Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 171 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:39 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Sid
Četl jsem to tady na foru a už si nepomatuju kdo to psal.
Vy ale mluvíte o řasách :-) Ale ve skutečnosti je to stejně jedno, někdo má teplejší barvy a roste mu to někdo naopak studené a neroste, záleží i na jiných věcech...
rad se hádam :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2008 20:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
RE Sid: Výměnou vody se dostanou do akvaria nové (další) stopové prvky, popřípadě živiny.
Zkuste si zjistit, jestli jsem to nebyl zrovna já, kdo s touto tezí nejen na tyhle stránky přišel... ;-) ;-) Jinými slovy - přesvědčujete člověka, který přesvědčoval o svých zkušenostech druhé... A to i v soukromých debatách a včetně hlubšího "rozboru".
Takže mě už, prosím, nepřesvědčujte, že výměnou vody lze kytky hnojit. :)

Tak sry, ale většinou se doporučují právě studenější odstíny, protože mají větší vliv na růst.
Pokud se mnu hodláte polemizovat, měl byste číst pozorněji, co jsem napsal! Pro vás ještě jednou:
"...Řasy jsou velmi přizpůsobivé, co se spektra (a často i intenzity) týče, takže vesele rostou všude, kde najdou příznivé podmínky v podobě živin, teploty, nízkého kompetičního tlaku ...
Naopak bych vyzvedl, že díky schopnosti využívat "krátkovlnné" složky fotosynteticky využitelného záření, (modré, studené světlo, daří se jim i ve větších hloubkách, kam už "dlouhovlnné" složky neproniknou."
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:32 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: vaclav
A co máš za zářivky? Myslím odstín.
Když to říkáš ty tak to tak asi je. ;-) ahoj (ale víc se mi stejně líbí studenější dení bílá :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:30 Muž poltergeist [3]
to dno se tady ale probíralo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:28 Usine – Re: rybářkandy
Na to hlavní jste ale všichni zapomněly. Co si otestovat dno v octě. :-)
To: bucliik O zářivkových trubicích už toho bylo napsáno tolik že jsi můžeš přečíst cokoliv. Já si třeba přečetl o glo glo trubicích že jsou to ty nejhorší pokud porovnám cenu-výkon.
To: DonJuanKarlos kde jsi na takový blábol přišel od tebe jsem se dozvěděl že poledních 15 let svítím do akvária špatnými trubicemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:21 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Sid
RE Buclik: Já nevím jak ty, ale pro mě jsou obyčejné 8** , 9** atd a "speciální" Aqua Glo atd. :-)
RE Sid: Výměnou vody se dostanou do akvaria nové (další) stopové prvky, popřípadě živiny. Rozhodně tím nic neskazí.
K tý barvě: Tak sry, ale většinou se doporučují právě studenější odstíny, protože mají větší vliv na růst. Kámoš pěstuje "zakázané byliny" a používá právě studené odstíny zářivek a UV které svítí modro fialově a roste mu to ..... :-D
Je jasné, že mě zase budeš opravovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bucliik
Snad se shodneme, že "obyčejnými" zářivkami oba myslíme tzv. "širokospektrální". :-)
Netvrdím, že jsou pro kytky vhodnější, než třípásmové, ale mám je odzkoušené a roste to pod nimi dobře.
A protože vám šlo o jejich spektrum, tak vám doporučuji - mrkněte na to (jejich spektrum) a uvidíte sama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:07 Muž poltergeist [3]
změřil mám asi 15mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:04 Žena bucliik [99]
já myslela obyčejné-tedy ne 8**- i ty by šly do akvária použít tak aby rostliny rostly?
někde na internetu jsem se dočetla, že Aqua Glo zářivky se rostlinkám líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
To by mě zajímalo, kdo s tímto tvrzením, (že nejlepším hnojením je výměna vody), na net přišel...?! :-D
Rada hnojit do akviška, kde se rostlinkám nedostává v první řadě dostatek světla, je rada za všechny drobné... A lhostejno, jde-li o PMDD nebo jakékoli jiné hnojivo do vodního sloupce. (Hnojení do dna má taky svá rizika.)

Bucliik: ...u obyčejný zářivky myslím, že není to správný spektrum...
"Obyčejné" zářivky bývají v tomto směru O.K., zato některé speciálky mají pro kytky nevhodné spektrum...

DonJuanKarlos: ...S teplými zářivkami (do žluta nebo oranžova) ti porostou řasy. Zeptej se koho chceš...
Tak kdyby se zeptal na můj názor, musel bych mu odpovědět, že je to ptákovina. Řasy jsou velmi přizpůsobivé, co se spektra (a často i intenzity) týče, takže vesele rostou všude, kde najdou příznivé podmínky v podobě živin, teploty, nízkého kompetičního tlaku ...
Naopak bych vyzvedl, že díky schopnosti využívat "krátkovlnné" složky fotosynteticky využitelného záření, (modré, studené světlo), daří se jim i ve větších hloubkách, kam už "dlouhovlnné" složky neproniknou. :-)

To Rybářkandy: Měla byste uvažovat o zvýšení intenzity světla nebo se zaměřit výhradně na rostliny, které jsou na světlo nejméně náročné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:57 Usine
Změřil jsi si NO3 i v akváriu. Na můj vkus máš dost ryb.
www.akvarijni.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:48 Muž poltergeist [3]
nikdo nic :-( ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:11 Muž DonJuanKarlos [30]
Jak už tu na fóru bylo řečeno: Nejlepší hnojivo je výměna vody !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:10 Žena bucliik [99]
taky myslím že doporučovat úplnýmu začátečníkovi hnojivo do vody není nejvhodnější-obzvlášť pokud se rostliny rozpadají-to ho moc nevyužijou a řasa bude velká a chlupatá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:10 Polux – Re: poltergeist
No jo tak jednou zacit musi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:07 Muž DonJuanKarlos [30]
Polux napsal: Stim studenym odstinem bych moc nesouhlasil :-) Spis teple barvy
Teplé? Maximalně denní (bílou) teplou. S teplými zářivkami (do žluta nebo oranžova) ti porostou řasy palec Zeptej se koho chceš :-) bude mít podobnou odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:54 Muž poltergeist [3] – Re: Polux
to si sice přečíst může ale v tomhle případě bych byl pro kapkový hnojivo, utrhne se ti ruka s PMDD a máš po všech kytkách :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:33 Polux – Re: DonJuanKarlos
Stim studenym odstinem bych moc nesouhlasil :-) Spis teple barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:31 Polux – Re: poltergeist
Vsak i zacatecnik si o tom muze precist :-) Zjistit co je co atd ... :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:16 Muž poltergeist [3] – Re: Polux
jak můžeš nejspíš začátečníkovi říct ať si pořídí PMDD? ne Kup si normálně nějaké kapalné hnojivo nejlépe od Rataje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:11 Muž DonJuanKarlos [30]
I obyčejná zářivka stačí, dodrž ale studený odstín světla (jak psal bucliik 8**), někdy jsou označeny jako studená bílá a studená dení bílá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:06 Žena bucliik [99]
Ahojík, já si myslím, že docela záleží i na dně kde rostlinky pěstuješ-to dno na obrázku vypadá jako to moje. skus pár kamínků vyndat a kápnout na ně ocet/hlavně ty bílý)-pokud bude bublat tak se do akvárka nehodí a bylo by dobře ho vyměnit. dno co v octu bublá dělá vodu tvrdou a to se rostlinkám nelíbí.
taky jde trošku o to světlo-prodávají se buď akvaristický zářivky a ty jsou dost drahý a nebo se do akvárka hodí zářivky od firmy OSRAM(asi i jiné firmy, ale tady se asi nejvíc používají tyhle) s označením 8**( za hvězdičky se doplní odstín) při těch rostlinky rostou. u obyčejný zářivky myslím, že není to správný spektrum.
rostlinka která hezky čistí akvárko a moc nechce je třeba egeria densa, nebo egeria najasjukni do atlasu a pokoukni, camomba je náročná na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 18:05 Polux – Re: rybářkandy
Tak urcite bych pridal svetlo !! Pak si sezen PMDD. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:55 rybářkandy – poradte plsak
no mam akvarko 54 l a svítím žlutou zářivkou 15W měla jsem v akvarku ružkatce a kabomby a pak nějake ale nevím jak se jmenují.nebo ocením radu jakou rostlinku si mam pořídit a kolik by asi stála a aby šla sehnat...............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:42 Žena bucliik [99]
a jaký rostlinky jsi v akvárku měla? svítíš jim nějak? jakýpak tam máš dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:39 rybářkandy – co dělat když se mi rostliny rozpadají???jak o ně pečovat???
co dělat když se mi rostliny rozpadají???jak o ně pečovat??? tone hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:32 Muž poltergeist [3]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:30 Muž poltergeist [3]
Fotka k příspěvku Mám problém s Echinodorus palaefolius latifolius, vyroste nový list a tak za 1-2 týdny se rozpadne viz. foto. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 22:32 stařík – Re: klm007
Já měl podobný problém. Zpočátku mi Limnobium zarostlo celou hladinu a skoro všechno jsem ho rozdal, nechal jsem jich pár a čekal, kdy zase začnu vyhazovat. Lístky měly světlou nezdravou barvu, nicméně se to rychle množilo.

Najednou ale došlo k zastavení růstu a Limnobium vypadalo jako to na fotce. Nicméně dusičnanů je v brněnské vodě pořád dost a nezaznamenal jsem, že by jejich hladina moc klesla, i když bylo Limnobium na vrcholu. Samotné dusičnany u me nebyly asi ten problém. Navíc třeba ricie, která mi bez většího pořádku plave na hladine problémy neměla.

Vzpomněl jsem si na malou flaštičku s hnojivem, kterou jsem dostal k akváriu a nalil jedno víčko. Zmena byla patrná během dne, kdy se zdravé listy Limnobia přebarvily na sytě zelenou. Jsou to už dva týdny, rostlinky vypadají zdravě, ale nějaké explozivní množení nepozoruju.

Ostatní rostliny rostly i u mě dobře, zřejmě mají dost živin v substrátu, chybí ale ve vodě. Uvidím, co dál, až se dostanu k PMDD, taky ho použiju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:33 Muž Horác [3942] – Re: filipsi
jo jo ... s dusičnanem ... svého času jsem hnojil jenom dusičnanem a zvládnul to také ... limnobium se spravilo velice rychle
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2008 19:25 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
S kno3? Me take prijde, ze tyhle plavaci kytky nejvic reaguji stagnaci na dusik. Jeste patrnejsi je to zda se mi u okrehku, uplne zastavi svoji jinak extremni invazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:08 Žena Voloďka [59] - Tetry
Není to třeba vyšším průtokem?
Těmhle rostlinkám se daří v klidné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 18:58 Muž Horác [3942] – Re: klm007
Tohle znám velice důvěrně. Už jsem takhle jednou o limnobium přišel ... Vždycky, když začne žloutnout a prcatět, dám si pár facek a začnu poctivě dávkovat PMDD. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 23:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: klm007
Změřte si obsah dusičnanů. Jak v akvišku, tak ve zdrojové vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 23:08 Muž klm007 [114] – Jak zachránit limnobium?
Fotka k příspěvku Dříve rostlo exponenciálně. Nyní je na ústupu. Tipuji, že jí schází nějaká výživa. Ostatní rostliny rostou zcela bez problémů (vesicularia, najas, ceratopteris, egeria, cladophora, hydrocotyle, microsorium). Jelikož krom endlerek chovám také krevety, bojím se cokoliv do vody přidávat. Svítím 12-14 hodin denně, vodu měním 1x za 14 dní a to 1/4, vodovodní odstátou. Dokážete poradit a nebo prostě mám smůlu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 06:30 Muž Bammaboy [0]
no ale já mám jenom 15W na 54litrů vody je sice pravda že moje ludwiga je na hladine celá červená ale tohle je asi v polovine akvária hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:53 Muž hanz [27]
No, tak mě červenají rostliny pod příliš silným osvětlením. Klidně to může být tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 12:09 Muž Bammaboy [0]
aha jasně tím to bude protože jsem ji asi předevčírem ustřihl protože už byla na hladine a je to jenom na tý jedný která je ustřihnutá. diííík moc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:27 Usine
když egerii ustřihneš tak konec zčerná a rostlina přestane růst do té doby než vyraší postranní výhon. potom se může stát že lístky pod ustřihnutím začnou odcházet tím pádem i měnit barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:27 Muž filipsi [1295] – Re: Bammaboy
A ma ho cerveny i v reale, nebo jen na fotce? Hned vedle je totiz kus cerveneho stonku, a vubec barvy jsou cele podivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:08 Muž Bammaboy [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 21:54 Muž TomášB [12]
dej fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 21:52 Muž Bammaboy [0]
no doufám že to nebude nejaký prejav uhnívaní a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:41 Muž TomášB [12]
možná ze světla je to možné,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:33 Muž poltergeist [3] – Prosíím pomoc
Nechtěl jsem zakládat nové téma, píšu to sem. Takže k problému, echinodorus amazonicus, mi vyrůstají na květním stonku nové kytky, to není zvláštní ale ty listy co pouští tak rostou průhledné což není normální, to stejné mám u echonodorus paleofolius ten mi vyžene nový list a nakonec jakoby zprůhlední a v poseldním stádiu se rozpadne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:28 Muž Bammaboy [0] – Červený lísteček egerie?
Je možné aby moje egerie měla jeden červený lísteček? coze Foto přidám jenom nevím zda se mi to podaří cvaknout protože mám příliš malé makrohmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 17:45 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – DÍKY
DÍKY VŠEM ZA POMOC KOUPÍM TEST CO2 A UVIDÍM DNO JE DOBRÉ KŘEMIČITÉ VYZKOUŠENO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 17:36 Usine – Re: KEDAR
U echynodorů se určitě bude jednat o výměnu listů. Ne každá rostlina ti hned poroste, chce to zkoušet. Vyzkoušej si své dno v octě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2008 10:52 R Muž Silent [5949] – Re: KEDAR
Světlo není jediná podmínka dobrého růstu rostlin. Pokud jim poskytneš dostatek světla tak musíš poskytnout i dostatek živin. Zjisti si hladinu CO2 a případně přidej nějaké vhodné hnojivo. Ovšem pokud je nádrž čerstvá tak u echinodoru může jít o výměnu listů. U ostatních to výměna ale nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:22 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – ROSTLINY
PROSÍM O RADU POŘÍDIL JSEM SI AKVÁRIU 300L OSVĚTLENÍ ZÁŘIVKY 3 X 39W OSRAM 830 A 840 PO ZASAZENÍ ROSLIN TYTO ZAČALY ŽLOUTNOUT ECHINODORUS URUGUAYENSIS,SOBULUS,VALLISNERIA SPIRALIS, A EGERIA DENSA ZTRATILA LISTY PROSÍM O POMOC JE TO NORMÁLNÍ VÝMĚNA LISTU NEBO JE NĚCO ŠPATNĚ DÍKY ZA POMOC

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [171] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=8501