Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 23:36 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Udělal jsem aktuální fotky, třeba někoho trkne, co kytkám chybí či přebývá.
Anubias kopinatý, nové listy: rybicky.net/fotogalerie.php…
Anubias nana, počínající díry: rybicky.net/fotogalerie.php…
Ludwigie jde do pryč nejrychleji (mladý výhon u dna): rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kosokvět: rybicky.net/fotogalerie.php…
Kupodivu zatím se drží mikrosorium, blyxa i plevuňka.
Hnojil jsem osmocote do dna, ale to snad kytky nespálí, kořeny jsou krásně bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 15:19 Muž kofejn [963] Re: Designer
Ob den jsem měnil od 7.10 i s přisolováním. Ale ono se mi asi zase vrací "hniloba" (dost jsem to probíral zde: rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny )
Dusíku před výměnama bylo po týdnu v akváriu kolem 10mg/l a vstupní voda mívala 5mg, ale můžu to změřit. Když marodila skalára, KNO3 jsem přidávat nechtěl, tak jsem do dna napíchal osmocote. Draslík přidávám Feroxem a K2SO4. Spíš si myslím, jestli nemám málo vápníku, anubias má nové listy pokroucené, malé a na krajích průhledné, sem tam díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.10.2013 14:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Akorat si myslim, ze to co vidis, je u rostlin uz minulost, co se jim uz stalo, ne co se uplne aktualne deje. Kdyz neco zlepsis/zhorsis (i nechte), je to vzdycky videt az s odstupem (at uz je ten odstup u ruznych veci ruzne velky).

U vymeny vody by to vadit mohlo, pokud treba nemas moc NO3 ve vstupni vode, vlastne jsi to NO3 neustale odstranoval. Ale naopak, pokud je ve vstupni vode treba NO3 30mg/l a v akvarku ryby zadne, muzes rostlinam castejsi vymenou vody pomoct. Je to jen priklad na dusicnanech, mohl byt i na jinych vecech, ale myslim ze dost vystizne ukazuje, ze vymena vody neni jen o tom jak je casta, ale hlavne o tom, jaka voda se meni za jakou, co obsahuje ta co jde z akvarka a ta co jde do akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:18 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Zvyk je železná košile. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:02 Muž kofejn [963] Re: Kamilstrom
To zní docela logicky :-). Takže by jim u mě vadilo, že jsem měnil ob den vodu? Nebo že dostaly ke kořenům osmocote? Zvýšil jsem i teplotu na 25°C. I filtr jsem pral před dvěma měsíci a už zase proud polevuje...
Jdu ho vyprat a zase vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Designer
Ja jenom k tomu uhnivani a deleni stonku u stonkovek,ve spodni casti.Pred casem jsem cetl hypotezu Dr.T.Barra,ze k takovemu jevu dochazi u stonkovek tehdy,kdyz se jim v prirode( akvariu) zmeni podminky tak,ze uz jim nevyhovuji a hledaji si nove pusobiste,je to pry jejich zpusob jak se odpoutat od stareho(nevyhovujiciho)mista a najit si nove(lepsi)misto! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2013 18:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
jde o to, že je třeba kytkám maximálně usnadnit přísun živin, aby byly schopny využít i to minimum světla co na něj dopadá, btw. já jsem taky amatér :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Amaterske to ode mne jiste je, bylo by nelogicke od amatera cekat neco jineho, nejsem profik.

Ale jinak i jine mozne vlivy se snazim najit, pricemz moznost konfliktu jsem predpokladal a za nazor moc diky, mam jeden roh strasne tmavy, tak ho zkusim lepe prohanet vodou, jestli to tam pomuze, at tam drzi stonkovkam listi ;-) . Proste jsem napsal co sam pozoruji v jednom rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2013 17:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
to je blbost jak mraky, mě teď po půl roce opadaly stonkovky, světlo je pořád stejné, jen mi chcíplo přídavné čerpadlo - honič vody, po 14ti dnech bez čerpadla spodní patra úplně holá, tvrdit že je to světlem je přinejmenším amatérské, kromě toho, že je to blbost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 15:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: denda96
Nasel jsem u Tveho akvarka zminku o vode z Kruzberku.
Mrkni sem: www.ovak.cz/…

Nejake rybicky tam mas, ale jestli dost casto menis vodu, ani ty ryby to nemuseji dohnat. Dusicnany jsou v nekterych uvedenych oblastech kolem 5mg/l (nevim presne kde jsi), coz je dost malo.

Ohledne hnojeni, mas uveden jen CO2 Vital. Na ten se podle mne klidne vybodni, zamer se na zmereni NO3 v akvariu a rozhodni se o ne/pridavani KNO3 a pripadne i dalsich slozek, jenz jsou bezne prikladem v recepture PMDD (nejake mikroprvky je fajn dodavat prakticky vzdycky).

Napada mne, ze pokud bys mel svetla dost, jako ze klidne s tim co mas ho dost mit muzes, a dusiku je pro rostliny malo, ze by to treba i mohlo zavanet podminkami pro Sinici a pokud ano, neco by to rikalo a neslo by o svetlo (toho by v tom pripade bylo dost). Nemas nahodou takovy zemity zapach vody, nebo primo viditelnou tu Sinici?

Ono hned s tim neco nedelej, nejdriv vzdycky premyslej. Muzeme to tady urcite probrat, treba se nas tady i par pohada, doladime si nazory, ale treba i na neco prijdeme ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 14:34 denda96 Re: Designer
Děkuji moc :) hned s tím něco udělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2013 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: denda96
Nejcastejsi rozpad spodnich casti stonkovek je nedostatkem svetla u dna. Nemusi byt, ale kdyz je rostlina nahore hezka a dole opadava az ohniva, je to svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 00:13 denda96 Re: kofejn
No, mi se spíš z té limnophily odškrcují celé kusy listů, takže se rostlina pořád po patře zmenšuje a hnědne jí stonek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 20:25 Muž kofejn [963] Re: denda96
Fotka k příspěvku Asi takhle?
Přidávám se s dotazem, ludwigia repens.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 17:34 denda96 – Rozpad limnophil
Ahoj, prosím Vás o radu. Sestříhal jsem v aqua dlouhé výhony limnophil a v průběhu několika dní dochází k jejich rozpadu. Rostliny pomalu vadnou od spodní části stonku a jakoby škrtí stonek do fáze, něž se celá rostlina oddělí, takže mi třeba plave v aqua celé internodium. Nevím, co se mohlo stát. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 10:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Tohle uz od Kryptokoryn ani neberu vazne, opadaly mi uz nekolikrate (2 ruzne druhy) a vzdycky vyrazilo nove listi. Holt experimenty se vsim, od hnojeni az po svetlo, jednou i poskozeni korenu. Tyhle rostliny chteji klid a pak cas.

Zajimave je, ze v jinem akvariu rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis shodila snad jediny list (a zrejme poskozeny), dlouho se nic nedelo, stale stejne, a po vice jak dvou mesicich se objevila nova rostlinka, takze az za tak dlouho mi zacala rust, uz jsem si myslel, ze to nepujde. Mozna je to tim, ze akvarko neni moc dlouho zalozene a teprve se prohnojuje dno, cele to teprve seda kam ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Pepenka
List odstraň, je možné, že se to zastaví, ale také to může pokračovat. Kdyby rostlina opadala úplně, nevyhazuj ji, znovu obroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:51 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Nooo je pravda, že v okolí jsem zuřivě bojovala jak s vláknitou, tak zelenou řasou... a nějaké řešení? je to zatím jen na jednom listu..mám ho odstranit, nebo čekat že to přeskočí i na ostatní listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:49 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Reakce na nějakou změnu podmínek, někdy se tomu říká tzv. kryptokorynová choroba. Stává se to, když se třeba razantněji odkaluje v okolí rostliny, změní parametry vody, mění vody jinak než obvykle atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 20:28 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Poraďte, znamená to, že rostlině něco chybí, nebo mi list hoblují otíci nebo krevetky? co z toho vyplívá??
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 11:30 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: lhajek
Já jen reagoval na to jak psal že 10mg/l je moc .... nepředpokládám že by tam měl nějaké krevetky nebo jiné náročné živočichy, nebo že by tam přidával no3 hnojivem až na těch 50mg/l, jen sem tím chtěl říct že pro většinu živočichů je hladina do 50mg/l možná ... taky má nejspíš papírkové testy takže podle té hladiny 10mg/l bych se neřídil klidně tam může mít 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 09:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
Ganjamir napsal: .........No3 tam není vysoké to klidně může být 40-50mg/l ...
Tohle nelze tvrdit plošně. Záleží také na tom jací živočichové tam mají být nebo jestli se tam chceš pokusit o odchov potěru apod. Takže takhle vysoké hodnoty nejsou v pořádku vždy, ale jen nějaký čas u zakládaného akvária nebo tam kde na vyšší NO3 nejcou citlivý obyvatelé a vím proč tam tak vysoké hodnoty mám nebo chci mít ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 16:01 Denis Re: Ganjamir
Mám tam monosolenium křehké :( Dám ho tedy jinam.
NO3 40-50mg/l ? to je fajn :) Moc díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 15:26 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Denis
Ono taky záleží na jiných věcech, třeba jak máš to osvětlení silné, udělej si tady prezentaci a určitě ti lidi poradí co zlepšit ... jinak koukám že testy máš asi papírkové tak se podle nich moc neřiď nejsou přesné, No3 tam není vysoké to klidně může být 40-50mg/l , NO2 by mělo být na nule, a vital tam klidně můžeš začít přidávat, co2 to nenahradí ale uškodit tím taky nemůžeš pokud v akváriu nemáš mechy, které by to nejspíš zničilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 15:12 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Denis
Nízké CO2 ti bude vycházet vždy pokud ho uměle nedodáváš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 13:57 Denis Re: Ganjamir
Děkuji, takže budu svítit míň, tak 8h? Dělají to jen velké listy na oddencích to není.
Dělal jsem test od eSHy a vychází mi tam vysoké NO3 >10 mg/l a NO2 je tam 1, jinak GH >7°, KH barva něco mezi 6°- 10°,pH cca 7,6 a chlór 0,8 mg/l což nechápu, vodu měním za odstátou každý den asi 10l z 50l :-O Podle tabulky mi vychází, že mám nízké CO2.Doma mám CO2 Vital od Rataje, jen nevím jestli ho můžu použít v novém akváriu. Moc díky za jakoukoliv radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 13:41 Muž Bin [144] - AmerikaRe: kofejn
ja ju mám v tieni a rastie normálne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 12:55 Muž kofejn [963] Re: Ganjamir
Uvidím, dvě jsou tam už tři neděle a zatím dobrý. Ale mají mnohem menší listy než ty co rostly v tuňce. Teď mám světla dost, CO2 fakt nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 12:27 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kofejn
Mě se vrbině daří jen pod silným světlem a co2, pokaždé když jsem ji přetáhl do jiné nádrže tak se táhla za světlem a postupně odumřela ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2013 12:22 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Denis
Může to být odumírání emerzních listů v tom se moc nevyznám, jestli to dělají jen staré listy a rostlina se dál rozrůstá tak bych to moc neřešil, ale určitě bys ve 14 dní založené nádrži neměl svítit 11h denně, je to moc ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 12:18 Denis Re: Denis
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 12:16 Denis – Přechod z emerzních listů?
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám cca 14 dní založené akvárium a toto se mi děje s rostlinkami. Pod kořeny mají jílové kouličky, teplota 24°C,svítím 11h. Je to přechod mezi emerzními listy?Moc díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:58 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Raději jsem ji teď vyhodil. V misce jsem měl ještě dvě ze břehu, tak jsem dal do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:08 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
I když je to dost odolná rostlina přechod ze studené vody do teplé jí neprospěje. Určitě ale poroste dál i když staré listy ztratí. U emerzu je to něco jiného tam to chvilku trvá než podstatně robustnější listy odejdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:28 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě, proč mi chcípaj vrbiny penízkové? Kupodivu jen ty, které už ve vodě byly (v tůňce). Emerzní ze břehu jsou v pohodě. A vlastně i nové lupení na submerzních. Většinu, co jsem v neděli vysázel můžu vyhodit hmm a to jsem jim chtěl ulehčit adaptaci. Teda ještě je tam chvilku nechám, otíkum chutná jak spařená kopřiva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2013 15:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Jeste muzes delat pred akvarkem kazdy vecer rukama takovy pohyb nahoru se slovy "Tak sup, rostem, rostem!" Nevim jestli to pomaha, ale ja to delam smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 15:28 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
No uvidím jak to půjde zkusím jim dát klid a čas nic víc udělat nemůžu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 14:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Muzes mit z Kryptokoryn porost, kdyz nebudes blbnout jako ja :) . Kryptosky maji rady svuj klidek, stabilni parametry vody a zahnojene dno. Videl jsem nadherny les v naprosto neudrzovanem akvariu, kam slo navic jen denni svetlo z okna. V tom akvarku plavalo co tam zbylo, jen nejake tri Zavojnatky, a deti jim tam hazely rohliky od svaciny atp. (ani obcas kusu salamu bych se nedivil), proste akvarium ve skole. Kryptokoryny tam ale byly opravdu nadherne, uplne po celem dne, zadna jina rostlina tohle nejspis nezvladla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
No vzdyt to dokazuje i to me priliti raselinoveho vyluhu. Nemaji rady zmeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2013 13:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Aforte
add 3) je podle mě správně ....
Mě to dělají třeba při přesazení mezi akvárii apod. A za měsíc či dva sou zase v plné kráse ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2013 13:30 Muž Aforte [533] - Rostliny
Podle mě za to může:
1) přechod z emerzní na submerzní formu
2) zvykání na nové prostředí
3) kryptokorynová nemoc. stačí sebemenší změna teploty, UT, pH atd.. vody. Běhen pár dní jsou schopné shodit všechny listy. Pak ale začnou růst nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 12:44 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Sakra a já sázel na to že z cryptocoryn budu mít hlavní porost, v minulosti jsem znich měl koberce jak kráva tak snad se tyhle chytnou, dám jim teda jen čas a nebudu nic dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 12:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
S tim svetlem, snad vic nez mesic jsem jim svitil jen 5h denne a nezdalo se, ze jim to vadi (30W zarivek nad 54l akvarkem). Ale mozna si po tom mesici rekly ze takhle ne. Jenze ze by tak najednou? Spis tipuji tu raselinu. Kryptosky proste zmeny nerady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 12:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Kryptokoryny uz mi shodily vsechno listi 3x za posledniho pul roku. Naposledy se mi rozkladaji ted, za pouhe dva dny vsechno listi v haji. Vsechno roste dobre, nicemu se nic nedeje, jen ty Kryptosky. A to jsem si jen dovolil pridat raselinovy vyluh, akvarko bylo chvili bez nej, jinak zadna zmena. Jak ty potvory znam, zase vyroste nove listi, ja zase udelam nejakou "drobnost" a ony ho zase shodi. Uz si s tim nedelam hlavu, kdyz se jim to libi... Mne se to nelibi, ale uz nevim jak jim mam vysvetlit, ze proste experimentovat se musi smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 12:29 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Cryptocoryne
Zdravím, potřeboval bych poradit mám v akváriu Cryptocoryne wendti var. Tropica a Green ... u obou hned po 5 dnu založení akvária začínají žloutnout a rozpadat listy, četl jsem že si tyhle rostliny dlouho zvykají na nové prostředí, nebo se můžou zbavovat emerzních listů, ale je to tak rychle normální?? 5 dnů a u každé rostlinky už min. 3 listy dole a další žloutnou ... ještě jsem ničím nehnojil a svítím zatím jen 6h/denně mám začít hnojit, přidat světlo nebo jim jen dát trochu času??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2013 19:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
souhlas, já už nabídl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 19:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Kdybychom vedeli, od kud jsi, v prezentaci jsem to nenasel, mohl by Ti nekdo v okoli neco dat a nejen ze usetris, ale muze to byt ve vyrazne lepsim stavu nez z obchodu a treba i ve slusnem mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2013 18:56 Tominy Re: romant
oki diky vsem, prostuduju rostliny ktere se tu zobrazili a vyrazim do akvaristiky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2013 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tominy
Nacpat co se vejde, rostlin neni nikdy dost ;-) . A kdyz tam das rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum , tezko urcit kolik je to kusu, pac naskubanim se da z jednoho dvoumetroveho kusu udelat hodne mensich :-D .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3751