Co je to za nemoc?
Penicilin bych rozhodně bez mikroskopického vyšetření a určení druhu bakterií nepoužíval , párkrát jsem uspěl při podobných problémech s Bakto-tabs od Sery - problém je že jej některé ryby nechtějí žrát - tak je potřeba nechat ryby dva tři dny bez krmení - tablety lehce podrtit - jsou celkem měkké - krmit třikrát denně trošku spolu s denní vodoléčbou do vymizení příznaků ničím jiným nekrmit.
Tak nějak se ale obávám že se to bez následků na životech ryb neobejde, na cca 140 litrů vody 60 ryb už je dost hodně i přes to že jde o menší druhy
Do modrého rámečku ses díval?
Ale já bych chtěl mít jistotu o jakou nemoc jde, než bych začal léčit. Určitě ale začni s vodoléčbou.
Ahojte. 90% ryb maju velke brucha a jedna ma aj supiny postavene. Pravdepodobne pojde o vodnatelnost ako chorobu. Existuje konkretny liek na tuto chorobu?? Dakujem za radu. Dočítal som sa ze penicilin ale radsej by som nieco kupil s jasnym davkovanin
0 21.12.2018 14:02 Alexyy – Co je to?


Dobry, nevíte co by tahle bílá tečka mohla být? Zatim to je jenom na hřbetu .
Vypadá to jako pevný útvar nemá to žádné chomáčky, přirovnal bych to jako u člověka k mílie nebo akné. Po týdnu to samo zmizí nebo odpadne.
jak to vypadá? Nejni to nějaká plíseň? Podle téhle fotky je to těžko rozeznatelné
0 17.12.2018 20:56 Milan – útvar

Ahoj,
Netušíte co by toto mohlo být za nemoc? Je to bílý útvar který po týdnu odpadne nebo zmizí a je pak 14 dní klid. Následně se objeví na jiném místě na těle ale pouze u této jedné duhovky. Zkoušel jsem eSHa 2000 6dní léčby vypadalo to, že je to pryč ale po 3x týdnech se znovu objevilo.Rybku to nijak nelimituje, standardně žere a chová se normálně.
To mohlo být opravdu úmrtí stářím. Měl jsi ji pět let, kdoví kde byla a čím prošla, než se k tobě dostala... Akvária máš hezká a fungující, já bych to neřešil a bral jako koloběh života.

Dnes pri bežnej údržbe sa mi stala zvláštna vec. Vymieňal som asi 40-50% vody a prísavka thajská bola až nezvyčajne krotká, dovolila mi, aby som sa jej dotkol a vôbec sa neplašila. Inak veľmi teritoriálna a aktívna ryba. V poslednom období som ju veľmi nevídal. Po napustení vody ostala ležať na dne na boku. Na tele žiadne poradenie. Napravil som ju na dno pre fotku. Prizrel som sa k nej a bolo vidno ešte zvyšky pokusov o dýchanie, teraz už je KO.
Ostatné ryby v pohode, množia sa. Myslím, že podmienky mala veľmi dobré, ale už ju mám 5 rokov, možno viac. Myslíte, že bola stará?
Filip10 napsal: Krmim spíš méně než více.
Neznám nikoho, kdo by to dělal jinak. Přesto je případů překrmování dvanáct do tuctu.

Podľa môjho neodborneho oka to vyzerá na krupicku. Väčšinou sa to lieči esha exit a esha 2000. Môžem sa ale aj mýliť, počkal by som na skúsenejších

Údržba akva je pravidelna,krmeni taky. Krmim spíš méně než více. Filtraci čistím také pravidelně. Pravda,hodnoty vody jsem naposledy měřil,jak je uvedeno v prezentaci. Pripravky koupím,to není problém. Vymenim vodu, ale někde musí být pricina. Že bych se chtěl zbavit.Jde o to,aby i ostatní ryby neonemocnely.
Opětovně můžeš změřit hodnoty vody,jestli nedošlo k nějakému zlomu,např.překrmení,nebo zanešená filtrace,případně zanešené dno,přesto by byla vhodná její výměna a použít Esha 2000,Esha Exit,nebo jejich kombinaci,dle návodu,dá se použít i malachitová zeleň a Acriflavin,dostupné jsou v lékárně.
On klidně může časem nastat problém i s neonkami, protože pro ně to je taky malé. Holt to chce prvně číst a až potom kupovat ryby.



Foto
ale asi vyřešeno že??
je jich málo a málo prostoru docela mě mrzí že jsem svojí hloupostí odsoudil ryby k záhubě

Chytrému napověz........

Anthrax napsal: Nejsou v patřičných počtech a patřičnému objemu. Tudíž se nudí, okusují se, snadno se rozjedou nemoci a ryby umírají. Ono to v tom atlase není napsáno jen pro srandu že jich musí být alespoň nějaký počet aby nebyly problémy.
ok no tak prej pochcipají ale ten samec je absolutně ok tak nevým
Nejsou v patřičných počtech a patřičnému objemu. Tudíž se nudí, okusují se, snadno se rozjedou nemoci a ryby umírají. Ono to v tom atlase není napsáno jen pro srandu že jich musí být alespoň nějaký počet aby nebyly problémy.

afc1886 napsal: Kdyby jsi nahrál aspoň hlavní fotku prezentace, tak by jí viděli i ostatní. Ty parmičky by měly být ve větším hejnu, co si ty ale nemůžeš dovolit, protože to tvé akvárium má čistý objem cca 40 litrů. Ty parmičky se nudí a dál už asi víš.jj sr ty fotky se skusím vyřešit problém s kamerou ale jedna právě umíra protože se nudí???
Kdyby jsi nahrál aspoň hlavní fotku prezentace, tak by jí viděli i ostatní. Ty parmičky by měly být ve větším hejnu, co si ty ale nemůžeš dovolit, protože to tvé akvárium má čistý objem cca 40 litrů. Ty parmičky se nudí a dál už asi víš.
powery napsal: Chtělo by to fotky akvárka jako celku a těch nemocných ryb. Nebo nejlépe prezentaci akvária (Můj profil - Nádrže - Přidat novou nádrž).však mám akorát tam nejsou foto hned doplním
Amatértom napsal: Jaký je to druh parmičky? 
mechová
Chtělo by to fotky akvárka jako celku a těch nemocných ryb. Nebo nejlépe prezentaci akvária (Můj profil - Nádrže - Přidat novou nádrž).
Jaký je to druh parmičky?

Dobrý den mám 54l nádrž s živými rostlinami a 9 neonek 4 parmičky 2 pancéřníčci a parmičky
jsou 3 samice a 1 samec dřív byly aktivní plavali atd ale poslední dobou samičky jsou zalezlí různě v kytkách atd..

a plave tam jen samec ten je v poho barvu niak nestratily maj oškubané ploutve ale spíš od toho samce jak se moc nehýbou tak se asi nechaj no a odpoledne přídu ze školy a jedna samička se tam plácá po dně

tak jsem ji separoval nevýte co to je nerat bych aby mně chcíply i ty neonky a pancéřníčci dík.
Trocha Torbenu tiež pomôže.
Kvalita prostředí především, tedy ordinovat vodoléčbu a za několik dní se to zacelí. BRP to není.
0 10.12.2018 19:13 And3a 



Prosím,co to je? Je to rozpad ploutví nebo je to kvalitou vody? Nevím jestli to jde vidět na fotkách ale konce horních ploutví jdou do bíla. Obávám se, že jsem je s tím už koupila, protože mí původní problém nemají :(. Mám je dát do karantény? Jak popřípadě léčit a co ostatní ve společenské nádrži, musejí se také nějak preventivně léčit?
Děkuji.
EDIT- Ještě dodám, že ve zverimexu mi říkali že když jsou konce bílé, je to prý ten rozpad, ale nevím jestli jim po předchozích zkušenostech mám věřit.
Starší reakce
Myslím, že by to mohli byť (podľa fotky je to prakticky nemožné spoľahlivo určiť) chvostoskoky (Collembola). Pre akvárko sú neškodné a ak sa dostanú na hladinu, ryby si radi zobnú. Zbaviť sa ich dá asi jedine chémiou alebo mechanickou likvidáciou.
0 03.12.2018 12:29 adelsmej – Poradíte?

Ahoj všem, po mém návratu z dovolené jsem našla plesnivý pytlík vlockoveho krmení u akvária. Po vyhození jsem si všimla,že po celém akváriu (dřevěný kryt, skříňka, vnitřek skla a poklop) lezou malinké bílé tečky. Vylezli na cokoliv,co jsem do blízkosti akvarka dala a i přes dezinfekci celého okolí sanytolem i octem jsou tam pořád. Poradíte,co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Na rybičkách ani ve vodě je nevidím, ale vnitřek skla kde není voda je toho taky plný.. Díky za rady a pomoc

Starší reakce
To jsem si nemyslela, že by tu byla ta možnost. Black Molly jsem měla v původním menším akváriu se dvěma skalary které jsem presidlila všechny pak do toho většího a předtím s nimi problém nebyl. Ti mí původní jsou krásně majestátní a nikdy s ploutvemi problém neměli.
Tyhle vnitřní věci se celkem blbě určujou, notabene z fotky. Takže těžko říct, co na to nasadit. Pokud máš plnohodnotnou (zaběhlou, fungující) karanténu, tak bych tam rybu dal. Musíš porovnat popisy příznaků jednotlivých nemocí. (třeba tady:
www.akvarijni.cz/… ). Jinak bych se zaměřil na kvalitu prostředí, tj. měnil bych teď častěji vodu, krmil co nejméně. A dokoupil/sehnal nějaký rychlerosoucí plevel, třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Filtr podle mě nepotřebuješ výkonnější ale tenhle má vzhledem k osádce malý objem filtrační hmoty. Další věc je, že v prezentaci nepíšeš jak a jak ho čistíš.
Ancistruse a pabceriky jsem zdědila, příbuzný rušil akvarium

Teplota je 25.
Myslíš, že potřebuje nádrž výkonnější filtr?
Mám ji dát do karantény a léčit? Ale čím?
Moc velkých ryb na malé akvárium a málo rostlin (především rychlerostoucích). Takže když to tak vidím, tak to může být i bakteriální problém. Jinak nepíšeš dost důležitou věc a tou je čím přesně krmíš (hlavně to mražené), co teplota a jak dlouho rybu máš. Máš nějakou možnost změřit hodnoty vody?
Koukala jsem do tvé prezentace a vidím: malé akvárium na tak velké ryby (čichavci perleťoví i kropenáči by si zasloužili minimálně jednou takový objem) . Málo rostlin a nedostatečná filtrace, teplota vody kolik? - to by mohly být dle mého názoru, příčiny, proč jsou ryby nemocné.
Tak jsem založila prezentacku.
Žábrohlísti? Jelikož ale o akvarku nic nevím, tak je to jen takový nástřel. Doporučuji ti se zde zaregistroval a vytvořit si prezentaci nádrže s fotkami a co nejvíce relevantními informacemi.

0 29.11.2018 23:03 kriri – nemoc?


Minule jsem se tu ptala na čichavči slečnu,že nežere a ani moc neplave. Od té doby jsem přidala rostlinky...
Ted se ji ale udelal tmavý flek za skřelemi a začala se otírat o rostliny a filtr,asi se drbe.
Je to nějaká nemoc?Jak léčit?
Nemohly je okousat black molly?
Oprav si v prezentaci datum založení. Tím není míněno datum výroby té skleněné nádoby.
A "voda v normě" - to je xmíchu. Vždyť to akvárko je staré pár dní! Chystej pohřby.
petrkokoska napsal: zatím jí nechám. Žere normálně a nic jiného s ní není tak si příroda snad poradí samaKlasická reakce ve snaze zachránit každou rybu. Bohužel mylná, ta ryba je plná bakterií a další jedinci, je-li u nich oslabená imunita, mohou být tzv. na řadě.

0 29.11.2018 18:58 Andrea 


Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že se skutečně jedná o bakteriální rozpad ploutví. Mám společenské akvárium 200l - mečovky, black molly, panceřníčci a skaláři, založené před dvěmi měsíci, ryby přidány po 3 týdnech založení, koupené od jednoho prodejce. Nejsem zatím velmi zkušený akvarista, a když jsem je kupovala, nevěděla jsem, že by se mohlo o tento problém jednat, nicméně černí skaláři, kteří jsou na fotkách už takto potrhaní byli, zatím nejeví výrazné změny v chování, žerou a jsou poměrně aktivní, nicméně ty ploutvičky se jim vůbec nehojí, takže jsem si "vygooglila", že by to s největší pravděpodobností mohl být tento problém. Načetla jsem toho poměrně dost, ale rozhodla jsem se poradit ještě tady. Je vhodné aplikovat vodoléčbu, nebo je to v pokročilém stádiu a měla bych už aplikovat nějaké léčivo? Taky se snažím přijít na příčinu problému, jestli s tím už přišly, tak je to jasné, ale pokud to chytili až u mě, nenapadá mě, kde by byl problém, vodu pravidelně měním, filtr mám vnější, myslím, že kvalitní (TetraTec ex800). Teplota 25 stupňů. Novou vodu před výměnou ošetřím AquaSafem (nemám zatím další kýblíky, ve kterých bych mohla větší množství vody nechat odstát). Krmím vločkovým (Tetramin), granulky a prokládám taky sušenými Dafnie.
Děkuji za odpovědi a jakékoli rady

.
zatím jí nechám. Žere normálně a nic jiného s ní není tak si příroda snad poradí sama
Rybu šetrně utratit. Nebudu spekulovat, ale problémů je tam víc.
Podle toho, co jsem našla, by to mohla být tuberkulóza - pak by hubla, zvláštně plavala, špatně jedla, byla vybledlá. Léčba není. Nebo vodnatelnost, pak by měla břicho vzedmuté. Léčba prý taky nic moc. V každém případě ji asi izolovat. Osobní zkušenost nemám.
Přidat reakci
1 ...... [23] ...... 226
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x