Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 174 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 20:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Yirka
no a podle mě to je spíš opravdu vhodná rostlina. tak "bahení" kytky jsou Cryptošky a jak jim je v akva hej. ;-) Spíš že špatně snáší stříhání (chvíli trvá než dělá další větve), než že se hůř přispůsobuje..
p.s. je to typicky vodní rostlina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 20:37 Muž Yirka [9123] – Re: johan
Neříkám, že je nevhodná, ale že není nejvhodnější. Je to sice slovíčkaření, ale je v tom rozdíl. Nakonec je to napsáno i zde v atlase, že se jedná především o bahenní rostlinu, která se v akváriu hůř přizpůsobuje podmínkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Yirka
proč by nebyla vhodná do akva? je víc "vodní rostlina" než většina jiných akva rostlin! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 16:53 Muž Yirka [9123] – Re: zora
Uvedená rostlinka není nejvhodnější do AQ. Proto možná nebude plně prospívat nebo bude náchylnější k chorobám a řasám. Já bych ji tam tedy nechal a počkal jak se začne chovat s rybí násadou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 15:32 Žena zora [0] – Re: filipsi
No nevim jestli je to nezmar :-( podle fotek a clanku co sem o nem nasla asi ne. Tak uvidim jak se to bude jevit dal :-O myslite ze by som mala rastlinku radeji z akvarka vyndat? aby se to nesirilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 14:44 Muž filipsi [1295] – Re: zora
Kdyz uz to nejde lip vyfotit, tak sam vyhledej fotku nezmara, a porovnej. Taky mi to tak prijde, ale to by teda byla fakt hodne obalena, takhle jsem to jeste nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 14:25 Žena zora [0] – Re: Eff
Fotka k příspěvku Ahoj, no detailnejsi foto bohuzel nemam :-( nevim jak presne popsat to co na rostline je ale napr. jednu rostlinu sem z akva vybrala a proplachla pod proudem vody v nadeji, ze to mozno odstranim ale bez vysledku :-( porad to tam je sad
...mam este jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 14:11 Muž Eff [417] - Rostliny
Podle toho co vidím v nižších patrech by to mohli být nezmaři, což ovšem odporuje definici "nejaky povlak s bilymi teckami". Detailnější fotka by asi nebyla že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 14:09 Žena zora [0] – nemoc na rostline?
Fotka k příspěvku Prosim poradte mi... pred tydnem sem zalozila nove akvarko vsetko peclive pripravila nasadila prvni rostlinky a zatim nemam zadne rybycky! Na rostline Hottonia inflata se mi objevil nejaky povlak s bilymi teckami :-( prosim co to je??? mam ji radsej z akvarka odstranit? ostatne rostlinky su zatim v poradku. Prikladam foto...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 15:32 Žena hankaaa [2]
a nemoze to byt neznasanlivostou anubiasov a rychorastucich spominanych rastlin? lebo teraz sa zhorsil stav anubiasov... :( na listoch su take tmavozelene chumaciky, nieco ako riasa... a vysledok je ze sa listy nicia ... co to moze byt?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 15:32 Žena hankaaa [2]
a nemoze to byt neznasanlivostou anubiasov a rychorastucich spominanych rastlin? lebo teraz sa zhorsil stav anubiasov... :( na listoch su take tmavozelene chumaciky, nieco ako riasa... a vysledok je ze sa listy nicia ... co to moze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:56 Muž hanz [27]
A nemůže to dělat třeba ancitrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:23 Lolo – Re: vóťa
ano sa to vlečie od založenia akvária, ani sa to veľmi nestupňuje ani neklesá. Vždy rastliny rastú krásne aj zo spomínaných druhov, len niektoré stonky toto postihuje. Keď ich to zničí tak o nejaký čas príde na rad ďalšia stonka, ale dovtedy dorastú ďalšie a tak.

Najviac som si to všimol v malom akváriu kde mením vodu 1-2x do týždňa( poter gupiek) za odstátu. Tam a to prejavuje najviac, a vo veľkom kde iba raz za 3 týždne je toho menej.

Ďakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:25 vóťa
Těžko takto posoudit co to přesně způsobuje, ale viděl bych to na živiny, jak píšu níže, roli by mohla hrát také celková tvrdost vody, dříve ty rosliny rostly normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:23 Lolo – Re: vóťa
nehnojím, iba čo ryby vypustia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2008 21:14 vóťa
Příčinu problému hledej v nedostatku živin které rostliny potřebují k jejich zdárnému růstu, to odumírání vrcholků a posléze celé rostliny by mohlo nazdnačovat na nedostatek boru, možná svou roli tam hraje i vápník a železo, hnojíš nečím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:49 Lolo – Odumierajúce rastliny
Fotka k příspěvku Mám problém s rastlinami. Aj keď rastú celkom dobre, na niektorých sa objavuje odumieranie. Hlavne a Rotale rotundifolii, Ludwigii,Hygrophyle rôznych druhov(3). A dokonca aj na Echinodore Jenisej. Začína to pri rastovom vrchole černieť a odumierať a potom sa to celé ťahá dole po celej rastline až komplet odumrie, niekedy ak ju odstrihnem sa to podarí zachrániť.
Ph 7, Kh 15, GH18. t=25 stupnov, osvetlenie rôzne( vo viacerých akva) od 0,3W po 1W/L

Prosím pomôžte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 23:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kosiska
Ta fotka skutečně nic moc ... hmm
Ale zase skoro přestalo to děravění a rozpadání se listů sagitarie a anubiasů...
To bych viděl jako podstatné. ;-)
A co se týče tohoto anubiasu, moc bych se tím netrápil. Já mám tu zkušenost,(a z ní vyplývající zásadu), že mi taky neporoste všechno, co s umanu mít v akvišku. ;-) Tak se kochám těmi kytkami, kterým se u mě líbí. :)
Ono totiž není ani dost dobře možné udržet v kondici rostliny s často diametrálně rozílnými nároky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 22:45 Žena kosiska [18]
Fotka k příspěvku Tady je ten anubias afzelii. Bohužel fotka se mi moc nepovedla :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 22:44 Žena kosiska [18]
Přijde mi, že takové masové odumíraní echinorodu začalo práve až po tom zeslabení světla. Na té fotce jsou škaredé 2 listy, ale teď o víkendu jich šlo pryč asi 6.Ale zase skoro přestalo to děravění a rozpadání se listů sagitarie a anubiasů, jak jsem se na to kdysi ptala. Ještě přidávám fotku pro změnu anubiasu afzelii - na něm se tvoří nějaké červené skvrnky. Nevíte, co by to mohlo být?
Kuličky ke kořenům tedy zkusíme, dávaly se tam při zakládání, ale tak to už je pár měsíců...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 22:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kosiska
Podle mne Václav popsal příčiny naprosto přesně - rostlina má snahu růst, chybí jí některé živiny, tak si ty, u nichž je to možné, bere ze starých listů.
Jestli jinak akviško funguje, bylo by škoda dělat razantní měny ve formě snížení intenzity osvětlení, teploty ap.
Já bych doporučil místo těchto opatření nejprve přidat ke kořenům kuličku Bivoje, jílu nebo jakéhokoli pevného hnojiva pro akvarijní kytky.
Nejstarší listy by měly přestat tak rychle odumírat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 22:20 Žena kosiska [18] – Re: vaclav
O světle jsme se už bavili kdysi, takže teď svítíme 36W a asi jen hodinu svítí celých 54W. Voda se mění odkalováním každých 7-14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2008 22:13 Usine – Re: kosiska
Vysoká teplota a silné světlo rostlinám moc nesvědčí. Nutí je do růstu a pokud nejsou k dispozici potřebné živiny, nebo jich je naopak moc, berou si je ze starších listů. Takže ti asi nezbude než teplotu snížit (vyndat tlumivky mimo kryt)častěji vyměňovat vodu. 0,7 W/l je hodně silné osvětlení, Když se to s ním neumí bývají problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:59 Muž Martafix [12] - Rostliny
No nevím měl jsem stejný promblem u Ech.amazonicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:53 Žena kosiska [18]
Fotka k příspěvku A copak náš chudáček echinodorus? Akva je založeno v září loňského roku, takže na přeměnu listů už je asi pozdě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:46 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:28 Muž Martafix [12] - Rostliny
Bud to bude přechod a přeměna listu pid vodu nebo kryptocorynova nemoc nebo nevim nejsem znalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:20 Jaryn
Fotka k příspěvku Foto 4
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:19 Jaryn
Fotka k příspěvku Foto 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:19 Jaryn
Fotka k příspěvku Foto 2
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:16 Jaryn – Uhnívaní a rozpad listu
Fotka k příspěvku Mám akvárko čerstvě zalozené,asi měsic.Naměřené hodnoty,PH 7,1 GH 17, KH 7,NO3 25mg/l a CO2 podle tabulky z naměřených hodnot KH a PH je taky jak má byt.Nasadil sem dost roslin a zacinají se mi točit listy,u některých se listy rozpadají a u některých se v nich tvoří dírky a začínají hnědnout.Příznaky jsou stejné tam kde světlo svítí hotně dobře i tam kde je to méně intenzivní.Tak jestli by mě mohl někdo poradit Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:29 Muž Yirka [9123] – Re: hankaaa
Já myslím, že s počtem ryb to není tak tragické, ale těch 15W na 60l je dost málo. S tím by chtělo něco dělat. Není možné dát do kryti trubici s větší watáží. Bylo by potřeba se dostat alespoň na dvojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 19:21 Žena hankaaa [2]
mam podobny problem. mam 60-tku, v nej 2x mečovka, 7x parmička štorpruha a 2x parmička ružova (všetky su ešte male). a osvetlenie klasicky 15w v kryte. mam velky problem s valisneriami a engeria densa a Ceratophyllaceae . mam ich nove, a uz po tyzdni hniju(hnednu). a nieje to prvy raz. predtym mi isli, az kym som nedala do akva vacsie mnozstvo anubiasov. vtedy som mala cele akva zarastene valisneriami a do par mesiacov z nich nic neostalo (rozpadajuce sa listy a hnednuce korene - asi hnitie). rozmyslala som podla precitani si tohoto fora ze to bude bud tym ze mam vela rybiek (resp. mecovky robia najvacsi sajrajt) alebo malo svetla (kam by som mala umiestnit dalsiu zarivku???? v kryte nieje miesto). ale vzhladom na to ze predtym mi isli.. neviem. moze to byt tym anubiasom? podla toho co som si precitala tak hnojit by som asi nemala zacat.. potrebujem pomoooc, lebo som velmi smutna aby mi neposli aj tie nove co mam :-(
p.s.: aj tie ostatne rastliny sa velice nerozrastaju, niektore, teda malinke tiez pomali odnivaju ale oproti valisneriam je to zanedbatelne. zeby hojit? alebo nehnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:37 Muž gigimasters [8] – Re: mch.sokolov
ted se o mě asi ic moc dobrýho nemyslíš smich no já to napsal dal odeslat a až se to odešle tak to přeblikne do jinýho okna. no a ono to nepřebliklo tak jsem klikal a klikal a klikal na odeslat v domění že se to přeblikne jenže se to nepřebliklo ale při tom se to odesílalo aniž bych o tom věděl. aha detrit no detrin detrit to je podobný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: gigimasters
tak jak tohle si dokázal hmm ani se nedivim že si hledal detrin,to taky neznám,třeba detrit to je jiný kafe smich a PMDD ti to taky 100% najde,jenom chtit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:19 Muž gigimasters [8]
hups... se mi to nějak pokazilo škoda že to nejde smazat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:11 Muž gigimasters [8] – Re: kalahare
No tak když je to chemie a né nic boi. tak na to kašlu řasu nemám rostlinky jaksi rostou (není to tak hrozné) a své ryby mám až moc rád než abych neci pokazil s chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 18:15 Muž kalahare [11] – Re: vaclav
blbě jsem to napsal, trefil si me :) smich myslel jsem, že pmdd není problém jako třeba složky v malachytce a tak, tabulka chemických prvků je široká, je potřeba z ní vyďobat ty dobré atomy, a to je PMDD. No když se člověk podívá na stránky o PMDD, tak ho z těch chemických značek možná zamrazí. Ale když se vrátím k těm léčivům, tak pro ancíky nebo panceřníčky jsou některé koktejly poslední. Proto řeknu: s chemií obecně opatrně, ryby nemáme na pokusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 16:50 Usine – Re: kalahare
Jestli máš hnojivo PMDD bez chemie, tak to máš asi jiné než já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:39 Muž gigimasters [8] – Re: kalahare
Aha tak to potom jo. No a je to lepší než nějaké jiné hnojivo třeba od rataje (nebo to záleží v jak kterým akva) jakože já co2 nemám a osvětlaní mám jen 15W v 75 litrovém akva což je asi špatné pro toto hnojivo. (jinak řasu nemám, jen mě tohle zajímá z hlediska růstu rostlin.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:34 Muž kalahare [11] – Re: gigimasters
to není chemie jako je malachytka nebo jiná léčiva či likvidátory šneků. To jsou stopové prvky chemických prvků, které rostliny potřebují k životu. Laicky řečeno: nemělo by tam být žádne svinstvo, co by porazilo rybky. Je tam hlavně riziko toho přehnojení --> řasy pěkně rychle... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:09 Muž gigimasters [8] – Re: kalahare
Díky za odkazy pročtu to palec ale nevím jestli to použij jelikož mám cichlidku kakadu a ta je na chemii háklivá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:08 Muž gigimasters [8] – Re: mch.sokolov
nevím jestli tě ta otázka naštvala ale rozhodně ten odkaz mě pobavil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2008 13:44 Muž kalahare [11] – Re: gigimasters
pmdd.mrp-cz.com/… nebo www.r.wz.cz

Je to zajímavé a cenově dostupné hnojivo, které si mícháš dle potřeby akvária. Ale i tak to není samospása. Pořád je potřeba dobré světlo v kombinaci CO2 tak, aby se to nezvrhlo v bujení řas v důsledku přehnojení. Doporučuju prostudovat diskuze tady na webu, najdeš tam vše potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2008 13:39 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: gigimasters
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:13 Muž gigimasters [8] – Re: kalahare
Ahoj co je to PMDD? :-) prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 07:07 Muž kalahare [11] – Re: pakozdy
no on píše, že jí má 3 dny. Ale mě taky po čase upadávaly listy, bylo to kombinací slabého světla a nedostatku potřebných živin. Teď jsem zkusil PMDD a zastavilo se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 22:09 Muž Yirka [9123] – Re: pakozdy
Pak jsou další možnosti jako přirozené stárnutí a odumírání nebo jim něco opravdu schází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 22:06 Muž pakozdy [17] – Re: kalahare
ale co v pripade ze rastlina je uz 3 mesiac pod vodou a prerod z emerzu uz ma za sebou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 18:59 Muž kalahare [11]
Jak říká henrich, vypadá to na výměnu emerzních listů, můj echinodorus takhle postupně vyměnil každý list. Hodila by se fotka akva a nějaký podrobnější popis osázení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [174] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=8651