Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 158 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:36 lucky luke – závojnatka
Prosím nevíte co je zy nmoc to že má naše závojnatka na čele takovou

bílou bouli. :) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 22:19 ryba – nemoc
Fotka k příspěvku Prosím mrkněte zde www.glad.cz/… obrázek je jen ilustrační pro představu (vytvořil jsem ve photoshopu). jedná se o vystouplý hrbolek na ocase. v průměru cca 2mm. Rybka se drží na místě, nehýbe se. V druhém akváriu po přelovení i plave a normálně žere. nevíte o co může jít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:05 R Muž romant [27987] Re: Luminus
Podle mě je to nějaký zakřivení páteře, který obvykle vzniká z nevhodnejch podmínek kde je rybky držena a nebo se může jednat o dědičnou záležitost, ale to by jsi pozoroval již dříve. Osobně si myslím, že ta rybka může normálně fungovat i s touto poruchou, ale je otázka do jaké míry je to pro ní život. Utracení v tomto případě bych viděl jako správnou volbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:51 Muž Luminus [3]
Ostatní rybky-razborky, tetry a otíci jsou v pořádku. Právě se mi moc nechce lít nějakou chemii, když je podezřelá jen jedna. Ale stejně bych rád věděl co s ní je. Připadá mi nahrbená. Jinak žere a plave celkem normálně-snad jen pomaleji.Já jsem čekal reakci.jéžiš to je to či ono....tak to ještě nechám a uvidíme co bude. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Luminus
Pokud takhle vypadá jen jedna ryba tak při zhoršení bych místo léčby volil utracení ;-) Stejně bych změřil NO2 a NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:41 Muž Luminus [3]
Vodu měním pravidelně. Naposledy včera. (ten zákal je nitrivec-pral jsem filtr)Tahle ryba je v tomhle stavu více než týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Luminus
Spíš než léčivo bych vyměnil třetinu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:58 Muž Luminus [3] – Nemocná ryba?
Fotka k příspěvku Zdravím a děkuji za případnou odpověď. Nejsem si jistý, jestli mám použít baktopur k léčbě téhle rybky.Má ztažené ploutve a je taková přihrbená-všechny ostatní jsou v pořádku.Myslel jsem, že to je rozpad ploutví, ale ploutve se zdají celé. Fakt nevím co to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:11 Žena RedCube [0] Re: romant
No chudinka nežere, už se ani nesnaží plavat. Takže krmení je zbytečný a dno jsem odkalila :-) doufám, že to rozdejchá, velmi nerada bych o ní přišla. A díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:08 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Nepolevuj v těch denních výměnách vody, čím více tím lépe. Pokud ta rybka má ty ploutve jenom tak slepený a není na nich vidět, že by tam byla plíseň a ty ploutve neztrácí, tak bych to považoval za normální reakci na pobyt ve špatným prostředí. Tvoje podezření je velmi pravděpodobné, už jsem to překrmení v dobách dovolených zažil nesčíselněkrát. Klidně můžeš dno i trošku odkalit, pokud jsi to neudělala a ničím bych teď pár dní nekrmil. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:03 Žena RedCube [0] Re: romant
Teď samozřejně vyměňuju vodu každej den, ale neleze mi na mozek proč je to horší a né lepší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:02 Žena RedCube [0] Re: romant
Nene to akvárko funguje dlouho, dřív fungovalo jako odchovna pro rybky. Vyměňuju vodu 1x týdně, ale teď jsem byla na 10 dní pryč a když jsem přijela domů tak jsem našla akvárium v tomhle stavu. Trochu podezřívám rodiče, že mi s dobrým úmyslem chtěli krmit Bettu, ale místo toho jí překrmili a pak začala zahnívat voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Jak to praktikuješ s tou výměnou vody? To akvárko je založený toho 19.7.11, jak je uvedený v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:47 Žena RedCube [0] Re: RedCube
Fotka k příspěvku Ještě přikládám fotku z dneška :-( Betta se mi zdá i pobledlejší, většinou je na hladině a občas se nadechne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:36 Žena RedCube [0] Re: romant
Tak Bettka vypadá ještě hůř, a ploutve má ještě "zamotanější". Vím, že to léčení potrvá ňákou dobu, ale bojím se jestli vůbec vydrží. Neměli se jí ty ploutvičky spíš zlepšit než zhoršit? Nemám koupit třeba od sery baktopur nebo něco podobného? Opravdu nerada bych o Bettičku přišla :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:27 janci82 Re: janci82
Fotka k příspěvku Jak se to vyvinulo po 4. dnech karantény a léčby Framykoinem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 16:22 Zacatecnice Re: Zacatecnice
To mě podrž, je to pryč...? Mohlo to být nějaké ochranné oční víčko nebo tak něco? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:38 Zacatecnice – Nemoc? Zčernání oka
Dobrý den,
jeden z mých dvou samečků pavích oček poněkud změnil svůj vzhled. Nedaří se mi ho vyfotit, ale zkusím to popsat - zčernala mu kůže kolem očí, tenký souměrný pásek. Ve výsledku to vypadá, jako by se mu oko zvětšilo.
Je to nemoc, nebo třeba stáří? Co s tím? Ohrožuje ostatní ryby?
Děkuji mockrát. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:45 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Na první dobrou bych určitě začal aplikovat vodoléčbu v podobě denní výměny poloviny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:43 Žena RedCube [0] – Betta
Fotka k příspěvku Dobrý den, byla jsem týden na dovolené, a když jsem přijela domů čekalo mě nemilé překvapení, moje akvárium bylo v příšerném stavu a moje Bettka taky. Je velmi apatická jen občas si plave, ale příjde mi, že hodně bojuje když už plave tak se snaží a dokonce má snahu něco sežrat. Než jsem odjela byla zdravá a bylo vše O.K. teď má "slepené" ploutve a příjde mi že jsou i potažené jakoby šedou plísní. Poradíte mi prosím co s tím mám dělat? Jestli mám koupit ňákou chemii nebo nejprv zkusit vodoléčbu? Předem děkuji
Přikládám fotku, neni nic moc :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:11 JagerMaister Re: bluemonster
Fotka k příspěvku foto 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:09 JagerMaister Re: bluemonster
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:08 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte na jednej samici geophagusa sa na chrbtovej plutve objavila táto bodka samička žerie len je trocha utláčaná samcom foto dole
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 18:07 R Muž romant [27987] Re: janci82
Tak pokud jsi společně s tou výměnou vody prováděl neustálou přestavbu akvárka, tak Tvoje akvárko je vpodstatě permanentně zakládaný a to se na zdraví ryb může velmi rychle projevit. Teď tomu určitě dej klid a nech celý systém se dostatečně stabilizovat a ostatní rybky jenom pozoruj a v případě nějakých příznaků reaguj stejně jako s touto rybkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 17:54 janci82 Re: katterinecka
Právěže jsem vodu poslední dva týdny měnil téměř každý druhý den, jsem pořád měnil rostlinky a kameny... Uvidím jak to půjde dál. Tu jednu nemocnou jsem dal do kbelíku, dal tam Framykoin tak uvidíme... Zatím přežívá a zdá se o něco méně nafouklá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 09:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: janci82
Meň jim častěji vodu a pozoruj je, je možnost že to ostatní ani nechytnou, bývá to způsobeno špatnými podmínkami v akva což by se výměnami vody mělo zlepšit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 19:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: janci82
Ano, s největší pravděpodobností se nepletete :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 18:40 JagerMaister Re: janci82
je to vodnatelost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 17:40 janci82 – Je to vodnatelnost?
Fotka k příspěvku Dnes jsem u výpustě filtru objevil tuto rybku... Ihned odlovena do karanteny... myslím si že je to vodnatelnost :( Nepletu se?
Je zatím jediná kterou jsem objevil, ale nezdají se mi chováním (více lekavé, nelítají po akva jako obvykle) ani ostatní parmičky duhové a zvláště samice, i když břicho mají jen jakoby po krmení a šupiny neodstávají. Před dvěma týdny jsem čistil filtr, měnil některé vložky, přidal i nějaké nové rostlinky, výměna části dna.. no velká údržba... Hodnoty vody se mi nezměnili, mám je pořád stejné několik měsíců, jen teplota se teď drží trochu vyšší kolem 27°C. Je možné že je to z něčeho jiného než infekční? Nerad bych házel do akva ATB.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 14:33 Muž Jack [7]
Ten obchod nemá vlastní odchovnu. Ryby se posílají poštou. A většinou nám pošlou kousky o velikosti 3 cm což je vlastně ještě mládě a to je přece citlivé na kolísání ph.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:07 Muž Yirka [9126] Re: Jack
Ancistruse odchovávám (i když v malém) a odchov přežije tak 95%, ti co předám do obchodu přežívají všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 11:44 Muž Jack [7]
Toto číslo se ale týká pouze ancistrusů. Ostatní ryby tam jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 11:36 Muž Jack [7]
A co jste čekal? Zemřou hned první den po dovozu, něco pomřelo v pytlích, něco až pak, samozřejmě to číšlo je vysoké aby jste si dokázal představit ten poměr. Chtěl jsem jen říct že mladí ancíci toho moc nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:25 Muž Yirka [9126] Re: Jack
Nic ve zlém. Ale u prodejce, kterému pravidelně hyne 80% rybek po dodávce bych si nic nekoupil. Koneckonců za normálních okolností by to ani nešlo neboť by zkrachoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 02:13 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: Jack
No to je docela dost :-O Zas tak uplně mladý nebyl, v akvaristice už předtím taky chvíli byl a u mě dva měsíce, naschvál jsem si koupila takovýho, o kterém se říká, že vydrží a prd, ancíky už asi dále nebudu mučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 23:47 Muž Jack [7]
Jestli byli hodně mladí tak je většinou úhyn v pořádku. Prodejce mi říkal že když mu dovezou ryby tak 80 ze 100 se nedožije rána. U mladých ancistrusů je úhyn častý. Když jsou větší jsou už na tom lépe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 23:40 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: xx Re: katterinecka
Děkuji moc za rady, ale než jsem stačila natočit vodu a počkat na vyprchání chloru, tak mi ancistrusík umřel, nevímjestli mám do akvária kupovat dalšího, to přeci neni normální, aby za necelé dva měsíce umřeli dva mladý. Chemikálie jsem do akvária žádné nedávala, tak nevím, čím by to mohlo být. Ale děkuji Katka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kačí
ancistrusům mohou ublížit i některá léčiva, po použití vypadaj v pohodě ale časem jim odejdou játra atd. I když nové přípravky už se většinou dělají tak aby jim neublížily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 15:22 xx – pro: kačí
Zkus ho dát tak na 2 hodinky do čisté vodovodní vody a sleduj jestli se jeho stav nezlepší. Když chybí rybě únikový reflex, obvykle je to s ní hodně zlé. Můj tip je otrava - buď chemie nebo dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:45 Žena kačí [0] - Živorodky – ancistrus
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zvláštní chování ancistruse. Jeden mi už při tomto chování uhynul, tak se chci zeptat čím by mohla být způsobena špatná koordinace a nejspíše velká únava. Má problém přichytit se na sklo a plavat, leží už jen na míste, nechá na sebe sahat bez pohybu a po chvíli sebou škubne. Voda by měla být v pořádku, měním ji obden třetinu a testy jsou taky v pořádku, žádná jiná ryba problémy nemá. Přikládám fotku, myslím, že na první pohled vypadá zdravě, ale...
Poradte mi někdo, prosím, co s tím. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 11:34 lomelinde – dania
ahoj měla bych dotaz.včera mi zemřela již druhá danie vždy vpohodě žraly plavaly a chovaly se normalně, ráno se jí na tlamičce oběvily jakoby zvedlé šupiny a přes den se to rozšířilo na celé tělo.ráno už plavala na hladině. mohl by jste mi prosím někdo poradit o co se jedná a co stím bojím se o ostatní rybky děkuju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:46 R Muž romant [27987] Re: maniac
Já bych v tý vodoléčbe pokračoval i nadále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:02 maniac Re: romant
Tak sameček ma za sebou 4 dny vodoléčby, bile chomáčky se mu tam už nedělají nicméně malé vřídky zůstávají. Je ale viditelně čilejši než dříve, samičky prohání jak drak a postavil si nové hnízdo. Je od věci zkusit teď 3 denní léčbu pomocí eSha 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 12:27 GreenLine – Rybka
Dobrý den, před týdnem jsem si koupila skupinku živorodek do akvária, vypadali dobře, žrali plavali po celám akváriu. Ale dnes ráno jsem našla jednu rybičku mrtvou na dně. Neměla zježené šupiny, vypouklé oči nic co by svědčilo o nějaké nemoci, jen byla ohnutá jakoby do oblouku. Nevíte co to je? Jestli je to ňáká nemoc, nebo kde se stala chyba. Akvárium je zarostlé s filtrem a topením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:32 R Muž romant [27987] Re: vojpesta
Pokud se ta rybka chová normálně, jako že normálně žere, plave, dýchý a nestraní se ostatních a je to jenom to jedno místo kde tu podle mě odřeninu na rybce pozoruješ, tak bych nasadil vodoléčbu v podobě častý výměny vody, klidně polovinu akvárka denně. Jestli máš možnost tu rybku odlovit do nějakýho menšího akvárka, tak bych tu vodoléčbu praktikoval tam a popř. přidal něco proti zaplísnění třeba Acriflavin a na podporu vitality třeba Fishtamin, jako vitamíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:17 vojpesta
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o pomoc a hlavně radu moje samička čichavce má na bříšku jakoby odřeninu přikládám foto prosím co je to a čím to léčit? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:48 R Muž romant [27987] Re: zuzan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:41 zuzan – Krupička???
Dobrý den,
vrátil jsem se z dovolený a jak jsem dnes čistil akvarium zjistil jsem, že jedna neonka má na sobě 2 dosti velké bílé vystouplé tečky, jakoby bouličky (něco jako hlavička špendlíku, ikdyž menší). V akvariu jsem nemoc nikdy neměl, tak s tím nemám zkušenosti. Překvapuje mě to o to více, že dodržuji týdenní výměnu vody, odkaluji apod. Nevíte někdo co by to mohlo být a co s tím mám dělat? Vyfotit se mi to bohužel zatím nepodařilo..
Děkuji předem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:08 Pavla – Black molla - bile tecky nebo povlak a lapani po vzduchu
Fotka k příspěvku Ahoj, manžel si pořídil akvárko, má 54l a v něm zatím 4 black molly a 2 panceříčci a 3 kytky, které na tom nejsou moc dobře. 1 z blackmoll má hlavně ploutve bíle lemované - nevím, jestli jsou to tečky nebo povlak - přijde mi, že obojí a okolo pusy taky. Navíc mi přijde, že i ostatní začínají mít pár teček na těle. Večer pořádně vyčistíme a vyměníme vodu, zvedla jsem teplotu cca na 30 stupňů. Ale pořád z těch popisů nemocí si nejsem jistá, oč se jedná, tudíž, ani léčba nemusí být správná. Můžete mi někdo poradit?

To foto je dost mizerné, zkusim lépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:05 Renata.k
Prosím poraďte mi někdo ,mám tetru černou a na kořeni prsní ploutve se ji udělal černý uzlík nejdříve na jedné ,to ještě plavala dobře a teď i na druhé ploutvičce :-( ,už se jí moc dobře neplave .Díky renča
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [158] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7851