Co se to děje s rostlinami?
taky tipuju SAE
No to je i klidně možný, já píšu co mám prokazatelně odsledovaný, ale jen jestli to nebude jako s tím ancákem.
A ještě jednu dám k dobru a to, že tedy taky u mě a to prokazatelně, dokáží skaláry velmi s gustem spásat řasy a to včetně ruduchy a světe div se, ani vláknitá jim nedělá problém.
Podle mě to "uklízejí" právě ty skaláry, přecijenom, máš tam jenom pár.
Je tam jen jeden pár a nikdy jsem to u nich nepozoroval a to je pár let už mám.
Skaláry.
Edit: Mám prokazatelně odsledovaný, jakmile klesne podíl zelenýho a nemusí to bejt jenom podíl zelenýho, prostě přísun futru, klidně vyplení Mokřanku. Kdy si ani nevzpomenou, je v momentě, kdy mají přísun živýho, tedy u mě to jsou dafnie a jakmile přes zimu nemají a krmím mražákem a sušeným, tak platí co jsem napsal. Tedy u mě rozhodně.
Mám je už rok a zatím to nedělaly, ale asi je už čas je vyměnit. Co takhle mřenky?
Nejvážnějším kandidátem je podle mě SAE ...
Otíky bych určitě vyloučil.
Já bych výběr zúžil na siamku a otíka, možná jeste ancík, nicméně ten pokud už jde na rostlinky, tak na větší listy.
0 30.05.2016 16:24 R vaclav [14809] - Echinodory + stonkové rostliny Tak jsem byl před 14 dny 10 dní mimo Prahu a po návratu mě čekala sežraná blixa a hlavně Hydrocotyle tripartita. Tak jsem pupečník vyměnil za nový a stalo se totéž, Kdo si myslíte že to udělal.
Ancistrus
Botia striata
Cleithracara maronii
Corydoras panda
Crossocheilus siamensis
Otocinclus affinis
Poecilia reticulata
Pterophyllum scalare
tu kytku jsi tam měla nechat, rozpad tkání podpoří záběh akva. Ve sterilním akva se ti moc bakterek nevytvoří
To že se mají dát ryby až po měsíci do akvária je naprostý nesmysl. Pár rybek tam dej klidně hned.
Hygrophila polysperma to není. Podle mě to je
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia a ta má ráda více světla. Obě rostliny podle mě mají světla nedostatek, hlavně ta rotala. Je to vidět i na fotce akvária - boky jsou hodně špatně osvětlené. Zasaď je spíš přímo pod zářivku. Do AQ vybírej rostliny nenáročné na světlo - mechy, anubiasy, kryptokoryny - ty mohou v bocích AQ růst. Do AQ dej pár šnečků a trošku jim občas nadrob krmení pro ryby.
Já bych tam dal aspoň pár šnečku.To by rostlinám i celému záběhu pomohlo.
Ano, prezentace je platná. Ryba tam není, protože akvárko jede teprve 2 týdny. Chtěla jsem je tam dát až v půlce června.
Půjdou kytky nějak zachránit? Ta Siamensis vypadá ještě celkem dobře, až na to, že je otrhaná, ale ta mnohosemenka hnědne a docela smrdí
Pokud je prezentace platná nemáš tam žádnou rybu. Takže nikdo nedělá bordel aby ho rostliny mohly spotřebovat. Nemají tedy z čeho růst.
0 27.05.2016 16:51 zdedo – Uhnívání rostlin
Potřebovala bych poradit co dělám špatně.
Hygrophila corymbosa 'Siamensis se rozpadá a Hygrophila polysperma pravděpodobně uhnívá, při doteku okamžitě opadá, je skoro celá hnědá
Starší reakce
Děkuji všem za komentáře, Asi bych se přikláněl k té řase, nemyslím si že by to bylo tím, že nemají světlo. Ono se to zbarvení nachází i na přímo osvětlených místech. Nicméně jsem z jistých důvodu vysadil Makro z Estimative Indexu a dávám místo něho Profiplants Complete + Draslík. Uvidím co to udělá. Subjektivní pocit je že to začalo světlat... Jo a nejde to z mechu sundat.
Kdyby se to nestratilo tak bych využil nabídku od Marcela, kterou si moc cením. Děkuji, ozvu se když tak přes zprávy.
Starší reakce
Řekl bych že to není žádné hnití ale vypadá to spíš na řasu nebo černou sinici. Jde to z toho mechu sundat nebo ne?
to je snad u všech mechů běžné, že vespod hnědne a navrch je pěkný, ne?
Já bych řekl že jeto obyčejný proces spodní mají nedostatek světla tak tmavnou a tak strádají, vrchní světlé jsou nové s dostatkem světla pro růst.
Z mého pohledu těžko říct. Dost by pomohlo podívat se na to pod mikroskopem, abys zjistil, jestli je to tvořeno buňkami řas, sraženinami, nebo jestli jde o rozpad tkáně. Pokud bys měl zájem, mohl bys mi pár vzorků poslat (nebo předat v Praze). Když tak dej vědět před vzkazy.
Ještě výřez z předcházející fotky...
Zdravím všechny...
Opět bych vás požádal o radu... Před 2 týdny jsem přešel na "Estimative Index" (pořád laboruji s dávkovaním tak proto ty uvozovky) a od té doby mi na některých místech začíná tmavnout mech. Je to momentálně pouze na mechu. Je to nějaká řasa, nebo pouze v určitých místech mění barvu (třeba kvůli železu)? Každopádně se to nerozšiřuje...
Předem děkuji za rady!
Pochybuji, že ti někdo na tvou otázku dokáže zodpovědně odpovědět. Nevím o žádném experimentu, který by to zkoumal. Teoreticky si dokážu představit, že by extrémně vysoká koncentrace CO2 mohla v rostlině nadělat paseku, ale spíše než CO2 může na rostlinu negativně zapůsobit toxicita těžkých kovů, které při nízkém pH mohou vstupovat do hry.
Inhibice fotosyntezy znie reverzibilne.
Môže to byť aj nevratné a spôsobiť odhnitie rastliny?
Moja pravdepodoná koncentrácia bola >80mg/l po dobu asi 2 dní
konrad napsal: Je možné predávkovať CO2 aj rastliny?
Vím minimálně o dvou experimentech, při kterých docházelo u rostlin vystavených extrémně vysoké koncentraci CO2 (nad 40 mg/l) k inhibici fotosyntézy.
Jeden takový experiment je popsán zde:
POKORNÝ, J., J.P. ONDOK a Hana KONČALOVÁ. Photosynthetic Response to Inorganic Carbon in Elodea densa (Planchon) Caspary. Photosynthetica. 1985, roč. 19, č. 3, s. 366-372. ISSN: 0300-3604
Prof. Čížková (dříve Končalová = autorka této studie), s níž jsem o tom mluvil, si to vysvětluje tak, že rostliny se příliš vysokou koncentrací oxidu uhličitého doslova "přiotráví". Dá se ale předpokládat, že různé druhy rostlin budou na vysoké koncentrace CO2 reagovat různým (nestejným, i když třeba podobným) způsobem.
Teoretická úvaha: Je možné predávkovať CO2 aj rastliny?
Časti rastlín, ktoré boli narastené v dobe môjho predávkovania odvtedy stagnujú a sú kompletne pokryté hnedou/čiernou riasou.
Rastové vrcholy to poväčšine prežili a nové čaati sú už normálne.
Predsa len aj rastliny potrebujú dýchať..
Starší reakce
No zkusím tam tedy dát více rostlin. Ikdyz se mi to bohužel nelíbí když je tam prerostlinovano. Jinak v akvaristice mi řekli, že když je Akva napadeno tímto černým povlakem, že je lepší ho založit znovu.Tezkobse toho prý zbavuje. a k tomu tekutemu Co2, tak to používám ten easy carbo a profito jak jsem psal..Což je náhražka jakoby Co2..Tak uvidím..Ale zbavovat se mi těch rostlinek a zakládat znova se mi vážně nechce..Nebyly zrovna nejlevnější..:(
Alternanthera je náročná kytka. U mě okamžitě reaguje na nedostatek železa, fosforu a draslíku. Chce taky hodně světla a ideálně přídavek CO2. Když se jí nelíbí moje péče, shazuje dolní listy, děraví, krní, neroste, má malé deformované nové listy. Rozmysli se, jestli chceš přizpůsobovat akvárium jedné kytce, nebo jestli radši skladbu kytek nepřizpůsobit akváriu.
Starší reakce
Tak jsem všechny listy Helanthia, které byly průhledné, ostříhala. Vypadá teď hrozně. Mezitím odešly další, takže zítra budu pokračovat. Pokud se do týdne neobjeví nový lístek, tak to asi vzdám. Alternanthery mají také podivné nové lístky. Jsou malé a pokřivené. Je možné, že by limnobium během pár dní odčerpalo takové množství živin, že by se to projevilo na rostlinách?
K množství rostlinné hmoty. Obrázek: Moje největší akvárium založené před pěti měsíci. Až teď mám pocit, že se dostávám do stavu, kdy řasy začínají být na stagnaci a možná ústupu (pokud bude rostlinné hmoty dál přibývat). Porovnej se svým akváriem.
Já se zase porovnávám s těmito akvárii
www.akvaportal.cz/… a vidím, že stále nemám rostlinné hmoty dost
.
Vyhodil bych největší kámen, možná oba. Ještě minimálně jeden takový echinodorus. Lépe dva. Pak nějakou rostlinu, co rychle roste.
Zdvojnásob objem rostlinné hmoty.
Můj pc je bohuzel kaput, tak se snažit to nějak aspoň přes telefon, takže posílám aspoň foto celého Akva. Jinak hnojim profitem+easy carbo, což by mělo všechny živiny obsahovat včetně draslíku. Měřil jsem pomocí Tetry NO3 a ty jsou v mezi 25-50 mg..Ještě mě napadlo že je tam málo světla, ale bohužel do akvaria jdou jen zarivky 742mm a ty více jak 35W nedělají. Díky za reakce..
Pomohlo by, kdybys vytvořil prezentaci toho akvária s více fotkami nebo sem alespoň dal jeden celkový pohled.
No nejdriv to musis promerit kolik ceho taam.maas
A kolik tak dávat a jak dlouho?
0 21.04.2016 19:52 geri1 – Pomoc
Dobře, až ho seženu, tak to vyzkouším, díky moc za reakci
U nás je 90 mg/l Ca a 2 mg/l Mg, tedy poměr 45:1. Hořčík přidávám vždycky po výměně vody. U vás je hořčíku o dost víc, nemyslím, že by to byl zásadní problém. Ale samozřejmě to můžete zkusit, síran hořečnatý skoro nic nestojí. Zkuste třeba měsíc dávkovat hořčík, jestli se listy spraví.
Tak jsem tam šupla kousek tablety FerActivu. Brutus bude další, když Fe nezabere. Bojím se ho tam nalít kvůli řase se kterou válčím.
Zajímavý, to jsme nikdy neviděl
To by měl být on. Teoreticky roční. Ze západního Německa
Je to off topic, ale tvoje přezdívka je boží.
Red Dwarf
On se dělá permanentní test na čpavek?
Právě, že i nové. Včera to bylo ještě O.K. a dnes už fuj. A i na rostlinkách, které jsou na šlahounu a kořeny ani nemají ve dně. Napadlo mne hnijící dno, protože se k němu přes rostliny nedostanu, ale voda nesmrdí a kořen, který prorůstá dno přímo u skla, vypadá zdravě. Navíc permanentní test na čpavek je v "O.K. barevné zóně".
Tak zkus přidat trochu více brutusu co to udělá. Jsou to jen starší listy nebo i nové?
Nemám tucha. Ale voda v akváriu má podle papírkových testů od Eshy i po výměně vody cca 20mg. Nově nasazené plovoučky se po útrpné cestě hned vzpamatovaly a po pár dnech mají nové kořeny cca 15-20 cm, takže nevypadají, že by trpěly nedostatkem NO3. Alespoň jsem tedy někde četla, že se na nich nedostatek NO3 hned projeví. Jsem bezradná
Přidat reakci
1 ...... [47] ...... 201
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 163131x