba i bez vody je řekla bych drastičtější. to už bych ju raději spláchla do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 15:40 MíšaV Re: MíšaV
Fotka k příspěvku a tady je foto tý rybky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 15:39 MíšaV – co to je?
Už jsem sem psala s tou krupičkou, která mi vyhubila půlku populace.
Myslíte, že je to opravdu krupička? Tady to paví očko zbylo jen jedno, pořád se horší.
Dnes jsem skončila třídenní kůru eSHA 2000. 1. den 20kapek, 2. den 9, 3. den 9. Vody tam je 70l. Takže to bylo vypočítaný podle návodu správně.
Ale tato rybka je den ode dne horší. Před eSHA 2000 jsem se pokoušela léčit pomocí nové vody a nitrivecu, následující den přidání soli. A nic jen to ublížilo ancistrusovi.
K aváriu: 70l vody, říční štěrk, filtr, vzduchování, rostliny 2- popravdě rostlin mám velice velice málo, ale nikdy jim to nevadilo,plánuju nasázet více.
tak co to kruci je s tou rybou? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 05:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
A stejně je nejlepší ten potravní řetězec...Není bordel v koupelně, citlivky to nijak nedojme a je to krátké. Nedávno jsem byl "obšťastněn" červenými raky...Také toho umí sežrat pro mne docela neuvěřitelné množství...(Míval jsem kdysi falaxy a ti tak nežrali....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 21:29 Muž micz [132] Re: Sera
Souhlasit nemusíš nenutím tě... myslím jen, že když nemocnou rybku vezmeš a prudce s ní udeříš o něco tvrdýho(třeba tu zmiňovanou vanu) tak je to rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 20:55 Muž Ad@m [1051] Re: micz
micz napsal: Podle mě nejrychlejší a nejlepší způsob jak rybu utratit aniž by se trápila. Všichni kdo je dávají do sycené vody nebo různými způsoby chladí, splachují do záchodu atd. ryby mučí!!!!! rozzureny Nesúhlasím s Tebou. Splachovať rybu je od veci, ale perlivá voda je lepšie riešenie, než nechať rybu trápiť sa, takže to za mučenie rozhodne nepovažujem. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2012 19:04 Muž micz [132] Re: romant
To rozhodně...Když už je vidět že nic nepomůže je fakt lepší to ukončit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.06.2012 18:57 R Muž romant [27987] Re: micz
To s Tebou naprosto souhlasím, ale i takováto činnost k akvaristice patří a je dobrý vědět, jak na to, protože kdo nedokáže rybě pomoci s trápením, tak ať s akvaristikou radši nezačíná. Občas se tady takový názor na záchranu rybek za každou cenu vyskytne a to já považuji za daleko větší neštěstí, než debatu nad metodama, jak rybu usmrtit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:49 Muž micz [132] Re: romant
stejně se mi to nelíbí... sad není nad to když je vše ok a nemusí se nic takovýho praktikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:04 R Muž romant [27987] Re: micz
Zkus si vyhledat pojem narkotizace, třeba potom nebudeš tak příkrý ve svém hodnocení. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.06.2012 13:00 Muž micz [132] Re: romant
Tak si dej na hlavu igelitku na krku si jí trochu utáhni a chvilku tam dejchej-poznáš asi přibližný pocit tý ryby. hmm Prostě mi tahle metoda připomíná nacisty a plynovou komoru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 12:52 R Muž romant [27987] Re: micz
Ale, no táák, proč ta silná slova o mučení ryb a rozezlený smajlíky. Každý ať tuto činnost činní tak, na co se cítí. Utratit nemocnou rybu v silně perlivý vodě já za týrání nepovažuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 12:00 Muž micz [132] Re: lucie.aqua
Podle mě nejrychlejší a nejlepší způsob jak rybu utratit aniž by se trápila. Všichni kdo je dávají do sycené vody nebo různými způsoby chladí, splachují do záchodu atd. ryby mučí!!!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
smich potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.06.2012 08:42 Žena lucie.aqua [511] – Jak rychle a šetrně usmrtit rybku
Dovolím si tady jednu zkušenost, jak to NEdělat...
Měla jsem v akváriu jednu platu, která byla delší dobu špatná, polehávala, ale hrnula se ke krmení, tak jsem si říkala, že dokud žere, tak ji nechám. Pak jednoho dne ke krmení nepřiplavala... Nastal čas pomoci jí na onen svět. sad Nejdřív jsem zkoušela dělat psí oči na manžela, jestli by jako on mohl... Ale manžel byl neoblomný, prý když chci chovat ryby, musím se umět postarat i tohle. Tak jsem ještě hledala rady na internetu, ale jediné, co přicházelo v úvahu (sycené vody nekupuji), bylo zasadit jí ránu z milosti. Vylovila jsem rybku, šla s ní do koupelny, přendala jsem ji do igelitového sáčku a praštila sáčkem o vanu... A jak jsem do té rány vložila všechen ten strach, aby se chudáček netrápila dlouho, tak jsem třískla tak silně, že jsem měla rybičku po celé koupelně... Vyšla jsem z koupelny, oči plné slz a jediné, na co jsem se zmohla, tak akorát poručit manželovi: "Nalej!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 00:35 panvenda
Díky za rady ohledně chlazení vody. Zkouším tu petku. Zítra vyměním vodu za chladnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
invalida napsal: Co myslíš...přežijou bakterie když v každým hajzlíku je jakási desinfekce a na odstranění kamene se používaj slušný žíraviny? Co je větší zápřah pro čističku která mimochoden taky neutralizuje chemií? stydim
Pokud máš na mysli domácí čističku, pak ti odpovím jednoduše: "Nepřežijí." To majitelé domácích čističek vědí a proto používají "chemii" k bakteriím šetrnou. Pokud myslíš nějakou průmyslovou čističku, tak tam se pracuje jinými techonlogiemi a to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 19:33 - Re: invalida
Netuším,nepracujem ani vo vodárňach ani pri kanalizácii a nie som ani chemik či zoológ. stydim
Som len akvarista a riešim to košom na odpadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2012 13:24 S Muž invalida [3881] Re: prasan
Co myslíš...přežijou bakterie když v každým hajzlíku je jakási desinfekce a na odstranění kamene se používaj slušný žíraviny? Co je větší zápřah pro čističku která mimochoden taky neutralizuje chemií? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 13:17 Muž radecek [4] Re: LiborSprysl
To je fakt, a taky ji muže klepnout kladívkem jak kapra na vánoce to je taky jedna možnost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2012 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: radecek
Nejhumánnější řešení je pouze to včlenění umírajících ryb do potravního řetězce. Nikoliv snad lidského... smich I když například při pohledu do kádí s vánočními kapry jeden nikdy neví, zda to v případě těchto ryb není podobné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 00:37 Muž radecek [4]
Jak už tady psali Silně perlivá, můžeš si ji vychladit už předem a pak ho tam vložit ne?_A můj názor na záchod,co jsi položit otázku co když přežije spláchnutí!?
Co je lepší pár sekund? Nebo pár desítek minut nebo hodin nevím.Ale záleží jen na tobě.Kluci ti tu jen radí co už je odzkoušené a spolehlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2012 23:52 - Re: Sid
Ja som to nepísal pre dáku humánnosť či nehumánnosť.Ide o to ak je ryba nakazená infekčnou chorobou,alebo má odolné parazity a pod..Toto všetko sa dostáva cez kanalizáciu do vody.Jasné je tu dezinfekcia,čističky a pod.Kto však zaručí,že sa to stať nemôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2012 22:03 S Muž invalida [3881]
Už sem to tu psal...stačí zavolat čiči ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.06.2012 19:49 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Lenny
...nic moc lidskeho v tom nevidim. A v tech bublinkach uz vubec ne, chcipne na udseni=prima smrt...
Rybka se sice v koncentrovaném roztoku CO2 "udusí", ale než k tomuto dojde, vlivem CO2 upadne do narkózy.
Pro ilustraci - považujete za nehumánní utracení např. psa pomocí "uspávací" a následně "usmrcující" injekce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2012 19:44 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: prasan
Ľadová voda pre tropické ryby je...
Je skoro tak nehumánní, jako vhození do WC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 19:37 - Re: Lenny
Čokoľvek splachovať do záchoda je nezodpovedné.Ľadová voda pre tropické ryby je 100% smrť do pár sekúnd.Potom by to mal normálny akvarista vyhodiť do koša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   16.06.2012 15:39 Lenny – utraceni
To uz mi prijde lepsi ho splachnout do toalety, kde ho rychle usmrti velky proud vody. Nevim jak vy, ale predstava ze nemocnou rybku jeste soupnu do chladny vody a budu cekat az se mu buhvi jak dlouho bude zpomalovat metabolismus...nic moc lidskeho v tom nevidim. A v tech bublinkach uz vubec ne, chcipne na udseni=prima smrt.Kdyz uz tak to wc a pro otrlejsi (tak to delam ja, ikdyz se mi to moc nezamlouva), hlavicku pod ubrousek a useknout hlavu. Je to nejrychlejsi a na trapeni se uz rybka nema cas. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 17:57 Muž LisourJr [33] Re: romant
Přesně tak jak už jsem psal, ještě jej můžeš dát i s "minerálkou" do lednice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Joss24
Dej do do flašky se silně perlivou vodou a jeho trápení ukončíš za chvilku a bude to humánní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 16:20 Muž Joss24 [0] - AsieRe: jacerv
Vypadá to s ním opravdu bledě. Jak ho mám teda utratit? To ho mám dát do kýble s vodou a ten pak strčit do mrazáku? Nenapadá mě nic humáního. Na to aby ho rychle zabila horká voda je moc velkej a na klepnutí paličkou po hlavě zase moc malej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:45 jacerv Re: Joss24
obávám se že tady už nic nepomůže, kór když ti jak píšeš nezabral ani poprvé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:35 Muž Joss24 [0] - AsieRe: LisourJr
A to ho šetrně usmrtí? Je mi trochu proti srsti zabít ho. Mám ho čtyři roky a dokonce i přítelkyně, která nemá ryby ráda, si ho oblíbila. Co zkusit ještě jednou ten baktopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:38 xx Re: Joss24
Použít FMC nemá význam, jen se tím přiotráví.

S tou rybou už nemá smysl cokoliv dělat. U peřovců tyto onemocnění probíhají velmi rychle. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:27 Muž LisourJr [33] Re: Joss24
Silně perlivou vodu a chlad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 12:10 jacerv Re: Joss24
netrap ho - šetrně utratit pro něj bude lepší sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:08 Muž Joss24 [0] - AsieRe: Joss24
Fotka k příspěvku A takhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:07 Muž Joss24 [0] - AsieRe: Joss24
Fotka k příspěvku A takhle vypadá teď:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:06 Muž Joss24 [0] - AsieRe: Joss24
Fotka k příspěvku Takhle vypadal před léčbou:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:04 Muž Joss24 [0] - Asie – Problém nekončí
Fotka k příspěvku Zdravím. Tak Peřovec byl tři dny v karanténě spolu s baktopurem direct a vypadá stejně nebo snad ještě hůř. Sumec tam jenom leží na boku na dně, po těle se mu rozlezly bílé skvrny snad ještě víc než před léčbou a vypadá, že je rád, že dýchá. Zčervenala hřebtní ploutev.

Vyměnil jsem mu dnes ráno vodu za novou, odstátou a začal jsem mu tam trochu topit (doteď tam měl nějakých 23 stupňů a to asi není moc). Chystám se ho začít léčit něčím jiným. Jmenuje se to Multi-medikal a má to být FMC se širokým spektrem působení (dám sem fotku), máte s tím někdo zkušenost?

Hodím sem ještě dvě fotky, ať vidíte, jak vypadal před tím baktopurem a jak vypadá teď. Jak dlouho by měl být v nádrži bez léčiv, když má teď za sebou tři dny s baktopurem?

Díky za všechny reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:18 R Muž romant [27987] Re: panvenda
Výměnou vody mám na mysli min. 1/3 akva, lze i více. Rybky nikam nepřemisťovat, ty mečovky jsou do takto malého akva nevhodné, nechť je zdejší atlas vodítkem. To akvárko je čerstváček a tu výměnu bych opravdu nepodcenil a měnil denně tu 1/3, desinfekci netřeba používat, nejlepší prevencí je právě ta výměna vody. Odkalovat bych začal cca po měsíci, nebo dle potřeby, když by bylo moc se povalujícího bordýlku na dně. Krmit velmi, velmi střídmě, ať se akvárko dále nezatěžuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:01 panvenda
Po jak dlouhé době mám začít odkalovat a jak často? Díky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:57 panvenda
Když píšete, měnit vodu, myslíte tím celou nádrž, nebo jen třetinu ? Rybky mám při samotné výměně přemístit do náhradní nádrže, nebo mohou zůstat v akváriu? Děkuji za odpověď coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:50 panvenda – gupka s bouličkou
Dobrý den, děkuji za odpověď. Výběr rybek mi poradili ve Zverimexu. Filtraci mám, vodu budu měnit poprvé, akvárko mám necelý týden. Teplotu vody kontroluji, je kolem 25 stupňů. Gupka s kouličkou u ocasu se čile pohybuje a normálně jí. Paní v akvaristice mi poradila, ať jí zlikviduji, tak nevím. Dal jsem do akvária desinfekci a zatím se žádné jiné rybě nic neudělalo. Nevím, jestli jsem udělal dobře, ale vyhodit zlikvidovat ji nechci, když jinak vypadá, že ji nic nechybí. Jaké rybky by se tedy k sobě hodily? Mám akvárium 25 litrů, 4 rostlinky a jednoho šneka. Jinak 3 gupky, 2 mečovky a 4 pancéřníčky. Díky za rady. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:36 R Muž romant [27987] Re: panvenda
Týden starý akvárko neodkalovat, ani nijak jinak nečistit, zvláště filtr, jenom měnit denně, či obden vodu, to je to velmi dobrý opatření který bude nápomocno při stabilizaci nádrže. Pokud rybka přijímá potravu, tak bych jí jenom sledoval a nechal žít. Ovšem ani utracením se nic neskazí, zní to možná drsně, ale je to tak, přecijenom jsou to živorodky a ty se budou velmi rychle množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:29 panvenda Re: romant
Dobrý den, děkuji za odpověď. Výběr rybek mi poradili ve Zverimexu. Akvárko mám teprve týden a odkalovat a čistit budu koncem týdne. Mám tam filtraci a teplotu hlídám. Pohybuje se kolem 25 stupňů. Svítím jim asi 6 - 10 hodin. Gupka s tou bouličkou plave čile a jíst jí chutná. Paní ve Zverimexu mi poradila, že ji mám zlikvidovat, aby nenakazila ostatní, tak nevím. Díky za radu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 22:16 xx Re: Joss24
Když se po 3-4 dnech nezačne stav ryby lepšit, vodoléčba nezabrala a měl bys použít léčivo. Když se rozjede bakterióza u sumců s "holou" kůži, jde to velmi rychle. Jeden den to vypadá jako bílý flek, další se objeví krvavé skvrny a později už nemusí být co léčit. :-(

www.zeromonkeys.com/…

www.wetwebmedia.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 22:04 xx Re: Lutien
Skvrnu na peřovci vyfoť.

U peřovce na použití Costapuru velmi rychle zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 21:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Podle mě si ten peřovec našel oblíbený úkryt, ale je to ryba blbá, tak se vždycky praští do hlavy když leze dovnitř a ven ;-) Co se týče toho filtru, tak musíš pochopit že není až tak důležité, jak moc filtr čistí vodu mechanicky. Pokud co 14 dní vyplavíš z filtru bakterie, (docela by mě zajímal způsob čištění, jestli to nedrhneš v horký vodě, popř. studený pod kohoutkem což je špatně), pak ti nefunguje filtrace biologická a to už je problém. Proces nitrifikace je na těchto stránkách jistě k nalezení v několika verzích.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 21:38 Lutien – nemoc..jaká?
Díky, zkusim. Snad ti pomůže i tomu péřovci. On má na spodu hlavy takovou bílou skvrnu. Většinou jí má ráno a pak přes den zmizí. teĎ teda ji má častejc i přes den. ale nevim nezdá se mi to jako plíseň. tak snad to pomůže. kdyby mi umřely další rybičky zase napíšu o radu. děkuju všem:)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [132] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6551