Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 202 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:19 Muž vhisky [45]
koupili jsme multi-medikal a stál jen 25kč, je v tom hlavně methylenová modř a další látky kvůli rozpadu ploutví samečka a nějaký látky co léčí tu plíseň u samice, ta samička to asi nepřežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:08 delis – Re: vhisky
Prosím ťa koľko ťa budú stáť tie liečiva ktorými tých pár gubiek liečíš?4o sa týka prehnutej samice tak to ostáva po pôrodoch stým nič nespravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 17:13 Muž vhisky [45]
NO2 změříme až koupíme test na tvrdost vody, ale ryby v akváriu dýchají normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 17:11 @ – Re: vhisky
NO 2 test mate??? meril jste??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 16:40 Muž vhisky [45]
samička plave břichem nahoru a drží se, je to rozhodně plíseň, má to na polovině těla :-( uvidíme, máme přípravek proti plísním atd. další ryby v akvu jsou 4paví očka, 6 pancéřníčků a 2 ancíci. ph vody je 7,8 použijem regulátor i když teda jim to ještě vyhovuje. Akva máme 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 13:33 @ – Re: vhisky
fajn..pokud je den po porodu,je to normalni...hele a pokud jedete pro lecivo,tak proc zrovna tohle???zkouseli jste vubec parametry vody v ktery jsou??? jake jsou???jak dlouho to akvarko mate a jak dlouho ryby??jaky jiny ryby tam mate ze to nemaj a proc mysls ze nejsou agresivni??...treba to vubec neni nemoc...na tech fotkach to spis vypada ze samecek mel ploutev ponicenou,ale okraje vypadaj hladky,jakoby se to uz regenerovalo....u ty samicky nejsou bile zakaly na ploutvich??jenom na tele??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 13:14 Muž vhisky [45]
za chvilu jedem pro to léčivo, sameček a samička jsou na izolaci, budou se léčit zvlšť, žádný jiný rybky nemocný nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 13:13 Muž vhisky [45]
samička včera rodila, vyhublá není,z profilu je tvarově normální, ale ze zhora je vidět pokřivená páteř do tvaru písmena S ne moc, ale jde poznat, prej je to tím, že v ní zůstali ještě malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:54 @ – Re: vhisky
S tim Tetra General Tonic nemam zkusenosti,ale vzhledem k tomu ze to obsahuje 9-Aminoacridin-hydrochlorid(antiseptikum),acriflavin,Rivanol(antiseptikum) a methilenka,tak by to na nejakou povrchovou bakterku zabrat mohlo ale sem taky zvedavej...urcite napiste jak to dopadlo....Jo a co ta samicka?? ma rovne to bricho nebo nema??? ja tam vidim velkou hlavu oproti telu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:38 Muž vhisky [45] – Tetra General Tonic
Je vysoce účinné při hnilobě ploutví a proti onemocněním způsobeným houbami, hubí bakterie a parazity, podporuje tvorbu ochranné kožní vrstvy. Takže pokud je to plíseň, bakterie nebo parazit tak se to dá vyléčit právě tímto léčivem, zkusíme to a napíšem jak to dopadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:33 Muž vhisky [45]
mám blbej foťák, to se jen zkreslilo :( škoda že to nemůžu pořádně vyfotit, je to takovej zákal na kůži, pruh širokej 3mm po obvodu těla uprostřed, podle toho co sem vyčetl všude možně, tak je to první fáze bakt. rozpadu. tuberkuloza to nebude, díval jsem se na obrázky. sameček má roztřepený konce zadní ploutve, která ztrácí barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:25 @ – Re: vhisky
na ty fotce toho neni moc videt...musej bejt videt paprsky ploutvi,aby se dalo poznat jestli se jenom lamou nebo uhnivaj atd....navic ta samicka nahore ma nejak propadle bricho ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 11:27 Muž vhisky [45]
zkusíme to léčit na bakt. onemocnění :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 11:12 Muž vhisky [45]
samečkovi se z ocásku ztrácí barva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 10:45 Muž vhisky [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) samička(v polovině rybky bílej pruh)
2 a 3) sameček s roztřepeným ocáskem, není ukouslej, nemáme agresivní rybky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 10:17 Žena ustavprochore [567] – Re: vhisky
to dávkování máš psaný na výrobku a taky na: rybicky.net/vyrobky/325
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 09:48 Muž vhisky [45]
když koupíme tetra general tonic 100ml jde to nalít rovnou do akva? my totiž nemáme karanténí nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 09:37 Muž vhisky [45]
možná je to bakt. rozpad ploutví, ale nvm to jistě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 08:44 Muž vhisky [45]
samička pavího očka má 3mm široký bílý proužek od hřbetní ploutve po konečník a na hřbetu z pod šupin vystupují bílá krátká vlákna podobající se plísni, ale jsou o hodně kratší, z obou stran těla a sameček má spodek ocasní ploutve malinko vykouslý a místy lehce rozježený. Agresivní ryby v akva nemáme. Nevíte někdo co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 08:42 Kamekh – Re: ŠDK
Hmmm....jen jedna a ostatní zdravé ? Možná se přecpala toho živého krmení. Bych řekl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 22:04 Žena ŠDK [3] – úhyn neonky
Umřela mi rybička neonka, a nezjistila jsem proč. Byla mladá, takže věkem to být nemohlo. Den předtím jsem stěhovala celé akva i s rybkama asi 50 km autem, po stěhování byla vpořádku a plavala normálně s ostatními, akorát se mi zdála tlustá, jako kdyby byla těhotná, tak jsem si říkala, že se asi bzro vytře, protože má plno jiker. Druhý den ráno mi přišla ještě tlustší, jako kdyby byla přejedená (ale od stěhování nic nedostali). Chvilku osaměle vysedávala v rohu akvárka tak jsem do ní jemně šťouchla štětečkem, abych zjistila jestli jí něco není a normálně (ikdyž trochu líně) se rozplavala. O půl hodiny později jsem jí našla ležet mrtvou v rohu akvárka. Kromě tlustého břicha neměla žádné příznaky nemoci (normálně plavala vijma poslední hodiny, šupiny neměla zježené, barvu normální, dýchání taky normální, po těle neměla žádné skvrny tečky ani parazity). Ostatní rybky jsou vpořádku a nejví známky nemoci. Víte někdo na co mohla umřít? Mohla to být vodnatelnost s minimem příznaků? Nebo mohla umřít protože měla hodně jiker a z nějakého důvodu se nevytřela? Že by šlo o otravu nepředpokládám ikdyž jsem poslední dobu trochu zanedbávala čištění akva a krmila nalovenou živou potravou z rybníka. Pomůžete mi identifikovat důvod úmrtí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 20:49 Žena ustavprochore [567] – Re: Imii
Tak přítelovo tatínkovi pěkně poděkujte a parmičky (tedy pokud zvládnou současný problém) zase pěkně vraťte ;-) Viděla jsem tu i akvárka, kde tyhle parmičky problém nedělají, tak se kdyžtak poraďte, jestli někdo bude vědět, jak na ně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 19:39 Muž filipsi [1295] – Re: Roman
Nojo, ale co s vlastni zenou ;-) . Rikam ji, ze jedno akva bude jen jeji, ale to nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 19:15 Žena Imii [45] – Re: Roman
To není moje akva ale přítele ... moje 80l se je už ale na cestě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:42 Muž Roman [100] - Cichlidy
no kmě někdo diktovat co budu mít v aqa za rybky, tak ho vyhodím z okna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:40 Muž Yirka [9126]
Imii napsala: Jenže u nás je tvrdá voda ... musí se dovážet ... navíc rybky nebyly všechny koupeny ... jen některé ... poslední koupeny byli Parmičky (týden po osázení) a 3 samci gupek (minulý týden). Rostliny tam byly už dříve ... jen se trochu probrali aby jich nebylo tolik a včera se jen přidali liliovníčky

Každá významnější redukce rostlin (a zejména u nověji založených a menších nádrží) znamená porušení rovnováhy v AQ a významný nárůst dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
Někde je chyba. V prezentaci máte napsáno, že akva bylo založeno ("podruhé dělaný ... už bylo CELÉ zarostlé tak se udělalo znovu) 4.8.
Zkuste se podívat sem, jestli to "sedí" na vaše akviško:
www.wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:53 Žena Imii [45] – Re: ustavprochore
Já se parmičkám bránila ... nechtěla jsem je tam ... ale přítelův otec je tam dal a "prostě tam budou"

Ty parmičky sou potvory ... pořád otravují jen neonky ... neonek tam bylo 6 ale parmičky je pořád naháněly až zaplavaly za filtr a mám jen 3 neonky ... a ty rybičky tam nebyly doopravdy dány najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:15 Kahan – Re: Imii
Já bych řekl, že tvrdá voda je pořád lepší než zamořená odpadními látkami. Tedy zařiďte se dle rad Sidových....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 13:38 Žena ustavprochore [567] – Re: Imii
Připojuji se k názoru Sida

Těch rybek je tam podle mého názoru opravdu hodně, nelíbí se mi ani ty 3 neonky (jsou to hejnové rybky). S parmičkou čtyřpruhou osobně mám špatnou zkušenost, terorizovala mi snad všechny rybky, a to ve 120 l akvárku, takže jestli máte problém s dusíkem, ostatním rybkám stres od parmičky také nepřidá...
S tou tvrdou vodou,no ať se vyjádří někdo zkušenější, jestli by třeba nepomohlo převaření nebo tak...
Držím palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 11:14 Žena Imii [45] – Re: Sid
Jenže u nás je tvrdá voda ... musí se dovážet ... navíc rybky nebyly všechny koupeny ... jen některé ... poslední koupeny byli Parmičky (týden po osázení) a 3 samci gupek (minulý týden). Rostliny tam byly už dříve ... jen se trochu probrali aby jich nebylo tolik a včera se jen přidali liliovníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
Jde nejspíš o otravu dusíkatými látkami.
Akva založeno 4.8., objem cca 30 l, ihned nasazeny rybky, (cca 20 ks)...
Rychle si něco nastudujte o otravě dusitany a o nitrifikaci. A začněte urychleně měnit každý den tak 1/3 vody za čistou, hodinku odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:14 Žena Imii [45]
A ještě neonky maj ten modrej proužek úplně vybledlej ... nevím co s nima je ... i Parmička je nějaká divná ... má trošku větší bříško než ostatní ... chjo ... ono mi to snad všechno pochcípá :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:04 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Dneska mi umřel Krunýřovec mnohoostný ... jen tak ležel na dně ... nejevil známky žádné nemoci .. starý nebyl ... byl ještě mladý ... kupovali sme ho tak před měsícem ... ostatní rybky sou v pořádku jen gupky plavou pořád v horní části akva ... dřív plavali všude a hlavně ve střední části ... v akva sem nic neměnila jen jsem včera koupila 2 liliovníčky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 09:24 Johan – Re: Kahan
Ne, začal jsem ho dávkovat včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 08:07 Kahan – Re: @
No vida, možná dobrý návod. a skutečně Vám rybky přežily 12ti denní nálož FMC ? Přeci jen ten formaldehyd....ale jak říkám, já lepší nápad prozatím nemám, tak rozhodnutí nechávám na ostatních a především johanovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:47 @ – Re: johan
me to ryby nikdy nezabilo..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
A co sinergie? Není blbé dávat dvě léčiva? Mě to totiž příde jako dát si brufen a panáka. Oboje léčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:36 @ – Re: johan
No to FMC taky dokaze kytky slusne potrapit.... ale mas jeste sanci,podle me....to FMC jsi dal plnou porci?? vypral a vypnul filtr pred nadavkovanim FMC??? skoc si zejtra veterinari at ti da a nebo predepise Entizol(20 tablet 35 korun) a nadavkuj jednu tabletu na 20 litru vody....druhej den udelej to same ,treti den vymen tretinu vody,pridej FMC a zase Entizol....ctvrtej den nic,a patej zase Entizol....sestej vymen pulku vody a dodej pulku FMC + entizol ale uz davej jenom 1 tabletu na 30 litru...sedmej den nic,osmej den taky ne a devatej zase vymen pulku vody + FMC a entizol....12 den vymen pulku vody a zapni naplno filtr...melo by to zabrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
Aspoň budu mít rostlinné akvárium. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:13 @ – Re: Kahan
s tou tuberou nemusite byt daleko od pravdy...kor kdyz sem videl ty cerveny oci,ale to by mohli byt i motolice,coz by byl taky konec....Johane tohle nedopadne dobre...:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:06 @ – Re: johan
no ten pancernicek chcipne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 21:03 Kahan – Re: johan
Paví očka? No to by ale mohlo původně začít bakteriálním rozpadem ploutví...na to jsou očka háklivá. Četl jsem, že k bakteriálnímu rozpadu se mnohdy přidruží další mršky, většinou paraziti, nebo plísně, případně obojí. prostě multinákaza. Snad to FMC pomůže. Stává se ale, že ve finále nadělá více škody než užitku. Snad to nebude Váš případ. Kdyby se přesto nedařilo, tak datlujte, třeba někdo přijde s jinou spásou. Hlavní účinnou složkou FMC je formaldehyd a malachytová zeleň tuším?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
Jedná se o většinu pavích oček + mrtvá razbora a ztratilo se mi minulém týdnu pár ryb (čichavec zakrslý a pancéřníček). Světlo jsem vypnul (je to v návodu). A když koukám na pancéřníčka, tak se nechce moc hejbat a má vykulený oči, ale to je asi tím léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:40 Kahan – Re: johan
Aha, nevěděl jsem, že nákaza postupuje. že bych nečetl některé příspěvky pořádně? Každopádně za ten nápad o odstraněním rybek se omlouvám, ale myslel jsem, že jde jen o toho pavoočáka a již zesnulou rasboru. Tedy je pravda, že FMC je celkem mocná zbraň, když se to s ním umí. Pancéřníčci ho prý špatně snášejí, ale jinak je sice dost nebezpečné i pro rybky, ale se správným dávkováním bývá výsledek dobrý. No snad to již brzo zažehnáte. Pokud se rybky, alespoň na pohled cítí lépe, tak to snad spěje k záchraně jejich životů. No - čas ukáže, zda bude FMC spasitelem. Eh - také nevím, jak působí na složky FMC světlo. Myslím, jestli by nebylo lepší nesvítit po dobu léčby. Raději někde mrkněte, nejsem si jist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
"čpavek" nemám čím měři, ale dusitany jsou "neměřitelné" a dusičnany ca 10mg/l. Usmrtil jsem tu razboru s vodnatelnností a jednu gupku, která byla hodně vyhublá a s hodně roztřepeným ocasem. Jinak přidal jsem FMC ("univerzální dezinfekční prostředek".. nebo tak něco) a rybky už nemaj ploutve u sebe a plavou dobře. Každopádně je pár samců s rozřepenýma ploutvema někde schováno.. Kdybych jen hubyl napadené rybky, tak to můžu postupně vybít celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:10 Kahan – Re: johan
Hmm, na pohled se akva zdá v pohodě. Každopádně silněji napadené rybky by asi bylo lepší šetrně usmrtit a sledovat stav ostatních. O tuberkulóze a vodnatelnosti nemá asi moc cenu přemýšlet, oba víme, jak končí. Chm, ta tlamka....to mi snad ani nedá spát...nevim ,jestli to nebylo nějaké bakteriální onemocnění....JÁ bych nejspíš odstranil napadené rybky. Myslím, že rozhodnutí o případné léčbě celého akvária rozhodne další průběh. Pokud budou napadáni i další jedinci, bude zřejmě nutné zakročit. Pokud máte tu možnost, změřte odpadní látky ve vodě. Tedy NH3/NH4, NO2 a NO3. Snad se vše v dobré obrátí a ostatní rybky se ubrání....zítra každopádně dejte vědět, jelikož s Vámi cítím a s napětím budu očekávat dobré zprávy !!! Jak jsem již řekl : držim palce !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
Ano, v té nádrži. Pařazy byly přidány z paludária (asi rok se nepotkaly s rybou). Rybky byly koupeny a bez karantény..(nebylo kde bych je v karanténě držel), ale ty sou, až na tu jednu razboru, zatím "zdravé" a kdyby sem si s nimy něco přinesl, tak by onemocněli první, ne? Ale je pravda, že jedna razbora už je mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:00 Kahan – Re: johan
A ta nákaza probíhá v ,,Akváriu lenocha"? pokud ano, mohl by být klíčový Váš zápis v akvaristickém deníku z tušim 30.7. ,,Přidán pařes s hnědovkou a jedna větev s hnědovkou "narow". Koupeny parmičky čtyřpruhé (5) a pár dní před tím razbory." Žeby bez karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 18:50 Muž Johan [4945] - Rostliny
A jinak díky za pomoc. palec
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [202] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10051