Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 10:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Ajka
No nejspíš to začalo tím, že se někde poranil, ostrý kámen nebo něco. Vlivem zhoršených podmínek v akváriu se rána proměnila v tohle. Asi bych častěji měnil vodu. Plíseň zkusit léčit podle zdejších návodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 10:01 Ajka Re: Amatértom
Otázka je či je to pleseň alebo mu to niekto obžral :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 09:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Ajka
Tak takovouhle plíseň jsem na živé rybě ještě neviděl. coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 09:19 Ajka – Čo je to za chorobu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viem mi prosím niekto napísať čo je nášmu sumčekovi? ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 01:56 ondrejD Re: Zu
aby to bylo zcela jasné, dekorací jsem myslel hlavně rostliny, kvůli udržení kvality vody, jinak krmit opravdu střídmě, a léčit až poté, co budete mít "cca jistotu" toho, co to léčíte. Léčivo jako takové je nápor na rybu, a bude-li neúčinné, bude to zbytečný nápor který jí zase trochu ubere sil .. hodně zdaru! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 23:18 Zu
Dekuji.Dekoraci dodam :-) Supr,díky za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:45 ondrejD Re: Zu
no ta fotka není nic moc, ale tipuju: buď to bude nějaká banální plíseň (vyléčí čas + čistá voda), nebo nějaká "jednoduchá" parazitóza (Ichtyoybodo,... - celkem snadno léčitelné), nebo počínající bakterielní rozpad ploutví (to je horší).

Izolace je rozhodně dobrá - ale dejte tam té rybce nějakou dekoraci, ať není moc ve stresu. No a pátrejte a zkuste to nějak určit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:32 Zu
Hmsad to jsem zvazovala jako posledni moznost.Jeste bych ji rada dala šanci,je cila.Tak snad nekdo napise co by to mohlo byt za nemoc.Ale diky za nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:39 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Zu
Asi bych ji usmrtil, nemá cenu kvůli jedné neonce platit majlant za léčiva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:33 Zu – Nemocná Neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych poradit co je to za nemoc? Neonka ma bilou cast zadni ploutve.Je aktivni,zere.Byla ve 112 litrovem akvariu,jeste s 12rybkami.Akvarium mam cca 3 mesice.Vse pravidelne cistim,menim pravidelne cast vody.Nakapala jsem esha 2000+esha exit.Po 5dnech zadna zmena.Tak jsem rybku odlovila.Diky za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 06:18 Muž RAP [1549] Re: laguna1505
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2020 22:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: omnihash
- utratit, nejde o plíseň, půjde zřejmě o vřed s nekrotickou částí ložiska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 22:15 Muž omnihash [95] - Rostliny – plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tohle plíseň? Díky
Vypadá to jako desetkrát-stokrát zvětšená krupička, hrudky jsou plastické a pokrývají třetinu břicha. Na jiné rybě než na této neonce jsem to zatím nepozoroval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 20:12 Muž laguna1505 [61] – skřele
Fotka k příspěvku Ahoj, teď jsem si všimnul, že jedna tetra vláknoploutvá ma odchlíplé skřele,levou stranu ... Žere,plave,zdržuje se s ostatníma ...mám to nějak řešit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 21:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RadioactiWe
- tak řekni kamarádovi, že se o nemoc jednat může, ale třeba vůbec nemusí, protože je to třeba tím krmenim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 20:24 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Biele výkaly
Ahojte, kamarát sa ma spýtal, čo by to mohlo byť za chorobu, keď je ryba "pažravá" a má biele výkaly. Jedná sa o dánio pruhované. Vedeli by ste mi niečo poradiť? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 01:25 kámen – určení nemoci - krvavé skvrny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, co je to prosím za nemoc? ryba je neustále hlavou dolů, nejprve se začnou trochu rozpadat a bělat zadní ploutve, to dále výrazněji nepokračuje. Pak se zadní část těla odbarví a v kůži se objeví malé krvavé skvrnky ty se zvýrazňují a propojují. ryba je krotká (není problém ji vzít do ruky), hýbe ploutvemi, pokud se dostane do proudu bublinek tak se snaží dostat dolů.

foto1: foto mrtvé ryby, kterou jsem našel 21.2. ráno
foto2: stav ke 22.2. 14:00 patrné podlitiny a vyblednutí v zadní části těla
foto3,4 aktuální stav k 22.2. 23:50 již vyvinutá krvavá kresba
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 22:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- jak to čtu, tak problém není u ryb, ale jinde,
- nemáte ani prezentaci
- ano, léčiva Sera jsou hůře rybou tolerována, než léčiva jiných firem
- ne, neznám léčivo na které by reagovali hůře živorodé ryby, oproti ostatním druhům ryb,
- negativní reakce na léčiva je spíše u těch ostatních druhů ryb
- odstátá voda je taky třeba problém
- mohutné vzduchovani je taky třeba problém
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 20:25 Muž Lister [169] Re: lacewings
lacewings napsal: - Sera léčiva jsou jedna z nejhůře aplikovatelnych léčiv
To prosím znamená přesně copak? Že se špatně odměřuje dávka, špatně se distribuují v nádrží nebo se z ní špatně dostávají a zbývají velká rezidualní množství? Nebo něco jiného - jsou obecně hůře tolerována než léčiva jiných firem?

A zkusím se zeptat ještě jednou - obecně jsou některá léčiva, nebo jejich složky, na které můžou živorodky hůře reagovat než jiné ryby? Nebo je to spíše souhra okolností - třeba hůře okysličená nádrž a vyšší teploty vody a proto pak snáší léčbu hůře? Tak nějak bych čekal že třeba pancéřníčci zareagují citlivěji.

Rybka je v malé nádrži s úplně novou odstátou vodou, mohutně vzduchuji, budu pozorovat. V akvárku budu měnit alespoň 2x týdně polovinu vody nebo častěji menší množství a několik týdnů budu filtrovat přes aktivní uhlí. Příště budu léčit ryby samostatně a celou nádrž jen v případě hromadného výskytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 19:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- Sera léčiva jsou jedna z nejhůře aplikovatelnych léčiv
- ano, mohou se vázat nějaké prvky, ale dle složení léčiva, nematol mezi ně nepatří ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:33 Muž Lister [169] Re: lacewings
A je ten Nematol živorodami snášen hůře než jinými rybkami, případně je nějaké jiné léčivo, na které si dát pozor?

Může pálený jílový substrát do sebe navázat nějaké nebezpečné latky z předchozí léčby, které se pak po větším zásahu do dna mohou uvolnit a ohrozit ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2020 18:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- Udělejte si prezentaci, takhle je to těžké
- šneci?mohou mít více parazitů než ryby, zvláště z asijských zemí
- rybám se podává léčivo pokud mají příznaky,
- preventivní opatření se dělají s jiným druhém léčiva-léků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:08 Muž Lister [169] Re: michalt
Sera Nematol v doporučené dávce v délce maximálně 2 dny pak kompletní výměna vody. Odčervujeme preventivně protože v nádrži s okrasnými plži se to pak už hůře dohání.
pH cca 6.6-6.8
Může jim vadit hodně měkká voda - cca 3 stupně. Je to bez CO2, bez vzduchování a filtr je nastavený, aby hodně čeřil hladinu. Byl tam problém se slepou hladinou po přenastavení vyústění filtru je hladina čistá.

Teď tam nedáváme žádnou chemii krom hnojení - komplexní hnojivo bez dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
Lister napsal:
všechny rybky před umístěním do akvária odčervujeme, .

- proč?
- mají snad příznaky začervení?
- co jim aplikujte za léčivo a v jaké dávce myšleno to odčervování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lister
Jak je odčervujete?

Co znamená, že je ta voda mírně kyselá? Kolik? Je to akvárium bez CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 17:48 Muž Lister [169] – Náhlá úmrtí živorodek
Ahoj lidi. Máme problém s živorodkami v synové akváriu. V nepravidelných intervalech vždycky nějaká náhle odejde.

Teď jsme koupili 4 nové, byly týden v karanténě, tam byly zcela v pohodě, všechny rybky před umístěním do akvária odčervujeme, protože nakupujeme v místní akvariatice.
V akváriu jsou teď tři dny, jedna dnes vypadá takhle.

youtu.be/…

Nekoordinovaně plave, přijde mi, že je celkově tmavá a více vybarvená, snad i boky nějaké tmavé - působí na mne jako by se něčím otrávila?. Předtím byla v podstatě stříbrná. Včera se chovala zcela normálně. Vždycky to přijde takhle náhle. Ostatní tři živorodky i všechny ostatní ryby zcela v pohodě.

V akváriu teď filtrujeme přes uhlí, než tam nové rybky šly tak se dělala velká výměna vody. Ten den jsem trochu přesazoval kytky. Může takto rybka reagovat na něco co se uvolnilo ze dna? Nedávno jsem dával nové NPK kapsle. Mými dostupnými prostředky je voda v pořádku - dokážu změřit pH - lehce kyselé, dusitany (neměřitelné) a dusičnany (cca 10mg).

Jsou živorodky citlivé na nějaké látky, které se mohly uvolnit z toho dna? Vždycky odejdou ty živorodky. Z akvária jsem ji odlovil do malé nádržky, vzduchuju, budu pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2020 15:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: drnec8
- ano jde o Krupičku, přelečit eSHa exit + eSHa 2000,lehce zvýšit teplotu, případně můžete použít sůl do nákupu přípravků, sůl následně podporuje aktivní využití uvedených léčiv
- poměrně časté onemocnění z tohoto obchodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 15:19 Muž daktari [147] Re: drnec8
To je krupička. Co nejdříve přeléčit ESHOU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 15:19 Muž Tommo [828] Re: drnec8
To bude s největší pravděpodobností krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 15:02 drnec8 – Pořadí někdo pls?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
poradí mi prosím někdo co to může být za nemoc? Akvaristiku nedělám dlouho jenom par let ale nikdy jsem s nemocemi problem neměl. Až tet jsem přivezl tohohle mazlika z hornbachu a po par dnech se mi začal zdát divnej a pak jsem si všiml techhle malých bílých teček po těle. Osobně bych si typnul ze to bude nějaký druh parazita ale fakt nevím...taky se muzu plést a rybě snad nic není. Pomuze mi prosím někdo identifikovat nemoc případně i poradit tak zalecit? Díky za každou radu
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.02.2020 12:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Havel0303
- nejedná se o parazity a není to černá barva,
- jde o barvu tkáně, respektive nové tkánové regenerujíci se vrstvy
- důsledek dřívějšího defektu, který se vlivem gravidity samice zvýrazní, neboť nebyla dokončena plná regenerace postiženého místa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2020 11:50 Havel0303 – Paraziti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, Mám akvárko s gupkama a jedné samici si na boky vytvořili černé skvrny. Nevím, co to může být. Poraďte. Možná jsou to paraziti. Nemám moc kvalitní fotky, protože se ryba ve vodě špatně fotí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 12:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: David L.
- bude se jednat o ten následek poranění, tvarově by to i odpovídalo, dle fota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 11:58 David L. – Narušený okraj tlamky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi před 3 týdny se jedné Neonce nad tlamkou objevil drobný malý chomáč, vypadalo to jako drobné ložisko plísně. Zaléčená 3 dny kombinaci Esha 2000 a Exit, zjevně se to zmenšilo. Po vysazení do týdne zhoršení proto ještě jedna kůra - 4 dny, moc velký efekt tam hned po léčbě nebyl. Teď je to týden po léčbě, chomáč není, ale okraj tlamky je narušený, z boku to vypadá jako by část pomalu odpadávala. Snažil jsem se to vyfotit.

Je to jen hojení a následek problému? Ryba je aktivní. Plave, žere, barevné je jinak v normě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2020 21:05 R Muž Anthrax [4739] Re: PanPeta
Jestli máš tu uhlíkovou vložku pryč a máš léčivo, tak s léčbou započni. Ale to samo o sobě bude k ničemu, pokud se nezlepší podmínky ve kterých ryby jsou.
Nejjednodušší je naředit ty dusíkaté látky vodovodní vodou. Takže teď bych bych měnil denně část. Bez váhání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 21:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PanPeta
Měnit vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:44 PanPeta Re: Anthrax
Tak NO3 mam hoodne spatny, asi i horsi nez 100mg/L.. Meril jsem i dalsi, pH vypada, ze je pod 5 a NO2 je pod 0.3mg/L .. :-( Co se s tim da prosim delat? Mam pouze Stability ( www.seachem.com/… ) .. Jinak normalne kdyz jsem odebral ten carbo filter, tak mam zacit tim "eSHa gdex"?
Dekuji mockrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2020 23:00 R Muž Anthrax [4739] Re: PanPeta
Na NO3 se permanentní testy nepoužívají... Já mám Sera NO3. Vystačí to na dlouho. Mně asi na 2 roky. Ale vzhledem k té ruduše bych na tu trošku zanedbanou údržbu sázel. Samozřejmě že z těch pár fotek jen odhaduji.

Určitě tu vložku vyndej. Jinak ti bude odbourávat léčivo z akva. Po léčbě eshou jí klidně vrať. O potěr živorodek se neboj. Trocha čerstvé vody jim neuškodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 22:46 PanPeta Re: Anthrax
Chci moc podekovat za reakce. Moc si jich vazim!
Velikost nevim, objem je 180L. Osadka je dle meho relativne mala, viz. rybicky.net/nadrze/31267
Zacnu tedy menit vodu pravidelneji. Bal jsem se o cerstve narozena plata (viz. fotka pancernicka), ale kdyztak je vratim zpatky..
Bohuzel nemam jak zmerit NO_3. Jsou na to nejake nastroje, kterymi to lze merit dlouhodobe, nebo jsou na to meritka pouze jednorazova? Rad bych si udelal do budoucna IoT akvarko.
Jak to tedy ted provest? Vyndat uhlikovou vlozku a uplne se ji tedy zbavit? Kdyz tam ted bylo AntiMykotikum, je rozumne michat se zminovanymi eSHa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2020 21:17 R Muž Anthrax [4739] Re: PanPeta
Ahoj, nepíšeš jak velké akvárko máš ani jakou máš celkově osádku. Ale začal bych měnit vodu každý týden. Jednou za měsíc může být pro tvé akva málo. Tipl bych si, že tam máš celkem vysoké NO3. Máš možnost změřit? Pokud máš jen jedno krmivo, tak sežeň i jiné. Jednostranná strava nikomu neprospěje.

Takže jsi tam i během podání AntiMykotinu měl tu uhlíkovou vložku? Tu bys měl během léčby vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2020 21:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: PanPeta
- tohle je následek působení kožního parazita
- eSHa gdex , možná v závěru léčby použít i eSHa 2000, přeci jenom jsou tam živorodky
- tu vodu měnit častěji, než jednou měsíčně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2020 21:15 Muž vlka [3441] Re: PanPeta
Jako první bych začal s častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 20:55 PanPeta – Nemoc v akvarku - nejvice postizeny je asi Cichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, pratele akvaristi,
mam jiz dlouhou dobu zabehnute akvarium a vicemene zde nebyl problem. Posledni rybicky jsem kupoval pred vic jak pul rokem, ale nedavno jsem daval nove kytky.
Pred asi dvema mesici se mi naskytnul problem. Moji Pancernicci nejsou moc aktivni, maji takove bile skvrnky na hlave, nove ma muj Cichavec problemy se supinami a take prestal byt aktivni (coz je znacny rozdil od toho jaky vzdy byl). Rybky zacaly mit dlouhe vykaly, ktere za nimi visi, ale naopak moje Plata se zacala dost mnozit. Dlouhodobe mam problem s hnedou rasou a snekama, ale to ted nechci resit.
Vodu menim mesicne 1/3 akvarka, davam TetraMin Flakes a pri prvnim naznaku problemu jsem vymenil uplne vsechny filtry. Po konzultaci jsem pouzil AntiMykotin (pridal jsem sul a 3stupne C), ale po cca 2 tydnech mi prijde, ze nevidim vubec zadny rozdil..
Prikladam rozlozeni filtru, problem na nejstarsim Pancernickovi a take mem Cichavci.
Moc si vazim veskere Vasi pomoci!
Peta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 09:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Korvin
- hlavně nic s teplotou
- léčiva eSHa jsou jedna z nejšetrnějsi, jak ve vztahu k rybám, tak i akváriu,
- srazit ty dusičnany v prvním kroku
- pokud jsou tam šedé vatovite povlaky na koncích, tak začnete eSHa exitem, jestli je tam spíše náznak jakoby třepeni použijte eSHa 2000
- nezačinejte kombinaci rovnou, máte moc ryb a málo vody, dodržujte tu výměnu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 08:27 Muž Korvin [33] Re: lacewings
bre ranko a nech to plava... karantena moc asi nepripada v uvahu kedze problem s tymi plutvickami maju 9ti... bude treba preliecit cele.... urobil som vcera vymenu 1/3 to zopaknem teplota stale 31,5 a skusim tu eshu 2000 s exitom... 3dnovu kuru... moja chyba ze to dospelo az sem pri kupe malych som vedel ze casom bude nutna redukcia ale ked tie prcky sa medzicasom stanu srdcovkou tazko vam je sa s nimi lucit... tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2020 00:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- už i 33,které tu neustále vkládáte je nesmysl, právě pro ty nitrifikačni bakterie, nikoliv poměr účinků léčiva, pokud se zrovna nejedná o bactopur podobná léčiva
- co takhle karanteni léčba, ta by podle Vašeho výkladu rybu přímo zabila
- zbytek tu jsou převzaté bláboly z internetu převážně FB, tam je každéj doktorem za měsíc, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 22:13 Muž Korvin [33] Re: _ucx_
mam externy sun sun EH 500 pusti ma do 35 po polkach teraz mam 31,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 22:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lacewings
Jak můžeme vědět, kam až ho jeho topítko pustí? :-)

Masivní nasazení léčiv odnesou nitrifikační bakterie, což následně může zničit zbytky imunity i dosud zdravým rybám, pokud se rovnou přímo neotráví. Riziko plynoucí z vyšších teplot (za předpokladu, že to zvýšení teploty nebude nějak extra rychlé), které tu imunitu podpoří, mi přijde menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2020 20:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
_ucx_ napsal: Zkusil bych jednak přitopit, co topítko dá, 33+ st. C
- kam se až půjde s teplotou, pokud propukne Hexa?
- čím vyšší teplota tím menší možnost změny léčby, nebo léčiv
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2020 18:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa, Korvin
Zkusil bych jednak přitopit, co topítko dá, 33+ st. C. Dál bych zkusil snížit ty dusičnany na co nejmíň, totální strop bych viděl u 25 mg/l, ale pokud zvládneš 10, 5 nebo dokonce 0, tak do toho (takže měnit vodu, hodně. Předehřátou.) Mix Esha 2000 + Esha Exit představuje takový univerzální lék na tyhle věci.

Napadá mě jeden způsob, jak by sis ty ryby mohl nechat všechny, pokud to tedy stihneš. Máš externí filtr, napoj ty dvě nádrže na sebe tak, aby voda procházela oběma. Pak se dostaneš někam k 700 litrům vody a budeš tedy mít přibližně 50 litrů na jednoho. Ale stejně ti nezbyde, než měnit aspoň 250 litrů týdně.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198000x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=601