Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 222 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2007 12:20 Tortojs
I barvu má normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2007 12:19 Tortojs – Copak je s mým Ancíkem???
Fotka k příspěvku Ahoj. Poradil by mi někdo copak je měmu ancíkovi? Normálně žere, normálně plave, v noci je aktivní. Proč by mohl mít tak nafouklé břicho? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2007 12:44 Muž Roman [100] - Cichlidy
Měl jsem stejný problém.před asi 7 lety jsem koupil 4ks,1 samec a 3 samice.Po asi 4 letech odešel samec a 1 samice.Zůstala větší a menší samice.ta menší po několika měsících začala být naprosto hubená a bylo vidět že ji ta druhá odhání od krmení a nenechá ji v klidu.Došlo to do stavu že byla doslova kost a kůže.Jinak v pohodě plavala a nenechala se napadat jinýma rybkama.nakonec asi po 15 měsících uhynula.sice to zní jako trápení,ale neměl jsem ji kam dát.k velkým cichlidám se moc nehodila.zajímavé bylo po jakou dobu byla schopna se v tomto stavu udržet.
jinak když byly samice 3, tak byla naprosto v pořádku, krom malé vrozené deformace ocasníhio násadce.to možná byla příčina napadání tou velkou samicí.zkrátka asi cítila mrzáčka a dávala to jasně najevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2007 16:34 Riko77
ale ved jednemu sa dari vyborne skor by som povedal ze ho utlaca ale ten maly vsetko co zozerie hned ypluje tak neviem a mam jemne krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2007 09:08 Muž wayn [79]
Je možné, že jeden druhého utlačuje. Nemáš tam žádné plovoucí rostlinky a celkově málo rostlin. Navíc je ruší rychlé plavání dánií a mečovek. Pokud jim nevytvoříš dobré podmínky které vyžadují, tak se jim dařit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2007 20:00 Riko77 – chory cichavec perletovy
Ahoj mam v akva 2 cichavce jeden do sebe pere vsetko co sa donho vojde a ten druhy nic nezere. Neviem ci su to 2 samce alebo 2 samice alebo nejak inak ,ale zda sa mi ze su to samice.Tomu mensiemu pomaly uz ani nevidno tie pruhy co maju na boku Prosim poradte dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 18:36 lukyn – Kryt
Zakrytý určitě mám kryt palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 08:32 KleopatraVIII – Možná se v tom nevyzám ale...
...máš dobře zakrytou nádrž?Já nádrž neměla zakrytou(teď je nová už ze sklem) a vyskočili mi čtyři dospělá paví očka(mamka je pak našla usušená pod stolem,fuj! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 23:10 Fennanek
Mám jak parmičky tak paví oka a nekoušou se.. zkuste větší počet parmiček.. u osmi kousků se mi všímají jen sami sebe a stejně to moc nestíhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 20:52 hipík
parmičky štyřpruhé rády okusují ploutve a paví očka mají dlouhé ploutve určitě to dělají ty parmičky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 19:50 lukyn – jídlo
Dekuji moc za rady zvíšil jsem krmení a už se neztrácí.Lukyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2007 20:57 Vendy – ad Martin
Ancistrus krupičku může chytit, moje samička jí měla, asi jako reakci na nemoc hodně ztmavla. Nebyla to ale masivní nákaza, rychle se z ní dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2007 10:03 Muž Eff [417] - Rostliny – Karanténa
dva viry jsme odhalili kupříkladu vloni
ty zmetky do karantény všechny rychle cpem
krčili se u výčepu v dřevěným koni
a nezkoušejte projít dovnitř tajně se svým spam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2007 20:35 Martin
Može dostať krupicu aj krab a acitrus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 23:43 Vip – Horác
Samozřejmě,že tím jsem nechtěl karanténu zcela odsoudit!Jen tu je pár dalších věcí,které je potřeba vzít v úvahu.
On Lukáš nebude asi jeden z nás,šílenců,kteří mají doma X akvárií.Dle mého názoru a na to jsem upozornil--přece naráz nedojde k takovému napadení krupičkou ze dne na den :-O !A vůbec aby na krupičku vychcípalo celé akvárium.Podle mě to zřejmě neléčil a teď čumí do prázdného akva,takže je to břídil,tečka.....A nebo nešlo o krupičku a chytl tam jiný sajrajt?!

Co se karantény týká,sám ji moc nevyužívám.Vlastně vůbec :) .Použil jsem ji cca po druhé,po X letech,po nákupu v Hornbachu a ZOOcentru.Přeci jen se žádným z obchodů jsem zkušenost neměl a to co se traduje okolo Hornbachu budí dojem,že prodávají jen chcíplotiny.Při čtení některých příspěvků na toto téma,mi připadá,že si někteří ty ryby ani pořádně neprohlídnou a koupí co jim padne pod ruku (samozřejmě že každá nemoc vidět není,ale...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 23:42 Muž zikyc [79] - Sumci
Už seš asi hold starší a usedlejší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 23:19 Muž Horác [3942]
Já jsem v tomhle asi ňákej divnej :-D Mně to problém nedělá ...
3.2.2007 jsem koupil akary hnědé - a stále jsou v karanténě (nelíběj se mi jejich hovínka). :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 23:14 Muž zikyc [79] - Sumci
Jj to souhlasim, ale i to je na mě dlouhá doba, abych je nechal samostatně smich hold netrpělivej člověk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 23:11 Muž Horác [3942]
Netvrdím, že karanténa vyřeší všechno, ale zrovna někde tady jsem četl, že inkubační doba většiny (běžných) rybích nemocí je cca měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 23:06 Muž zikyc [79] - Sumci
No, ona karanténa mnohem horší nemoci taky nevyřeší ;-) Je spousta parazitů co se projevují až třeba za půl roku a nebo i déle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 22:59 Muž Horác [3942] – Vip
No dobře ... ale to přece nejni jenom vo krupičce. Příště mu to může vychcípat na něco úplně jiného ... (mnohem horšího)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 19:04 Vip
Karanténu,karanténu....někdo na další akva nemá třeba místo či mu to zbytek rodiny nepovolí atd.Sám jsem karanténu dlouhá léta nepoužíval - rodiče mi tenkrát další akva nechtěli povolit.Krupičku jsem v té době chytl cca 4x od nově koupených rybek.Nikdy mi na to nepadlo celé akva.
Můj názor je,že kdo nechá krupičku dojít až do této fáze,tak,aby padlo celé akvárium,by si měl místo rybiček koupit raději křečka (předpokládám,že léčba neproběhla).Určitě to nebylo jeden den OK a druhý den pupkem nahoru!Přeci jen pár dnů k rozmachu krupičky do takového stavu potřeba bylo a není tedy náhodou chyba na straně akvaristy?!Krupička se dnes lečí celkem snadno.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 17:10 Muž Horác [3942]
Já bych si nejdřív našetřil na karanténu ... Nebo si chceš dát repete? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 16:58 Štěpán
Ne. Musí se počkat ale nevím jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 16:55 Lukas – Co ted???
Krupice mi vyvrazdila cle akw. Přežil jenom jeden ancík. Co ted?? Muzu hned koupit nové ryby???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 15:31 Muž Roman [100] - Cichlidy
na 100% peřovec.je to noční dravec, jako většina sumců toho to typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 12:17 Muž reaver [16] - Rostliny
myslim s ze je to ten perovec , s parmickou mam take skusenosti ze ma sice slabe nervy ale nehryzie ostatne ryby a tie mensie dokonca ignoruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 12:14 lukyn – odpověd
Díky moc Pářovec měří 11cm a parmička okolo 7cm. díky zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 11:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
No, záleží jak velkej je peřovec. Taky parmička červenoploutvá dokáže rybku pěkně pocuchat a do rána si na ní pochutnají téměř všechny ryby z tvého akvárka. Neuvažoval jsi nad tím, že máš akvárko velmi mírně řečeno "přerybněné"? ;-) z těch sumců by tam neměl být skoro žádný, o labeu nemluvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 11:21 Muž LordP [7]
jak vidim toho perovce tak to urcite dela on
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 11:05 Muž reaver [16] - Rostliny
kolko cm ma tvoj Peřovec skvrnitý ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 10:28 lukyn – Problém přes noc se ztratí pavý očka.
Prosím o radu mám tyto ryby Peřovec skvrnitý 1
Neonka červená 7 Tetry žhavé 2 Parmička červenoploutvá 1 parmičky čtyřpruhvé 2 Pancéřníčky tečkované 3 Paví očka (bylo 10je 3) a problém je v tom se mi přes noc často strácí Paví očka dospělé Nevíto kdo by je mohl žrát prosím o jakoukoly radu!!?? děkuji předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 15:15 BARRY 2
Může to být jenom odřenina,nebo kousnutí. Nejlepší by byla fotka na lepší posouzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 15:36 lukasek – Co to je za nemoc???
Prosím pomozte ted sem našel jednu rybu v akvárku jak má něco bílího na boku ale na povlak to nevypadá.Prosím poradte co to může bít a jak to léčit děkuji předem :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| sad sad sad sad sad sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 13:59 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ....
neritina to nenni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 00:06 nigule
to nase se taky nehybe...
ale mozna clunici jsem tam objevila taky, i kdyz sme ji neporizovali, je to snecek cca 1cm, ma stocenou ulitku, ale placatou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 22:31 Žena yama [25]
4vaclav : myslim, ze clunice to vazne neni, vubec se to nehybe;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 16:14 zoo – to nigule
jo, jo, neceho se neboj, jsou to vajicka neritiny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 16:10 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 14:28 Dussy
Jediná ryba u které mě mrzelo její umrtí, i když sem ho původně nechtěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 13:43 Tereza – Barva
No a mě světlají, nechápu to...Myslela jsem, že jim je zima ale není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:41 Žena yama [25]
Me se to taky nedavno objevilo, ale bala jsem se ze to to bude zase nejakej problem, tak jsem se po tom radeji nepidila. Tak jsem rada ze jsou to vajicka,jupi:) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:19 nigule
tak jsem se jeste pidila dal a 100% jsou to jeji vajicka...ufff...a taky jsem zjistila, ze nema sanci se v akva rozmnozit, takze mi je zase krapet lip .-)))
diiiiiiiiky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:11 nigule
vazne? tak to by byla ta nejidealnejsi varianta! potlesk
mame neritky 2 a je fakt, ze tady na tech korenech je dost casto vidavam...
sneci by byli to nejmensi zlo, i kdyz asi taky neni uplne 100%, ze se jim podari vyklubat, co?
zatim mooooc diky za pozitivni zpravu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:47 Anonym
vajíčka plže Neritina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:43 nigule – co je zas tohle? bile dubky na korenech
Fotka k příspěvku ahoj, prosim poradite? protoze se v nasem akva posledni dobou porad dejou nejaky nepelchy, tak ho v kuse pozoruju. dneska jsem objevila na korenech takovy maly "dubky" ovalneho tvaru. je to jen na jedne strane akva a jen na korenech (a na kytce, co je na korenu). pochybuju, ze by se jednalo neci vajicko, protoze je vzdy jen jedna "dupka" a pak o kus dal zase dalsi. spis se teda obavam, ze se jedna o nejakou svini, ktera tam nema co delat...
prikladam foto, ale nevim, jestli se z toho da poznat, ktera bije.
mame kava uplne zamoreny, nebo co? budeme ho muset cele predelat a vydezinfikovat? odkalovat budeme az v ndeli, tak koreny vyndame a zkusim to lip vyfotit, pripadne pridat nejake info, jako jestli je to pevny, mekky, atd...
zatim diky n.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:20 R Muž Mrakoplash [1776]
me zmeni barvu ale celeho tela kdyz se chteji vytirat (tmavnou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:10 Tereza – Barva
je to asi dva dny co pozoruju u čichavců dost výrazně změnu barvy, Hlavy mají stále jakoby tmavé, ale tělo je skoro bíle. Neví to co může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 22:34 Sidonius
Někdy musí zvítězit rozum nad citem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 21:58 Dussy
.....byl pěknej sad
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [222] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197991x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=11051