Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 19:09 speedy959
Potreboval by som pomôcť. Moja afrika má na očiach v zreničkách biele škrvny. Neviete čo to je? Zdá sa mi že oslepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 14:28 zelenáč Re: maryn
Já jsem nikdy takový problém sice neměl, ale už jsem ty bouličky někde viděl. Jedná se myslím o nějakého parazita. Je, ale možné, že se pletu. Prve jsem to viděl naživo, ale když jsem se toho člověka na to zeptal počase tak mi řekl že akvárium prolil solí a že už zmizeli.
Kdyžtak ať k tomu napíše něco taky někdo zkušenější, než já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 14:24 Muž maryn [40] Re: Urtman
Super děkuji, myslel jsem si to, ale jistota je jistota... Někdy ani nevěřím, že takhle blázním kvůli rybě za 26 korun :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 13:50 JoKa Re: maryn
Žádnou nemoc nevidím. Vidím jen pěknou, mladou a zdravou rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 11:38 Muž maryn [40] – je to nemoc?
Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, jetli ty drobné výstupky nad tlamou u cichlidky nejsou příznakem nějaké nemoci.
Foto zde: rybicky.net/fotogalerie.php…

Všiml jsem si toho až u prohlížení toho, co jsem nafotil, jinak rybka je jinak čilá, chová se normálně, žere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 19:26 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: xx
Dík, jen je škoda, že se nepíše jak se to svinstvo množí, ale v každém případě jdu lovit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 15:59 JoKa Re: xx
Užitečné, děkuji... Vyplývá mi z toho, že je to běžnými léčivy zatím neléčitelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.10.2015 15:24 xx Re: doktorito
v azbuce:
aqamaniya.ru/…

nebo google překladač ruština-čeština:
translate.google.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 12:01 JoKa Re: doktorito
Jo tak to je přesně to, co už jsem nakousl... Měl jsem to na pár neonkách a na léčbu jsem nepřišel, i když jsem se snažil. Řešili jsme i tady na fóru a k ničemu jsme se nedobrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 10:21 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Ahoj,
našel jsem na netu fotku neonky s bílým červíkem v průhledné bublině - tato verze se objevuje hlavně na neonkách a nyní i na tetře červenohlavé
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 21:58 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Pokud by se o kotevní červy jednalo, tak potom mám dobrou zkušenost se Sera med Professional Argulol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 21:53 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
Kotevní červ se léčí omnipurem a ten nezabral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:39 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Mrkni na kotevní červy, ale je to jenom střelba od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:19 JoKa Re: doktorito
Tak tím spíš bych tam nelil bactopur, ale počkal si, jestli někdo náhodou neidentifikuje nemoc přesně a pak se dá najít cílenější a šetrnější léčivo...
Nebo druhá možnost, pokud je nakažená jedna, dvě ryby, tak jí opravdu vyřadit a ušetřit trápení rybě, sobě a ostatním obyvatelům akva. Takhle bych to asi řešil já, ale je to jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:15 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: Urtman
To máš pravdu, że baktopur rozhasí celè akvárko. Bohužel rybky mně už mají přečteného a při oddělání skel hned mizí do rostlin a v mých 450 litrech a hodně zarostlém akvárku nepolapitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 09:38 JoKa Re: doktorito
Není moudré léčit něco, co nevíš co je, něčím co nevíš jestli vůbec zabere, prostě léčba na slepo. Bactopur nepatří mezi nejšetrnější léčiva a rozhasíš si celé akvo...
Nevím sice co to je za nemoc, ale připadá mi to jako to, co jsem měl kdysi na pár neonkách. Nijak se to nešířilo, tak jsem prostě rybu vyřadil a doplnil novýma. Je to ohleduplnější vůči ostatním v akvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 23:35 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: kvietik
dík za tip, na pijavice jsem se už díval, ale zaráželo mně, že na rybách nejsou žádné fleky a pijavice dle vyobrazení nejsou tak bílé - ale ještě to můžu protáhnout baktopurem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 22:08 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: doktorito
mohli by to byt pijavice, pozri se ten odkaz na sera brozurku o chorobach, ktora je uplne hore v tomto topicu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 09:44 Muž doktorito [0] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poslední dobou se mně objevuje u teter krvavých a u neonek bílí červíci.
Nejčastěji jsou na ploutvích ale i pod kůží a u neonek velmi často bývají v průhledné bublince - lečil jsem to omnipurem, ale bez výsledku. Rybám to viditelně nevadí a nechcípají. Červ se časem pustí - vyleze a ryba žije dál.
V atlasech nemocí jsem to nikde nenašel.

Ví někdo co to je a a hlavně čím to léčit?

Dík za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 17:20 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Rozpustit v troše vody a nalít roztok do kva. Koncentrace je to bezpečná i pro všechny rostliny, takže by nemělo dojít k žádným následným problémům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 17:19 Muž Raeda [4] - Živorodky
Vzhledem k povaze ryby je to pravděpodobné. Ta lžíce stačí aplikovat jednou do společného akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 17:02 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Dělá to na mě dojem, že se někde napasovala a má to pošramocený z toho. Vodoléčba s lehkým zasolením(pol. lžíci na 50 litrů) by si s tím měla poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 17:00 Muž Raeda [4] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím. Na ploutvi jedné parmičky se ukázala tato červená skvrnka. Nevím, co to je..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 21:20 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: doktorito
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak ještě doplňuju fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 19:49 Muž doktorito [0] - Rostliny – moribundus
Ahoj, poslední dobou se mně objevuje u teter krvavých na ploutvích bílí červíci - lečil jsem to omnipurem, ale bez výsledku. Rybám to viditelně nevadí a nechcípají. Červ se časem pustí - vyleze a ryba žije dál.
V atlasech nemocí jsem to nikde nenašel.

Ví někdo co to je a jak na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 10:43 Janka01 Re: romant
Díky za názor, tak nějak jsem už včera došla k tomu samému a rybku předala "do odborných rukou" muže :( No hlavně aby to ustály ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 20:13 R Muž romant [27987] Re: Janka01
Ta ryba je na cestě ke druhýmu břehu, poslal bych jí tam hned, těch možností co jí sužuje, těm mlže být povícero, nechci střílet naslepo, jenom podle toho co vidím radím to ukončení trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 13:16 Janka01 – Nafouklé danio
Fotka k příspěvku Ahoj, jako začínající akvarista se na vás také obracím s žádostí o radu... Dostala jsem akvárko, cca 60 l, s filtrem, vzduchováním, dokonce i s jedním přerostlým krunýřovcem :) Akvárium předtím bylo v provozu, minulý majitel se však rybiček chtěl už zbavit. Akva jsem komplet celé vyčistila (až na filtr, ten jen lehce propláchla), samo že žádnou chemií, zasadila kytky a asi po 10 dnech, kdy v akvárku žil jen ten jeden krunýřovec jsem dokoupila rybky danií pruhovaných. Asi po týdnu jsem si všimla, že jedna z rybek je taková nafouklá, straní se ostatních, nežere. Ke všemu má celkem "hrb". Toto trvá už asi čtvrtý den. Filtr se vzduchováním mám puštěný 24 hod denně, v akváriu k tomu pár (3 ks) kytek, ostatní rybky jsou ok, krmím je jednou dvakrát denně, ale dávám granulek méně. Vodu jsem během té doby měnila asi dvakrát, vždy jen tak třetinu, a zbytek dolila odstátou vodou z vodovodu (stála stranou přes 24 hod). Každý den dávám 10 kapek preventanu, čistě jako prevenci, přece jenom rybičky mám ze zverimexu. Snad jsem celkem výstižně popsala, jak se o akva starám. Můžete mi prosím někdo poradit, o co by se asi tak mohlo jednat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 19:16 Muž drsnake [12] Re: romant
díky chlapi, prolez sem všecky nemoce 6x a ryba vypadá pořád čile a hlavně mi to jak píšete přišlo spíš pigment, ale nikde o tom ani zmínka
mě se tydle albínky strašně líbí, ale spíš jen jako kuriozitka než toho mít plné akvo. večer pod modrym světlem jsou super. furt je to hezčí než když si bývalka dotáhla domu potkana bez srsti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 18:35 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
No a Libor by napsal, zprsk. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2015 18:33 R Muž Silent [5949] Re: romant
Taky myslím. U albinotických a xantorických (což je tento případ) variant se tohle stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: drsnake
Pigmentová záležitost, tedy podle mě, třeba někdo jiný rozpozná nějaký záškodný moribundus, ale já to vidím tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 12:43 Muž drsnake [12] – tetra černá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám 6 černých a dvě albínky.Jedna z nich má na sobě za hlavičkou černý flek.Je to nějaká nemoc nebo je to normální.Každá má uplně jiné ploutvičky. tadle je má o dost větší.Je stará odhadem 4měsíce a co roste, tak skvrna s ní.fotky jsem moc nenašel na googlu
jedna je z hornbachu asi 1,5 roku a druhá od jinud, tak si i řikam zda je to opravdu tetra černá albín nebo jiná
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 14:31 orel Re: TRULY
No je to bratru moc ale četl sem to na nejake strance a vym že sem neuhlidal v lete akvarko mel sem tam už jednou bohužel tolik a nic se nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 08:40 TRULY Re: orel
33? °C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 07:53 orel Prosim pomoco.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevym zda je to krupička nebo ne.Zjistil sem to v patek večer a v sobotou nasadil lečbu + sul a teplotu sem v karantene nastavil na 33 a na druhy den to zmizlo je to možne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 10:10 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku čAUTE.

Pozeram včera že čo to lezie z mojej mečovky červenej. Tak som to chytil do sietky a spravil v kupelni pitvu trusu.

Takže na začiatok ešte spomeniem že liečim ryby SERA MED FLAGELLOL pretože maju biele výkaly, chudnu, kapu.

Varianta
1: daval som rybam nitenky pred 2 dnami, takže bud su to zvyšky nestravených niteniek obalene odchadzajucim črevnym obalom čo je u ryb napadnutých hlistami normálne

2: su to červy uhynute od FLAGELLOLu obalene taktiež v črevnom obale

Pokial viem črevný obal sa pri napadnutí CAPILARIami odlupuje. Krmil som ryby nitenkami asi pred 2 dnami. Napada vás niečo resp. ktorá možnosť je istejšia? Ja mam pocit či to nebude prave ta dvojka.

vdaka foto priloha
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:22 R Muž romant [27987] Re: Nellynka
Přesně tak jsem to myslel, porovnat ať je jistota a potom třeba od Dajany Oidimol. ;-)
Edit: To akvo je pěkná prasečina, to bude léčba následků, ale příčiny... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:18 Nellynka
To jste mi toho moc neřekl ,zkusím google ať jsem chytřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:06 R Muž romant [27987] Re: Nellynka
Myslím si že se jedná o oodinium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:01 Nellynka – Prosím o radu ..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěla bych poprosit o radu ,mám akvárium 280l ,mix rybiček ,už ho máme více jak rok a bez problému ,ale u našeho chovného páru cichlid papouščích se objevila u samice bílá krupička ,nejsem si jistá co přesně to je ,hlavně prosím o radu s léčbou ...vůbec se mi to nelíbí ,přišlo to z ničeho nic ,jiná ryba to nemá ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 20:58 R Muž romant [27987] Re: Natálie Řebíčková
V dobrých podmínkách doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 20:56 Natálie Řebíčková – pomoooooooc :(
mám jednoho samce a dvě samičky a ta jedna mi pořád nežere tak ji lovim a kdiž jsem ji naposledy
chytala tak se mi zachytila o kelímek a utrhl se ji ocas moc a moc se o ní bojim :-( nevíte co mám dělat a nebo co se s ní stane? prosím pište na email: natalie.rebickova@seznam.cz

:( :( :( :( :( :( a nebo napište že je to v pořádku

DEKUJI sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:46 R Muž romant [27987] Re: farbinka
Odpovědět by mohl pouze majitel křišťálový koule, tak si to neber osobně. ;-) Určitě by se šikla prezentace předmětný nádrže, aby se vidělo v jakých podmínkách ryby jsou a případné chyby se dal odladit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:40 farbinka – Mečovka ůmrtí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co se mohlo stát mé samičce mečovky? 2-3 dny plavala pořád někde schovaná v mechu nebo pod rostlinou. Plavala dost pomalu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 15:11 Žena aa [2]
Předevčírem mi umřela živorodka. Nejprve se na den ztratila, pak se zase objevila a pak umřela. Byla hubená, ale problémy se žraním neměla, tak jsem si myslela, že to bude vedrem a změnami teplot. (Ve vedrech bylo v akva 30 stupňů a chladila jsem ledem i tak na 26 nebo 25)
Můj samec se chová divně. Ve tmě plave trochu do boku a občas má staženou hřbetní ploutev. Sem tam se schová do rostlin a samečka na něj jakoby útočí. Výkaly normální, žrádlo taky. Myslíte, že to je změnami teplot? Co té rybě asi je?
Doufám, že to nebude nic hrozného, ale zeptat se musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2015 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Veronika
Budu se opakovat:
"Napiš co nejvíce k akváriu. Jak je velké, kolik tam je ryb, údržba, filtrace a podobně. I fotka pomůže.
Jakou máš vodu, kterou doléváš do akvária? Zjisti z vodáren parametry.

Nejpravděpodobnější příčina je kvalita vody v akváriu. Začal bych měnit 30% vody každý den."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:41 Veronika – Neviem čo je mojej závojnatke
Fotka k příspěvku Neviem co je mojej závojnatke :(
Ma taky červený fľak nad okom a rozstrapatene plutvy :/
Prosím nepište niekto čo to môže byť
:-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 12:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: resek
Napiš co nejvíce k akváriu. Jak je velké, kolik tam je ryb, údržba, filtrace a podobně. I fotka pomůže.
Jakou máš vodu, kterou doléváš do akvária? Zjisti z vodáren parametry.

Nejpravděpodobnější příčina je kvalita vody v akváriu. Začal bych měnit 30% vody každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 12:00 Žena Turbínka [2558] Re: resek
Napadají mne dvě možnosti, buď máš špatné podmínky v akváriu nebo jim je někdo okusuje. Bez bližšího popisu v čem ty ryby plavou, jak se o to staráš a co tam s nimi plave, se moc dobře radit nedá.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3501