Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 193 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 17:00 Sidonius
Tonik666: "...Zářivka N.a.o color slouží jen k vybarvení ryb, ale světla vyzařuje velmi málo..."
Jak jste k tomuto závěru došel? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 16:18 tonik666
Zkusil bych hlavně to světlo, výměna zářivek je zatím to nejlevnější a nejsnažší, co lze udělat. Zářivka N.a.o color slouží jen k vybarvení ryb, ale světla vyzařuje velmi málo, takže výměna by mohla být dost znát.

Doporučuji Philips MASTER TL-D Super 80 18W/840. Název zní komplikovaně, ale jedná se o zářivku 18W, typ 840 (studená bílá), světelný tok 1350 lumenů, jen to není ta úplně obyčejná.

Neměla by být výrazně dražší než obyčejná. V nestandardní délce 90cm jsem ji kupoval za 120Kč, ve standardním provedení 60cm bude stát tak půlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2007 15:08 smajlik – pokus o radu
S vysokou pravděpodobností (hraničící s jistotou) jsou na vině-málo světla,vysoké Ph a dost tvrdá voda.Světlo se dá vylepšit použitím jiných zářivkových trubic,ty které uvádíš nejsou zrovna ideální(projdi forum,především příspěvky Nortona),s vodou,pokud nemáš možnost jiného zdroje,ti asi moc nepomůžu.Existují přípravky na okyselení vody,osobně k nim nemám velkou důvěru.Při jejich používání by člověk neměl moc experimentovat,vždy by měl vědět,co a proč dělá.Asi jsem ti zase tak moc nepomohl,snad se k tomu vyjádří i jiní.Pokud bych měl tento problém,rozhodně bych ho neřešil hnojením.Snad můžeš ještě napsat jaké máš dno a jaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 07:06 daska – Hnědnutí rostlin
Mám akvárko založené před třemi měsíci. Rybičky jsou všechny o.k., problémy mám s rostlinami - nerostou a nerostou. Skoro nevyhání nové lístky a když ano (např. Limnophila sessiflora), tak po dvou třech dnech lístky zhnědnou a časem úplně zajdou. Echinodory a valisnerie stagnují, nemají pěknou barvu. Drží se jenom anubias a Hemigraphis alternata. Akvárko má 100 l, svítím 12 hodin denně (2x18W Narva oceanic nature a N.o.colour - víc tam nedám, je věstavěné ve skříni, není další prostor)). Teplota se drží na 25 st., Ph je 7,2; UT 9 dkH a CT 15 dgH. Před 14 dny už jsem nevydržela a přihnojila tekutým hnojivem PROFLOR - výsledkem je vyskočení zelené řasy, která tam doteď nebyla, u rostlinek žádný pokrok. Může za tím být ta tvrdá voda? (máme ji z vlastní studny)a pomohlo by CO2 nebo další přihnojování (třeba PMDD)? Mám strach, abych spíš nepodpořila ještě víc řasu. Děkuji za vaše rady! :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 20:24 tonik666
fosforečnan? to pomůže, a nechtějte vědet jak:-) fosfor většinou přebývá, chybívají stopové prvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 18:09 st. Shark
Noo ten velky kamen je bridlica a dno je asi pred tyzdnom menene. Vcera som tam dal hnojivo = vyluh z raseliny + fosforecnan draselny tak snad to pomoze. Inak dakujem vsetky za postrehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:43 tonik666
Tohle je hnědá řasa, tedy správně rosivky. Nejlépe to žere mladá přísavka thajská, s tou jsou ale problémy kvůli agresivitě. Možná otocniclové a ancistrus. Ancistrus zase poškozuje rostliny. SAE to moc neožere. Taky ti šneci by mohli zabrat, lidi tady mají dobrou zkušenost s Neritinou. O té toho moc nevím, tak snad někdo další.
Co se týče přidání světla, traduje se, že rozsivky po přidáníé světla vymizí - u mě přidání světla nepomohlo. A taky může vymizet rozsivka, protože ji nahradí zelená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:30 Maoor
Vypada to spise jako hneda rasa popripade cerna vlaknita. Stetickova vypada opravdu jako stetka a tohle je povlak. Muzes rucne setrit, pridat osvetleni tak jedna 18w by mohla stacit a prutok filtru upravit na obsah nadrze teda na tech zhruba 120 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:03 Žena Marfi [10]
Ahoj, nejspíš se to jmenuje štětičková řasa a zbavíš se toho po nastolení rovnováhy v akváriu. nebo díky šnekům, a nebo díky parmičce SAE - napsáno tu toho bylo už hodně. Ale vypadá to jako tzv "štětička" zkus si něco o ní najít. (apropos, s rostlinkami ode mě štětičku nedostaneš, ale dostaneš dlouhou zelenou vláknitou. :-D tak jí alepsoň nebude smutno :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 14:01 SharpVampire – CO TO JE?A JAK SE TOHO ZBAVIT?
Fotka k příspěvku Zdravím.tohle se mi dělá na listech rostliny,na mladých výhoncích zatím ne.akva je založeno cca 3týdny a puvodní voda z 60l akva byla precerpana do tohodle 120l akva a zbytek vody je novy.CO2, dKH,je v norme.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 22:21 tonik666
Taky bych zkusil koupit lahvičku nějakého komerčně prodávaného hnojiva jemně pohnojit. Nebo jestli jste z Prahy, koupit si PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:40 Usine
Vápenec zjistíš tak že drobet písku dáš do skleničky a zaliješ octem asi o centimetr nad písek když začne bublat tak ti nezbude nic jiného než vyměnit. To samé bych udělal i z kameny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:32 Libor – rozpad listu
Měl jsem taky tento problem a ne že bych se ho zcela zbavil, ale v akvashopu jsem zakoupil tabletky obsahující výživu. Za 11kč/kus a dobrý, povídali že je dobré tuhle tabletku vtlačit pod kytku každý měsíc - asi jo. Pokud budeš výživu nalévat do celého akva budou z toho žít i řasy. A když přidáš co2... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:25 smajlik
pro st.Shark.Pokud ta prezentace tvých nádrží stále platí,klidně bych to viděl na nevhodné dno a není ten velký kámen náhodou vápenec?Také jsou tam nějaké mořské lastury,problem by mohl vznikat tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:03 st. Shark
Ja mam taky isty problem... Nepouzivam ziadne chcemikalie ani lieciva a ani sol. Nemyslim si ze to sposobuje prisavnik pretoze prisavnika som isty cas nemal a rastlinam sa aj tak rozpadavali listy, korene mali zdrave. Listy sa rozpadavali ked som nemal vo vode klince a aj teraz sa rozpadavaju ked vo vode su. Naozaj s tym nikto nevie pomoct? sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 12:13 Pet
Mám zkušenost, že bahnatka chce moc, moc a moc světla, měkčí a čistou vodu a hnojení. Potom nehnědne.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 11:29 ježek
Mě to dělá taky,-hnědé protrhám,razí další výhonky.To samé bahnatka bezstopečná.Ale rostou tak rychle,že je to bez problémů.A přitom mám ve 112l jen 18W lumilux.Druhou zářivku jsem odpojil-větší výskyt řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 10:57 Žena Marfi [10]
když jsem je tenkrát kupovala četla jsem v nějaké moudré knize že starší rostliny od spodu hnědnou a ztrácejí - nevím jeslti se tomu dá říkat listy, ale prostě je ztrácejí. jen nevím jestli rostlina stará 2 měsíce je "stará". Proto tam i doporučovali ji stříhat a nahrazovat staré stonky mladými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 10:52 Muž saint21 [11]
taky mam novou cast krasne zelenou a i kdyz jsem to presadil a tu starou vyhodil ta nova po case az dosahla urciteho stari taky zhnedla. zarivky jsou v pohode a svetla ma dost je pri pod zarivkou. uprostred akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 10:49 Žena Marfi [10]
dělala mi to taky, nevím čím to bylo způsobené, ale podařilo se mi tomu zabránit, tím že jsem zasadila vrcholové části (zdravé) a vše co bylo nahnědlé jsem odstranila. (je možné že to bylo způsobené špatným světlem protože jsem krátce potom měnila zářivky)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 09:55 Muž saint21 [11] – Bahnatka vodní
Fotka k příspěvku Ahoj lidi mam v akva Bahnatku vodní ze zacatku je pekne zelena,ale po dvou mesicich mne nejak zhnedla. ostatni rostlinky jsou krasne zelene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 14:42 Sidonius
Nezlobte se, Draco, já to vidím tak, jak jsem to popsal. Tahle rostlina je háklivá na zasypání (zahrabání) oddenku (rhizomu) i kořenů.
Zkuste ji vytáhnout z toho štěrku ven, kamínkem ji přichyťte ke dnu nebo gumičkou či silonovým vlascem k dekoraci a dejte jí čas, aby se chytla do substrátu sama. :-)
Teď jsem si všiml, že vám už přede mnou totéž radil Tau ;-) , tak by na tom něco mohlo být, ne?

Nechci prudit, ale i když uděláte, co vám tady jeden přes druhého radíme, trvalým problémům se nevyhnete, pokud nedáte na Blekovo: "...Příčinu bych viděl v ...., vápnu ve dně, a rybách přetěžujících ekosystém nezaběhnuté nádrže...."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 09:13 Muž draco [5]
nieje utopeny. na jednej strane mu dokonca trci koren von. /v lavo/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 08:48 Sidonius
Ještě bych připomněl Blekovu myšlenku - rostliny vyrostly na suchu a jejich převedení na život pod vodou nějakou dobu trvá a je provázeno odumřením původních listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 23:06 tonik666
Řekl bych, že tím ,že je akvárko 14 dní od založení, kytkám bude trvat dlouho než se vzpamatují a aklimatizují do nových podmínek a 2x18w taky není mnoho. Bych tam dal aspoň 3x18W, nebo když uz nic, tak opatřil zářivky 840 a nějakou slušnou reflexní plochu. S hnojením bych to nepřeháněl, když kytky nerostou a hnojí se, tak hnojivo nikdo nespotřebovává a přehnojeno je hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 22:37 Sidonius
Vypadá to na anubias. Nedaří se mu, protože je "utopený" v substrátu. Zkuste ho vytáhnout ze dna a lehce zatížit některý z kořenů tak, aby neplaval po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 21:19 SharpVampire
jo a rostlinky jsou z obchodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 21:19 SharpVampire
tak mořského tam nemám nic.test s octem proběhl úspěšně.CO2 jsem ze začátku dával ale všiml jsem si že rapidně klesalo PH takže nevím nevím no.a silnější trubice které měří 60cm nejsou než 18W. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:58 R Muž Mrakoplash [1776]
ja bych si tipnul na svetlo preci jen 2x18W na 120 litriku neni zrovna moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:53 Muž draco [5]
Fotka k příspěvku ja presne neviem co to je, doniesli mi ju z nemecka. mal som ju 2 roky a rozrastla sa na asi 25 listiu. je prizemna a roztahuje sa do bokov. vid foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:44 blek – ?
Odkud máš ten echinodor? Z obchodu? Emerzní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:22 Muž Majkl [9]
No vim že některé rostliny jsou choulostivé na přesazování. Mají citlivé kořeny, a po přesazení se musí aklimatizovat. Někdy to trvá 14 dní někdy měsíc. Např, mě se Cryptocoryna Pontederiifolia vzpamatovávala po přesazení měsíc a půl. A to jsem pouze přendal z jednoho místa na druhé. Čili podmínky měla stejný. Někdy se může stát že kytka po přesazení odejde uplně. To se mi stalo u Echynodoru Ocelot Green. Já bych vyčkal a nedělal žádný drastický zásahy jako přehnaný přihnojování atd. Chce to čas. Když se přestěhuješ taky si musíš zvyknout. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2007 18:21 Usine
CO2 používej stále nebo vůbec ne. Když ho používáš jen občas není to pro rostliny nic dobrého. Doufám že se mě to jen zdá a nemáš v akva nějaké mořské lastury. Stejně bych zkusil písek v octě jestli neobsahuje vápník. Měnit vodu každý týden 1/4 1/5 . Ze začátku bych určitě nehnojil až tak po měsíci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 17:15 SharpVampire – ČÍM TO JE ČÍM TO JE?
Fotka k příspěvku Zdravíčko.prosím Vás poraďte čím to je že mi tak odcházej kytišky?PH je 6,9 dKH je 8.občas přihnojím, zářivky jsou 2*18W(60cm dlouhé).a hnojivo- viz.můj profil.Podívejte se celkově jak to rostlinky vypadaj.Akva je založeno asi 14dnů přičemž jsem ze 60l akva stěhoval vše do 120l akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 10:20 Muž matlala [798] - Rostliny
těch 38W je estě malo :-( Jo a jaka je to rostlinka co furt odumira?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 07:40 R Muž Mrakoplash [1776]
Horaci tak az se to zase trochu hodi do normalu, tak se stavim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 23:39 Muž Horác [3942]
Štěpáne !!! tone smich Šíření poplašné zprávy je trestné! :-D U mě je Ludwigia repens momentálně nejbujněji rostoucí rostlinou! Z jedné jediné lodyhy jsem toho namnožil tolik, že nevím co s tím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 23:10 R Muž Mrakoplash [1776]
Většinu těch matek sem vytahal, jak sem to predelaval.
nechal sem tam asi 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 21:18 Muž draco [5]
tak asi to nepomohlo pretoze jeden druh mi stale odumiera. zacina to ti ze stonka list sa roztrhne pozdlzne apotom pomaly zosklovatie a odhnije. je to zvlastne ale vsetky ostatne rastliny su ok a len ta ktoru som mal 2 roky v 20L a perlozil som ju do 100L to nevie prezit. pouzivam tu istu vodu rovnake rybky tak jedine co ma napada je len to svetlo. uz som bezradny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 19:16 Štěpán
A máš v akváriu ty matky? V Ecology of the planted aquarium na straně 19 máš graf shromažďování kovů v tělech rostlin. Jestli toho zinku do sebe prostě nenabraly už moc. Zatím jsem se tam dočetl že vysoká koncentrace kovů v rostlině zpomaluje její růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 19:00 R Muž Mrakoplash [1776]
hmm to bych videl jako realnou moznost, ale kdybych ji nemel v akva vic jak mesic. Privezl sem ji od Horace koncem prosince myslim, ale zacala tohle predvadet az ted nedavno.

Takze jedna z moznosti takoveho odumirani muze byt promrznuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 18:06 Usine
Já myslel jestli ti neprochladla když jsi jí přinesl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 17:22 R Muž Mrakoplash [1776]
Vypada to vselijak, krome presazeni sem s ni nedelal nic a takova zima tu nebyla teda to bych si vsimnul. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 17:01 Usine
Co jsi s tou rostlinou dělal? Vypadá jak kdyby ti zmrzla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 14:23 R Muž Mrakoplash [1776]
toniku jistota jaka jen muze pri pouzivanych testech byt, cekam :-D pac nic jinyho mi nezbyva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 23:19 tonik666
To ujde. Mě ludwigie občas uhnije odspodu, nebo z prostředka, ale že by takhle najednou chcípla? Dělá to i nějaká jiná kytka? Pokud je jistota, že je vstupní voda "dobrá", tak bych měnil po týdnu 1/3 vody a čekal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 17:46 Muž draco [5]
tak to by som celkom rad ale potom by ma dost sralo ze som si kupil akva ako komplet a stalo za ho... . a lepsie by bolo kupit sklo a urobit si akva cele sam.
dufam ze to bude teraz stacit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 16:28 Muž matlala [798] - Rostliny
drako časem zkus vymyslet ješťe něco silnějšího bylo by to supr a mozná pokud se na to cítíš bys moh vyrobit kryt na akva a dat tam třeba 3+20w potlesk to by bylo supr upně idealni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 15:42 Muž draco [5]
Fotka k příspěvku tak som to vyriesil asi takto: do povodneho krytu som pridal este dalsiu ziarivku 20W. Vacsia by tam uz nevosla takze teraz je to dokopy 38W. dufam ze to bude stacit aspon minimalne. akva mam oproti oknu as 2m takze je tam aj nejake denne svetlo. viac uz som urobit nevedel. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 15:38 Štěpán
zapomněl, sorry

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [193] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9601