Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 123 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:49 Muž arnošt [37] - Rostliny
pro schovávání malých rybek je naprosto ideální Pistia stratiotes nebo Ceratophyllum demersum - obojí jsou velmi nenáročné a malým rybkám poslouží výborně - možná bych uvažoval i o jávském mechu, ale u něho hrozí zařasení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:31 Adriana
Mám 50 litrový akva. Nehnojím, původně jsem pod tu umírající dostala takovou kuličku. Teplota kolem 25°, filtr vnitřní - Atman - F301
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:25 Adriana
Potřebovala bych tam nějakou větši rostlinku, aby se malý rybky měly kam schovat. Co by se tam dalo dát, aby to přežilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:24 Žena Johanka [57]
Zdravím.Chtělo by to víc info.Hnojíš,parametry vody,teplota,testy,filtr,vzduchování,jak svítíš-kolik W a jak dlouho atd..takže nejlépe založit si prezentaci.Nebo vypiš maximum, určitě Ti někdo poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:01 Adriana – POMOC - jeden druh rostlin umírá a druhý roste
Fotka k příspěvku Ahoj, mám takovej problém, poslední dobou mi jedna rostlina umírá a přitom pořád rostla, teď roste spíš do země...je podobná téhle - rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida - akorát je zelená. Zato druhá rostlina se zase začala rozrůstat, tahle - rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana_petite. Zkoušela jsem plno rostlin, ale pořád mi umírají, dřív se držely v pohodě. Akva mám něco přes rok.

Třeba tahle - rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_aquatica - ta vypelichala a zůstal tam po ní jen stonek.
Tahle mi rostla taky "do země" - rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
A tahle mi zprůhlednila - rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red.

Fakt nevím co s tím, poraďte někdo prosím.Možná pomůže spíš přiložené foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 20:49 Usine – Re: xOB
Těmto přírodním velkým echinodorům říkají rostliny krátkého dne. Jakmile je dáš na lepší světlo derou se nezadržitelně nad hladinu. Buď musíš rostlinu strčit někam do rohu do stínu, nebo svítit jen 10 hodin. Samozřejmostí je všechny hladinové listy odstraňovat, jinak je z toho za chvíli koště co zvedá kryt akvária.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:24 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: leak
Zminovany echinodorus mam taky doma v nekolika exemplarich a akvariich, temer vsechny rostlinky vyrostly nad hladinu kde se spali o zarivky. Nekde jsem cetl, ze to je z prebytku svetla, tak jsem zkusil jeden obrat o nejvetsi listy a schovat pod hladinu pokrytou valisnerkama a od te doby roste rozumne, zadne dlouhe rapiky s kulatymy listy, ale uzke listy dlouhe cca 15 cm. Bohuzel zachutnaly ancikum, tak netusim zda vydrzi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 01:40 Muž pancéřníček [168] – Re: leak
Ostříhej mu komplet všechny listy a nech jen ten nejmenší,který právě vyrůstá.Snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bara
...Poraďte nám prosím...
Zaregistrujte se a udělejte si prezentaci. Pak se jistě najdou dobré duše, které se vám pokusí poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 00:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: leak
Co ancistrus - nezahobluje si rád? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 22:43 Muž Leonardo [3] – Re: Bob66
měl jsem podobný problém.Koupil jsem rostlinu okolo 7cm a po půl roce rostla ven 57cm akva..nic ji nezastaví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 22:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
Fotka k příspěvku ...no pravdepodobne je to "on"
...z akva som vyberal asi 2cm koren a jeden 0.5cm list...teraz rastie na okne emers...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 22:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: leak
Echinodorus subulatus, měl jsem dvě přesně takovéhle a trvalo pár měsíců než se celá přeměnila na submerz X-) Nakonec jsem ji musel dát pryč protože i přes výšku akva 60cm, tak vyrůstala neustále nad hladinu a nepodařilo se mě ji zkrotit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2009 15:28 Usine – Re: leak
Koupil jsi si ohromnou mateční rostlinu. Prostě pokračuje v emerzním růstu. Bohužel je to přírodní druh a ty bývají ohromné a rádi i přes veškeré tvoje úsilí porostou k hladině, nebo i nad ní. Jedině trochu drastičtější metody ji trochu zpomalí. Otrhat všechny hladinové listy i staré nefunkční a i ty které směřují k hladině. Doporučuji ti sehnat nějaký (příjemnější co do výšky) kultivar.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 15:25 Muž Yirka [9126] – Re: leak
Jednak ty listy skutečně vypadají na emersní a dále pak je zcela přirozené, že nejstarší listy rostlin odcházejí a postupně je nahrazují nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 15:02 bara – moje rostliny
Mě vždycky začne rostlina hnít a pak se rozpadne a rostliny mi vůbec nerostou. Koupili jsme 2 nové rostliny a prodavač v akvaristice říkal že jsou nenáročné ale ani ty nám nerostou. Akvárium má cca 100 litrů, vodu měníme asi jednou za týden nebo jednou za 14 dní. Měníme asi 25 litrů. Ph je v pořádku, NO2 a NO3 taky. Poraďte nám prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 15:01 Muž leak [8] - Rostliny
Je mi jasny rozdiel medzi sub / emersne listy ale je mozne ze po 4 mesiacoch vo vode ma este emersne ?
Tie nove moc nemaju iny tvar ako povodne. Niektore vyrastu z vody a opalujusa na ziarivkach.
Ako dlho trva kym sa zmenia listy na submerzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 14:58 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: leak
Koukni se jestli ti ze stredu trsu vyrustaji nove listy, ktere mají jiný tvar. To budou listy vodní (submersní).

Ty listy co hnednou vidim, ze jsou stale emersni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 14:55 bara – jine naroky
Nemohlo by to být tím že má jiné nároky na vodu než ostatní rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 14:48 Muž leak [8] - Rostliny – Co chyba tejto Rastlinke?
Fotka k příspěvku Ahoj,

Mam takuto Echinodoru ci co to je a moc sa jej nedari. Ostatne rastlinky su na tom vyborne a dari sa im, Neviete co by mohlo chybat tejto? Za 4 mesiace od kedy ju mam uz mohla zmenit listy emerzne na submerzne a stale mam pocit, ze aj nove sa rozpadaju. Co s tym ? CO2 hmm ?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 21:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: martina200l
Spíš odrbávají řasu. Chutná jim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:09 Usine – Re: Prdka27
Ty máš v akváriu pytel mramoru. Jestli je to výhoda při přidávání CO2 to bych silně pochyboval. Když ti to ale poradil Sid tak ho poslechni.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 17:31 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Vite co ale kdybych odstranil to vapencove dno tak bych mel tudis i mekci vodu.A to by se obyvatelum ani rostlinam asi nelibilo ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 17:30 martina200l – martina200l
plata skvrnitá a black molly a gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 16:13 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Co vlastne dela ten vapenec vode?Podle toho testu mam 8dkH.Dnes jsem meril i vodovodni vodu a tam ma 6 dkH.A jeste jedna zajimavost mam na filtru spatne prisavky tak cas od casu to upadne jakoby na dno a ryby se zacnou shromazdovat u hladiny co to znaci?Malo kysliku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 12:15 smik
Prdka27 napsal: budu to tam nechavat treba jen par hodin denne a uvidime jak to pujde.

Pro rostliny je důležité při sycení CO2mimo jiné i jeho stabilita. Snažil bych se zajistit aby CO2 běželo stabilně po celou dobu osvitu rostlin. Začít přidávat tak 2 hodiny před rozsvícením světel a vypnout 1 hodinu před zhasnutím světel. S burčákem takové kejkle půjdou těžko, takže podle mého je nejlepší najít si takovou polohu difuzoru (kamínku) aby mohlo CO2 bublat 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 21:56 Muž kortezhugo [983] – Re: martina200l
...ake rybky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 21:03 martina200l – okusování limnophyly
zasadila sem do nove zarizeneho akva limnophilu ale rybky ji zacly okusovat cim to je rybky krmim pravidelne vlockove krmivo a (mrazene nitenky se spenatem) i dobre mnozstvi nemuze jim neco chybet prosim poradte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:52 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ale neeeeeeeeeeeeeee zjistil jsem ze me bile kaminky sumeji v octe.Vaclav mi rikal ze kdyz to tak bude nemam co2 ani zkouset.Jsem na...nej. :-( Je to opravdu tak velky problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:09 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ano diky vsem za vasi trpelivost :) Zitra zkusim vyrobit co2 a budu to tam nechavat treba jen par hodin denne a uvidime jak to pujde.Na noc to urcite vyndam.Budu kontrolovat jak se chovaji rybky.A kdyby se neco stalo co jako prvni pomoc abych vedel a nepsal sem zas?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
Na tu tabulku (nebo kalkulátor) raději zapomeňte. :-)
pH jenom odhadujete a moje zkušenost mi říká, že kapkové testy se liší od reality až o řád. Takže s reálnými čísly byste došel k úplně jiným výsledkům. :)
A taky ta tabulka platí jen orientačně. Abyste měl koncentraci CO2 někde mezi 15-30mg/l, aniž byste vodu uměle sytil CO2, je nemožné.
Jestli zkusit přidávat CO2, je na vás... Alkalita není tak nízká, jak jste zpočátku (omylem) uváděl, takže po této stránce můžete být v klidu. Přesto je třeba začít případný test opatrně. Ono už malé zvýšení koncentrace CO2 rostlinám přilepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 16:42 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Takze podle mereni mam 7-8 dkH...a PH je mezi 6,8-7,1 ta zelena barva se neda moc poznat :)
a kdyz jsem to hodil do tohoto kalkulatoru tam me vysel obsah co2-OK
Tak co myslite mam zkusit co2 z tech kvasnic??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 14:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
Díky Raviolce se můžete o alkalitě dovědět vše podstatné tady:
maniakva.sweb.cz/…
A není na škodu si projít její stránky komplet, nejen to, co píše o chemii v akva. :-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:46 R Muž Silent [5949] – Re: Prdka27
Testy na kH patří k těm levnějším. Třeba od Rataje stojí kolem 70.- a od Sery cca 140.- .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:40 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Zkusim zajet do mesta za kolik by meli test kH. :-) doufam ze ho sezenu tak do 200,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:23 Muž MarcoKing [32] - Tetry
JO. zacnu s co2 ale zjistil jsem asi moji celkovou tvrdost uhlicitanovou asi nevim.Popipade by nejak musel zvysit tu tvrodst.Jaky by byl nasledek kdybych to neudelal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
ano Bylo by dobré znát alkalitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
Nechce se mi pročítat to téma celé, ale pokud se dobře pamatuji, bylo vám doporučeno - chcete-li zkusit experimentovat, začněte raději s CO2, než s PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:19 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak jsem asi nasel celkovou tvrdost :-( Takze asi koupit test na uhlicitanovou..ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:17 Muž Sid [6637] - Rostliny
podle toho jsem nasel tu moji tvrdost...
Jak jste z toho, co jste napsal, spočítal, že tvrdost vody máte 2,2dGH? Vy máte údaj z vodáren, že tvrdost je 0,4mmol?!
Samozřejmě - pro přidávání CO2 je důležité znát alkalitu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:14 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ja myslel ze uz zejtra budu vyrabet co2...ale asi ne.Jak tedy zvysit alkalitu??A ty by si mi tedy pak mohl spocitat to PMDD nebo to je jeste moc brzo kdyz nemam jeste ani vyzkousene co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
...byl bych moc rak kdybys me to spocital...
Cosi spočítat by nebyl problém, ale neměl byste se řídit tím, co se vám tu snažil vysvětlit především DrBolíto? A až se budete zabývat přidáváním CO2, nezapomeňte na zvýšení alkality, ať nemáte o problém navíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:11 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Re: Sid
no podle toho jsem nasel tu moji tvrdost je to asi 2,2 dH a nemel bych pocitat uhlicitanovou tvrdost v dkH??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Prdka27
To je co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:07 Muž MarcoKing [32] - Tetry
jeste jsem nasel tohle nemel bych vedet hodnotu v dgh??
pitna voda mmol/l

velmi tvrdá >3,75
tvrdá 2,5 - 3,75
středně tvrdá 1,25 - 2,5
měkká 0,5 - 1,25
velmi měkká <0,5

Přepočet na °dH ("německé stupně"): hodnota v mmol/l x 5,6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 12:56 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Sid byl bych moc rak kdybys me to spocital.A jak bych to mel davkovat.Diky ;-) A myslim ze to bude bez KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 23:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
Pokud to po mně bude chtít, pak mu to spočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 22:41 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Samozřejmě máš pravdu s cenami, je to děs a hrůza. Tak mu spočítej co a kolik toho má koupit a kolik toho denně lít do akva. Protože až koupí PMDD a chrstne tam denně 5ml, tak tu pak bude nadávat, že má plné akva řas a ryby plavou břichem vzhůru kvůli CO2.hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 22:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
Samozřejmě, že každého nemusí zajímat, co za kolik kupuje. Mně to ale přijde jako "šílenost" dát skoro dvě stě za "skoro čistou vodu". Tak jsem měl potřebu na to upozornit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 22:03 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Já toto hnojivo používal ze začátku a stačilo to, Echinodorus znatelně pookřál. No popis nebrat vážně kdo ví kdo to překládal. Rozhodně menší zlo než by si sám míchal komponenty a stříkal to tam po decilitrech. Navíc si může sám vybrat jiný produkt, uvedl jsem to, s čím jsem začínal a 100-250ml stačí na vyzkoušení zda to pomůže.

Našel jsem anglický popis:
Hnojivo pro sladkovodní vodní a bahenní rostliny. Odstraňuje nedostatek živin, nahrazuje vyčerpané prvky. Zintenzivňuje barvy rostlin a udržuje zdraví rostlin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [123] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=6101