Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 01:32 Strejc Re: Smetany
No ta stauregia repens už je v akvariu poměrně dlouho..jen jsem pridaval kobercovku monte carlo nikdy jsemto na rostlinkach neměl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 22:45 Muž Smetany [1226] Re: strejc
Nejsou to emerzní rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 22:23 strejc – rostlinky
Fotka k příspěvku Zdravám vás...potřeboval bych poradit co se to děje z rostlinkami...posílám foto ma kterém jsem zakrouškoval rostlinky které maji divné lísty...nevím jestli ji něco chybí,nebo jestli ji něco žere,poradíte co to je.Děkuji všem zkušeným tady..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 22:31 Muž vlka [3444] Re: Alex
Souhlasil bych s Wendy2. Mně baští i Cryptocoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 15:57 ale – ...
mam jednoho no....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.08.2019 13:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Alex
Máš tam ancistrusy? Tipuji na okus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 12:57 Alex – nedostatek co2, NO3 ??
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit prosím ! Co schází nebo proč ty listy bělají a umírají ?? Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 12:55 Žena gabinka632 [14] Re: smik
V sobotu jsem prodloužila dobu svícení na 7 hodin, tak snad není brzy a neublíží jim to. Ten stolístek jsem zastřihla a ty hezké konce zasadila. To, co na něm uhnívalo jsem odstranila, ale stonky jsem tam zatím nechala jestli se chytnou nebo odejdou úplně. V akváriu se zatím drží bílá i "plíseň" (nebo co to je) na eleocharu, ale snad už do 4 dnů zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2019 08:40 Muž smik [70] Re: gabinka632
Hele ta nádrž se soilem je založená 3.5.? Dnes je 13.5.? Co čekáš? Že to akva bude za týden vypadat jak od Amana? Takhle to nefunguje. Akvaristika je o trpělivosti a pravidelnosti.
Nevím co znamená to CO2 z perlivé vody. Skoro bych to teda bral jako že non CO2.
Maker tam podle všeho máš dost. Zvážil bych lehounké přihnojení komplexním hnojivem s obsahem mikroprvků a K. S tím palatinem nemám zkušenost, ale myslím, že nějaká makra si z vody natahá.
To akva je natolik čerstvé, že pořádně ještě nefunguje. Na startu se vždycky nějaké potíže objeví. Měň pravidelně vodu, (co vím tak u Palatina se nemusí měnit tak často jako u ADA)
To co tam bude hnít tak se snaž odstaňovat a spíš pozorovat (než se v tom moc hrabat).
Snažit se zasáhnout pouze při nějaké nastupující výrazné kalamitě. Tu tam teď moc nevidím.
BTW já bych čistil filtr ze startu klidně co měsíc v odstáté vodě, ale to se tady moc nenosí :-)
Jo a nic nezakládej znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 18:19 Žena gabinka632 [14] Re: Maq
Je mi jasne, ze jsem hloupa a nepoucitelna. Vzduch v nadrzi mam zapnuty a vodu v nadrzi menim - bohuzel mi vymena vody zatim nepomohla ani v jedne z nadrzi, i kdyz uz ted doplnuji destovou vodou (RO zatim nemam, musim cekat na vyplatu). stydim Pokud nebude zbyti a kytky odumrou, tak mi nezbude nic jineho, nez zacit od zakladu s piskem (nebo v mem pripade mozna radeji vubec) stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 16:27 Anďaska Re: zervajs
Je to zajímavý,ale nejspíš to tím ooravdu bude. Ale štve mě to, zrovna tahle tone. Příště si na to dám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 16:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Anďaska
Když tak nad tím přemýšlím, musím dát zapravdu. Oné výměně vody namířené na kryptošku. Dělala mi totéž. A to jsem ji nešetřil (vždy jsem měnil vodu přímo nad ní tone ).
Kloním se tedy k proudu vody, ať teplé či studené nebo přechlorované. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 15:31 Anďaska Re: afc1886
Ty jo a víš, že jsem ji tentokrát napouštěla taky směrem k té kryptošce? hmm Přikláním se spíš buď k moc studené vodě nebo moc chlorované vodě, než k nedostatku živin. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 14:58 R Muž afc1886 [14682] Re: Anďaska
Mi takhle zareagovala kryptokoryna při výměně vody. Napouštím přes sprchovou hlavici a jednou jsem napouštěl trochu studenější vodu a ta mířila směrem ke kryptokoryně. Výsledek byl na druhý den velmi podobný tvému - kryptokorynová nemoc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 14:28 Anďaska Re: Passenger77
Díky moc, nevěděla jsem, že to může být takový fofr. Střed se zdá v pořádku, tak snad se vzpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 14:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anďaska
Najdi a nastuduj si klíčové slovo "Kryptokorynová nemoc" ...rozpad listů za několik hodin je typický příznak. Ale neboj, pokud je středová část-jádro rostlin OK, tak se Ti rostlinky obvykle rychle zotaví... ;-) Jen až se Ti rozpadnou listy na sklovitě průhledné cosi, tak to odsaj (ať Ti to neničí vodu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 14:05 jamajcan Re: Maq
Platinum a jemu podobné substráty nejsou pro začátečníky. Že si to každý kupuje jak šílený, to je každého problém. Já jsem se taky učil řídit na Škoda 105. Ferrari by mi v té době taky určitě urvalo zadek a nevěděl bych co s ním. A přitom je to tak skvělý vůz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:57 Anďaska Re: Maq
Když peru filtr, tak neodkaluju ;-), pouze vyměním 1/3 vody. No překvapilo mě, že se to stalo během pár hodin a předtím se žádné poškození listů neprojevovalo. Pokud by byl ve vodě zvýšený chlór, mohl by to být možný důsledek nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2019 13:39 Muž Lampal [6] Re: gabinka632
Podobne mi reaguje bahnatka, hned spalene vyhony nebo vybledne. Pozorovani prineslo vysledek malo svetla, tak se vytahuje a trosku jsem hrabl do dna, vyplaveni zivin(tableta ve dne). Vysledek jenom menit vodu, casteji.
Jak to tak posloucham, tak sem rad, ze mam jen sterk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2019 13:30 Maq Re: gabinka632 aj.
gabinka632 napsal: Mám tam substrát Platinum soil, ten by živiny měl obsahovat.
Lidé, bděte! Nemyslete pořád na živiny a začněte si taky všímat ostatních věcí.
Platinum Soil je bomba organických látek. To je dobrota pro bakterie, a ty dělají rostlinám dvě věci - přímo je napadají a vydýchají jim kyslík.
Takže nachystat kýble a běhat a běhat s vodou. Vzduchovat. Eventuálně filtrovat přes aktivní uhlí.
A příště nemyslet na pitomé živiny a nehrát si s "výživnými" substráty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:24 Maq Re: Anďaska
Kryptokoryny takhle rychle reagují na nejrůznější změny. Měnila jsi vodu, Ty přitom i odkaluješ (podle prezentace), a sahala jsi na filtr. To jsou akce, které mohou způsobit změn ažaž. Co konkrétně těm rostlinám vadí, to Ti nikdo nepoví, protože na spoustu situací reagují stejně (kryptokorynová nemoc).
Substrát pro vodní rostliny, a vlastně žádný substrát, není zárukou, že všech živin je dost v žádané formě.
Podle fotek bych opravdu soudil na nedostatek fosforu a nevylučoval bych i další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:18 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anďaska
Ahoj, co třeba Cryptocorynová nemoc... X-)
Tzn. reakce na příliš prudkou změnu parametrů vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:27 Žena gabinka632 [14] Re: drvi
Mám tam substrát Platinum soil, ten by živiny měl obsahovat. Včera jsem měnila vodu, takže jsem NO3 i NO2 snížila a zvýšila KH a dGH. Počítám, že KH a dGH dnes poklesly (měřit budu večer), sustrát tyto hodnoty sráží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 12:23 Žena drvi [2894] Re: Anďaska
No právě, je bledá s výraznějším žilkováním, nevypadá moc zdravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 12:22 Žena drvi [2894] Re: gabinka632
Nemáš tam žádné ryby, takže ani žádné přírodní hnojení. NO3 ti spadly na polovinu (spotřebované růstem rostlin), takže asi i ostatní živiny budou nejspíš slabší. Chtělo by to trošku přihnojit, si myslím :-)
Ale je možné, že ti tam ten stolístek prostě neporoste, v žádném akvu nejdou všechny druhy rostlin. Zkus trošku přihnojit a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:22 Anďaska Re: drvi
Fotka k příspěvku Živin je v akvu dostatek. Takhle vypadala těch 10h předtím. Teplota vody při každé výměně v akvu klesne o 1-2°C. Jsem z toho jelen. Nikdy nic a teď tohle sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:16 Žena gabinka632 [14] – Myriophyllum aquaticum - uhnívá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
včera jsem při údržbě akvária zjistila, že mi v nové nádrži uhnívá stolístek a vůbec netuším proč. Před týdnem jsem nádrž založila a stolístek na straně u filtru krásně a rychle vyrostl až k hladině. Na opačné straně akva zůstal až na jednu rostlinku pořád malý. Včera jsem ale u všech rostlinek stolístku zjistila, že uhnívají a rozpadají se a to i ty velké, co tak krásně vyrostli. Od spodní části stonku jim uhnívají všechny listy a pak v některých místech odehnije i stonek. Nenapadá mně důvod, jediné co mně napadá, že na rostlinu v nádrži teplo, udržuji teplotu 24-25°C... Nevíte, čím by to mohlo být a jak to napravit? (Všechna měření vody mám v prezentaci - Rio 180.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:16 Žena drvi [2894] Re: Anďaska
Anďaska napsala: ... že jsem nepouštěla vodu přímo z vodovodu a zrovna ji chlorovali...
Jestli ta voda přímo nesmrděla chlórem, tak to asi nebude ono, spíš, jestli byla v pořádku teplota vody hmm
Asi by to chtělo taky poměřit základní živiny (NO3, PO4, K) a železo. Taky mi to přijde trošku podvyživené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:37 Anďaska Re: Luky13
No jo, ale tohle se stalo vyloženě během 10-ti hodin. To nebude nedostatkem fosforu. Předtim to byla nejkrásnější rostlina v akvu. Myslím, ze by to mohlo být, tím, že jsem nepouštěla vodu přímo z vodovodu a zrovna ji chlorovali. Ale nevím, je to můj tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:34 Muž Luky13 [60] Re: Anďaska
Ty zelené fleky se dělají při nedostatku fosforu, zkus změřit PO4. Těm listům vzadu taky chybí živiny světlé listy a tmavá žilka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:22 Anďaska – Ze dne na den
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, čím to může být. Ze dne na den začaly odcházet listy u Cryptocoryne pontederiifolia. Večer jsem proprala filtr, vyměnila třetinu vody a ráno byly listy flekaté a s dírami. coze Několik děr se objevilo takhle náhle i u echinodoru apart :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 20:37 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Maq
Ahoj Maqu, to je naprosto luxusní barva... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2019 18:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak konečně pěkný fotky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   09.05.2019 11:25 Maq Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 23:48 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Zkusil jsem pár stonků dát ke skřítkovi a do substrátu tak uvidím jestli se jí bude dařit lépe. Taky teď přepočítávám hnojivo abych zakalkuloval ten hořčík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2019 22:33 Maq Re: Smetany
Mohl by to být ten hořčík. Plus fototoxicita, na kterou opět pomáhá hořčík. Ale pozor, nejde o absolutní množství, ale o poměr K:Mg:Ca.
Roste moc pěkná i bez céočka, ale pěstovat ji epifyticky by mě nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 15:53 Muž Smetany [1226] Re: smik
Hnojím stejný poměr akorát ve dvojnásobné dávce než v ostatních nádržích (ty jsou bez CO2). pH je 6.6 KH 3 a gH taky 3 voda je mix RO + vodovodní. Teď když to tak píšu napadá mě že jsem z hnojení velkoryse vypustil Mg mohlo by to být tím? V ostatních nádržích to není problém protože používám sůl pro krevetky která Mg obsahuje ale tady ne. Asi pořídím nějaký test na Mg. Ta vedlejší rostlina je Mayaca fluviatilis a roste hezky (zatím) spíš to dělá ta fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 15:41 Muž smik [70] Re: Smetany
No jestli je to stejná. Já ji kupoval jako Ludwigia sp. Super red a roste celkem slušně.

rybicky.net/fotogalerie.php…

Mám ji i v substrátu (křemičitej písek, žádnej aktiv) a před časem sem ji píchnul jen tak do mechu na kámen a vypadá, že poroste.
Hnojím velice střídmě. Co železo? Čím hnojíš? Jaké máš parametry vody? pH?
Já mám vodu z RO lehce míchám z tvrdou na nějakejch 4dKH a 6dGh pH kolem 6,6 sycené CO2

BTW ta tvoje vedlejší rostlina má taky celkem světlé vrcholky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2019 12:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
V tom je ta akvaristika zajímavá a každé akvárium jiné. Proč ti neroste ti nepovím, bez prezentace už je to jen o hádání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 12:21 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Mám ji od známého který ji má taky na kořenech a hezky mu roste. Prý ji nestíhá stříhat. Říkal že zasazená v substrátu mu moc nešla tak sem ji dal na kořen stejně jako ji má on.
P.S nejde o akvárium v prezentaci. Tohle má 720l a je sycené CO2. Ale jinak rostliny jsou tam velmi podobné a substrát je také platinum soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 12:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Takže se snažíš pěstovat trávu na stromě a divíš se že to nejde? K čemu tam potom máš ten speciální substrát? Tahle rostlina pokud na ní nemáš vodu je dost těžká potvora a dá se říci že moc pod vodu nepatří, proto i v některých sycených akváriích neroste moc dobře, nebo není tak atraktivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 11:26 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Je to přesně jak píšeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 11:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
předpokládám že to je Ludwigia sp. 'Mini Super Red' a jestli dobře vidím tak je přidělená k tomu kořenu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 09:46 Muž Smetany [1226]
Fotka k příspěvku Má někdo nápad proč té ludvigii šednou od středu nové listy? Nikdy dříve jsem ji neměl rostla cca měsíc bez problémů a teď začíná chřadnout. Všechny ostatní rostliny jsou v pořádku a nejeví problém.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2019 12:48 Anďaska Re: DenisLin
Hnědovka se nesází do dna, ale přichycuje se na dekoraci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 12:47 Muž Planorbella [643] Re: DenisLin
To neznamená že je ve dně málo živin.
Jsou jen zasazené tak, že se některé kořeny obrátily nebo vyplavaly.
Tu hnědovku bych uvázal raději na kořen má ráda kolem kořenů proud a v substrátu se jí nemusí dařit může hnědnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 08:49 Muž DenisLin [7]
Zdravím, nevím přesně do jakého tématu to zařadit. Ale když rostlinám “lezou” kořeny ze dna do vody. Mohlo by to znamenat, že ve dně je málo živin? Díky za rady.
Edit: Pozoruji to u hnědovka křídlaté a mokřanky vzpřímené. A lehce jsem to pozoroval u kryptokoryny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:06 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luky13
Asi bych se lekla, kdyby to bylo po celé rostlině nebo na novém listu, ale pokud to bylo na tom nejspodnejsim, tak už ho to asi nebavilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:04 Muž Planorbella [643] Re: Luky13
Tak to možná nic nebude jen už daný list dokonal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 21:49 Muž Luky13 [60] Re: Max77
Divný, že to bylo jen na tom jednom. Ostatní listy jsou v pořádku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=851