Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
To je sice hezký postřech ale proč tedy evidentně chcípá? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:37 Muž acik [416] Re: Designer
jj vidis dobre :)
Designer napsal: Vaclave, sice nevidim dokonale, ale mne na te fotce pripada, ze oddenek nad substratem ma. A pak do substratu zakoreni, to funguje, zrovna vcera jsem v akvariu jeden takovy presazoval, koreny mel vrostle do pisku. A na vyber mel, sedel na dvou korenech, na jejich rozmezi, a stejne si zalezl s korinky mezi ne az do pisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:28 Muž MarekP [812] - Malawi – Červenání Echinodoru Amazonicus
Ahoj,
během posledních pár dní mi původně celozelený list Echinodoru Amazonicus začal uprostřed červenat, viz foto rybicky.net/fotogalerie.php…

(Foceno během údržby při vypuštění cca 50% vody)
Mimo to je skoro průhledný a trochu ožraný, ale to přičítám Ancíkům, co mám v akva. Zajímá mě, čím je způsobeno to červenání (růžovění). Hnědnutí to není. Ostatní listy jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Vaclave, sice nevidim dokonale, ale mne na te fotce pripada, ze oddenek nad substratem ma. A pak do substratu zakoreni, to funguje, zrovna vcera jsem v akvariu jeden takovy presazoval, koreny mel vrostle do pisku. A na vyber mel, sedel na dvou korenech, na jejich rozmezi, a stejne si zalezl s korinky mezi ne az do pisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 20:57 Muž acik [416] Re: vaaclav
vím,že by anubias mel být spíše na kořenech atd
vaaclav napsal: Takhle se anubiasy nesázejí, pokud je i oddenek pod substrátem špatně rostou a odcházejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 20:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Takhle se anubiasy nesázejí, pokud je i oddenek pod substrátem špatně rostou a odcházejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 20:23 Muž acik [416] Re: Designer
anubiasy jsem kupoval na burze,celkem se jim dařilo do ted, dno jsou flexiobklady a jsou uplne nove,nepochazi v tom akva nic z jiného akva.
Designer napsal: acik napsal: ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ...

Anubias nereaguje nijak rychle, ostatni rostliny by spis neco rekly driv. A podle toho, jak to dno pod fotkou vypada ciste a nove, pochazi z jine nadrze? Pokud ano, musis pockat na nove listky (u Anubiasu to pochopitelne neni druhy den), abys neco videl, protoze tohle mluvi o tom co bylo.

Jinak idealne si tenhle Anubias posad na nejaky korinek, klidne i mensi a porizeny za tim ucelem (treba Hornbach okolo 70Kc), protoze kdyz ho pak budes chtit nekam presunout, na korenu to jde snadno a zrovna tak kdyz pripadne poroste rasou jej muzes na malem korenu lehce osetrit Savem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 10:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Kdyz ho kus uriznes, a ten kus ani nema koreny, taky si poradi. Ale neublizoval bych mu, pokud nemusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 09:51 Muž ludvik [1082] Re: Mily
Když už se bavíme o Anubiasech - lze mu ostříhat všechny kořínky a nechat jen oddenek a listy? Jsem koupil už poměrně vzrostlé kusy (emerz) a jejich kořenový systém je naprosto šílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2013 09:43 Mily Re: acik
Mě se stávalo to samé, žloutly mi listy a nakonec odešly i kořeny. Měla jsem Anubias zasazený v písku. Teď už ho mám přivázaný ke kořeni a jde krásně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 09:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
acik napsal: ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ...

Anubias nereaguje nijak rychle, ostatni rostliny by spis neco rekly driv. A podle toho, jak to dno pod fotkou vypada ciste a nove, pochazi z jine nadrze? Pokud ano, musis pockat na nove listky (u Anubiasu to pochopitelne neni druhy den), abys neco videl, protoze tohle mluvi o tom co bylo.

Jinak idealne si tenhle Anubias posad na nejaky korinek, klidne i mensi a porizeny za tim ucelem (treba Hornbach okolo 70Kc), protoze kdyz ho pak budes chtit nekam presunout, na korenu to jde snadno a zrovna tak kdyz pripadne poroste rasou jej muzes na malem korenu lehce osetrit Savem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 09:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
To mas u Tercovcu, vid? Tak na tu Egerii zapomen, nema moc rada vyssi teploty. Kdyz ji zacne byt horko, roste pomaleji, a jak je ji horko delsi dobu, prijdes o ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:00 Muž O.Tom [439] Re: TerezaP
No, jednu dobu jsem o tom taky přemýšlel a hledal. Existujou u nás desítky druhů mechů a jen několik vodních. A i u těch je v akváriu problém a to hlavně teplota, snad 2 ztoho co jsem tenkrát dohledal byly přenositelné do akvária, ale zase chráněné.
Zkus si pohledat něco na netu jako vodní mechorosty ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:56 Muž acik [416] Re: Designer
ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ta se mi začíná rozpadat,nebo spíše je strašně křehká a hnědne
Designer napsal: Anubias roste i pri svicce, tim to nebude. Prerybneni bych v ramci tohoto neresil, takze zbyva ze neco chybi. Tipnul bych si zelezo.

EDIT: Jak vypadaji dalsi rostliny v tomto akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Anubias roste i pri svicce, tim to nebude. Prerybneni bych v ramci tohoto neresil, takze zbyva ze neco chybi. Tipnul bych si zelezo.

EDIT: Jak vypadaji dalsi rostliny v tomto akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 18:48 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku Dnes jsem si vsimnul,ze mi zacina zloutnout listy u všech anubiasu viz fotka,je to vazne? Nasel jsem si par informaci a co to muze způsobovat

1. Má málo světla - světla mám dost 0.5W/L
2. Máš v akvárku přerybněno = nadměrný přísun živin,malá výměna vody - obojí ne,teď měním 1/2 vody a přerybněno rozhodně ne
3. Nedostatek železa,manganu - a tady nevim :)

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:05 Muž rybaherb [0] – červené tečky
tak po nějaké době se dále červené flíčky šířily, z rostlin i na sklo, takže to asi bude řasa. Z rostlin jde prstem setřít, a teď ty červené fleky hobluje černá molly. Doufám, že se to dále šiřit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:34 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: TerezaP
Může, ale nebude ti vypouštět žádné škodlivé látky jak píšeš, ale prostě jen ti v akva hnije. A tyto hnilobné procesy akvariu vadí. Mech z lesa do akvária, nepatří!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:24 Žena TerezaP [5] – mech
zdravím, chtěla bych se zeptat zda mech z lesa, který jsem zkusila dát do akvária, můžu vypouštět něco škodlivého (už jsem ho z akvária odstranila,dělala tam bordel ano ) a taky jsem tam dala 4 šneky a přežil jen jeden a tak se chci zeptat, jestli to může být tím mechem.. děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 12:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
O.K., budu priste udavat kompletni slozeni a nebo alespon link na nej :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 20:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: souky
Naprosto souhlasím, PMMD je metoda hnojení, ale ta sama o sobě ještě nezaručuje žádné koncentrace rozpuštěných jednotlivých složek v tom co je dávkováno. Sice existuje něco obvyklého, ale to neznamená že to dotyčný používá ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 16:27 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
Mě jen vadí takovej údaj bez koncetrace, každej "výrobce" si tam může dát svojí koncentraci. Zatím nehnojit sem měl na mysli: počkat až si o tom něco přečte a až se nějakej nedostatek projeví, já si ničeho nevšim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Nicnerikajici? Akvarko ma v prezentaci a PMDD se klasicky micha v urcite koncentraci, v jinych si to muze namichat kdokoli, ale to bych uvedl...

No a proc? Protoze ve vodovodni vode neni draslik a ten rostliny potrebuji, jenze akvarium je nove, prakticky sterilni, a vodovodni voda zrovna s tim draslikem nepomuze.

Da se hnojit castou vymenou vody, a muze to nekdy i stacit, da se nechat neco zkazit v tom novem akvarku (taky nic noveho pod sluncem), da se krmit ackoli nejsou ryby, da se ledacos, protoze se stejne vetsinou nevi, co to aktualne chce a co je a co neni. Ovsem ja jsem radeji, kdyz vim co pridavam, coz pri kazeni neceho nedokazu ani odhadnout (tedy alespon ja to nedokazu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:27 Muž rybaherb [0]
Ok, tak tedy zkusim casteji menit vodu a mene svitit. hnojit v planu nemam, mam tam 7 hnojivovych kouli od jbl, myslim, ze to zatim staci, krome liliovnicku vse krasne roste.
Podle toho co jsem precetl bude svetla asi malo 15w / cca 50l vody. Je to komercni set Eheim no. Potunil jsem to radnym reflektorem z alobalu a pulkruhoveho profilu, efekt je viditelne jiz pouhym okem, tak snad to bude stacit, nemam v planu zadnou vodni jungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2013 21:35 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: rybaherb
Liliovníček mám skoro ve všech svých nádržích s různou intezitou světla s CO2 i bez a nikdy se mi ,,nerozjel" dřív než po měsíci...jinak je to slušnej plevel ;-)

po 10 dnech od založení nemůžeš dělat soudy...akvaristika je o čase a trpělivosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:23 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: 0.5ml denne na tohle akvarko
to je trochu nic neříkající údaj:-D

To rybaherb: Já bych se taky asi zatim na pmdd vykašlal a dal bych tomu volnej průchod, světla není moc ale taky se dá. Tu plevuňku bych potom zasadil víc ke středu pod zářivku(až jí budeš štříhat), bude tam mít více světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:18 R Muž romant [27982] Re: rybaherb
Osobně svítím v nově založeným akváriu kolem 6 hodin. Ty listy u echináče jsou nejspíš emerzní a budou odumírat a rostlině budou růst listy submerzní. Měnit vodu bych se rozhodně nebál a to častěji než často je to takovej způsob jak z akvária dostat to špatný a nespotřebovaný a dodat tam do dobrý a využitelný, osobně v nově založeným akváriu měním vodu klidně měsíc denně, ale 2x týdně to taky není špatný. Existují i jiné způsoby jak akvárium přihnojit více po sedlácku, než to PMDD a to třeba lehce přisypat sušený krmení, čehož využijí jak nitrifikační bakterie, jenž se tímto podpoří ve svém rozvoji a taktéž lehce i rostliny a společně s tou častou výměnou vody je to drobná náhražka toho hnojení do vodního sloupce, ale nic proti tomu, kdo ví o dělá, nechť tak činí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:10 Muž rybaherb [0] Re: Designer
dik za radu, koule u korenu prave mam, zatim bylo vse ok, tak sem myslel, jetli sem si tam nezatahl s novymi rostlinami nejakou nemoc.
Svetlo bude asi malo, tak sem si sestrojil reflektor a hned je to o poznani lepsi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2013 19:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rybaherb
Malo svetla, ted jeste muze tak nejak..., ale casem je to malo. Svitit alespon zpocatku kratsi cas, jinak to ma tendence po zalozeni delat ruzne zvraty. Zkus trosku prihnojit PMDD se vsemi slozkami, treba jen symbolicky 0.5ml denne na tohle akvarko, at ty rostliny nemaji jen cistou vodu (myslim vodovodni s nedostatkem drasliku). A Echinodorum dej ke korenum hnojivovou kulicku, treba JBL Kugeln.

Jinak to chce cas, 10 dni po zalozeni nemuzes cekat zazraky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:22 Muž rybaherb [0] – červené tečky na vícero rostlinách
Dobrý den, mám dotaz.
Akvárium mám založeno cca 10 den, postupuju dle klasických doporučení, odstátá voda, vysadit rostliny, do substrátu zákl. hnojivo, pustit filtr, svítím nyní 12h denně (zpočátku 10), rostliny viz prezentace akvária, ryby 0, 2 malí šneci, vše šlo krásně, plevuňka a pogostemon se krásně chytli, echinodorus později ale přece, liliovníček bych řekl vůbec.
Nicméně jsem vyměnil po týdnu vodu, zasadil nové rostliny - Limnophilu a Egerii, a po 5 dnech se objevil na echinodoru a liliovníčku červený výsev, taková krupička, viz foto nádrže. lilovníček jde do kelu bych řekl, echonodorus bytní a roste, ale vypadá hrozně.
Nemám tušení, co to je a co s tím, neměl by někdo nějakou radu?
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kamča
Jinak to je Hydrophila Diformis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:12 Kastli
Mám takový problém...víte někdo co by mohlo způsobovat odpadávání listu eleocharisu? Každý týden jich na hladině vysbíram celkem hodně. Rostliny bych řekl že rostou celkem dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:07 Kamča Re: Designer
Joo to bude ono. Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 15:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kamča
Tohle je podle mne Ruducha, o te uz se tady toho napsalo dost. Takze uz vis, co mas hledat ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 14:52 Kamča – Chlupy
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuju poradit. Jedna naše rostlina (bohužel název nevim), nám začala jakoby chlupatět. Rostou z ní malý, tmavě zelený "chloupky". Máme ještě další dva druhy rostlin a ani jedna to nemá, jen tahle. Co to je a co s tím mam dělat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 21:05 Muž . : Hunter : . [17] Re: lhajek
no v stave prišli dobrom, tie "tiger" vyhnali aj nové rastlinky, aj klasické vyhnali, akurát tie zakrútené nič. Sagitarie vyhnali až 1 novú rastlinku ... akurát že aj keď vyženú tak tá rastlinka ostane taká malá. Neviem, korene majú v pohode, a aj v stave boli dobrom, kúpoval som ich hneď ako prišli do obchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 20:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: . : Hunter : .
Mě to akva přijde v pořádku. Je otázkou v jakém stavu ty rostlinky přišly do akva. Je to cca rok co jsem trochu jiné valisnérky dával do svého 25L akva a mám pocit že to trvalo přes půl roku než vyhnaly šlahouny s novými rostlinami. Do té doby jen sílily, protože jsem je nevysadil v úplně dobré kondici. Navíc valisnérky zrovna zase moc náročné nejsou a třeba fakt potřebují jen čas. Ale třeba na tom někdo najde nějakou chybku, kterou jsem přehlédl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 20:15 Muž . : Hunter : . [17]
Zdravím, mám problém s rastlinkami, skoro vôbec nerastú a nerozmnožujú sa, valisnerie mám už zo 2 mesiace a stále sa nemnožia. Svietim tak 10 hodín denne, neviem, CO2 mám, aj hnojím trochu, všetko je v mojej prezentácii DNO.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: O.Tom
O.Tom napsal: ..... Hnojení žádné.

Sám jsi si v podstatě odpověděl .... jak dlouho vydržíš ty o vodě? ;-)

Jinak lepší by bylo založit si prezentaci nádrže a doplnit další info třeba o obyvatelstvu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:00 Muž O.Tom [439] Re: kwisatz
No, je to 400ka nádrž, filtr eheim 2080. Údržba je 1-3x týdně výměna vody s odkalením. Teplota kolem 28°C; PH 6,6 ; GH 7 ; KH 4. Testy NO2 a NO3 jsou ve fázi nákupu. Hnojení žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:43 Marcel G Re: O.Tom
Příčinou budou jednoznačně vhodné podmínky pro růst této řasy + nepříliš vhodné podmínky pro růst anubiasu. Bohužel bez bližších informací o podmínkách v nádrži toho víc asi nevymyslíme. Chtělo by to nějaké info o frekvencích čištění nádrže a filtru, výměny vody, hnojení apod. Kdybych měl ale hádat, tak bych si tipnul příliš hodně organického bordelu (špatná/zanedbaná údržba akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:55 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Co by mohlo být příčinou tohoto stavu anubiasu ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:43 tom – pupecnik
Fotka k příspěvku zdravim, byl bych moc rad kdyby mi někdo poradil co této rostlince chybi. svetlo i ziviny by měli byt v rovnováze, ostatním rostlinkam se dari vyborne, této docela taky- rychle se rozrusta jen nektere listky zacly takto odumírat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:22 romel
starší listy rostlin mi hnědnou,nové jsou krásné svěže zelené,ale časem zhnědnou,není to ruducha,tu už znám,měl jsem sní tu čest po založení,nenapadá vás někoho co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:57 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: azonic
Tak nic, teď jsem se koukla na tvou prezentaci a žádný hoblík ti v AQ neplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:54 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: azonic
U té první fotky je viditelná řasa. Ten list vypadá jako po hoblování ancistrusem, když se snažil sežrat řasu. Mám s tím hoblováním vlastní zkušenost a přesně tak ty listy ve finále vypadaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:37 Muž azonic [63] - Rostliny
Děkuji za rady pánové palec Mám podezření na znehodnocené PMDD a tudíž nedostatek železa, už mám nové tak uvidím co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2013 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: azonic
Doplnuj vsechno a casteji men vodu, at se nic nehromadi. Asi nejlepsi reseni, kdyz se nevi, co z hnojiva vlastne chybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2013 22:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: azonic
Pročti si příznaky maniakva.sweb.cz/… a musí ti bejt jasný že drtivá většina lidí to nepozná podle příznaků s jistotu. Příznaky jsou podobný a když navíc akva známe jen z popisu tak je otázka jak kvalitní odpovědi lze získat. Já osobně si už dávno tyhle příznaky z obrázků nedovoluju přisuzovat konkrétním nedostatkům prvků a mám s tím i potíže u vlastních akvárií kde si myslím že vím jak je provozuju a co do nich přidávám ...
Zkus trochu komplexní pohled a použít vlastní hlavu .... na to přijmy opatření a aspoň měsíc zkoušej a uvidíš .... pokud nic byl špatný úsudek i opatření a zkouší se dál ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161548x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3901