Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 113 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 21:31 R Muž romant [27987] Re: martin
No ono to bude tím neměněním a to hlavně vody. Začni s tím hned teď a uvidíš jak ožijí, je to univerzální rada která se na ten Tvůj dotaz asi tak dá dát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 21:28 martin
zdravim, hladal som to tu, no nenasiel som to, co som hladal, mam skalare 3 kusy uz dva roky, stoho parik, no a dva mesiace do zadu (asi), mi doniesol kamarat dalsie 3, jeden uhynul hned...lenze tieto moje stare kusy sa zacaly aj s ostatnymi drzat pri dne a dva dni dozadu velkemu samcovi sa zacaly rozpadavat plutvy, reaguju iba ked sa postavim k akvariu, inak sa drzia stale dolu v rohu, dalsi stych donesenych uz plava hore nad filtrom, ustamy hore k hladine, asi to uz ma spocitane :(, nechcel by som prist o ne, nic som do teraz v chove ani v akvariu nemenil, co je to za choroba, ostatne rybky v poho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 15:09 R Muž romant [27987] Re: Ria542
Ono to plavání na stranu může mít bezpočet příčin. Stala se chyba, je třeba jí napravit, co bych udělal jsem napsal. U živorodek obzvlášť to chce dbát na hygienu dna a mít v nádrži výkonnej, ale hlavně účinnej filtr, to je základ aby akvo dobře fungovalo. O těch příčinách proč je na tom, jak je, nehodlám spekulovat. Jestli se parmička chová jak se chová, tak vrátit, vyměnit, darovat, prostě netrápit ryby, ani sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:51 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: romant
No, tak v tomto bude ďalší kameň úrazu, oni sa vrátia až v pondelok, a vodu menia každý jeden týždeň. Neviem ako ju na to presvedčím... hmm A ešte, boli sme na aquaburze a my sprosté sme kúpili jednu parmičku, viem musí ísť preč alebo ďalšie k nej... ale nemohla ho nejako kúsnuť alebo tak? coze Tá parmička totiž skoro stále naháňa nejakú rybku, my sme také sprosté že sme ju kúpili, lenže ona sa jej teraz nevzdá... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:45 R Muž romant [27987] Re: Ria542
Jako univerzální radu bych ordinoval vodoléčbu, nebo-li častou výměnu vody, ono se takhle od zelenýho stolu těžko radí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:37 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
Ahoj, potrebujem pomoc. Moja sesternica má akvárium (50l), a v ňom platy a gupku (už len poslednú), samček jednej platy (takej zlatej, už zase neviem čo je zač) pláve stále neklonený na jednu stranu, inak sa chová normálne, žerie aj občas škádli samičku, neviete čo to môže byť za chorobu alebo vadu, a čím by sa to dalo liečiť? coze (a má tam ešte prísavníka, veď to poznáte...) ;-) Zo začiatku jej pokapalo dosť rybičiek, potom to bolo už v pohode hmm . Nechcela by som aby prišla o ďalšiu rybku, bola by som rada keby to vyriešila, teda ak sa dá. ;-) Vďaka!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:24 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Takže platí co jsem Ti napsal do prezentace, hlavně to stran té vodoléčby a nekrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:19 Makina34 Re: romant
Krupičku jsem léčila Esha Exit. Ale když zmizla ona, tak po 2 týdnech se objevila ta plíseň. Tak jsem si koupila ten Esha 2000 a zatím nic a to už jim to kapu skoro týden a zatím to vůbec nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:15 R Muž romant [27987] Re: Jaffi
Na to by měla eSHa 2000 zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Tu krupičku jsi léčila v tomto akváriu o kterým zde diskutujeme a čím byla léčena?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:10 Žena Jaffi [91] Re: Makina34
A nevypadá to takto: www.zirrisovoakvarko.estranky.cz/… viz. Obněnka hruškovitá (Piscinoodinium pillularis)?

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:09 Makina34 Re: romant
Jako taky jsem zvědavá jestli se najde někdo, kdo by mi poradil, protože jsem nikde nenašla obrázek odpovídající nemoci. A tak dobře kreslit zase neumím, abych to mohla hodit na papír smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:02 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Nejsem věštec a křišťálovou kouli mám momentálně v opravě. :) Uvidíš jestli se Ti ke Tvému problému vyjádří někdo další a s jakým verdiktem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:56 Makina34 Re: romant
Kdybych měla pořádný foťák, tak to tu hned dám, ale bohužel.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:55 Makina34 Re: romant
Hele, krupičku ještě poznám ;-) protože ta už mě taky potkala, a naštěstí jsem i vyléčila. To, co mají moji drobci jsou flíčky šedé barvy, které jsou jen na ploutvičkách. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Makina34
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:38 Makina34 Re: romant
Jinak, tu plíseň můžu popsat takto: tmavě šedé skvrnky na ploutvích rybek, které se dnem ode dne objevují na dalších místech ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:36 Makina34 Re: romant
Vodu měním teď 2x do týdne a fotku bohužel pořídit nemůžu, protože nemám tak kvalitní foťák v mobilu. Filtr jede nepřetržitě a vzduchování taky. Ještě jsem dokupovala 2 vzduchovací kamínky navíc. Dala jsem na rady a koupila eshu 2000 ale zatím účinek žádný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.03.2013 18:18 R Muž romant [27987] Re: Makina34
Tuším tady problém v údržbě akvária. Závojnatky jako zdatní bordeláři s neonkama jakožto čistotu vyžadující dohromady nejdou tedy vůbec. :-O nebudu řešit velikost akvária a poradím univerzální radu a tou je intenzivní výměna vody, klidně denně. Určitě by to chtělo nějakou fotku postižených ryb, aby se dalo přesněji odhadovat o co se to vlastně jedná. Jako další krok bych viděl založení prezentace předmětnýho akvária, aby bylo z čeho vycházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 18:05 Makina34 – Šedá plíseň na ploutvích
Ahojte, před týdnem se mi ukázala šedá plíseň na ploutvích rybek.Ze začátku to měla jen jedna závojnatka na kousíčku ploutve, ale po několika dnech to dostala i má druhá závojnatka a skoro všech 10 neonek. Od začátku to léčím ESHOU 2000 ale místo aby to postupně mizelo, tak toho přibývá. Nemůžete mi prosím poradit, co mám dělat dále??? Díky :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.03.2013 14:10 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Ale žádnýho kamaráta, do tohoto akvária prostě ne, ne a ne. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.03.2013 14:08 Tomáš55 Re: romant
Mám jej kúpiť kamaráta? Keď mi umrela molly, tak od vtedy je smutná aj ona a aj ja. Ja si myslím že nie je chorá, a tamto je asi odkusnuté od tetry čiernej. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 14:04 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Těch možností je neúrekom, ale jako jednu z hlavních příčin vidím tu velikost nádrže a osádku v ní. Je to daň za tu volbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 13:58 Tomáš55 Re: romant
Ďakujem, ale, čo je to za chorobu? :-O
Čoskoro bude mať osádku a potom šup do nového akva. ;-) A má aj chudé brucho. (molly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2013 13:57 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Hlavní problém u Tebe bude ve velikosti toho akvária, kde ty ryby máš. Dokud nebude v akváriu odpovídající osádka, budou problémy. Čím nic nezkazíš, je vodoléčba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 13:55 Tomáš55 – Black molly.
Ahoj! Mám asi chorú black molly. Má chuť na jedlo, ale nebaví ju plavať, ale za jedlom pláve. Medzi hlavou a bruškom má niečo biele, ktoré jej trčí, čo to je, poraďte mi, prosím. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.03.2013 10:31 R Muž romant [27987] Re: vrgulnik
V prezentaci jsem se nedopátral, tak alespoň takto. Rozhodně bych nepodceňoval výměnu vody a tu bych teď činil velmi často, v prezentaci je fotka načatý skaláry, je zaplísněná a možná i počínající bakterka, což mě ukazuje na špatnou kvalitu vody, to v první řadě. Jako další bych do potravy přidal nějaký vitamíny, třeba Fishtamin od sery nakapat na granule(rzmrzlý patantky) a nechat nacucat a dávat rybám a jako další bych přidal nějakej rašelinovej výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 10:19 Muž vrgulnik [0] - Amerika – Začínají mi odumírat skaláry
Fotka k příspěvku Netušíte, co je toto za problém? Skalárám se začínají tvořit na těle perforace (vyžraná tkáň). Díky za jakoukoliv radu!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 21:39 Angua Re: Kryštof
Zaživa nesplachuju. Přes zimu jsem to jednou řešila šetrným umrznutím ;) Jinak viz. vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:38 Angua Re: romant
Šetrně utratit? :( Chjo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Jo já jsem nový, takže jsem toto téma nestihl postehnout, ale určitě se podívám zájíalo by mě co ostatní napadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 21:25 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Nebudeme zas a znova rozjíždět nekonečnou debatu na téma šetrné utracení ryby, kdo má zájem nechť navštíví příslušný vlákno. ;-)
Edit: rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   13.03.2013 21:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Asi nejlepší pro člověka spláchnout, nemusi nic dělat jen splachne ale pro rybu, těžko říct, tu nejde jen tak pozvoln udusit :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 21:18 R Muž romant [27987] Re: Angua
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:17 romel Re: Angua
vylezlo mu střevo,nejprve 5mm a pak až 15 mm,za 2 dny kaput,kolega stanovil diagnozu přežrání,ale můj se fakt přežral-nitěnkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:09 Angua Re: romel
A jak dopadnul skalár? Neřekla bych, že by byla překrmená. A z překrmení by to bylo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:38 romel Re: Angua
měl jsem to samé u skalára,nepřekrmila jsi ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:50 Angua
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Posílám fotku. Copak to je? Ze dne na den má takový "něco". Vypadá to trochu jako výhřez střeva. Ryby mají teď asi měsíc nový akva 80 l. Stalo se to už jednou v tom starým (35 l). Ryba normálně jedla, ale pochybuju, že bobkovala. Vydržela jsem týden a pak jsem ji utratila. Tak jestli čeká stejný osud i tuhle :( Předem dík :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 23:12 Muž Charlant [0] Re: romant
No, to klidně opět zkusím. Nicméně pořád nechápu, proč se ryby otírají víc po výměně vody. To mi potom trhá srdce ji měnit často...ale dobře.
Jo a taky tam dávám ty olšové šištičky, jak jsi mi radil, a rašelinový výluh z aquatanu jsem tam lil celkem dostkrát, skoro celý leden jsem měl hnědé akva. (Což neznamená, že to nemůže zabrat, třeba jsem byl málo důsledný) Dokonce se mi tam vyléčily tři poraněné neonky (odřené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:16 R Muž romant [27987] Re: Charlant
Pokračoval bych ve vodoléčbě a aplikoval nějakej rašelinovej výluh. Pokud ryby přijímají potravu a nestarní se, nehubnou, tak bych to na parazity neviděl a dal bych jim klid po těch léčebnejch kúrách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:10 Muž Charlant [0] Re: romant
omnipur před 14 dny ukončení aplikace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:09 Muž Charlant [0]
problémy mají parmičky pětipruhé a paví oka
zdravé jsou neonky, bojovnice a čichavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:09 R Muž romant [27987] Re: Charlant
Kdy naposledy a čím bylo aka týráno(léčeno)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 22:06 Muž Charlant [0]
Ahoj,
prosím poraďtě mi...
mám dvě akvárka, v obou mám stejné příznaky... Ryby se otírají o dekoraci a pak ke konci jsou apaticke a umřou. Teď je to celkem v klidovém stadiu, po přeléčení vším možným i nemožným. Ve velkém akvárku s tím bojuji už asi tak čtvrtý měsíc.
Některé rybky mají občas bělavé výkaly, ale opravdu jen některé a pak je to zase celkem ok.
Vodu teď měním 1x za týden cca 18-26 l v Legiu (viz. má prezentace). Tření ryb o dekoraci je největší po výměně vody. Vstupní voda má ph cca 6.2, ale přidávám jedlou sodu.

Věci co nezabraly = nepřinesly konečné řešení, přestože třeba trochu pomohly: :-O
Exit + eSha
Sera Omnipur
Sera Baktopur
Sera Costapur - ten měl nejlepší výsledky
vodoléčba dle Romanta

Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:57 Barča
Měla jsem stejný problém s mečovkou a tak jsem jí tam nechala plavat asi 2 měsíce pak už mi jíbylo opravdu líto a tak jsem jí musela utratit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 17:57 R Muž romant [27987] Re: Cherokee
Tak to je dobrá zpráva, že je studna tzv, "čistá" a o to víc bych měnil a použil ten nitrivec. Pokud se rozhodneš(já bych do toho šel), pro tu výměnu filtru, tak to posléze neudělej kus za kus, ale nech je oba dva měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající odstraň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:39 Muž Cherokee [0] - SumciRe: romant
romant napsal: Měnit denně ....
Ok udělám to tak jak píšete děkuju jinak doplním že hodnota vody ze studni je PH 6,6 a NO2 v normách (neměřitelné jak je nízké)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Cherokee
NO2 je moc. To by mělo být neměřitelné. V takových hodnotách bude hynout kde co. S tím měnením vody, pokud takovou vodu doléváš ze studně tak to není nejlepší varianta. Zkus, zda voda z řádu nemá lepší parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2013 16:44 R Muž romant [27987] Re: Cherokee
Měnit denně 1/3 vody do doby než bude NO2 neměřitelný.
Edit: Skoro nekrmit a pořešit filtraci, tím mám na mysli mít tam skutečnej filtr(třeba čerp. hlavu s kostkou biomolitanu), ne honič vody, jako teď.
Edit2: Pokud by se potvrdilo to podezření kolegy, že tam takto špatnou vodu leješ z té studny, tak to by bylo nic, moc. Osobně bych v tomto případě doporučil použít přípravek nitrivec od Sery, čímž se podpoří nitrifikace a hlavně dojde k vyvázání toho NO2, neb nitrivec obsahuje mletej zeolit a ten by se o to měl postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:43 Muž Cherokee [0] - Sumci – černé nekrotické žábry
Ahoj lidi, jak jsem již před pár dny psal že mi umírají rybky na udušení a zčernání žaber a že to probíhá tak že nejprve je rybka apatická a dýchá zrychleně a snaží se nadechnout z hladiny a později umírá s uplně černými žábrami. Tak jsem udělal následující testy vody na Ph, NO2 a NO3 a hodnoty jsou dosti zarážející. PH je 8,0 NO2 se pohybuje někde v hodnotách nad 0,25mg NO2/l a NO3 je 20mg NO3/l tak prosím poraďte něco i když sám dost tuším co teď asi budu muset udělat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [113] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5601