Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 162 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 00:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: johan
Jak říkám.. týden až dva A nebo neustále list po listu.
Opakovaně jsem viděl kryprokorynovou nemoc v praxi. :)
Večer kytky naprosto zdravé, ráno "kaše".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:16 Muž DrSova [28] - Rostliny
re sid: jde o nadrz "ziva skrinka" pmdd davkuju kvuli echinodoru -byla chloroza a limnophyla ztracela listy.Pmdd to vyresilo,davkuju max 5ml(vrsek od PET) 2-3krat do tydne,malá navazka,nizka koncentrace-presne uz nevim pouzival sem pocitadlo na MRPho strankach, CSM+B.NEktery skvrny jsou jakoby vyšrafovany,strasne pravidelny...to me zaskocilo takhle sem nevidel se projevovat zadnou deficienci. Takze to bude asi ten ancik,snek nebo buhvico.Mel sem zato, ze ancikum a vseobecne rybam kryptocoryny nechutnaji. Na jinych cryptocorynach zadne zmeny, rostou bez problemu.Dokonce i kdyz sem nektere celkem neomalene presazel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:24 Muž navik [908] - Sumci – Re: johan
Ještě při sázení byly listy krásně tuhé bez jakáchkoli náznaků rozpadu (rovněž i dalšího druhu C.affinis). Takže samotný proces rozpadu proběhl velmi rychle - samozřejmě počítám pozorovatelný rozpad listů. Případné počátek problémů na buněčné úrovni a jejich délka by umožnila tento časový odhad pitvat donekonečna ;-) - a to by byla asi ztráta času (nejde-li o život...) :)

Nicméně se asi shodneme, že dotaz bigV nebude problém tzv."kryptokorynové choroby" která probíhá řekněme v řádu dnů, neboť jeho trablík trvá již dva měsíce a na snímku je zřetelný další zdravý porost, který by byl s největší pravděpodobností postižen také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: navik
Je pravdou, že této skutečnosti napomohlo více než týdenní doba od vytržení po zasazení a teplotní "šok", nicméně po zasazení to šlo velmi rychle.. Jak říkám.. týden až dva ;-) A nebo neustále list po listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 17:49 Muž navik [908] - Sumci – Re: johan
Vzhledem k několik dnů čerstvé skušenosti při zakládání nového akvárka, tak k rozpadu 75% = hmoty došlo během noci a zbývajících 25 % listových čepelí do večera (řapíky u C.aponogetifolia jsem už přiznám se došmikal nůžkami aniž bych čekal na jejich rozpad :-)).
Je pravdou, že této skutečnosti napomohlo více než týdenní doba od vytržení po zasazení a teplotní "šok", nicméně po zasazení to šlo velmi rychle..
Je možné, že pokud by byly řádně zakořeněné, probíhal by možná ten proces nikoli takto akutně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 16:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: navik
50% souhlas s vámi=). Co vím, tak po určité změně se rozpadají během týdne nebo dvou. Ale to když byl opravdu nějaký šok. Jinak to může chodit postupně. Nejdřív dírky, pak se začne list rozpadat. To pak trvá ještě déle. Ale je to rychlé v tom, že se to plíží a pak najedou je list pryč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2008 15:44 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
100% souhlas se Sidem, kryptokoryny se při změně podmínek rozpadnou v řádu pár hodin, nikoli 2 měsíců, tady bych příčinu nehledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 15:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: bigV
"Kryptokorýnová nemoc" má rychlý průběh. Dneska jsou rostlinky O.K., zítra K.O. ...
Tohle vypadá na nedostatky ve výživě, ovšem vzhledem k tomu, že máte v akvišku ancistrusy, nemohu vyloučit, že si "nepřisadí". (Tyhle rybky už hóóóódně dlouho do mých akvišek nesmějí, takže nevím, jestli by jim kryptokoryny mohly chutnat podobně, jako např. echinodory.)
Tohle se týká dědova akviška, ne? Nesedí mi v něm dvě věci - dno a FMC...
EDIT: Proč do akviška přidáváte směs mikroprvků?! (Tenso nebo CSM? A kolik?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 11:49 Muž DrSova [28] - Rostliny
Toto je uz dlouhodobejsi stav min mesic az 2.Pridavam pmdd-jen smes mikroprvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 11:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bigV
Může takhle začínat. Ale myslím, že není. Každopádně se to za pár dní pozná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 10:11 Muž DrSova [28] - Rostliny
Fotka k příspěvku nebo ze by nejake zviratko?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 10:10 Muž DrSova [28] - Rostliny
Fotka k příspěvku nechci zakladat nove tema.Je to cryptocorynova choroba nebo deficience nejakeho prvku?viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 10:12 Feri – odpověď
Tohle si přečti a budeš částečně v obraze. Tabulky jsou pouze orientační.
www.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 20:21 Žena ustavprochore [567] – Re: DavidBena123
zkus přečíst ty komentáře, co jsme ti tam s bucliikem před časem psaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 18:42 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: DavidBena123
Já bych spíš řekl, že něco přebývá. 5 hnojiv na takové akva??? Udělá jen škodu - pak se není co divit, že tam máš řasy. Taky s chemií si dost zahráváš. A pH bych být tebou už vůbec neřešil - v čem je hodnota 7-7,2 špatná? Co by pomohlo: zdaleka to tolik neřešit, nechat to zaběhnout a možná zjemnit dno - ten štěrk rostlinám moc neprospěje. Taky bych vynechal vzduchování - k ničemu není potřeba a taky ti může zvyšovat pH. Hodně zdaru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:43 Muž DavidDizzer [26] – Re: tonda
máš uplně ten samý případ co já, já mám černou řasu ruduchu- štětičkovou :(.. skoro už všudee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:41 tonda – nedostatek neceho
mam obdobny problem.myslim si,ze to bude prekrmovanim,nebo vice vykalů nez je zdravo.tak vznika nadprodukce plynů v podlozi,skodlivych jak pro ryby,tak pro rostliny.kdyz akva.cistis,i rostliny,vsimni si ne zrovna vonavych bublin a neporadku kolem korenů.me se spis delaji rasy na rostlinach.osvetleni mam,jake ma byt.pockame,snad nekdo zkusenejsi poradi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 15:52 Muž DavidDizzer [26] – nedostatek něčeho?
Fotka k příspěvku prosím, mám takový problém, moje rosliny vypadaly vpořádku, ale teď
se jim olamují listy, mají na sobě díry(na listech) a hnědnou.... viz obrázek... myslel jsem , že to je nedostatek MANGANU, ale ten tam mám. tak newm,, prosím o radu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:48 Muž včelař [44]
Anubiasy mam uz delsi dobu tím se vylučuje to ze bych si toho nevsimnul. mechanicke poskozeni sai taky ne jelikoz je na prostredku aq tak nevim jak by se to mohlo stat. a k tomu jestli to je jen na jednom listu tak neni. mel to uz ten list predtim a na druhe rostlince to je taky, ale klube se novej tak uvidim jestli bude poskozen i ten. jinak diky za snahu a radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 14:24 Muž sportsmen [62]
A jak dlouho tam ten anubias ve svem akva mate? neni to nahodou nove prinesena kytka kterou mate u sebe jen par mesicu? anubias hodne pomelu roste takze treba uz tam dira byla pri zakoupeni a v rozvinutem listu jste ji mohl prehlednout! Pokud tam nemate ani anciky ani sneky tak nevim co by toto mohlo zpusobit! Co jeste treba nejake mechanicke poskozeni pri udrzbe akva? primacknuti nebo tak neco? Maji to i ostatni listy nebo jen tento jeden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:19 Muž včelař [44]
ne bohužel není zasezen v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 23:55 maruskamichal
Asi jsme měli tvrdou vodu, trochu jsme to vyrovnali šikovným přípravkem Tetra aqua easy balance, snad to bude ok. Kytička už vrhá nové lístky, přestože je rybky systematicky okusují (pozn.rostlinné stravy mají dost). Pardálímu miiláčkovi dáme na noc trochu salátku s okurčičkou:o) Hodně štěstí s vašimi rostlinami! Děkujeme moc za rady! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 22:00 Žena ustavprochore [567] – Re: Dinamit
ten můj má poslední šanci, už ho mám někdy od léta a nedaří se mu, je nějakej zpomalenej a divnej, ještě má nějaký listy původní (špatný) a nový (některý taky špatný). ale vypadá to spíš taky tak tmavě jak na původní fotce. jestli se nevzpamatuje, půjde pryč!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:51 Žena Dinamit [68] – Re: ustavprochore
Fotka k příspěvku Můj echinodorus to teď taky dělá. Ale uprostřed už začali vyrážet 2 nové lístečky, tak čekám co se s ním stane. Byla by to ale hrozná škoda, kdyby mi odešel :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:36 Žena ustavprochore [567] – Re: vaclav
jak to poznáte? a co vlastně té kytce je?

ráda se nechám poučit od zkušenějšího, zvlášť proto, že mi něco podobného dělá echinodorus taky (na starých ale i nových listech, po podstatně delší době v akva než 3 dny) :-( a krunýřovce nebo podobné ryby nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:16 Usine – Re: ustavprochore
Drobet bych z tebou nesouhlasil z tím pěstováním na suchu. Podle tvaru je to už submerzní list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 20:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 19:29 Žena ustavprochore [567]
Sid napsal: Podle té první fotky to vypadá, že pardál mlsá. :)

Side, shodneme se na tom, že si pardál pochutnává na přirozenou cestou odcházejících listech? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Eff
Ahoj, Effe!
Gratuluji k postupu na Akvárku! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:37 Muž Eff [417] - Rostliny
Není ten anubias náhodou zasazen v substrátu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:53 Muž včelař [44]
bohužel nemám tam ani ančiky ani šneky. coze tak co by to mohlo byt? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 11:07 xx – Re: maruskamichal
Ne. Pardalis nepatří do akvária s rostlinami, obzvlášť ne s Echinodory. Buď jedno nebo druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:38 maruskamichal – Re: Sid
takze okurku? a salat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: maruskamichal
Podle té první fotky to vypadá, že pardál mlsá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:11 maruskamichal
Nejake male listky tam jsou. Obavam se toho aby kytka neuhnila nez dorostou. Maji se ty spatné listy treba odstrihnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 09:53 Žena ustavprochore [567] – Re: maruskamichal
řekla bych, že celkem normálka, kytka je vypěstováná ve skleníku (na suchu), když se dá pod vodu, staré listy odejdou a vyrazí nové, trošku jiné. nevyráží už uprostřed růžice? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 09:49 maruskamichal
Fotka k příspěvku a jeste jedna fotka :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 09:47 maruskamichal – rozpad a tmavnuti listu echinodoru
Fotka k příspěvku Ahoj prosim poradte. Kytka je v akvarku presne tyden a po trech dnech ji zacali tmavnout listy a nyni se uz i rozpadaji. Potreboval bych radu co stim. Diky :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 00:34 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Mě to dělali šneci tuším jim říkají okružák ano po té co jsem je vyndal jsou anubiasy OK předtím co novej ještě zamotanej list to list okousanej tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 22:12 Žena darka [520] – co je s novými listy anubiasu
Já to mám taky, ancíka už nemám. Z čeho to může být, poradíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 20:34 Muž Yirka [9118] – Re: včelař
Já bych za to moc nedal, že to je ancistrusí práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:48 Muž včelař [44] – Co je s novými listy anubiasu?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny chtěl bych se zeptat co zpusobuje díry v anubiasu co mu chybí nebo čím to může být? Nevypadá to, že by ho něco prožralo. Pozoroval jsem ho a hned co se list rozvinul tak už byl vykousnutý a s dírou. Chibí mu cěco nebo čém to je? Díky to @ll X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 13:54 Žena Danila [4489] - Sumci
Killerku, ty jsi mírně mimo smich Adonisové jsou dva a jestli mají v tuto chvíli 6 cm tak je to moc.V 225 litrech mají místa zatím dost . Na zikyho 2500 litrů mají ještě čas love Jinak vím moc dobře, jaké obludy si vychovávám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 13:09 Muž Kolco [57]
Fotka k příspěvku TAHLE GIGANTEA MĚŘÍ 3 METRY. V té souvislosti mě napadlo, kam až by byla ochotná dorůst v případě ideálních podmínek,protože u mně je sotva měla. To bílé vedle je skládací dvou - metr.Asi čtvrtinu listů jsem před focením odstranil,protože při manipulaci jsem je nechtě polámal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 13:08 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Danila
toho adonise dej radši zykičovi;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 11:42 Muž Radek [3] – Re: isamik
Přidání malého množství tekutého hnojiva do nového akvária se mi osvědčilo u předchozí 60ky. Ostatně i zde to většina rostlin kvituje s povděkem. :-) Na dně je jen čistý štěrk, tablety jsem taky nepoužil. A rybičky přijdou nejdříve za 14 dní, podle stavu rostlin a rozboru vody.

Vallisnerie zkusím teda trochu ostříhat a dám jim ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 11:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Radek
Poškozené listy určitě odstraňte. Ovšem spolehnout se, že nějaká kytka obrazí, vyžaduje notnou dávku optimismu. :) (Nikdy u kytek nevíte, co se může vyvrbit a naopak - někdy dokážou příjemně překvapit. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 11:30 Muž PentueR [256] – Re: Radek
Dej tomu čas, po týdnu můžeš těžko něco hodnotit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 11:26 Muž isamik [180] – Re: Radek
A proc si pridaval to hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 11:16 Muž Radek [3]
Před týdnem jsem založil akva, přidal třetinovou dávku tekutého hnojiva, voda je tvrdá (dG), alkalita 8-10.
Všechny rostliny viditelně rostou, akorát vallisnerie ne. Můžu odstřihnout všechny listy poškozené při nebo před sázením a spoléhat se, že obrazí z malé růžice?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [162] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161514x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=8051