Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 19:32 Muž MichalV [327] Re: fingerstyle
Na to stare dno by som sa nespoliehal a skusil by som dať ku koreňom ešte hnojivove tyčinky. Je to eurová zaležitosť a kúpiš to hoc kde. Vyber také, ktoré má všetky makro aj mikro prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 19:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Možná by to chtělo zaktualizovat prezentace, aby se místní měli od čeho odrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 19:21 Muž Driv3r [236] Re: fingerstyle
mě taky nejde a už je to 3 měsíce:-) spíš bych potřeboval vědet proč mi chřadne lotos.o par příspěvku dolejc fotky.netušíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 18:19 R Muž romant [27987] Re: fingerstyle
No, myslím, že se může stát cokoliv, je to příroda a ta dovede překvapit. ;-) Já třeba měním jak vo život a to klidně tři neděle denně a soused zase nemění vůbec ani litr. :-) Šel bych cestou zlatého středu a měnil v normálním týdenním rytmu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 18:16 fingerstyle
No a je lepší pro rostliny v zajíždějícím AQ ty 4 týdny vodu vůbec nevyměňovat,nebo raději párkrát vyměnit za čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
Gigantea je podle mě v pohodě, s jinými zkušenost nemám, ale věřím, protože až příliš často lidé s novými akvárii mají s valisnériemi potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 17:41 R Muž romant [27987] Re: fingerstyle
Tak, řekl bych klasicky vypadající valisnerka v čerstvě založeným akváriu. Já a jistě nejsem sám, mám tu zkušenost, že se prostě valisnerkám(snad krom gigantei) v čerstvých nádržích nedaří a to ať se dělá co dělá, stejně živoří, jsou nicotný a velmi často jsou do kopru jako první. Tedy když valisnerku do akvária, tak po půl roce. Ovšem moje názory nemusejí být v souladu s přáním majitelů valisnerií v nově založených nádržích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:36 fingerstyle – Vallisneria spiralis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.Před týdnem jsem založil AQ ale zda se mi že rostlinkám se moc nedaří ( viz.Vallisneria spiralis) Připadá mi že listy jsou takový popraskany, ke konečcých tmavý.Hned po zasazení jsem aplikoval Rataj Boiflor a tad chci celý únor AQ zajíždět.Tak mám vyměnit třeba 1/3 vody a ještě přidat nějaký hnjivo? Dík
Jo a dno je písek flexiobklady 1-2 mm pod ním staré dno rataj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 22:48 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervan
Hej presne takéto zloženie mám toho pps-pro. No a to čudné, je také tvrdšie, ale je to viac zelené, ako biele. Skôr mi to pripadá ako nejaká tvrdšia riasa. A svetlo nedokážem ubrať, jedine čas svietenia. Som z Nového Mesta nad Váhom. Ja ešte teda počkám na to CO2. Zatiaľ je to len na zopár listoch tie dierky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 21:18 Maq Re: pmasarik
Myslím že ty dírky nejsou nedostatkem draslíku, nýbrž mechanické poškození - ryby, snad plži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 20:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pmasarik
To niečo čudné je (takmer) biele, tvrdé, celý list stvrdnutý? Ak áno, je to ono.

Čo sa dávky PPS Pro týka, záleží od "receptu" ako je namiešané. Štandardne je to na 1 liter: 59 g K2SO4 + 65 g KNO3 + 6 g KH2PO4 + 41 g MgSO4 (alebo 84 g heptahydrátu) + mikroprvky zvlášť 8 g (pôvodne Plant-Prod). Sedí to? Ak áno, dáva sa 1 ml denne na cca 40 l vody, to by bolo správne. Zvýšiť dávku by možné bolo, ale čo ak sa iné látky hromadia? Skadiaľ ste? By som mohol premerať vodu, ak niekde poblíž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 20:05 Muž dudl007 [15] Re: pmasarik
Ja bych pockal na to CO2...do te doby bych stahnul osvetleni. I kdyz si myslim ze i s CO2 to bude vrazedne svitit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 20:03 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetky
Jelení paroh som chvíľu jeden malinký mal, ale už nie je. Riasa sa mi tvorí len na skle prachová, ale tiež to nie je nič hrozné. To odvápnenie ma ale zaujalo, lebo Ludwigia repens má niečo také čudné na listoch a tvorilo sa to aj na anubiase, ktorý som dal susedovi. Na budúci týždeň už konečne kúpim CO2 set. Myslíte, že môžem pridať to PPS pro na 2 ml denne? Teraz dávam 1 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zervan
Pochybuju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 19:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dudl007
Teoreticky by mal byť limitujúcim uhlík, na listoch vodný kameň z biogénneho odvápňovania, v akváriu kopa rias, hlavne jelení paroh... Alebo v prezentácii akvária nie je niečo správne :) (tiež neverím na glutaraldehyd ako úplnú náhradu CO2, zvlášť pri silnom svetle - alebo že by to naozaj fungovalo?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:47 Muž dudl007 [15] Re: zervan
S tak silnym svetlem bych se tomu ani nedivil ze mu chybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 19:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pmasarik
Být tebou, tak pořídím stmívače a světlo ztlumím na polovinu i to bude bohatě stačit. Tekutý dusík je taková berlička, která moc nefunguje. Ale je dobrý na řasy, pokud se injekcí stříkne přímo na řasu. Po přidání do sloupce vody, můžu potvrdit, jsem nějaký rozdíl neviděla. Je to dezinfekce, se kterou by se mělo zacházet opatrně. Občas ho také použiju, ale jen přímo na řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 19:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pmasarik
Nejako sa mi nezdá, že by sa pri PPS Pro mohol chýbať draslík. Ale asi nejde o plnú dávku, či hej? Týždenne dáva 10 mg/l K. Inak 2× 20 W LED bez CO2 - to je dosť slušné svetlo, žiadna zelená riasa sa neobjavuje? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:31 Muž dudl007 [15] Re: pmasarik
Podle tveho profilu svitis 2x20w led na 46l vody. V tom bude problem...bud zvysis podil zivin v akva a budes v podstate na metode EI, nebo snizit intenzitu svetla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:16 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetky
Mne sa zdalo, že som to už niekde čítal. Hmm a čo teraz, hnojím metódou PPS-pro. Zatiaľ som nezohnal CO2 fľašu, tak pridávam to tekuté CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:02 Muž dudl007 [15] Re: pmasarik
Dirky s takovym okrajem se delaji pri nedostatku drasliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 18:20 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetky – Dierky v listoch
Fotka k příspěvku Čaute, dnes som si na zopár listoch všimol takéto dierky. V akva mám len slimáky kotulky a levatky. Riasu im nechávam, aby mali čo jesť. Je to od nich, alebo je to nejaký nedostatok niečoho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 18:13 Muž Driv3r [236] Re: dudl007
Ti moji ne lezou po celém akva a nato jak všichni tvrdi v noci ty mí jsou aktivní ve dne dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 17:49 Muž dudl007 [15] Re: Driv3r
no spíš je neuvdíš, pracují v noci :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 17:45 Muž Driv3r [236] Re: NHKG
Hm neviděl jsem je na nich.Spíš něco chybí dělají se na nich tmavší červené skvrny.a pak dírka a trochu se krabatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 17:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Není to práce ancistrusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 17:39 Muž Driv3r [236]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám taky problémek.v lotosu se dělají dírky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:31 Maq Re: Magic
Tak to je spíš polotvrdá, tam by normálně s vápníkem problém být neměl.
A teď se znova dívám na tu fotku, a ta Limnophila a Ceratopteris nejsou úplně sytě zelené...
Ale nechci hádat, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
NO3 je dosť už vo vstupnej vode (~30), inak je mäkká (9°dGH, 4°dKH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:10 Maq Re: Magic
Mám tu stejnou, taky ji vehementně pozoruji, a odhaduji nedostatky živin.
Moje je světlejší, málo táhne do vrchu a větví se. Vím že mám nízkou hladinu dusíku. Protože ty Tvoje mají sytější barvu, soudím že dusík to nebude.
Vápník by to snad mohl být. Máš měkkou vodu?
Na bór jsem měl taky podezření, když se mi krabatily listy a ohýbaly jejich okraje dolů. Přidal jsem trošku bóru a nějaký jasný účinek jsem nepozoroval.
Rád si přečtu názory ostatních, protože jsem to zatím zcela uspokojivě nevyřešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 13:24 Muž Magic [879] - Rostliny – Čo mokřance schází?
Fotka k příspěvku Bor? Vápník? Nebo je to normální? :-)

Kromě toho ještě pustila spoustu kořínků i do vody, dolů to vypadá jak pavučina.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2017 11:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TheHonca
Vápník by se měl projevovat deformacemi až nekrózoi nových listů. Změř no3. Pokud nemáš tes, doporučuju koupit. Podle mě je to nejužitečnější test pro akvaristu. Nejlepší dělá adi JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 11:12 Muž TheHonca [0] Re: NHKG
Ještě mě napadlo, zda to nemůže být vápník? Někdo jsem četl, že to podporuje tvorbu chlorofylu? Světlo na toto asi nemá vliv, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2017 11:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TheHonca
Podle mě chybí železo nebo dusík.
Aktualizuj prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 10:56 Muž TheHonca [0] – Blednutí sessiliflor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, řeším v akváriu problém. Blednou mně vršky sessiliflor. Nemáte někdo zkušenost a nebo nevíte, co jim schází či přebývá? Jsou umístěny v pravém rohu u topítka a ze začátku pěkně rostly - na webu ani ve fóru jsem nic nenašel.

Hnojíme tímto Rataj Bioflor a dáváme Rataj CO2 Vital.

Díky za všechny podměty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 14:03 Maq Re: laKatos
laKatos napsal: Vyloženě chci teď vyzkoušet metodu hnojení EI jaký poměr prvků a makroprvku by jste volili vy.
Návrh receptury. Parametry:
- Zvýšení alkality beze změny, tj. 3.3°dKH.
- Dusík a fosfor beze změny. Tzn. neřeším, zdali celkově přehnojuješ či co, vůbec neřeším mikroprvky, srážení fosforečnanů, atd.
- Obsah přidaných rozpuštěných kovů beze změny, tzn. 57 mg/l, ale upravený poměr Na : K : Mg : Ca ze stávajících 27.1 : 18.8 : 7.1 : 4.0 na vhodnější 3.8 : 22.8 : 7.7 : 22.8.
- Co nejméně nových chemikálií. Řešení je víc, ale vždy budeš potřebovat nejméně dvě. Zvolil jsem K2CO3 a CaCO3, běžně dostupné, levné a bezpečné.
Receptura (týdenní hnojení/úprava vody pro 500 litrů):
NaHCO3: 7.0 gramů
K2CO3: 3.5 gramů
CaCO3: 23.0 gramů
KNO3: 22.8 gramů
KH2PO4: 2.1 gramů
MgSO4: 19.0 gramů
CaSO4: 7.5 gramů (resp. 9.5 gramů pokud máš dihydrát)
Poznámka 1: Tato receptura Ti zvýší celkovou tvrdost o 5.0°dGH (ta Tvoje zvyšuje o 2.2°).
Poznámka 2: CaCO3 je prakticky nerozpustný a na Ca(HCO3)2 se přemění až v akváriu. Nelze tedy připravit zásobní roztok a budeš ho muset nasypat přímo. Tady budeš muset vychytat technologii. Když ho nasypeš na hladinu, buď se rozptýlí a akvárium bude pár hodin vypadat zakalené (než se rozpustí), a nebo zhrudkuje, hrudky spadnou na dno a budou se rozpouštět asi dost pomalu. Nejlepší by bylo nasypat to někam kde se Ti mele voda z filtru a nemůže utéct dokud se nerozpustí.
Poznámka 3: Nevím zda při hnojení věnuješ pozornost možnosti vysrážení fosforečnanů a/nebo chelátů mikroprvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2017 12:27 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jaroun
Pokud rostliny množím, tak si jich nevšímám, až jich mám dostatek sázím jen vrcholové řízky které jich moc nemají. Stříhat je asi můžeš ale bude to hrozná práce pokud budeš mít dost stonkovek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 12:05 Jaroun
Ahoj akvaristi.
Jak řešíte adventivní (náhodné) kořínky?
Nechat nebo odstřihnout? V případě odstřihnutí, neuškodí to?
Vzhledově to přece jen nevypadá moc pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2017 11:13 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Máš sice rozbor zdrojové vody ale mělo by tě zajímat to co máš v akváriu. Metoda EI tak jak je popsaná v www.rostlinna-akvaria.cz/… je sice hezká věc ale každý si ji musí přizpůsobit svému akváriu. Takže budeš stejně muset ze začátku měřit. Problém je samozřejmě tvoje měkká voda. Je to ale vhodné do akvárií kde nejsou moc ryby a nebo ty méně náročné protože nápor chemie je dost značný. Doporučuji si koupit jiné testy od Sery nebo spíše JBL (NO3+K)
Vzduchovani akvaria u mne beru spíše jako desinfekci/sterilizaci. Vzduchovaci motorek schego optimal napojeny na ozonizator sander certizon 100 s orientačně nastavenou hodnotou 30mg/h je spouštěn každou hodinu v noci na patnáct minut. Tím do vody dostanu ne víc na 7,5mg ozónu za hodinu
Co ti z tou chemií udělá tohle netuším.
Chceš všechno nejlepší pro ryby ale EI metoda je pro ně to nejhorší. Nakonec i Marcel G tu o tom napsal své. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 10:58 laKatos Re: Maq
Bezvodny..... cisty
tzn bez *7H2O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 10:53 Maq Re: laKatos
Ten síran hořečnatý máš opravdu bezvodý, anebo (mnohem obvyklejší) heptahydrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 06:24 laKatos Re: romant
S teplotou jsem léčil v minulosti a je nejlepší léčivo. Sůl jsem aplikoval 1 polevkova lžíce na 50litru. Spíš ještě méně.
S úbytkem rostlin jsem počítal.


Vyloženě chci teď vyzkoušet metodu hnojení EI jaký poměr prvků a makroprvku by jste volili vy. Prezentaci mám výplněnou více jak dostatecne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 06:08 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Sůl a vyšší teplota, při léčbě rybí osádky, je rada obecná a mnohdy jedině správná, leč nese to s sebou možné riziko ztráty citlivějších rostlin(zde bych k tomu přistoupil stejně jako u ryb, není kondice, jako kondice) a nemusí se to projevit hned den poté, co se teplota navrátí na výchozí hodnoty. U té soli se obecně udává nějaký bezpečný poměr a tím je polévk. lž. na 30 litrů vody, tuto koncentraci snášejí bez úhony u jemnolistější tostliny. ;-)
Edit: Samozřejmě, že to mělo bejt na 50 litrů vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 05:57 laKatos Re: vaaclav
Sul a tepla voda se tady doporucuje docela casto..... pomohlo i na obrnenku


To ze mi teče z kohoutků měkká voda ......... neovlivnim


Poměr jsem vzal z marcelovych stránek.....jestli tam má chybu to netuším....mohl by se tady vyjádřit i on


Ozon.....kde je ozon? ...... jo myslíš ozonovou díru tu máme všichni nad hlavami

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2017 23:41 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Je jasné že tak vysoká teplota spolu ze solí dá rostlinám zabrat. Trochu se divím že vůbec sůl používáš protože to je léčka z minulého století. Jdeš tak trochu ode zdi ke zdi. Snažíš se mít hodně měkkou vodu a přitom hnojit metodou EI. Dohánět to sodou ve větším množství není dobré. Musíš si asi vybrat co chceš, jestli trochu přitvrdit vodu a mít rostliny nebo opak. To nemluvím o té vychytávce s ozonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:30 Maq Re: laKatos
Tak to, troufám si tvrdit ve vši skromnosti, je někde nějaká chyba.
Máš měkkou vstupní vodu (3°dGH). To je mnohem míň než by Marcel doporučil. Ten tvrdí že kolem 10°dGH je optimum. Přitom hořčíku přidáváš málo a vápníku ještě míň. Alkalitu zvyšuješ, to chápu, ale ve vazbě s tím relativně nejméně žádaným kovem - sodíkem (mikro-kovy od železa dál nechávám stranou, ty jsou o dva řády jinde).
Trvám na tom: tyhle kovy tam máš ve zcela nevhodném poměru. (Neříkám že v nevhodném nadlimitním množství, protože máš CO2 a to je pro mě neznámé bojiště.)
Všímal jsem si víc těch listů anubise než té řasy. Neumím říct, co to způsobuje, ale na Tvém místě bych zkusil dát do pořádku ty poměry kovů. Toho sodíku máš moc, rozhodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:16 JoKa Re: laKatos
Nejsem teda rostlinář, ale tady ta fotka na nedostatek čehokoli nevypadá... Tipoval bych to spíš na totální nadbytek!!!

Co to zkusit na měsíc obráceně? Ničím nehnojit a až se situace ustálí, tak začít postupně a pomalu zvyšovat dávky hnojiva?? Takhle to řeším já a problém s řasou nemám, teda ne nějak zásadní a to, co se týče živin, neměřím nic, řídím se okem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:13 laKatos Re: Maq
Toto dávkování mám právě od marcela.....konkrétně z jeho stránek.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:10 laKatos Re: zervan
Fotka k příspěvku Vyplachovat nepomohlo! Ja mel nastaveno denni prutok cerstve vody na 288l. Slovy necelych 300 litru. Coz je vic jak polovina vody. U objemu. Kazdy den! Víc jak 14 dní...a prikladam foto jak rása tehdy vypadala.... a troufnu di rict ze se ji dario lepe.

No rasu nechci tady rozebírat spíš bych se zaměřil na příznaky nedostatku něčeho co způsobuje ze u nových listů je ta vada.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:02 Maq Re: zervan, laKatos
Na mě jsou všechna ta čísla hrozně vysoká, já nemám CO2 a snažím se mít nízkou hladinu živin.
Nicméně, počítám-li správně, laKatos dodává draslíku 18 mg/l týdně a sodíku 27 mg/l týdně. Zatímco draslík rostliny berou ve velkém, sodíku potřebují jen velmi málo, takže se asi na té dost vysoké úrovni drží.
Kovové kationty (Na+, K+, Ca++, Mg++) si konkurují, to je jasné. A není obvyklý stav, aby mezi nimi v akvarijní vodě sodík dominoval (to tak leda v afrických jezerech, počítám). Takže je zde možnost, že to dělá problém. Ovšem zda se to dá spojovat s těmi projevy na fotografiích, to si netroufám říct.
Každopádně laKatosi, pokud potřebuješ zvyšovat alkalitu, alternativou není ani tak CaCO3, protože je nerozpustný, ale K2CO3 - uhličitan (di)draselný.
Tyhle kovy by měly být ve vodě v poměru zhruba Na:K:Ca:Mg = 1:6:6:2. Zhruba. MarcelG v tom dělal nějaké výzkumy, pokud vím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=1901