Co je to za nemoc?
Takže zde studovat :http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Na vysvětlenou: objem bude spíše tak 50l. Týden po napuštění vody je málo na vpuštění ryb,akva je potřeba nechat zaběhnout měsíc a lépe ještě déle. Ryby ti umírají na následky vysoké hladiny dusitanů.
Měnil jsem ji poprvé až dneska, je úplně čistá, tak jsem si řekl, že s tím spěchat nebudu a nechám to zaběhnout, jo a ve vodě mám ještě přípravky Tetra Agua Safe a Easy Balance.
A jak často jsi měnil a měníš vodu? Nevíme toho o nádrži dost, aby se dalo soudit, ale obecně většina nádrží potřebuje tak měsíc, aby se zaběhla do stavu, který pro ryby není nebezpečný.
Je to hrozně krátká doba na zaběhnutí. Navíc předpokládám, že během toho prvního týdne záběhu jsi vodu asi neměnil, co?
64l je objem akva, čistý objem vody bude tak 60l. 15.2. jsem ho poprvé napustil a s filtrem a rostlinami nechal zaběhnout, týden po tom jsem koupil první ryby neony, černé a bojovnici.
Těch 64l je velikost akva nebo čistý objem vody a jak dlouho je akva zaběhlé?
8 neonek, 6 krvavých, 5 černých
0 03.03.2014 21:38 Sik – Pokr.
Tak už to vzdala :/ Chtěl bych se ještě zeptat, nevíte jestli byl problém jenom u ní? Mám v akvárku ještě tetry černé, krvavé a neonky a nerad bych přišel i o ně. Vyměnil jsem 10l vody za novou, odstátou. Mám vyměnit ještě? Nechci narušit ten biosystém.
Díky
24 stupňů pro Betu je docela málo,při 27,28 by ji bylo lépe.Samozřejmě této rybě to už nepomůže. Teď bych udělal,jak píše kolega.
Vyměnil bych polovinu vody za stejně temperovanou a když nezareaguje pozitivně, tak poslat na druhej břeh.
0 03.03.2014 19:29 Sik – Bojovnice leží na dně
Dobrý den, prosím vás pomocte mi, bojovnice leží na dně a jakoby rychlé dýchá. Co se s ní děje? Popřípadě jestli se to dá, jak tomu mám zabránit? Mám akvárko 64l s filtrací i topítkem a teplotu vody mám 24°C.. Moc děkuji.
Starší reakce
Tak já Ti moc držím palce! Mně se nepodařilo se toho zbavit, občas se to skoro zatáhlo, skoro jsem rybu vrátila do spol. akva a druhý den bum - díra. Tak dej potom echo, jestli té Tvé se to skutečně ztratilo. Jsem zvědavá
dneska rano jsem kouknul na rybu a uz to ma skoro pryc.nechapu to,vcera na hlave ochlupacenej kráter a dneska jenom malinka dirka jak po špendlikove hlavicce.jemne jsem zasolil,vymenil vodu a nakapal esha 2000 a do rána takovej vysledek.samozřejme jsem rád a doufám že už se mu to nevratí.
Tak, já už jsem, samozřejmě, za tu dobu, co se s tím potýkám, zkusila úplně všechno. Od léčby bičíkovců, přes pouhé výměny vody, k ládování ryb fishtaminem, solení... Ryba má pořád řádku malých dírek na hlavě a jeden velký kráter... prostě pochybuji, že s tím ještě něco zásadního vyrobím.
o děrovce jsem četl že si tak ryba kompenzuje nedostatek vitamínů a látek které potřebuje , tak je odebírá z chrupavky na hlavě , snad jsem to napsal správně , zkusil bych rybku ládovat třeba fishtaminem
Asi jak kde. Někdo mi psal, že chtěli pětikilo za rybu, narazila jsem na nějaký ceník u jednoho specialisty, kde by kompletní rozbor přišel i na 1500. Já jsem dala 200 za rybu. Jelikož se to táhlo fakt dlouho, dlouho a v jednu chvíli na to zařvaly asi čtyři ryby za sebou, chtěla jsem opravdu vědět, o co jde. Nakonec mi to ale bylo docela k ničemu, protože léčbu neporadili
Zkus napsat víc o nádrži. Nejlíp zřídit prezentaci. Jak velká je nádrž (snad alespoň někde kolem 200 litrů, když je tam sekavka nádherná), jaká je tam filtrace, jestli jsou tam rostliny, jestli rostou, jaká je další rybí osádka.
Z té fotky toho moc nevidím, ale první hrubé podezření padá na nějakou bakteriální infekci, která postihla ploutvičky a nějak se rozšířila. Mohla by být způsobena třeba nevhodnými podmínkami (kvalita vody, nevhodná rybí společnost). Ale s jistotou to z té fotky určit nedokážu.
Začal bych denně měnit půlku objemu vody v nádrži a sledoval, jestli zanedlouho "ožije." Možná někdo jiný poradí, jestli nasadit nějaké léčivo proti bakteriálním onemocněním. Ale asi bych se hlavně zaměřil na podmínky v akváriu.
0 26.02.2014 20:35 Zuzla – ?
Chcela by som poprosiť o identifikovanie choroby. Niečo som vygooglila, ale nie som si istá.
Je celá ako keby polepená- je to vidieť hlavne na plutvičkách, chudne, neje, zmenila sa jej farba... Chcem ju začať liečiť. Má to aj sekavka nádherná, len som si to skôr nevšimla, lebo je stále zalezená. Nechcem aby sa mi to rozšírilo na ďalšie ryby.
Vopred ďakujem za pomoc a radu.
To by mne zajímalo,kolik stojí takový rozbor?
Já měla něco takového na dvou cichlidkách. Jedna už to má za sebou, druhá stále plave v separé nádrži a trvá už to mnoho měsíců. Bílá skvrna, která je vlastně prohlubní, dírou, se čas od času zvětší, pak se trochu zacelí, vypadá to líp, pak znovu úplný kráter. Nedokážu ji zabít, protože ona jinak normálně žere, je pěkně zbarvená, žije bez větších problémů, ale vypadá to hrozně. Jednu z těch ryb jsem poslala na rozbor a označili to jako děrovou nemoc. Ale není způsobená bičíkovci. Prostě stále nevím, o co jde a co proti tomu dělat...
0 26.02.2014 19:24 Deisy – Je to lymfocystóza?
Ahoj, na keříčkovci se mi objevily tyhle "puchýře", vždycky prasknou a pak zase vyrostou. Podle toho co jsem našla by to mohla být lymfocystoza, ale chtěla bych se ujistit od někoho, kdo s tím třeba už má zkušenosti. Děkuju.
však v pohodě.je to moje první nemoc u ryb tak jsem to trochu nepotchytil a zazmatkoval.snad se z toho dostane
Myslet je dobré,ale lepší je číst
,nemyslím to zle,ale mám to z vlastní zkušenosti
diky za radu.to me štve a přitom jsem to sním myslel dobře
Takže jsi toho kančíka dorazil. Teď už je jedno, kde bude, dostal pořádnou nakládačku a kosí ho N látky, takže vyměnit polovinu vody, odkalit bodel ze dna, nekrmit, přitopit, vzduchovat, nesvítit, zítra znovu výměnu poloviny vody a bude se vidět.
no to je mi jasny ale zbytecne nechci vystavovat riziku zdrave ryby tak proto jsem ho odlovil. a kvarko uz jsem jednou preventivne prelecil
No tak to by mu opravdu bylo lépe ve velkém akva
to akvarko bylo nepouzivany. dal jsem písek nalil vodu ze staryho akvarka a dal vzduchovací kaminek a trosku nalil do vody biofiltr.esha píše v navodu ze se nedoporucuje mit filtracni penu v akva ze potom nebude mít takove ucinky
To 20 litrový akvo bylo normálně jedoucí, nebo to je akvo km je nalitá vody z toho velkýho akva? Je tam aspoň zaběhnutej filtr?
Tak já si myslím,že jsi ho právě měl nechat ve velkém. Pokud je nemocná jedna ryba a je to přenosné,tak tím,že ji dáš jinam nic nevyřešíš a budeš muset léčit velké akva a pokud je to problém jen té jedné ryby,tak jsi ještě přiložil tím,že jsi zavřel do toho prcka. A co se týče toho filtru,tak si nemyslím,že když cosi hodíš do filtru,tak to nahradí měsíční zajetí filtru,tím nehaním ten výrobek ani tvůj postup,ale zaběhlí filtr po měsíci a nebo více to nenahradí
mel jsem tam filtr ktery stál za nic.ostatni ryby jsou zdraví a mají se k svetu. je to jenom u tohohle kancika.a do noveho filtru jsem dal tablety biofiltr a obden menil 1/3 vody.tak si myslím že jsem nic špatnyho neudelal.flintu do žita hazet nechci ale vubec nezere od te doby co jsem ho dal z 240l do 20l akva.
Tak,že koupíš nový filtr nic neřeší,alespoň ne v tuto chvíli,jelikož filtr není zajetý a pokud jsi vyndal ten starý,tak to by jsi tomu dal tečku. A léčit rybu je potřeba i s celou nádrží.
Edit: píšeš kapu Eshu 2000 dva dny? V návodu je pokud vím tři dny. A pokud je to nějaká plíseň,tak si nemysli.že se to vyléčí za dva dny,může to trvat týden,nebo 4 týdny ,záleží i na konkrétní nádrži a její kondici
Neházel bych flintu do žita,ještě bych rybě dal čas
zdravím.potřebuji poradit.asi pred tydnem jsem tady řešil že se mi u kančika udelala na hlave bílá prohluben a znej trčí bílá vlakna.použil jsem na to esha 2000 a zlepšilo se to.jenom že jsem koupil novej vnejší filtr a situace se zhoršila.bíla prohluben se na hlave zvetšila a vyrostli zní opet bíla vlakna ale sou vetsí a hustejší.tak jsem kancika vylovil a dal do 20l akvarka na vylecení.jenom ze jak jsem ho tam dal tak prestal žrat a leží tam a vubec neplave.esha 2000 uz mu kapu 2 dny a je to pořád stejny.dneska jsem eshu nekapal vymenil vodu a jemne jsem zasolil.má to ješte cenu?nebo ho bude lepší utratit.máte nakej lepší zpusob jak to léčit?pokud ano za každou radu budu nesmírně rád.jinak ostatní kančíci jsou zdraví.
Zřejmě bakteriálního původu. Když léčit, tak v separé nádrži a použít třeba Bactopur direct.
Vyskytla se mi v akvárku nemoc, kterou nedokážu identifikovat. Jedna tetra mi na ni již zemřela, asi týden poté se to objevilo u další. U jinýho druhu ryb ji zatím nepozoruji. Ryba žere, jiné příznaky, než rozpadající se místo za žábrami, nemá. Vypadá to jako plíseň. Vodoléčba, přidání teploty a zasolení však nepomohlo. U rybky, co už to má za sebou, se postižené místo zvětšovalo a celé to trvalo asi 10 dní, než zemřela. Co by to mohlo být a jak léčit? Díky za odpověď!
Smutné, ale ohledně těch prodejců to bude pravda. Dobrá dám je jinam, ale stejně budou muset aspoň den počkat než seženu někoho kdo si ty dvě vezme, protože se mi právě v odstavném akvárku třou kančíci :/
I tak opravdu moc děkuji za rady
Tyhle problémy rostou spolu s rybami. Dokud jsou malé, stačí jim malá nádrž a od spolubydlících stačí, aby je nesežrali. Jak rostou, změní se poměr délky těla vůči délce nádrže, rozvine se osobnost a už to všechno jede.
Kromě toho, někteří prodejci by v snaze udělat kšeft neváhali přesvědčit kupujícího i o tom, že delfín je ryba a skvěle se hodí třeba k ancákovi do miniakvária. To je potřeba brát s velkou dávkou nedůvěry.
Akvárko je pro ně malé a navíc dokáží být agresivní nejen k sobě, ale i k jiným rybám. Dej je pryč.
Osazení akvárie se již víc jak rok nezměnilo a tento případ parmiček je ojedinělý. Parmičky jsem kupovala o délce cca 4cm a nyní délka přesahuje 10cm, a ten co mi je prodal řekl že se v pohodě snesou a neměli by si překážet. Parmičky i tetry byli a jsou stále velmi aktivní. I tak děkuji za rady a pokud problém přetrvá tak parmičky dám jinam.
Ty parmičky tam nemají co dělat, je to na ně malý a problémy budou pokračovat, to chce řešit.
Jeden asi rok starý Ancistrus albino a 5krát Tetra nachová (cca 2 roky staré) a pak už jen ty dvě černopruhé parmičky. Akvárko má rozměry 30x60x30 (š.,d.,v.) cca 50l.
Jak je to akvo velký a jací jsou spoluobyvatelé?
výměnou akvárka myslím, že vyměním až 30% vody (někdy až 50% pokud je to zapotřebí) včetně odkalování dna a těmi prostředky mám na mysli zakoupenou chemii od spol. Sera, kterou používám od založení akvária (dávkování podle etikety).
Každopádně to právě ta vyfocená parmička už má za sebou. Stav druhé parmičky se od včerejšího rána nezměnil a u třetí parmičce jsem nezpozorovala žádnou změnu, stejně jako u ostatních rybek. zkusím tedy znovu odkalit dno a častou výměnu vody.
Děkuji za radu
Předpokládám, že "výměna akvária" je jen nepřesné vyjádření k údržbě akvária. Píšeš, že probíhá stejným postupem a prostředky. Otázka je, když ten postup neznáme, zda správně. Jelikož hovoříš také o prostředcích, vkrádá se myšlenka o opravdu "důkladném" čištění. Foto nicméně ukazuje na spálení konců ploutviček N-látkami.
Proto je třeba přistoupit k opravdu standartní údržbě, která za normálních okolností spočívá především ve výměně 25-30% vody. Četnost odkalovaní závisí na více faktorech. Vzhledem ke špatné situaci bych doporučil tu výměnu nyní týden provádět obden.
Celkem normálně a s chutí se nažerou. Po čase ale začínají už natrávené maso vyvrhávat zpět do vody. Jsou to celé kusy tak jak je ukously. Stávalo se mi to kdysi po překrmení, stačilo vodu vyměnit a byl klid. Teď ale poslední dobou to dělají po každém krmení a po jakkoliv velké dávce. Posledně jsem se radoval, že jsou v pohodě, ale jak říkám, po 20-ti hodinách to bylo zase venku. Nezáleží na druhu krmiva, když dostanou rybí nebo kuřecí maso, dopadne to pokaždé stejně.
Je to dost problematické, protože vzhledem k teplotě vody (26-27st.) a opravdu silným trávícím šťávám se takto "recyklované" krmení okamžitě kazí a neskutečně zapáchá. Voda vypadá jak rybí polívka, vč. mastných ok na hladině, prostě humus.
Při těchto nevolnostech jim naběhne a zbělá spodní čelist, někdy i část hlavy a to zásadně od zadu (temene).
Když si takto uleví a vyměním vodu, jsou zase v pohodě - viz foto (13. a 19. února se poblily, pokaždé jsem vyměnil vodu, fotka je z pátku 21. února).
0 23.02.2014 23:35 Bára – parmička nemoc
Dobrý den, chci se zeptat jestli se jedná přímo o bakteriální rozpad ploutví. Na fotce je vidět jen hřbetní ploutev ale to samé je i na ostatních ploutvích ve větším měřítku. Parmičky černopruhé mám tři a u všech se projevilo toto zbělené a trhavé zakončení ploutví. Už se mi něco podobného v menším měřítku objevilo před rokem a pomohla výměna vody. Toto však nastalo před týdnem a to byla voda právě vyměněná. V akvárku jsou spolu s dalšími 5ti rybkami, které nemají žádný rozpad ploutví a ani ancistrus nic takového nemá. Za poslední půlrok do akvárka nepřibylo nic nového a výměnu akvária provádím vždy stejným postupem a prostředky.
Předem děkuji za radu...
Díky moc za cenné rady!
Výměna u mě dobrý.
Zaměř se na tu výživu a kromě těch vitamínů jim pořiď i jiný krmení, aby byla pestřejší nabídka.
Přidat reakci
1 ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200556x