Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 19:12 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Tak přímou aplikaci ustojí tuholisté rostliny, ale také už jsem si anubias spálil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:43 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: KarásekLut
To ano ale když neodstraníš příčinu tak se vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:22 Muž KarásekLut [94] Re: afc1886
A ruduchy se zbavim lokalni aplikaci tekutyho uhliku na postizena mista ze? Pokud se nepletu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:21 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: KarásekLut
Je to na starších listech - chybí něco ze skupiny NPK. Možná všechno. Zelená řasa na skle - málo P. Díry v listech - K. Tradičně je většinou málo N. Nebo nadbytek některého prvku blokuje příjm jiného. Asi budeš muset něco občas změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2021 16:15 R Muž afc1886 [14700] Re: Brodys
Když se podívám na ty tečky a okraje listů, tak bych to tipl na ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 15:59 Brodys Re: KarásekLut
Děravé listy tipuji kalium a tečky mangan? Takže nějaký tensococtail......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 13:21 Muž KarásekLut [94] – Deraveni listu a cerne tecky na listech
Fotka k příspěvku Pravidelne jednou tydne menim vodu, dodavam pripravek na upravu kohoutkove vody (aqua safe od tetry) a k tomu jeste zelezo, hnojivo (seachem flourish excel) a dusicnany. Presto mi listy evidentne davaji najevo ze jim neco chybi. Muze mi nekdo poradit co? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 15:55 Muž Lojza007 [1204] Re: jirkafar
Mně připadá, že se tam dostává málo hnojiva. Problém nastává přesně na opačné straně, než je výtok filtrace, osobně bych zkusil dozadu rozstřikovací rampu, jestli se to nespraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 15:52 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: jirkafar
Připadá mi, že porost mizí tam kde je nedostatečné proudění vody. Pokud je substrát vyčerpaný, tak rostliny čerpají živiny jen z vody. Bez testů vody si víc netroufnu odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 14:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jirkafar
Se speciálními substráty nemám zkušenost a nevím, jak dlouho fungují asi si budeš muset vodu trochu změřit, jestli nebude třeba přitlačit na hnojení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 13:46 jirkafar – hnědnoucí listy rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych Vás touto cestou požádat o pomoc s problém s rostlinami v mem akváriu.

Vlastním rostlinné akvárium o celkovém objemu 160 litrů. Toto založené před 7 měsíci. Rybí osádka akvária je: 15x neonka obecná, 3x parmička černopruhá. Svítím od 8:00 do 18:00 hod. Co2 přidávám cca. 2 bubliny/sec. Hnojivo jednou za týden a to: Seachem Flourish - 2,5 ml, Seachem pottasium - 5 ml, Seachem stability - 5 ml.

Co se tyče techniky tak akvárium disponuje:
- externím filtrem eheim professionel 4+ 350,
- osvětlení: Chihiros RGB A901 Plus ( nastaveno 90 procent výkonu)
- Co2 set s reaktorem napojeným na hadici externího filtru s nočním vypínáním

Substrát:

ADA Power Sand, Ada aqua Soil

Co se týče problému, akvárium prvních 5 měsíců krásně prosperovalo, avšak poslední 2 měsíce mi začínají hnědnout listy u kobercové rostliny Micranthemum Monte Carlo. Především na levé straně akvária. Místama jde vidět dokonce i podloží pod rostlinami. Chtěl bych Vás poprosit o radu, čím to může být, popřípadě jaké řešení například hnojivem a co do dávkovaní. Přikládám detailní fotky a předem děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2021 18:31 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: chameleon
Já bych si dovolil odhadnout nedostatek dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2021 20:29 Muž chameleon [63] – Echinodorus quadricostatus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v poslednej dobe sa mi začali takto rozpadávať staršie listy na echinodoruse. Aká by mohla byť príčina? Nové listy sú pekné, celé a zelené. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 13:41 Muž vlka [3453] Re: Lumenes
Tropica Aquarium Soil je spíš pro zkušené akvaristy. Čeká tě měření, hnojení, chemie a hlavně testování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 10:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lumenes
Najdi si, co jsou rozsivky a sinice. Máš tam málo rychle rostoucích rostlin a ten substrát je spíš určený na přidávání CO2, protože snižuje alkalitu až k nule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 09:18 Muž Lumenes [0] - Neonky – Dotaz
Dopbrý den chtěl jsem se zeptat,jak zjistit u rostlinek jaká prvek jim schází?Mám založené akvárium jeden měsíc a rostlinkám se kroutí listy a je na nich hnědý a místy modrý povlak.Jsou to nenáročné rostlinky a akvárium je Lowtech takže nepřidávám Co2 jen hnojení jednou za 14 dní BioFlor Ratai.Co2 jsem přidával ze začátku a oběvila se řasa,tak jsem ho zrušil.Řasa už není.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:27 Muž chameleon [63] Re: Buldr
Áno fotku aktualizujem rovnako aj v prezentácii ktorej som sa už dlhšie nevenoval, akvárko vyzerá už dosť inak :) testom a celkovo hnojeniu som sa chcel čo najviac vyhýbať, jedine ak niečo všeobecne prihnojiť bez testovania a podobne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:13 Muž chameleon [63] Re: Buldr
To som sa dočítal aj ja na internete, no práveže jediná vec čo viem o vode čo mi doma tečie je že železa tam je viac než dosť , tak mi to nesedelo smich smich zrejme pôjdem cestou čo radí Roger, dám jej šancu nech sa sama pozviecha, a ak nie tak pôjde kade ľahšie :) vďaka za odpovede hoši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2021 19:44 Muž Roger [1873] Re: chameleon
Jestli ostatní kytky prosperují jak píšeš tak bych to neřešil a dal jí pryč, jinak Ti hrozí akorát to, že se s prvky zamotáš do kolotoče a nebudou ti prosperovat žádné. Být Tebou tak volím jednodušší cestu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 19:25 Muž chameleon [63] – Čo s rastlinkou
Fotka k příspěvku Zdravím. Po dlhej dobe sa obraciam opäť s otázkou. Čo prosím vás chýba tejto rastlinke? Všetky ostatné prosperujú a strihať ani nestíham, no lobelia akosi chradne, nové listy tlačí a aj rastie do výšky, no staršie listy sa postupne rozpadajú. Vyblednuté, spriesvitnejú a nakoniec odpadnú, takto opadali už takmer celé stonky rastlinky. Čo jej pravdepodobne chýba? Ďakujem za rady :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 14:10 Brodys Re: Stoky
U některých kytek mám tohle taky a to mají všeho dle měření dost smich Neřeším, hlavně, že vršky vypadají dobře. S řasou mi dost pomohlo vypínání CO2 na noc, ze začátku jsem se bál, jelikož v Č.B. máme velmi měkkou vodu,ale když se to s citem nastaví, včetně lehkého čeření hladiny,je to v pohodě. PH pak tak nekolísá......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 12:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Stoky
IMO draslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 12:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Stoky
Pokud se ti tohle dělá jen na jednom max dvou druzích rostlin tak bych v tom nehledal nějaký nedostatek spíš těmhle typům rostlin nevyhovuje úplně složení vody. Nikdy ti neporoste všechno, co zasadíš, a to i při přidávání CO2 a hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 11:57 Muž Stoky [0] – Ludwigia Peruensis - problémy
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy, mohl bych poprosit o vaši, co chybí mé rostlině (stejný problém jako u Alternathera Reineckii Mini). V prezentaci mám veškeré info. Staré listy žloutnou a objevují se v nich dírky. Nové jsou krásné a červené. V akva mám problémy se Staghornem (je vidět na bucephalandře). Předem Dekuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 22:05 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Přečti si nějaký článek o hnojení je několik způsobů jak na to. Potřebuješ dodávat makro živiny a stopové prvky s železem to ale musíš mít v akváriu několika násobně více rostlin a aspoň přibližně si něco změřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 20:58 Žena Korny [72] Re: vaclav
Teraz som prestala kvoli riase.. Tazke uz to ide mesiac bez fosforu a inych hnojiv, stale ide iba co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 20:35 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korny
Ty přidáváš jenom fosfor? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 19:44 Žena Korny [72] – Eleocharis
Fotka k příspěvku Dobrý večer, prosím poradte... Mok eleocharis parvulus je v akvariu asi 2mesiace a az teraz zacal zhnednut... Ide aj co2, bojovala som s riasou, takisto aj rotale sa nedarí... Na fotke hnedu farbu dost nevidno nazivo je to velmi viditelne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2021 09:48 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Mia1993
Po založení se rostliny musejí nejdříve "rozkoukat", takže kolikrát vypadají nevábně. Možná vyběhne i řasa. Ne vždy je nově založené akvárium ke koukání. Až si sednou podmínky, tak bude lépe. Je to o trpělivosti a spoustě času.

A teď co vidím. Do tak malého akvária ancistrusové nepatří. Zaslouží si alespoň 100 litrů, až povyrostou, daruj je někomu, kdo má opravdu velké AQ. Navíc jsou nasazeni příliš brzy a ke všemu to akvárium ještě nefunguje. Když už tam jsou, tak jim měň alespoň 2x týdně 1/3 vody. S rybami se vyplatí počkat na dobu, kdy to akvárko bude fungovat - viditelně dobře porostou rostliny, což je tak za 6 - 8 týdnů (nejdříve). I déle, pokud AQ nefunguje.

Nemám dobrý pocit z té bílé drti, která je součástí dna. Dělá na mě dojem vápence, což rostlinám ve dně neprospívá. Odeber trochu bílé drtě, dej do misky a zalij octem, nech působit. Jestli bude šumět, je to vápenec.

Rostliny - echinodorus je emerzní (pěstovaný na suchu), takže ty listy odejdou, pokud budou růst nové, bude to OK. Ty staré odstraňuj průběžně, až budou cca z poloviny špatné. U stonkových rostlin, když je zkrátíš, spodky nevypadají moc dobře, protože se připravují na růst nových stonků (jsou oslabené), takže se mohou zařasit, listy odcházejí...
Kryptokoryny jsou citlivé na změny - reagují rozpadem listů, případně celé rostliny. Pokud zbyde jen oddenek, nevyhazuj - obroste.
Šípatka - pokud rostou nové listy, je to OK. Ty odumřelé odstraňuj.Když se jí bude dařit, tak má cca 30 cm i víc. Nehodí se k přednímu sklu. Přesadila bych jí, až vyroste, teď jí dej čas, aby si zvykla.
Do AQ bych přidala malé šnečky (okružáky, levatky). Jsou to pomocníci - živí se odpadem a odcházejícími rostlinami. Zdravé nedokážou žrát.


A rada na závěr - jeden druh rostlin sázej vždy jen na jedno místo, vypadá to lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 17:25 Muž vlka [3453] Re: Mia1993
Máš ,,mladé,, akvárium a musí si ,,sednout,,. Přidal bych rostlinek a počkal, jak se která ,,odrůda,, chytne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 14:10 Mia1993 – Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych poradit co je s našimi rostlinami špatně nebo celkově kde může být u jednotlivých rostlin problém.. Děkuji za případné odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 00:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drodo
To máš asi nějaký jiný, než já u mě trojka není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 20:46 Muž Drodo [0] Re: vaclav
JBL test :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 20:39 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drodo
Zajímalo by mě jak těch 3 NO3 měříš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 20:28 Muž Drodo [0] Re: vaclav
Dobrá děkuji za radu, upřímně mě to ani nenapadlo, protože jsem měl za to, že když se mi konstantně drží hladina NO3 na 3 mg/l, tak Rotala nebude strádat (ostatní rostlinky jsou v pohodě) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2021 15:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drodo
Co to NO3 jestli máš skoro 0 tak bych se nedivil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 21:26 Muž Drodo [0] – Co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Nevíte jaká živina chybí Rotale na obrázku? Zdroj vody: Želivka.
Momentální hnojení: Invital sypké hnojiva Ferox, K, PO4. Celková tvrdost vody GH > 14˚.
Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 17:50 Muž Sigiczek [2] Re: ctibum
To je taky pravda, dám jí 14 dní a když se nevzpamatuje tak je vyměnim radši za deuhy které se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2021 14:21 R Muž ctibum [6926] Re: Sigiczek
Protože ne vždy se daří všemu. Buď s tím můžeš bojovat a riskovat, že to rozhodíš celé, nebo se s tím smíříš, ten jeden druh dáš pryč a zkusíš jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 12:21 Muž Sigiczek [2] Re: Korny
I to mě napadlo, potom ale otázka. Proč ty dvě rostliny vepředu, jako jediné vypadají hrozně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 11:33 Žena Korny [72] Re: Sigiczek
Nemôžeš to mať prehnojene? Na 2 fotke na rastline sa ti tvori zelena vlaknita riasa. Ak mas aj zasobny substrat neprihnojovala by som fourishom. Mas tam priveľa živín. To biela môže byť aj z nepretrepaneho hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 11:15 Muž Sigiczek [2] Re: Korny
Seachem fluorish - s dávkováním at odpovídá cca 100l a dávám 1x týdně. Jinak mám pod štěrkem zásobní substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 10:50 Žena Korny [72] Re: Sigiczek
Aké hnojivo používaš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 10:18 Muž Sigiczek [2] – Bílý povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásnou sobotu všem. Prosím co se to děje s mými rostlinami viz foto. Již po druhé, kdy jsem přidal dle dávkování hnojivo se na druhý den po celém akváriu rozplave takový bílý povlak, který se i drží na kytkách. Všechny kytky až na jeden druh viz foto prosperují dle mě. Díky za rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2021 16:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Arnyy
Říká se tomu advetivní neboli náhodné kořeny a u stonkových rostlin normální věc. Někdo tvrdí že je lze omezit přidáním fosforu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2021 16:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Arnyy
Je to normální a můžeš to klidně ustřihnout, když se ti to nelíbí. Ale dlouho tě to bavit nebude :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 15:45 Muž Arnyy [0] – Kořeny rostlinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, lidi, mám na Vás možná zvláštní dotaz ale ještě jsem se s tím nikdy nesetkal. Všimnul jsem si že mi rostou kořeny u rostlinek i na květech nahoře a to skoro u všech stonkových. Nevíte jak je to možný a nebo zda je to normální? Popřípadě pomůže to jen ustřihnout a bude to v pohodě? Přikládám i foto.
Předem moc díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 12:53 R Muž Anthrax [4787] Re: TerkaSob
Osobní zkušenost nemám. Zkusil bych pohledat na krevetkářských fórech.
krevetkari.sk/…
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 12:32 TerkaSob Re: Anthrax
Děkuji, jen jsem nikde nedohledala jak se toho zbavit? Mám odstranit ty napadené části rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 11:20 R Muž Anthrax [4787] Re: TerkaSob
Tak v tom případě bych řekl, že je to Vorticella (vířenka): www.researchgate.net/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=201