Co je to za nemoc?
Drsně řečeno, já bych stěma belíkama nelítal, protože dle mé teorie přežití silných jedinců bych jenom vylovil ty co už to mají za sebou, ale né následkem léčení, ale následkem nemoci. Ale to je o názoru a osobním setkání s obdobnou situací každého z nás.
Jo, to se presne stane, a pak se lita s kbelikamam, protoze je potreba udrzet kvalitu vody v akvarku, ktere vlastne vubec nefunguje, a rozjezd neni mozny normalne s tim zhoupnutim ohledne nitrifikacnich bakterii, ony by to ryby nemusely prezit. Takze se pak meni voda den co den tretina, pak se doliji nitrifikacni bakterie, a pak to bud skytne a jede, nebo se meni voda dal
.
Je to otazka pristupu, ja bych volil ten pracnejsi, vlastne uz jsem volil, litani s kbeliky jsem si uzil do sytosti, ale ten Tercovec je dnes krasny a zdravy, a nic jineho jsem si pri tom litani nepral, jen o nej neprijit
. Mozna ze jine ryby ustoji hlenovite cire vykaly bez leceni, to netusim, u Tercovcu to je nocni mura, vim o tom sve a je toho plne i zdejsi forum.
...Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr...
A copak se přihodilo? Já léčil Entizolem sice jen 2x, a to se zapnutým filtrem, a nestalo se nic špatného...
Co se stane s bakteriema uvnitř akva? Dostanou záhul jako ty ve filtru? Pokud ano, tak je to jedno, stejně se z toho akvárka stane mrtvá zóna pro všechny.
Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr. Druhy den uz nebylo co lecit. Mne jeho zkusenost bohate staci a jsem mu vdecen za to, ze mi to napsal. Taky mohl mlcet a nikomu nic nerict. Kdyz jde o bublifuk, pak ho dukladne vyperu a vratim, funguje pak ale jen jako ciste sitko na vodu, bakterie jsou pryc, je to cista houba.
Já jsem svůj názor napsal. Rozhodnutí bude na Tobě. Já bych to léčení nepoužil ještě z důvodu, že je to čertvě založená nádrž, ve který je biologiská rovnováha na hraně a nezatěžoval bych ten vznikající vodní svět nějakým léčivem. Ať se píše o neškodnosti léčiv co chce, já bych to považoval za zbytečnou zátěž pro tu nádrž. Samozřejmě, že něco jinýho bude platit u akvária který už nějakej čas bezproblému funguje a má tzv. daleko větší imunitu vůči vnějším zásahům.
Jestlize uz ma cichlida derovou nemoc, tak to neni leceni vcas, tohle uz je dusledek.
Vymen v akvarku polovinu vody, vypni to CO2 co tam mas psano, odstav filtry - vidim u Tebe vnitrni, takze vyndat a vydezinfikovat, vratit az po leceni, poradne vzduchovat a zacit lecit, jestli hnojis tak to behem leceni vynech. Jestli Entizol, Sera Flagellol, Tetra HEXA EX, eSHa HEXAMITA, to je na Tobe. Po leceni bacha na rozjezd bakterii, i kdyz asi jak u ktereho leciva, ja uz s timhle problem po Flagellolu mel. Hlavne nepanikar, kdyz po leceni a vymene vody dle navodu, budes den co den menit vodu, ja ji takhle menil snad 2 tydny, i zacinajici bakterialni nakaza se muze takto zkrotit a akvarium se da udrzet funkcni (drina, ale kvalita vody je dulezita a v tom akvariu nic nefunguje). Mit po ruce eSHa 2000 neni nikdy od veci, resi ledacos co jeste muze nastat, ale pouzit az v nouzi, je to dalsi rozhozeni akvarka, ktere nemuzes potrebovat.
Pokus se po leceni obnovit chod filtru a vseho v akvariu (ono je vlastne nove, takze nastartovat, ne obnovit). Po leceni a vymenach vody by se Ti mohlo hodit tohle:
www.akvarista.cz/…
A co se tyce vyzivy tech ryb, urcite po leceni suche a klidne bych zkusil granule pro Tercovce. Mym rybam to ocividne udelalo dobre, nejen Tercovcum, dokonce i Platam, je to vyzivne a pritom je to prilis nezatezuje po leceni, navic to rady berou. Ty ryby potrebuji co maji ve vyzive mit (specialne cichlidy s derami) a co jim ted chybi, vitaminy nejsou od veci, ale i slusne granule obsahuji co je potreba.
Nezavidim Ti to, ale kdyz si vsechno rozplanujes co a jak, a budes to delat s rozmyslem, nemusi to dopadnout uplne nejhur.
Mno...je to akvárko začátečníka, opravdu bych se nebál toho že průtok bude rozumný za 3 měsíce. Máte pravdu, není to hvězda mezi filtry, ja bych spíše dodal že je to totální zmetek. Tím spíše bych se alespoň snažil zachovat mechanickou filtraci, protože o té biologické při malém biomolitanu a aktivním uhlí nemá smysl mluvit. Ale to by bylo na dlouho.)
Já jsem ryby nikdy neléčil, za což možná sklidím kritiku, ale podle mě je to příroda, která se s tím buď vypořádá a nebo ne. Kde se stala chyba je zřejmý a víš o ní, takže příště se to už opakovat nebude. Je to poučení z krizovýho vývoje, kterým si v té, či oné formě většina akvaristů zřejmě musí projít, aby to příště už bylo jenom lepší. Samozřejmě, že když budeš chovat ryby za x tisíc, tak to léčení smysl má a určitě bych k němu přistoupil i já, kdybych takový chov měl. Takže moje kacířská rada zní, nechat tomu volnej průběh a zaměřit se na prevenci v podobě výměny té vody.
Teď budu hodně upřímný. Podle mě jsi to uspěchal a ryby jsi do toho vcelku čerstvě založenýho akvárka nasadil brzy a tím pádem se u nich začínají projevovat příznaky počínajících nemocí. Netvrdím, že ta výměna vody bude zázračná, ale rozhodně bych jí teď aplikoval jako první. Vyměň 50% objemu akva a za dva dny klidně znovu. Taky je docela dobrý dodržovat karanténu, před tím než se rybky vpustí do společnýho akva. Prostě to né zcela vhodný prostředí ve kterým jsou ty rybky nucený žít je spouštěcím mechanizmem nejedný nemoci. Ty rybky si to tzv. nosí v sobě a nemoc propuká v momentě kdy se jí k tomu dá příležitost.
Udělej první preventivní opatření a tím je výměna vody. Díval jsem se do tvý prezentace a podle údajů tam napsaných, tak to akvárko je měsíc založený a Ramirézy jsou trošku citlivější na parametry vody, tak pokud tam ještě dokonale nefunguje nitrifikace, tak by se mohlo jednat o reakci na zvýšenou koncentraci dusíkatých látek. Můžeš změřit NO2 a vyměnit tu vodu, to bych udělal já.
A nebude se spíš chtít třít? Je to samec, nebo samička?
Nene,v akvarijnej vode,samozrejme
Nuž,je to jeden z tých menej kvalitných..Časom bude lepší...Už nebol čistený možno až tri týždne...
O.K. může klidně být, ale když se ten průtok nebude viditelně snižovat, tak proč do něho šťourat každých 14 dní? Klidně se může stát, že ten interval bude nepravidelný, ale to bude záležet na tom, jak se bude chovat v tom či onom konkrétním akva. Jsem si vědom, že to není žádná hvězda mezi filtry, ale zastávám názor, že je lepší filtr nechat běžet klidně i delší dobu s menším výkonem, než ho piglovat a přicházet tak o nitrifikační bakterie zbytečně podle nějaký poučky co 14 dní. Samozřejmě, že to moje doporučení stran těch 2-3 měcíců může znít také jako poučka. Bude třeba se naučit s akváriem a obslužnou technikou pracovat.
Podíval jste se co má za filtr? V tomhle případě bych ten interval 1x za 14 dní viděl jako +, tedy v případě že se nebude čistit pod tekoucí horkou vodou v koupelně..jako jsem to teď měl tu čest vidět u jedné známé....
Tak až na to, že ten filtr čistit až když se viditelně začne snižovat jeho výkon, což nebude dříve jak za 2-3 měsíce, tak je to O.K. Takže to nesahání se týká i toho filtru. Pochopeno. Já myslím, že teď už ano.
Jasné,d´akujem ešte raz krásne!!!Čiže si to zrekapitulujem,pridať rýchlorast.a plávajúce rastliny,vybrať dekorácie,koreň ešte nedávať,pridať živorodky a kŕmiť pomenej,jeden deň v týždni nechať bez krmiva a vodu meniť klasicky.Nič nestrihať,nevyhadzovať a filter čistiť raz za dva týždne.Rozumela som?:P
Ešte raz veľmi pekne d´akujem,dúfam,že o pár týždňov budem mať riasu preč
Vtedy dám koreň,ked´zmizne.
S rostlinama bych nic zásadního nedělal. pokud se vytvoří vhodný podmínky, tak ta řasa zmizí sama.
Tuhle řasu velmi rádi požírají živorodky, tak tam třeba dvě platy, nebo mečovky můžeš zkusit dát, ale nepředstavuj si, že to za dva dny vyluxujou a bude po problému, tomu tak nikdy není. Krmil bych spíš míň a jeden den v týdnu jim nech hladovku, ať je to nutí si něco sehnat samy(to platí o všech rybách). Žádnou speciální léčebnou kůru nebo desinfekční opatření bych nedělal. Pravidelná týdenní výměna 30% objemu vody je dobrou prevencí a prospěšnou jak pro rostliny, tak pro ryby. Čím méně zásahů do akva, tím lépe, žádný zbytečný šťourání do dna ani do filtru. Chce to klid a nechat bakterie, který filtr adno obsahují nechat dělat svoji práci.
Že?Pekná je
Ale nie všade!!!To už je znak nerovnováhy,ked´ to je na skle,na štrku,a na rastlinách...Rastliny mám úplne chlpaté.To ma najviac štve.Dobre,zajtra nakúpim.Čo s tými chlpatými rastlinami?Mám ich tam nechať,vyhodiť al.kompletne oholiť listy?
A ešte posledné,mám akva nejak preliečiť?Pre istotu?
Já bych si jí tam klidně nechal, čemu vadí? To, že je porostlej nějakej kámen nebo dekorace, bych nepovažoval za nějakou špatnost, vždyť je to přírodní prostředí.
Ale pokud s ní chceš zkusit bojovat, tak bych rozhodně přidal ty rychlerostoucí kytky a lehce bych přistínil hladinu nějakou plovoucí kytkou. Těmhle řasám se většinou daří v dobře osvětlených, ba přesvětlených nádržích.
Ok,radšej ich vyberiem.Riasa je zelená vláknitá,prikladám nekvalitné foto
Veľa rád tu padlo,odmerať NO3 v akva vode a vo vstup.vode,nasadiť rýchlorast.rastliny,nekŕmiť ryby 14 dní,chcela som Neritinu,ale vraj sa jej nechce na rastliny vyliezť atd´.,tak som vzala prísavníkov,tie to zatiaľ nežerú tiež...Krokov na zbavenie sa toho by aj bolo,ale neviem,čo skôr,preto prosím o radu.Viem,že sa toho zbavuje ťažko,a ešte,ked´tam mám tie biele veci na dne a ryba mi ochorela...Veľmi mi pomôže tvoj názor,lebo vidím,že máš krásne akva,máš tam rovnováhu a ja som narobila veľa chýb a mrzí ma,že trpia ryby.Ale napriek tomu sa nevzdám,chcem sa v tomto obore čo najviac vzdelávať a vytvoriť rastlinám a rybám čo najlepšie podmienky,aj ked´ to asi potrvá.
Tak pokud ty dekorace jsou z nějakýho materiálu, který ovlivňuje parametry vody, tak bych je vyndal, protože to tzv. kazení vody bude pokračovat neustále. Pokud má to dánio odstávající šupiny, tak to může být nějaká nepříjemná choroba(nejpravděpodobněji infekční vodantelnost a tady léčiva většinou neúčinkují), takže šetrné utracení je možným řešením. Na ientifikaci těch řas by to chtělo si něco nastudovat, abychom se mohli zaměřit na konkrétního protivníka.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/… Keby som vybrala dekorácie a nechala len rastliny?A čo rastliny,napadnuté riasou?Obstrihať?
Ach bože.....Niekto iný mi zase poradil,aby som vybrala dekoračky,lebo zvyšujú alkalitu vody....Čo by si mi povedal k tým bielym šulcom v tých riasach?Sú čisto biele,nie priesvitné,ako parazitmi napadnuté výkaly.Medzi nimi sú také isté,ale hnedé,to sú asi hovienka
A čo tie odstávajúce šupiny u dánia?Nemá nafúknuté bruško.
Tak pokud bojuješ s řasama, tak bych tam ten kořen zatím nedával. Oni si kořeny a řasy mnohdy velmi rozumějí, takže proč dráždit kobru bosou nohou.
Slíže sú také dlhé akoby vlasy,hrubé pár milimetrov
Neviem,ako to vysvetliť
Raz za týždeň.Kvôli riasam,aby nemali živiny nazvyš.Ok,d´akujem.Mám kúpený nový koreň,chcela som ho tam dať až zajtra,ked´ kúpim rastliny,ale spravím to asi dnes.Vymením polku vody,vyberiem štrk,na kt.je riasa,odkalím,odstrihnem listy,porastené riasou a miesto dekorácií tam dám koreň.Niektoré rastliny mám komplet porastené a nejde to dolu,mám ich vyhodiť?Ryby to nechcú žrať z rastlín.
jak často měníš vodu? Tím bych začala, každodenní výměna až poloviny vody. Poctivě, nevynechávat.
Jinak mi dělá problémy slovenčina. Čo je to "slíže","sulčeky" ?
Ahojte.Všetko som pokašlala.V akva riešim premnoženú vláknitú riasu,nekŕmim asi 4tý deň.Chystám sa kúpiť rýchlorast.rastliny,Neritinu,mám dvoch Ancistrusov,zatiaľ to žerú len Otocinlusy,aj to pomenej.Jeden z nich má nafúknuté brucho,po akva sa povaľujú bledé slíže,niektoré majú koniec červený,pravdepodobne výkaly.Nevidela som nikoho vyprázdňovať sa,iba prísavníka,mal svetlý výkal.Sú tam aj čistobiele šulčeky,väčšinou dole v riasach na štrku.Živorodky tam nemám,tie môžu mať fareb.výkaly.Predchvíľou som si všimla,že jedno dánio má zježené šupiny navrchu tela,tak som ho odlovila.Bruško nemá zduté.Ostatné sú zatiaľ ok.
Neviem,čo mám riešiť skôr,či zbavovať sa riasy al.parazity al.vodnateľku,ak to vôbec je ono.Pomôžte,prosím.
Bohužel o jakou nemoc se jedná Ti neporadím, ale jednu radu Ti dám. Udělej preventivní výměnu vody 30-50% objemu akva. To je první věc, která se dá udělat. Ta tmavší barva a to dýchání by mohlo signalizovat nějaký druh otravy.
Blue ramky jsou potvory na vodu. Na kvalitu a na to, v čem se vylíhly. Je to s nima problém. Mně vždycky ztmavnou, než se vyklube tubera. Už mám poslední a končím s nima, u mě se jim nedaří. Můžeš kolem akva skákat jak divá a stejně to neni jejich rodná voda a je to na prd...
0 14.03.2011 09:14 Alice111 – Ramirézka
Prosím o radu : 200l, společenská, 6 ks ramirézek blue, v nádrži 3 měsíce, jedna již 4 den polehává, jako kdyby ji nic nenadnášelo. Jinak je vybarvená výrazněji než ostatní, žere, žádné cukání, zakřivení, hubnutí, paraziti, zranění, hůř dýchá. Škoda, že neumí mluvit..... K žádným změnám v nádrži nedošlo, ostatní osádka neonky, pancéřníčci, dožívající akara hnědá a asi dvě tetry žhavé. Nepřipomíná Vám to nějaké onemocnění? Nic jsem nenašla, ovšem to může být i tím, že jsem hledala blbě... Díky :o)
kosočtverečný jsou na tetry dost mrchy. Není to s nima jednoduchý. Klidně bych to na ně svedla
možná ta akarka aureocephalus, prý jsou trochu agresivní, ale zatím jsem si ničeho nevšimla. Příjde mi že se to objevilo po tom co jsem přidala tetry kosočtverečný, mají prý okusovat kytky, ale že by okusovaly i ryby?
Mi to přijde jako fyzické poškození. Ale pokud sedí popis ryb v akváriu, tak mi není jasné, kdo by jí to mohl způsobit. Možná Akary...
U mé Parmičky kambodžské se objevily hlavně na zádech světlé fleky. Nevím jestli je to nemoc, nebo jí to okousaly ostatní ryby. Chová se docela normálně. Nevím jak je stará, dostala jsem ji už jako velkou, ale fleky se objevily teprve nedávno. U jiných ryb se nic podobného neobjevuje.
Starší reakce
Přidat reakci
1 ...... [165] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200522x