Co je to za nemoc?
To vypadá na poslední tažení, navrhuji to šetrně ukončit, když se do hodiny nezmátoří, tak silně perlivou vodu.
Nemám tam teď ještě filtr, ale plave hlavou dolů, přijde mi i apatická. Spíše se už ani moc nehýbe a je u hladiny.
Tipuji buď nadlimitní N látky, nebo načatej plynovej měchýř. Jak se chová v té karanténně?
Jedná se o parmičku čtyřpruhou.
Ahoj, mám problém s jednou rybkou. Je u ní znatelná velká nekoordinovanost plavání. V akváriu se to projevilo tak, že plavala hlavou dolů, bokem dolů, když doplavala k filtru, tak to mělo za následek několik salt a pouze unášení "proudem". Rybku mám 3 týdny, několik dní byly v karanténě a nyní byla společně s ostatními v akváriu. Ráno ještě žrala a plavala s ostatními, ostatní ryby se chovají normálně.
Dala jsem ji zpět do karantény.
Děkuji za rady
jestli to slo lehce dolu tak to asi krupicka nebyla,prohlizej si ryby pozorne kazdy den jestli se to neobjevi znova,jinak bych jeste nic nelecil(zbytecne nestresoval ryby).

Plíseň vetšinou až zase tak jednoduše mechanicky odstranit nelze, je s tělem hostitele docela srostlá na rozdíl od parazita jenž je nazýván krupičkou.
Môže,ale istota je guľomet.Preventívne soľ či to liečivo,rybám neuškodí.

U nás jsem to taky našel tak je to v pohodě. Dík za radu. A nemůže to být třeba jen nějaká forma plísně?
Kdyby se to nedalo běžně koupit, tak o tom nepíšu, jako o používaným šetrným léčivu.
www.akvarista.cz/…
Teď, než budeš mít doma, tak doporučím zvednout teplotu někde ke 30 stupňům a vodu lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů), čímž se parazitovi omezí lehce množení a nebude se tak snadno na tělech živočichů zachytávat. Klidně se podívej i kamenných obchodech, je to vcelku běžně dostupný léčivo, takže solidní akvaristika je zásobena. Kdyby byl problém se sehnáním, tak je možno použít třeba Costapur od Sery, jenž má obdobný vlastnosti. Po léčbě rozhodně, i na vzdory příbalovým letákům doporučím solidní výměny vody a jako rekonvalescenční péči vylepšit prostředí rašelinovým výluhem třeba Torbenem.
Já tu neonku chytil a krásně jsem ji to sundal. Nebylo to nijak přichycený. Kde se dají sehnat ty přípravky je to volně v prodeji ,kdekoli?
Začínající krupička. Velmi osvědčená kombinace šetrného léčiva je eSHa exit s možným podpořením eSHou 2000. Dávkovat dle návodu. Léčit celý akvárium.
Starší reakce
Moc díky, hned jdu vyměnit vodu!

Přežraná ryba nebo nadbytek N látek. Na přežranost dietku, na N látky výměny vody. Možno aplikovat současně.
0 03.08.2013 19:45 Adél – Nafoukla se mi rybička!

Ahoj,moc prosím nevíte co by mohlo znamenat že mi nafoukla rybička?
(Přidala jsem i foto). Předem moc díky

0 03.08.2013 18:14 Lenisek – červené skvrny
tak rybu jsme dnes utratili. Už jsem se nemohla dívat jak se trápí

.
Díky, takže po výměně vody jim tam občas trochu přidám.

Přidat sem tam, pravidelnost se v tomto směru nemusí držet, soli v množství jenž jsem deklaroval, je bezpečné jak pro ryby, tak pro rostliny. Já osobně sůl aplikuji jak si vzpomenu a to cca jednou měsíčně.

To rozumím, tu rybu jsem utratil ještě před tím, než jsem tu sůl do akvária dal. A vím, že sůl podporuje tvorbu slizu na těle ryb, že jsou pak odolnější. Dneska se chystám v akváriu vyměnit stejně vody jako včera, cca 40%. Mám tu sůl znovu potom přidat? Někde jsem četl, že někdo sůl přidává jako prevenci po každé výměně vody. Já čistím akvárium a měním v něm vodu běžně jednou za 7-10 dní (50-70% vody), měl bych tam sůl taky vždycky přidávat, pomohlo by to něčemu? Někde jinde jsem se totiž zase dočetl, že sůl v akváriu škodí Ancistrusům i rostlinám. Nevím, co je na tom pravdy, protože jsem všude četl něco jinýho.
Mnou to bylo myšleno tak, aby se ta sůl přidala po výměně vody, jako podpora imunity stávajících obyvatel. Tu postiženou rybu jsem tímto na mysli léčit neměl, tu jsem odsoudil hned zkraje.

Však tou výměnou vody jsem akorát snížil koncentraci té soli. Radil jsi mi předtím "možno lehounce zasolit", z toho jsem pochopil, že to není nezbytně nutné, proto jsem to tak udělal. Lepší než nic. Jako důležité jsem pochopil pouze tu častější výměnu vody (vodoléčbu). Dneska taky vyměním část vody a sůl už přidávat nebudu. Pokud něco dělám špatně, tak si nechám poradit, ale nevidím nic špatnýho na tom, že jsem přidal sůl, která rybám pomůže, i když jsem nemusel přidávat nic.
MarekP napsal: Já jsem to tak udělal schválně, protože ta sůl tam není nijak zvlášť potřeba, takže je to jedno.Tak upřímně, to je hovadina co píšeš a svědčí o Tvojí neznalosti o prospěšnosti soli, v přiměřeném množství, na ryby. Proto jsem tu sůl doporučil, jako následnou péči o akvárium.

Já jsem to tak udělal schválně, protože ta sůl tam není nijak zvlášť potřeba, takže je to jedno.
MarekP napsal: Přidal jsem do akvária 1 čajovou lžičku soli a pak vyměnil 40% vody.
Asi si to mel udelat trochu jinak,vymenit tu vodu a pak pridat sul,vymenil si vodu i z casti soli!!!

Rybu jsem vylovil a utratil. Přidal jsem do akvária 1 čajovou lžičku soli a pak vyměnil 40% vody. Přidal jsem 3 fotky té Parmičky ještě před utracením:
rybicky.net/fotogalerie.php…
EDIT: Při vylovování síťkou byla ryba ještě velmi živá.
Ne, nic nepřidávat, jenom častěji měnit vodu, možno lehounce zasolit(pol. lžíce na 50 litrů), přidat rašelinový výluh, to jo, ale žádný preventiny a podobný univerzály.

Dobře, nemůže to být infekční? Ostatní ryby jsou sice zatím v pořádku, ale aby jich postupně neodešlo víc. Kdyžtak mám doma třeba Preventin (
rybicky.net/vyrobky/294 ), který bych mohl přidat do akvária, jestli by to teda mělo smysl.
Šetrně utratit, třeba v perlivý vodě. Buď plynový měchýř, nebo napadení jiného vnitřního orgánu, což bývá konečná.
Ahoj,
včera ráno jsem si všiml, že jedna z mých Parmiček čtyřpruhých je vybledlá, občas plave u hladiny břichem vzhůru (po vzduchu nelape) a nepřijímá od včerejška potravu. Dneska všechny tyto příznaky přetrvávají a navíc se jí objevilo spousta červených skvrn a teček skoro po celém těle. Jednu má i na hlavě mezi očima. Ode dneška navíc do ní občas ostatní Parmičky "koušou". Nedokážu přesně identifikovat nemoc ani po projití zdejších nemocí v atlase, každopádně bych rád co nejrychleji zahájil léčbu a případné odlovení ryby, pokud je to infekční. Všechny ostatní ryby v akváriu jsou v pořádku (zatím). Když jdu krmit nebo když dám ruku k hladině jako při krmení, ostatní ryby se tam samozřejmě sletí, jen ta nemocná na to vůbec nereaguje. Fotku jsem nedělal, radši jsem natočil krátké video. Prosím, podívejte se na něho celé, je tam vidět všechno, co jsem tu popsal. Žádné zásadní změny v akváriu jsem poslední dobou nedělal, jen to, co mám v prezentaci (deníku).
Odkaz na video:
www.youtube.com/… Tak vodoléčba nezabírá. rybička už leží jen na dně a jen při nějakém vyrušení vyplave. žrát žere jen se jí ty krvavé fleky vpíjí už do ploutví a rýsuje se tam žilkování červené. skvrny přešly už i k začátkům předních ploutví. Ona umírá

Děkuji a pol lžíce jako cajovou nebo polevkovou?
Měnit vodu a můžeš lehounce zasolit(polévkovou lžíci na 50 litrů).
Už pajdám pro kyblik

Ne chuchvalce to nejsou spis jen takove bíle místo okolo té rány.Beztak se kluci o ty holky zase porvali

Ty jsi ještě vodu nevyměnila?

Tak hybaj pro belík.

Ne, tak vážně, kdyby to nemělo zabrat, tak aplikace eSHy 2000 by to měla jistit, ale pokud to nejsou nějaký obr chuchvalce, tak to vodoléčba s výluhem zvládne.

Ok dobře

No jo no zase mi to pozde dochází

děkuji
Ale já jsem Ti odpověděl.

Ok ale co s tou plísní?Vypada to jakoby tak bíle ale nevidím tam přímo plíseň ale nic jiného me nenapada
V dobrých podmínkách ploutve rybám běžně dorůstají, takže ode mě klasiku, vodoléčbu, výluh a musí to zafungovat.

Ani příznaky v tomto textu nesedí. Mé ryby nejsou hubené, žerou, barva v pořádku... fakt to na tuberkulosu nevypadá. Ale díky

PS: Vidím to taky na nějakou střelu naslepo. Zítra ještě vezmu rybu ke známému zkušenému akvaristovi, třeba ho to nějak trkne, když to uvidí. Ale pokud nebude moci poradit, vyzkouším... uvidím co. Vzhledem k tomu, že ty tečky se objevují a zase mizí, a té první rybě se udělal nějaký asi nádor pod kůží, viděla bych to na parazity. Nemůžu to vědět jistě, ale tohle mě napadá.
Asi tak: mycobacterium, tedy TBC, v akváriu mám. Pošly na to všechny tetry, dávala jsem ryby na rozbor a tak jsem se diagnózu dozvěděla. Ale také jsem se v ústavu, kam následně šly další ryby, dozvěděla, že ho máme v akváriu téměř všichni a choroba v dobrých podmínkách nepropuká - jak je tomu s většinou akvarijních nemocí. Tetry si jednak prošly akváriem s naprosto nevyhovujícími podmínkami, než šly do tohoto a měly nevhodnou teplotu, v akva je kolem 30°C, to byl pravděpodobně začátek konce. Od té doby uplynulo několik měsíců, a když jsem dnes mluvila znovu s lidmi, co mé ryby zkoumali, současné projevy za symptomy mycobacteria nepovažují a já taky ne. Viděla jsem ryby umírající na rybí tuberkulózu a projevy jsou vesměs jiného charakteru. (Ale samozřejmě, nějaký zkušenější rybičkář mě může vyvést z omylu) V ústavu to vidí na nějaké parazity, případně bakterie, ale neodvažují se soudit, pokud rybu nevidí. Takže chápu, že ani tady se moc nikdo neozývá, ono je to těžké. Udělám to asi stejně, jako před časem - pošlu rybu na rozbor a třeba výsledky pomohou i dalším akvaristům. Každopádně děkuji za zájem.
Já radím tu řádnou vodoléčbu, třeba ten kdo bude vědět přesněji poradí konkrétněji. Denně bych měnil 1/3 vody.
Ona je právě nějaká divná.Polehává u dna a schovává se za rostliny. Jindy si vesele plavala po nádrži a ted stažené všechny ploutve i hřbetní, ocas svěšený. Viděla jsem ji i jednou jako by dostala nějaký záchvat.Začla z ničeho nic lítat po nádrži jak zběsilá a jakoby nevěděla ani kde je. Do nádrže jsem přidala trochu desinfekce at ji nic nenapadne když je taková oslabená. Trochu vody jsem vyměnila ráno,zitra znovu
Dělá to na mě dojem, že se někde přimáčkla, od toho ta podlitina a ten ocas je následně postižen nějakým plísňovým onemocněním. Pokud se ryba nebude chovat nestandartně, tak bych volil prostou vodoléčbu.
0 29.07.2013 18:47 Lenisek – červená skvrna závojnatka

ty bělejší fleky u kořene ocasu
Přidat reakci
1 ...... [106] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191505x