Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 177 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:46 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ja si myslim ze ma problem s plynovym mechurom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:31 fish
pmdd.mrp-cz.com/…
Koukám na tuhle stránku,nepodobá se to Hexamitóza a spironukleóza ryb (střevní bičíkovci) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:24 maruskamichal – vážný stav teleskopky- poraďte
Naše teleskopka plave už týden zadečkem nahoru, teda spíš ji nese proud vzduchování (sama moc neplave), nechce žrát a teď jsem si všimla, že má jedno oko o dost větší než druhé. Schovává se do klidných míst akvária, začínají se jí rozpadat ploutve... Zkoušela jsem klasické léky na rozpad ploutví a bakteriální onemocnění, ale moc to nepomohlo. Poraďte prosím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:46 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no tvoja nie, tak mozno hladaju vlocky ale ak tam lezi cely den tak to nie je dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:45 Hip – Re: basa1313
nene.druha nezdechla..vypadala dobre jen ta barva..no..ale ted se tam divam a uz i ta druha mrenka vyjizdi k hladine a sou tam spolu cumakem nahoru..
akva se zakladalo koncem prosince

PS:kvasnice sem odpojil pred padr hodinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:39 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no neviem pride mi to ako by bola otravena, alebo moze byt malo kyslika...a je to mozno ako v tom pripade ze jedna bola v poriadku a druha zdochla, to akva je zalozene mesiac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:34 Hip – Re: basa1313
mrazenym krmivem krmim od utery a vodu sem menil vcera.na cisteni filtru se chystam zitra.je mozne ze to bude tim filtrem.pripada mi ze proud neni tak silny jak kdyz to bylo nove.preci jenom je tam filtr uz od novoty-mesic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:31 Žena basa1313 [18] - Parmičky
skor si myslim ze s vodou, kedy si zacal krmit tou mrazenou potravou? kedy si ju menil? vzduchovanie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:23 Hip – Re: basa1313
dobra..to sem vypozoroval ze to vybarveni bude asi podle nalady...

ale spis by me zajimalo cim to je ze je jedna mrenka od rana hlavou nahoru..tesne u hladiny a obcas polehava na boku?neco s rybkou nebo snad s vodou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 20:59 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ciernu farbu pruhov menia podla nalady, pri subojoch o potravu, strese,... v dobe fungujucom akva sa to casto nestava...mne sa moje mrenky nadherne zaseduju ked bojuju o potravu alebo vodcostvo :-) nic vazne to nie je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:36 Hip – Re: johny007
ahojte

mam stejny problem jako johny007.
mam zanovni akvarko a mrenky mi v nem plavou necely mesic.po vypusteni do nadrze mely obe vybledle cerne pruhy coz mi vrtalo hlavou ale dal sem tomu cas.jedna se brzy krasne vybarvila a te druhe to zustalo dodnes.obcas si vsimnu zvlaste v nocnich hodinach ze sou obe mrenky vybarvene ale je to jen tak dve hodinky dene..rekneme ze to tak ma byt a uz me to tolik netrapi.
ten hlavni problem co mi momentalne vrta hlavou je ten ze od dnesniho rana je prave ta hezky vybarvena a opticky zrava porad u hladiny na jednom miste akvarka a obcas se nahyba do stran..navic dnes nic nezrala.ta nevybarvena je na svem stanovisti a laduje se vsim co je k mani..
pokud nekdo vite co ji muze byt zkuste mi poradit..
zmeny v nadrzi za posledni dva dny:zacal sem krmit mrazenyma dobrutkama,vymena 30% vody,prihozeni okurku ancikum a otikum
dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:35 Muž Gunguy [2]
no ja mam takohouhle platu, a asi bude tehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:22 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: bezoadam
na tej foto to nevyzerá na nejakú chorobu..vyzerá uplne v pohode.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:18 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
nevyzera to nanejaku chorobu nahodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:17 Muž Yirka [9123] – Re: bezoadam
Já bych to moc neřešil, stejně máš přerybněno (značně) tak bude skoro lepší, když si ty případné malé ostatní pochytají. Taky bych olil vodu až povrch nádrže, škoda každého litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:08 Žena Linduš [166] – Re: bezoadam
není těhu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:05 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Nafuknute brucho.
Fotka k příspěvku Zdravim, uz dlhsi cas som si vsimol ze jedna z mojich mecoviek ma dosta nafuknute brucho a plava dole pri hladine. Radili mi Sera bactopur alebo nieco ako ESLA 2000 ci ako.. prikladam foto. A najhorsie je ze idem zajtra prec a pridem az v nedelu :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 02:14 Muž Jenick [9]
Jedna moje neonka před nějakou dobou přišla o cca 90% veškerého oploutvení (asi bakteriální rozpad???), neměla to holka úplně lehký, ale za nějakou dobu ji všechny ploutve zase hezky dorostly a dnes patří v mé nádrži k zaslouženým a spokojeným veteránkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:47 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: pouluss
já si myslím, že k ulomení ploutví klidně mohlo dojít až v pytlíku - tím spíš, že si ploutvičky v pytlíku i našel. co se týká vnitrodruhové agresivity, tak se občas proženou, ale jakmile jich budeš mít víc, tak by tohle napadání mělo z větší části vymizet - přece jenom je to hejnová ryba a mluvit v případě tvých tří rybek o hejnu je dost nadsazené...

každopádně ploutve by měly dorůst - jednou se mi stalo, že si můj čichavec ploutev celou uříznul o co2 difuzér a dorostla během měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:36 pouluss
Tak té jedné Razboře nakonec odpadla i ta druhá načervenalá část ocasní ploutve, takže jí chudákovi zůstal jen takový chvostík.
Ta Razbora co má jako jediná ocasní ploutev si teď nějak při krmení dovoluje na ty moje invalidy, pokud se invalida opováží vyjet k hladině a něco uzmout hned po něm vystartuje a zese ho uzemní.
Chovají se takto Razbory normálně nebo si o sobě myslí, že je něco víc když má tu ploutev. Nebo má jen blbou náladu? ano
Po vypuštění držely ůžasně hejno (to byla kámoška i s invalidama, ale jen co se v akva rozkoukala tak dělá dusno. no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 09:39 Muž karelpavel [18] – Re: Petr
Je možná nemoc donešená z rostlinkama, a nebo změna ve vodě !
Změřil bych No2,No3 - zkusil vzduchovat
Hodilo by se víc popsat co to je za nádrž - osazenstvo atd. ( nejlépe prezentačně ) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 09:29 Marekkt
Petra Vaňásková napsal: Mám akvárko od vánoc a taky mám stejný rpbolém. Rybky jsem si koupila včera a ode dneška mi takhle plavou 4 ryby bojím se že už neproberu. - mne sa to stalo z rajovcami ... mal osm 2 rajovov a plavali ako dementne .. podne a nemohli sa nadzchnut takze zdochli tone sad ale uz mam nowich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 09:14 Petr – Polehávání rybek
Dobrý den,
mám dotaz, který se už probíral, ale nenašel jsem vhodno odpověď. V zaběhnutém akvárku, asi 3/4 roku mám kolem 20 mečovek. Najednou mě začli polehávat na dně a otírat se břichem o kameny. Když k nim přijdu, začnou plavat, jakoby nic. Toto chování se projevuje od té doby, co jsem přidal do akva tři rostliny. Jinak měním vodu co týden, atd... vše jako celý rok, kdy se nic před tím nestalo. Děkuju za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:02 Usine – Re: pouluss
Není to vůbec častý jev, ploutve mohou být trochu poškozené, ale velké části by neměly scházet, to bych je vůbec nekoupil.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:53 pouluss
Díky za pomoc, příště si zkontroluji hned v obchodě. Je to neopatrnost obsluhy nebo častý jev???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:38 Usine – Re: pouluss
Ploutve dorůstají celkem bez problémů, pokud jsou ryby zdravé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 16:34 pouluss – doroste ocasní ploutev?
Koupil jsem dnes 3 zajižděcí Razbory Klínoskvrnné a po donesení domů jsem byl nemile překvapen 2 razbory mají ulomené části ocasní ploutve.Původně jsem myslel, že je měli splolečně z nějakým okusovačem, ale části ploutviček leželi v pytlíku, takže zřejmně k tomu došlo při odlovování. sad Blbec jsem se podíval až doma. ne
Pokud se podívám na fotku Razbory Klínoskvrnné tady v atlasu, tak je ulomená ta načervenalá část ocasní ploutve až k ocásku (u jedné to odnesla vrchní a u druhé spodní ploutev)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:29 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Pavkyc
Jo normalni to je.Potrebuje byt v klidu proto se vzdaluje od ostatnich ryb a schovava se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:06 Pavkyc
Děkuju za pomoc.
A chci se ještě zeptat jestli je to normální že se drží schováná v rostlinách a dál od ostatních
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:24 Muž karelpavel [18] – Re: sakra
Stalagnit či stalagnát ? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Pavkyc
Je to tehotna samice.Nech ji v nadrzi jak uz tu bylo zmineno a neboj se oni jestli je to prvorodicka tak ti ty jikry do tydne stejnak sezere a pak bude zase normalni.Kdyby ne nech ji donosit jak uz ti to tu psali. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 09:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
Určitě je to samice s jikrama.Nikam nic neodlovuj!Nech ji donosit ve společném akva.Žrát teď těch 21 dní než vypustí mladé nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 07:55 moliro
Pokud by to byla samice, tak vozi jikry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 02:51 Žena swatty [0] - Cichlidy – Re: Pavkyc
Projížděla jsem tak nějak zběžně nemoci a vůbec nic mě nenapadá, snad aby to neměl nějaký vřed, každopádně rychle s ním pryč od ostatních hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 02:38 Pavkyc – Identifikace nemoci u TLAMOVCE
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych Vás poprosit o pomoc s identifikaci (myslim že) nemoci.
Pěstuji Tlamovne a posledni dva dny pozoruji u jednoho, že mu narostl jakoby podbradek a jakoby se mu v puse objevilo něco bílého, navíc mi odmítá žrát jak vločkové krmivo tak i nítěnky.
Prosím poradte.
Předem děkuji za všechny reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:19 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Štěpán
Stejně to byly krásné fotky, naposledy jsem cosi takového viděl v sedmé třídě když jsem smíchal octan a zinek... Třeba to chytí rovnováhu časem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:10 Štěpán
Nechte to žít!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: sakra
Hnědý algae za odstrašivá případ špatná algae.
Zelená algae dobrá algae.
Ty změnit barvu algae a bude to alles gutte algae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 21:26 Muž hop [26] - Rostliny – Re: sakra
modrá sinice? odkalit stáhnout a nasadit pulce skokana...zřemě moc živin ve vodě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 17:52 sakra – nebudu se chlubit cozím peřím...
akvárko není moje. Jen jsem byla požádána o pomoc. Jinak barevně docela přesné, ta houba ma takovou gumovou konzistenci. PO vyčištění vyroste znova. Vždy však jí bylo jen trochu, ne že si z toho, tato mimozemská civilizace, vystavěla celé město! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 16:31 Muž janmacu [18]
opravdu zajímavé,to jsem ještě neviděl,seš machr.....hezké ,neničto, hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 16:18 Muž Wrata [21] – Re: sakra
Nahod nejakou celkovou fotku te nadrze..

Mozna by stalo za to pestovat, je to moc zajimave:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 15:25 Muž Dohny [4]
Nominuji uživatele \"Sakra\" na nobelovu cenu. Vynalezl přírodní lávovou lampu :-D :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 15:01 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Takhle nejak se asi na Zemi zrodil zivot potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 13:09 Muž fantuomas [35] - Rostliny
príde mi to ako sinica, len farby sú dosť mdlé..asi kvalitou foto. Ak je to sinica, ampulárie ich spoľahlivo žerú, no skor je riešením zmena ekológie akvária ( počet rýb, kŕmenie...počet rastlín!!)

ináč trocha mi to pripomína lávovú lampu..kúl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 13:00 sakra – Co to je? Neznámá houba či sliz v akváriu (foto)
Prosím o pomoc. V akváriu se skalárama se objevila tato podivná houba či sliz. Pokrývá celé dno akvária. Co to je? A jak se toho zbavit?
sakranet.net/…
sakranet.net/…
sakranet.net/…
sakranet.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:55 boomer – Tetra červenohlavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni, prosím o pomoc, rybka má jakoby tukové výrostky, pár šupin jakoby rostlo jiným směrem, mám 200l akva a tam jen 12 těchto rybek, testy na vodu půjdu zítra koupit. Jinak žere vpohodě...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:02 Markus – Re: Haimdol
Už to má za sebou...byla taková nacucaná vodou...Ani se nebránila chudinka...tak snad nejsou nakažený její včerejší miminka...Sedm sirotků co po ní zůstali... :-( Jinak děkuji všem za podporu a za rady...Jste fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 22:01 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Haimdol
a ako by sa to dalo urobiť pri vačších rybkách?..nenapada ma žiadna taktika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:58 R Muž Silent [5949] – Re: deCORF
Každý na to nemá žaludek, ale je to rychlý způsob utracení.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [177] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8801