Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 18:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tominy
minimálně 10ks. Můžu zdarma poslat (jen za poštovné). Vyber si z nabídky:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 17:45 Tominy Re: KarlosS
Díky za tipy na rostlinky a tak záběh to sice je ale jaks napsal chtělo by to nejake ty rychlorostouci tak 2-3? kolik bys jich tam dal ty? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2013 17:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tominy
vlevo je echinodorus a vpravo anubias. Obě rostou pomalu. Potřebuješ Bahnatku bezstopečnou, mokřanku mnohosemennou, z plovoucích egeria densa, růžkatec ponořený, atd.
P.S.: Koukám na prezentaci a čeká tě teprve záběh akvária a filtru. Po zhruba 2-3 týden vzroste amoniak a pak dusitany, tak, že to rybky nemusí přežít. Najdi si vše o záběhu, popř. prostuduj nitrifikační křivku, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 17:28 Tominy Re: Tominy
Presny nazev rostlin nevim, kdyby tu byl nejaky znalec tak super :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 16:44 Tominy Re: Designer
Fotka k příspěvku Tak tady je to foto jak jsem psal bohuzel nyni mam jen dve rostlinky, ktere se sotva drzi, kdyby nekdo vedel o nejakych co rostou rychle hodte nazev prosim, jinak je videt i sterk tak snad foto staci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Presne jak pise Roman, protoze jinak se Te stejne na vsechno tam uvedene zeptame. Uz treba jen jake jsou to rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 15:41 R Muž romant [27987] Re: Tominy
Ty 3cm dna, to je dost hrana. Nejlepší bude když si zřídíš prezentaci, by ten kdo poradit umí a chce, měl usnadněnou práci v získávání informací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 15:39 Tominy Re: jane91
Ano je to koupený set, všechno zařízení je takové aby vyhovovalo na akvárium s objemem 54l, voda je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 15:27 Žena jane91 [27] Re: Tominy
Skúšal si merať hodnoty v akva? Aké silné je osvetlenie? Je to setové akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 15:20 Tominy – Rostlinky
Ahoj všichni, mám 54 l akvárko, ze začátku jsem měl asi 8 rostlin doporučených od dobré akvaristky ale po necelým měsíci mi odešlo 6/8 rostlin zbyly mi jen dvě, které sotva přežívají, akvárko je asi 50cm od okna takže světlo má, žárovku má taky, v akvárku je 7 neonek a 4 paví očka, takže si myslím že to není o rybkách že by je ožírali. Na dně mám cca 2cm písku nad tím asi 1cm černého štěrku, zkoušel jsem měnit teploty a nic co by jst emi poradili vy?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2013 20:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Tak řekni jaké ještě potřebuješ informace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2013 18:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ludvik
Tak jsem provedl zkousku Osmocote+ (2 roky po otevreni) dal jsem 4 kulicky do 300 ml destilky a po 5 dnech jsem nameril Po4- vice nez 3 mg/l,No3- 60 mg/l,Fe 0.0 mg/l.Takze hnojivo je asi ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2013 08:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Až na to že tam stejně není moc info o které mě šlo. No tak nic, dál budu papouškovat zaručené poučky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 14:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
To uz by si asi videl,ja to delam jenom dve hodiny a ne tak velky skok(max. je na dne 50 PAR) a cerna mi staurougyne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 08:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
jedu takhle měsíc a zatím pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 03:01 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Ty 3 hodiny "burst" ti nedela zadne rasy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2013 00:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: lhajek
to co praktikuje vaaclav není nic nového, máš vysokou koncentraci makro živin + CO2 a málo světla, kytky dokáží využít 100% světla a spokojeně rostou.
Já teď praktikuji 7 hodin 108W a 3 hodiny 400W do 800 litrů a funguje to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2013 23:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
romant napsal: No podle mě svítí těch 11 hodin, ale nepere tam více než oněch 0,3W/l
Jo jsem zase u toho není 0,3W/L jako 0,3W/L - jaký je zdroj světla a jak daleko nad hladinou? Bez toho je to údaj k ničemu a jedno jestli to svítí 24h denně a nebo jen minutu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 23:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
No nevím připadá mě že jen mudruješ něco neurčitýho, ale nějak komplexně to shrnout ve stylu "instantní akvárium" by nešlo? Já vím že to co jde tobě nepůjde stejně jinýmu protože každý akva je individuál.

Jak mám ale vyzkoušet něco jinýho když nechceš své tajemství podrobněji popsat. V prezentacích máš jen jezírko, takže ani tam se nic nedozvím, a rady rozdáváš jako Šalamoun.

A jinak neomílám zaručené poučky, akva jsem provozoval a provozuji jak s CO2 tak bez něj, jak s hodně světlem tak s méně světlem atd. zkouším a ty máš něco co se mě jeví jako něco dalšího k prostudování, ale z těch útržků co trousíš teda moudrej nejsem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2013 21:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Nesmíš všemu slepě věřit a omílat zaručené poučky dokud si je nevyzkoušíš. Ony totiž vždy tak docela nemusí platit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: lhajek
No podle mě svítí těch 11 hodin, ale nepere tam více než oněch 0,3W/l, tedy jestli se to ještě může takto napsat, neb se tady poslední dobou hodně operuje s jinou poučkou, ale protože je kolega klasická "stará škola", tak se mě to tak jeví. :-)
Edit: Má tam taky CO2 z bomby a přisypává sanytr a to je podle mě to celý kouzlo, prostě nic nenormálního bych v tom nehledal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Hele a není náhodou poptávka po co2 a dalších živinách dána množstvím světla? Pokud svítím málo tak CO2 i živin není moc potřeba. Nějak mě ten tvůj styl není jasný jak funguje. Mohl bys to nějak víc osvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Asi jsi mě nepochopil já mám sice slabší světlo ale pořádné CO2 + trochu KNO3 a železa a to potom roste docela dobře. Protože mám akvárium v místnosti bez oken svítím asi 11 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:23 Muž ludvik [1082] Re: Kamilstrom
Tak teď čemu věřit. Pokud to aktivuje voda a rychlost určuje teplota, tak to prostě stárnout musí. Nebo to funguje naprosto jinak ...

Také koukam - Osmocote+ je od fy Scotts, kdežto osmocote co dodávají např. rostlinna-akvaria je pokud vím Everris.
Ale princip je u obou stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2013 18:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ludvik
Tak mi to nedalo a mluvil jsem se zastupcem company Scotts(vyrobcem Osmocote+) a jeho odpoved na to jestli O+ starne nebo ztraci sve vlastnosti(po otevreni),cituji zde: Nathan: It actually has an indefinite shelf life.It will not loose it power at all.Takze jeste provedu ten pokus pro jistotu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: amrtin
Ja mam Osmocote plus z Chery krevetkama a vesele se mnozi,hnojivo vsak musi byt co nejhloubeji ve dne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2013 10:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Ono je vseobecne znamo, ze Ty Vaclave svitis spis malo, vlastne se tim vubec netajis. A je to jiste jeden ze zpusobu, jak k tomu pristupovat. Echinodory az tak moc svetla nepotrebuji, a pak maji take nizsi spotrebu zivin, a ve vode ktera se jim vymeni a co nadelaji ryby, se vzdycky ta troska stopovych prvku najde, aby se pokryla spotreba. Jiste, hobby akvaristika nejsou dostihy a da se k tomu tak pristupovat.

Mam vedle sebe dve akvarka. Nad 200l mam 60W zarivek, nad 54l mam 30W zarivek. V tom 200l neni ani znamka po rase, s vyjimkou stetky na jednom listu Hnedovky (je na te rostline od pocatku), kterou tam v klidu nechavam, protoze se divam, jak se ji to vsechno nelibi a odchazi. Vsechno roste dobre, nove zelene listi, pridavam PMDD spise ke spodni doporucovane hranici a doplnil jsem parkrate KNO3, jak nakonec sam radis, ze se dusik flakat nesmi, a pod Echinodory mam jilove kulicky s hnojivem. Vypada to, ze s timhle svetlem to akvarko od zarizeni k provozu (ma mesic) nabehlo krasne plynule, a mimo rostlin, i poteru Ramirezek se v nem se dari. Takze by se reklo, proc vic svetla a i jen vymena vody pak staci.

V 54l s vyrazne vice svetlem problemy byly, od Jeleniho parohu, pres trosku Sinice a uz to chce se tim vice zabyvat, aby to slapalo jak ma.
Jenze predevcirem jsem dal rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum kus z 200l do tech 54l. Rozdil je patrny okamzite. Ze ve 200l rostl jak sileny, to jsem jeste netusil, co to silenost je. V tech silneji osvetlenych 54l nejen ze roste vyrazne rychleji (je to videt i za tak kratkou dobu, je to sileny narust), ale jeste k tomu ma zlute, jemne do cervena zbarvene vrcholy. rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens je taktez v obou nadrzich. Ve 200l zelena, nacervenala, v 54l s vyrazne ruzovym vrcholem a celkove cervenejsi.

A k tomu jeste musim dodat, v tech 54l se ted sviti jen 6h denne, v tech 200l 10h.

Takze ted jde o to, jestli chci videt tu rudou nadheru nekterych rostlin, nebo mi staci to, ze dobre (i kdyz treba pomaleji) rostou. Pokud nechci CO2, mam sanci prazit sice vic, ale musim kratsi dobu a radeji na 2x denne (Romant to trefne nazval "nadechnout a vydechnout"). Vzdycky jde o limitujici faktor.

Je to jak s tovarnou, kde kdyz do vyrobku chybi jeden blby sroubek, bud se nic nevyrobi, nebo se vyrobi zmetky. Kdyz pustim stroje tak, ze delnici maji mezi kazdym jednim sroubkem cas na kafe a cigaro (malo svetla), ono se tak moc nestane, kdyz se srouby dovezou az zase zitra (nova voda), protoze nestihnou ani vyrobit moc zmetku a ja si vlastne vyrabim pro radost, kdyz mne vyteznost nezajima, takze o co jde?

Mohu ale vyrabet efektivne, takze pridam (svitim vic). Jenze roste spotreba materialu, a jednu matici navic klidne ve skladu jeste najdu nekde zasitou, ale pul vagonu tezko. Takze musim mit skladnika (merit ceho je v akvarku kolik) a ten je drahy (merici sady pro vsechno mozne), abych vedel, co objednat (v akvarku pridat). Vyrobky jsou i lepsi, lide to lepe umi, a mohu si dovolit udelat i veci, ktere pro par kusu nemohu (prirovnejme to k cervenani rostlin atp.), ve fabrice treba tvarove plasty pro mnoho kusu.

Takze propustim skladnika (nebudu merit co je ve vode), protoze zjistim, ze kdyz vsechen material jednou za tyden vyvezu na skladku, a navezu vsechno znovu v mnozstvi, kdy urcite bude stacit, usetrim. A jsem u metod, jako treba EI. V tovarne je to blbost, ale u malo akvarek je to realita. Skladnik (mereni) stoji vic, nez vodu vypustit a dat vzdy co je potreba v mnozstvi, aby nedoslo a zaroven neprebyvalo, kdyz jsem zacal z temer cista znovu.

Nemyslim, ze svitit mene je vseobecne doporucitelne, nechceme vsichni totez, mne se libi cervene vybarveni nekterych rostlin, a navic, nektere rostliny s malem svetla nevystaci, nejsou staveny na to, aby se s vyrobou flakaly, neumi to, neuzivi je to :-) .

Zaverem bych tedy chtel rict, ze to ze rikas, ze Tobe to roste, tak musi kazdemu, je sice pravda, ale rozhodne nemuzeme rict, ze vsichni chceme totez a tak i jine moznosti (svitit vic) nejsou hodne zavrzeni, jen je pak treba o to vic vedet, co delam. Musim ale priznat, ze pro lidi s vecnymi problemy je svitit mene (nerikam skoro vubec, to ani nahodou) tou vhodnejsi cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 10:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: amrtin
V akva s krevetkama jsem ho nedával, ale vzhledem k tomu že je to hnojivo ve dně a navíc s pozvolným uvolňováním tuším 3-6měsíců, tak by to nemělo krevetkám nic udělat.

Jinak já osobně jsem při použití na dno nezaznamenal lepší růst rostlin, ale hnojím dost i do vodního sloupce a rostliny jako echináče nemám a na nich by se to asi projevilo nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 01:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ludvik
Je sice mozne vsechno,ale kytky stale(po prihnojeni do dna)stejne rostou,letos jsem tim pohnojil i truhliky z venkovnima kytkama a musim rict,ze se jim dari nezvykle dobre!
Nicmene udelam pokus a umistim nekolik kulicek do nadobky z destilkou a premerim po 5 dnech N,P a jeste aspon Fe,uvidime. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2013 00:32 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: MarekP
zkus tento návod.. rybicky.net/clanky/433
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 00:15 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Po rozříznutí jsem vyšťoural tohle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 00:11 Muž kofejn [963] Re: ludvik
Fotka k příspěvku Osmocote nabyde opravdu hodně. Nevěděl jsem, co se mi občas povaluje po dně, ale po vyloučení všech breberek (ve vlákně o parazitech), zbylo osmocote.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 00:06 Muž ludvik [1082] Re: kofejn
Já to myslel trochu jinak: aktivátorem osmocote je vlhkost. Ale po aktivaci už záleží jen na teplotě, jak se bude rychle uvolňovat vnitřek. Řekl bych, že nebobtnají ani ponořené ve vodě, je to nějaká pryskyřice. A ven to leze "osmotickým tlakem", proto osmocote :-)

Takže zamražení by mělo přibrzdit uvolňování. Ale už jsem nikde nenašel tabulku o kolik. Všechno bylo pro teploty nad nulou. V každém případě prý výrobce tvrdí, že úplně zastavit to nelze, proto by se rozdělané balení mělo spotřebovat nejlépe naráz.
Tedy to, že to vypadá dobře nemusí znamenat, že to ještě k něčemu je ... nebo že to bude mít smysl déle než pár týdnů v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 23:33 amrtin Re: kofejn
Já mám dotaz:koukal jsem sice na to složení,ale má někdo zkušenost s Osmocote a krevetkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 23:20 Muž kofejn [963] Re: Kamilstrom
Mražení jsem zkoušel, když mi došly tablety a nic moc. Než jsem to do liaporu zapíchl, v pinzetě se mi led často rozpadnul. Mrazil jsem tak dvě vrstvy kuliček, zalité akorát vodou.
Osmocote mám už skoro rok v mrazáku a je OK. V mrazáku moc vlhkosti není :) a kuličky nebobtnají. Kapsle kupuju v lékárně, s nimi je to pohoda.
Blbé je, že mi z liaporu osmocote vyrejvaj piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 22:54 Muž ludvik [1082] Re: Kamilstrom
Problém je, že jak to rozbalíš, stárne to (tedy - začne to fungovat, "hnojit"). Takže nějaké velké balení pro normální akvaristu je vlastně k ničemu. Sice funguje prý zamražení, ale kdo ví na jak dlouho.
Osobně bych řekl, že už to asi nemáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 22:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Vidim dobre 20 tablet 70 kc? hmm
Ja pred dvema lety koupil 2kg baleni Osmocote plus za asi $30(ted jsem ho videl online za $24) a tisic kapsli za $9,z tech dvou kg udelam tak pres 2000 kapsli. :-O Jinak se nemusi pouzivat jen gel.kapsle,staci osmocote zamrazit do ledovych kostek v mrazaku a pak je natlacit hluboko do dna a 3 mesice je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 20:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: lhajek
Až to spotřebuju, tak se určitě podívám po něčem takovém, dík za tip. A co se týče těch zverimexů, tak tam je to prostě hrozný. Mám zkušenost z několika měst od malých až po velké. Všude je to stejný. Pomalu zázrak, aby s něčím poradili nebo něco měli. Nějaké technické výrobky nebo třeba když jsem potřeboval něco proti nějaké nemoci a nemohl jsem to sehnat, tak jsem si to taky vždycky kupoval přes internet. Tohle jsem chtěl ale vyřešit co nejdřív, tak jsem šel do zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 20:33 kokesch09 Re: Oko
Myslím, že to tak moc zlé není rostlinky nejsou tak moc drahé.ale jestli je to tak moc problematické dávej jim (podle druhu) např. spařený salát,špenátové listy... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 20:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MarekP
Proto jsem doporučoval substral osmococe v těch želatinových tabletách. Tabletu pinzetou zapíchneš hluboko do dna dřív než se rozpadne. ( www.rostlinna-akvaria.cz/… )

Co se týče hnojiva nebo testů, tak už dávno do zverimexů nechodím a jednou za čas udělám objednávku z nějakého e-shopu. Možná ve větších městech je to jiné, ale moc tomu nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: acik
Chtěl jsem to vyzkoušet, tak jsem to koupil. Ale je to opravdu jen orientační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:51 Muž MarekP [812] - Malawi – Markova šedesátka
Tak už jsem ty Echinodory zpátky zasadil a ke každému z nich jsem dal 1 jílovou kuličku. Ostříhal jsem jim všechny kořeny a nechal jsem tam teda jenom ty úplně bílý, bylo jich jen pár. Zkrátil jsem je na těch cca 5 cm. Další 2 kuličky jsem dal i pod jiné rostliny. I když jsem ty kuličky zahrabal co nejrychleji, tak stejně stihly zakalit vodu v akváriu. Trochu vody jsem vyměnil. Tak snad to poroste líp. Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:57 Muž acik [416] Re: MarekP
vyprdni se na tyhle papírky a kup kapkový testy,jsou presnejsi třeba od sery...
MarekP napsal: Díky, udělám to tak, ještě jsem nic nezačal. Akorát jsem si změřil ty hodnoty a absolutně nepoznám, jakej je výsledek. Asi jsem barvoslepej. Poznáte to někdo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
Tak jsem ty dva Echinodorory vytáhl a udělal jsem pár fotek, jak vypadají, tak se, prosím, mrkněte rybicky.net/nadrze/12961 Těch hnědých kořenů je většina, to je mám opravdu odstranit a nechat tam jen pár těch úplně bílých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Díky, udělám to tak, ještě jsem nic nezačal. Akorát jsem si změřil ty hodnoty a absolutně nepoznám, jakej je výsledek. Asi jsem barvoslepej. Poznáte to někdo? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 18:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Než tam začneš něco cpát tak se na echinodor nejdřív podívej. Vytrhni ho a podle barvy kořenů poznáš jak se mu daří. Jestli jsou hnědé až černé a jen málo kořenů je bílých, tak ti může zahnívat dno. Do hloubky vysát dát trochu hnojiva do dna, odstranit všechny kořeny které nejsou bílé a i ty zkrať na délku asi 5 cm a zasaď rostlinu tak aby růžice nebyla pod substrátem. Pokud jde O hnojivo mělo by stačit měnit 1/3 vody týdně a nebo si koupit v drogerii sanytr (KNO3). Nejdříve bych si ale vodu na NO3 změřil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Ok, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Te medi byva v techto vecech tak malo, ze to nema vliv.

EDIT: Ale nakonec vzdyt se mrkni sam, bezne ty kulicky obsahuji neco takoveho: www.yaraagri.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Tak jsem stihl jít akorát do jednoho zverimixu a tam o PMDD v životě neslyšeli...takže se jindy zajdu podívat jinam. Nicméně koupil jsem si tam ty jílový kuličky rybicky.net/vyrobky/956-bivoj-hnojivo--kulicky , tak je zkusím zahrabat k tomu Echinodoru, obsahují K, Mg, Fe, Mn, Cu, Zn, B, Mo. Nebude ta měď škodlivá pro Clea Heleny? Chtěl jsem si koupit i testy na NO3, ale ty taky "překvapivě" neměli. Koupil jsem si testy na pH, KH, GH rybicky.net/vyrobky/1238-3in1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 16:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rudolf
No dulezite je, ze funguje, at uz ta metoda, nebo tou metodou zhotovene hnojivo, a ze kdyz se napise PMDD, vime o co jde :-) .

Ted aby clovek psal: "Pouzij PMDD." a kazdy si uz vybere sam, jestli pouzije PMDD metodu, nebo PMDD hnojivo :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3801