Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 06:57 Muž george [3] - Sumci
udělala se mi na valisnériích taková černá vlknovitá řasa , nevíte co to je ? vždy se mi na nich udělala ale nezmizla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:31 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: zervan
Bohužel nemám test na tvrdost vody, jen PH. Ale v Sokolově tvrdá voda není - tedy ve vodovodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:29 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: patamatix
Mám stejný problém a ancíky nemám. Spíš mám pocit, zda to není nějaký nedostatek ve výživě rostlin, ale ještě jsem na nic nepřišla, každý hned řeší, že mu to udělala živá havěť, ale já při sebedelším pozorování neviděla žádnou rybku, která by listy trhala... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Scilla
Hm, no to neviem, že by ho mohol byť nadbytok z Florapol sa mi nezdá. Tu už musia poradiť skúsenejší :) Ešte mi napadlo - aká je tvrdosť vody? Nie je tak mäkká, že by mohlo byť málo vápniku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:16 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: zervan
no to jsem taky četla, ale kde se tam vzal, když ničím nepřihnojuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:50 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: romant
díky, asi tedy železo, musím koupit test, nemám představu jak funguje, ale pokud hodnoty budou špatné, co bys doporučil - čím hnojit? doufala jsem, že mi na to budou stačit ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Scilla
V prípade Alternanthery je to asi nadbytok draslíka: rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:39 Scilla Re: Scilla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:31 R Muž romant [27987] Re: Scilla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:29 Žena Scilla [3] - Rostliny – Alternanthera Splendida
Prosím o radu, nevíte proč se mi vrcholové lístky kroutí a vypadají, jako zakrnělé? Nejdřív jsem si myslela, že to bude asi kvést,ale teď mi plevuňka připadá, že jí spíš něco chybí...?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:31 Muž Cudlx [4] Re: Cudlx
Teď už svítím jen 21w od 11:30 do 21h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:28 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cudlx
Máš poměrně nízký sloupec vody a dost silné světlo, jak dlouho svítíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:18 Muž Cudlx [4] Re: Cudlx
prezentaci mám tady: www.akvarko.cz/… na poslední fotce to jde pěkně vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:12 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cudlx
Zelené tečky, tak to je přisedlá řasa která se na starších listech běžně tvoří, ale určitě ti nikdo neřekne proč, protože nemá dostatek informací. Hodně by pomohla fotka a ještě lepší je mít prezentaci se základními informacemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:08 Muž Cudlx [4] – mokřanka 'Siamensis- tmavě zelené fleky n
Zdravím, už dlouho mám problém s mokřanka 'Siamensis na starších listech se mi objevují tmavě zelené tečky a list se začne kroutit.Nový listy jsou v pohodě a rostlina roste jinak dobře. čím by to mohlo být.každý týden měním 1/3 vody + hnojino Brutus od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 22:25 Muž patamatix [408] Re: vaaclav
No jo ale,zas to dělá bordel v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 22:19 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Nejlepší potrava pro rybu je ryba a samozřejmě mražená havěť s tou živou jim to moc nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:36 Muž patamatix [408] Re: romant
Popravdě je moc nefutruji,jsem opatrný na to krmení,vzhledem ke svím bojum se stabilním prostředím :)
Edit: masem myslíš co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:33 Žena Turbínka [2558] Re: patamatix
Dělo se mi to měsíc při záběhu akvária taky. Teď děraví jen jeden horní, ostatní jsou v pořádku, malé i větší. Ancíků se nezeptám, jediný koho bych mohla podezírat jsou japoniky nebo pandičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:33 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Tak to ti nepovím ale zřejmě mají tu správnou chuť a jsou měkčí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:31 Muž patamatix [408] Re: vaaclav
No tak to je jediné co mě napadlo :-) ,ale proč se to děje až když jsou listy veliké a ne ,když jsou malé.
EDIT: přitom když po nich šmejdí a odplují,tak není vidět poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:30 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Asi by jsi se měl zeptat svých ancíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 20:23 Muž patamatix [408] – Nymphaea lotus (lotos egyptský)
Fotka k příspěvku Čím jsou způsobeny tyto díry v Lotosu? Děje se tak až doroste pár centimetrů pod hladinu,děje se tak s každým novým listem. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:37 R Muž romant [27987] Re: Tominy
Sázej je do větších rozestupů, aby k nim mohlo světlo. Prostě ne prales hned po zasazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:21 Tominy Re: Designer
Děkuju moc, zelenou zkrátím vrcholky a zasadím a červenou zkrátím od 10cm a zasadím :) uvidím jak to poroste zatím spokojenost :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2014 19:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Nejen ze Ti zakoreni (to co odstrihnes a zasadis), ale ty puvodni se casto po ztrate vrcholu rozvetvi, vytvori si vice vrcholu. Az budes nahrazovat spodni casti Limnophily (te zelene), dej si pozor, protoze koreni velice dobre a muze se stat, ze jak za ni potahnes abys ji vytahl, rozoras si tim pulku akvaria. Ze se mnozi i odnozemi, ktere take rychle koreni, sis uz urcite vsiml ;) .

Jinak zalezi na podminkach, jak ty rostliny vypadaji. V nekterych akvariich se vetvi jak mohou a v nekterych rostou prakticky bez vetveni. Od doby co vice hnojim a pridavam CO2 se vetvi vyrazne vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2014 18:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tominy
Stonkovky se tak udržují a zároveň tím řezem získáš další rostlinky. Uříznuté vršky zakoření v krátké době po zasazení. Ta spodní část vyžene jeden nebo více nových vrcholků. Na zasazení by měl mít ten uříznutý vršek kolem 10cm, ale klidně může být i delší. Takže je uštípni, kde potřebuješ - červenou (ludwigii) určitě v půlce, ty zelené (Limnophila) podle potřeby. Časem, až se ti rozrostou a budeš jich mít dost namnožených, tak můžeš ty spodky vyhazovat a vždy zasadit jen ty vršky. Bílou tam ale nevidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:19 Tominy Re: Tominy
k té červené: měl bych jí třeba zkátit v půlce a znovu zasadit? vykoření mi? k té zelené: ty vrcholy zkrátit o cca 5cm a zasadit jinam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:10 Tominy Re: Designer
Takže bych měl ty ''bílé stonkovky'' usmyknou a zasadit? a tu zelenou (zapomel jsem nazev) tutaky zkratit? normalnetreba v pulce a smyknout? nestane se ze by trba zacala kvůli tomu hnit? a kdybych ji usmykl muzu normal ten konec zasadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:49 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Tominy
a nebo je vytrhej a zasaď si jen vrcholové části
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Ty stonkovky klidne ustipni (nebo ustrihni nuzkami) ve vhode vysce a znovu zasad. Ony si vytvori nove vrcholy a ty zasazene i zakoreni. Stejne ale casem dojdes k situaci, ze je zacnes vyhazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tominy
Zkrátit a dle potřeby zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:15 Tominy – Co s nimi
Fotka k příspěvku Ahoj mam problém tyto rostlinky se mi rozrostly skoro uz nad vodu co mam S nimi dělat ? Nechat růst? Nebo nějak zkrátit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:14 Muž LMI [6] Re: LMI
K môjmu príspevku z 19.1. ešte doplním, že som vybral veľké kamene a koreň za účelom odstránenia riasy z nich. Voda z nich bola tmavozelená až čierna. Žeby povlak bol nakoniec nejaký typ zelenej riasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 02:27 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Nejenom amateri :-)a svobodna volba je znacne ovlivnena tim co si kde prectou,reklamou apod.A protoze zadna univerzalni rada neexistuje,kazda nadrz potrebuje neco jineho,tak ani prehnojovani nemusi vzdy fungovat.Kazda(radoby)Hi-tech(a nejen ta) nadrz je jina,kdo vi jiste,ze ma dost svetla a CO2,cim to zmerili,vetsinou je CO2 malo nebo je nestabilni,svetla zase moc a rovnovaha je v nedohlednu :-),pak se dejou ruzne veci.Lidi sviti pres 100 umol na dne,hnoji jak "zemedelec" a roste jim vse a jini se nechyti ani nahodou(tak akurat za hlavu :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:46 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Kamilstrom
Moje (zprostředkovaná) zkušenost říká, že "amatéři" si metodou "lopata + výplach" dokážou přivodit hodně těžkou hlavu...
Ale každý má právo svobodné volby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Nemusi,kdyz se vi kolik ceho tam kdo ma,je to spise o pohodlnosti(jednoduchsi obsluze),to tam hazet "lopatou" a jednou za tyden "resetovat" 50% vymenou vody a nic nemerit.Druha verze vyzaduje nekdy vice prace a zkusenosti! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 21:18 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Designer
Dyk se vám snažím vysvětlit, že ani do high-tech akvária nemusíte házet hnojivo lopatou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Dyk pisu ze mam akvaria dve. Do jednoho hnojivo "lopatou", do druheho "aby se nereklo", protoze tam rostliny nemaji sanci tolik spotrebovat, tak proc davat vic. Proste provozuji v nich pravy opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:56 Muž patamatix [408] Re: nius
Naprosto normální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 15:50 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Designer
Tak do low-tech akvária snad nesypete hnojiva stylem EI(?!). Nebo se pletu?!
Moje myšlenka je o tom, že i do rostlinných nádrží, sycených CO2 a osvětlených "silněji, než je v kraji zvykem", není potřeba valit hnojiva "lopatou" a následně je proplachovat "čistou" vodou. Že zhusta stačí to, co jsem popsal v předchozím vstupu. :-)
Pravdu máte v tom, že každého věc, co jak dělá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:42 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: jamajcan
tak to je dobrá rada :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 13:07 jamajcan Re: Pítik
Já za sebe bych pro začátek poradil zakoupit již připravenou sadu PMDD pro rostlinná akvaria.Ta obsahuje i Kno3.Je k dostaní na e-shopech běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:20 Muž Yirka [9123] Re: nius
Je to normální. I některé suchozemské rostliny vypouštějí vzdušné kořeny (monstery, orchideje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:12 nius – Rostlina
Fotka k příspěvku Z rostliny mi rostou tenké kořínky-je něco špatně,nebo je to normální ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Ale to je prece o vyberu kazdeho, jestli chce low-tech ci high-tech akvarium. Mam doma dve akvaria, kazde na jine strane, a obe funguji dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 11:53 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: jamajcan
já ted ale nevidím jiný způsob jak zmátořit své růžkatce ponořené. pelichají a akvárko je plné jejich jehliček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.01.2014 11:20 Muž Sid [6630] - Rostliny
Neblázněte, lidi s EI a podobnými experimenty. Nejprve si zjistěte, jaké parametry má vaše vstupní voda a pak eventuelně řešte případnou potřebu nějaké živiny.
S výjimkou jediné nádrže, (mé domácí), kde jak "šafránem" hnojím roztoky vlastní výroby, ve všech ostatních rostlinných nádržích si vystačím s výměnou vody, kmením rybek a občasným přídavkem zásobního hnojiva k velkým solitérům, (echinodorům), a to v podstatě jen s ohledem na pravidelné kvetení a výživu dceřiných rostlin, které jinak mateční rostliny silně oslabují.
(V prezentaci nejsou zdaleka všechna akvária, kterých se to týká.)
Pro představu, jaké parametry má vodovodní voda, která je základem výživy mnou pěstovaných rostlin: rybicky.net/nadrze/9630
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 11:11 jamajcan Re: Pítik
Hnojení je dlouhá kapitola sama o sobě.Na Tvou otázku neexistuje smysluplná odpověď.Je to hodně individuální,nádrž od nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:58 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Designer
ale když koupím něco tekutého od sery, tak by to taky mohlo jít, ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3551