Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2016 21:24 R Muž afc1886 [14682] Re: Adrenek
Čas je nejlepší lék. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.09.2016 21:23 Muž Horác [3942] Re: Adrenek
za sebe můžu doporučit okružáky a krevetky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:19 Adrenek Re: afc1886
a nějak tomu pomoct? Nežerou to náhodou nějaké black molly ? Chci tam znovu nasadit nějaké rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:08 R Muž afc1886 [14682] Re: Adrenek
Vypadá to na rozsivky.
Edit- nic časem samy zmizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:08 Adrenek Re: ctibum
myslíš tím teda tu rozsivku?? Co teda s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:06 R Muž ctibum [6909] Re: Adrenek
Hnědou hnusnou... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 21:04 Adrenek Re: vaaclav
Kurňa, ale kterou z nich to mám já??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adrenek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:56 Adrenek Re: vaaclav
A co to je? Řasa?? dá se toho bavit, nebo co s tím teda????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adrenek
Začal jsi znova tak se nediv. Časem by to mělo zmizet nebo to chutná krunýřovcům. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 20:15 Adrenek – Řasa nebo jaký problém??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak po nějaké otravě, akva vyrybněno, vyčištěno, nasázené nové rostlinky a po dvou týdnech katastrofa, hnědý hnus se rozlezl všude, už je to na všech rostlinách. Někdonějaký nápad co to je a co s tím??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Bacoun
Spíš nedostatek světla, když to je dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 14:25 Bacoun – Dírky na listech
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat.Už tak týden pozoruji,že na Mokřance trojkvěté se začaly tvořit dírky,které se pořád zvětšují.Jsou pouze na spodních starších listech.Na nových nejsou žádné.Čím to může být?Nedostatek draslíku?.Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 01:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DT
Pokud nepřidáváš CO2 tak tvoje měření pH a KH dávají nesmyslný výsledek. Zřejmě je pH podstatně vyšší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 23:58 DT – Konzultace
Zdravím akvaristy. Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně některých rostlin. Snažil jsem se provést amatérskou diagnózu a opravdu si nejsem jistý, jestli správnou.
V profilu ve složce "Rostliny" mám tři různé ukázky:
1) Eleocharis parvula začína divně řasovatět a moc neroste - je to nedostatkem světla?
2) Echinodorus amazonicus má ten vůbec nejmenší list nepěkně pokroucený - je to nedostatkem vápníku?
3) Sagitarie mají některé velké listy děrované - je to nedostatkem světla nebo manganu nebo si na nich pochutnává krunýřovec?

Ještě pro upřesnění - poslední rok jsem svítil jenom LED trubicí cca 500 lm, uvedenou v profilu, dneškem počínaje jsem nainstaloval druhou osvětlovací LED rampu 744 lm...

Děkuju předem za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2016 11:03 Muž FrantisekP [54] Re: MikeS
Hledal bych problém v živinách. Koukni na moji prezentaci 60l. akva.
Ludwigia repens i repens rubin - nasazena v rozích akva (+2 stonky uprostřed - ve stínu rotaly) a jede mi krásně (červená odspodu). Ostatně stejně jako všechny další rostlinky.
Moje voda Ph 7,7, tvrdost dle vodařů 15dGh, dle testu 20dGh... Světlo 20W a 2000lm z LED pásku.

To Dvorak - pozor na tu limnophilu - máš ji tam hodně a troufnu si říct, že spotřebuje drtivou většinu živin a ostatním rostlinkám by to nemuselo stačit...

Já si z pár (4ks) stonků limnophili sessilisflory během měsíce vypěstoval 20 stonků přes 25cm dlouhých a najednou přestaly ostatní rostlinky (ludwigie, rotaly i kryptokoryny) i při vyšším hnojení růst. Zatím relativně často měřím hodnoty v akva a zakročil jsem dřív než ostatní rostlinky mohli začít více stagnovat, nebo chřadnout.
Limnophili jsem nechal jen 2 stonky a vše je zase OK...
(jen jako poznámka k řasám a sinicím - sinice = nedostatek NO3 - limnophila = neuvěřitelný žrout NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 09:28 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: MonterMonty
S tím musím souhlasit. Sám jsem si chybně zasázel ludwigiu repens do rohu akvária, kam dopadá o poznání méně světla jako třeba uprostřed akvária. A i mě se ludwigia šklebí. Pěkně do červena zbarvené jsou pouze vrcholky této rostliny, které dorostly ke hladině a sbírají tam tak více světla. Zbytek rostlinky - nižší části stonku - už tak pěkné nejsou. Toto se chystám napravit přesazením ludwigie na "světlejší" místo.

Takže toto bych doporučil i tazateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 09:24 MikeS Re: MonterMonty
Světlem to nebude, měl jsem Ludvigu už i uprostřed na plném světle, furt to samé chcípání. Ještě zkoumám vodu, asi ji mám hodně tvrdou přes 20 dGh a Ph přes 7.5 takže to by asi mohlo rostlinkám vadit. Ryby jsou zjevně úpln v pohodě a daří se jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 20:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MikeS
Hlavně , zrovna tu ludwigu , máš v rohu akva , kam dopadá úplně bídně světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MikeS
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:43 MikeS Re: vaaclav
A co je to "burčák" v akvarijní terminologii? ten vinný by asi rybám nejel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MikeS
Dlouhodobě používat to čemu se říká "tekuté CO2" nedoporučuji, ta zředěná desinfekce většinou stonkovkám a mechům nedělá dobře, radši si udělej burčák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 18:10 MikeS Re: dvorak
Děkuji za reakci. Když byly kytky nové tak skutečně řada z nich takto přelistila, ale například ta Red Ludviga vždycky spíš jen celá shnije, tak nevím jestli je to jen to "ponoření" aneob mám něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2016 12:33 Muž Horác [3942] Re: MikeS, dvorak
Ještě bych doplnil ... podle té prostřední fotky to vypadá, že ty echinodory (ještě navíc) začali hoblovat krunýřovci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2016 11:10 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: MikeS
Řekl bych, že jde o typický projev přechodu rostlin pěstovaných "nad vodou" ve formu rostlin pěstovaných "ve vodě". Viz také emerzní rostliny. Tuto fázi holt budeš muset přetrpět dokud rostlinky "nepřelistí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 09:52 MikeS – Rostliny mi stagnují a chcípají
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám nové akva Rio Juwel 240. Založeno před 3 měsíci. Dno substrát a písek. Postupně nasazeny ryby (neonky, parmy 4pruhé, ancitrusy). Rybičkám se daří, bez úhynu, vše super.Ale rostliny nerostou a chcípají. Některé jen stagnují, jiným hnědnou listy a rozpadají se. Red ludwiga vždy shodí listy a zbyde stonek. Zkouším přidávat hnojivo a CO2 tekuté, svítím 10-12 hodin (dvě zářivky s odražeči). Je možné že jim takhle dlouho rostou kořeny a nikoliv svrchní část? co je špatně? díky za radu, M
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 14:05 Jakub Růžička Re: JirkaŠčobák
To jsem ještě nezkoušel, ale nevypadá nějak pevně a ani mazlavě, teď nejsem doma, napíšu to sem cca v 18:00
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 13:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jakub Růžička
Když promneš pavučinu mezi prsty, je kluzká a mazlavá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 13:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ratras
Už ti odpovídal Horác. Neřeš to, ty listy umřou a musí vyrůst nové. Se železem to nemá nic společného, nedostatek železa vypadá úplně jinak (žluté listy se zelenými žilkami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 13:13 Ratras Re: Ratras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ratras napsal: Mel bych dotaz, na par rostlinach se objevily hnede fleky a na jedne i mensi dirky, muze to byt zpusobeno nedostatkem zelaza? Jinak rostou v pohode. Diky

Jeste prikladam fotku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 12:10 Jakub Růžička
Ano, ale pavučinka je hustší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 12:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jakub Růžička
Jakub Růžička napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v nově založeném akváriu, ještě bez rybek, mi mezi rostlinami vznikla pavučinka, nebo něco takového, a na asi 20% dna jsou řasy. nevíte někdo co s tím ? akvárium má 54l a je staré asi 10 dní. předem díky.

Vypadá to takhle? rybicky.net/fotogalerie.php…
Rhizoclonium.
Vyskytlo se mi to v několika čerstvě založených akváriích. Měnil jsem 2x týdně 15% vody, za čas zmizela.
Taky jsem dlouho nevěděl, co to je a nikde nic nenacházel. Pak jsem na to udělal doslova "hon" (dal obrázek na 5 různých fór, hledal i na anglicky psaných stránkách) a nakonec to někdo identifikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 10:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub Růžička
Začni měnit vodu 30% každý týden, osvětlení dej na 8 hodin denně a čekej. Nová nádrž + to trvalé osvětlení, takže se takovýmto věcem nemůžeš divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 10:36 Jakub Růžička Re: Belisana
Vodu jsem ještě neměnil, je teprve cca 10 dní staré a byl jsem na dovolené a rozbil se mi časovač na svícení takže sem to radši nechal zapnuté pořád, přišlo mi to lepší než nechat to zhasnuté a pavučinka je spíš průhledná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 10:19 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Jakub Růžička
Jak často měníš vodu? Ta "pavučinka" je zelené barvy? Kolik hodin denně svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 09:42 Jakub Růžička
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v nově založeném akváriu, ještě bez rybek, mi mezi rostlinami vznikla pavučinka, nebo něco takového, a na asi 20% dna jsou řasy. nevíte někdo co s tím ? akvárium má 54l a je staré asi 10 dní. předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2016 20:32 Muž Horác [3942] Re: Ratras
Pokud jde o ty echinodory v tvé prezentaci ... tak to je přelistování z emerzní (vynořené) formy na submerzní (rostoucí pod vodou).
Jinými slovy - je to normální - rostliny se musí přizpůsobit novému prostředí :o) ...
(Btw ... řeší se to tu snad každý týden :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 20:28 Ratras – Hnede fleky na listech
Mel bych dotaz, na par rostlinach se objevily hnede fleky a na jedne i mensi dirky, muze to byt zpusobeno nedostatkem zelaza? Jinak rostou v pohode. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2016 20:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
Předpokládal jsem že tvoje prezentace je platná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:42 Muž 3CK [49] Re: vaaclav
Tak v tom případě se na mě nezlob (a neuraž se), ale nějak nechápu, proč jsi vůbec začal odepisovat. Prosím OT.

Edit: Ještě k tomu znehodnocení bleskem - na tom místě, kde je odraz od blesku je ta malokvětka stejně jako ve zbytku fotky, pokud teda myslíš, že by to nějak pomohlo, můžu vyfotit bez blesku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2016 19:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
Já si tady s tebou nebudu hodinu dopisovat a ptát se tě na to co si můžu v prezentaci za pár minut přečíst. Z fotky kterou znehodnocuje blesk se toho moc poznat nedá, uhnívají ti konce na pár rostlinách. Takže by to chtělo opravdu prezentaci, pokud se ti nechce to je tvoje věc, třeba ti odpoví někdo další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:14 Muž 3CK [49] Re: vaaclav
No tak se ptej, co je potřeba za informace? Dodám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 19:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
To je sice hezký ale jestli si myslíš že jen podle fotky poznáme co rostlinám chybí když nejsou další informace, tak to jsi na omylu, bude to jen hádání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:58 Muž 3CK [49] Re: vaaclav
Tohle roste v jiným akvárku. Hnojím PMDD+CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 18:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
V prezentaci máš napsáno že nepoužíváš žádné hnojivo, chtělo by to asi trochu upgradovat jestli to není už pravda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 17:09 Muž 3CK [49] – Rozpad listů u Malokvětky
Fotka k příspěvku Zdravím, poslední dobou začínám pozorovat drobné defekty na malokvětce - viz foto. Nějaký tip, co chybí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 08:00 Muž steeldanny [2] Re: JirkaŠčobák
super, ďakujem za informácie, už teda môžem pokojne spávať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2016 00:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: steeldanny
Tzv. "vlasové kořeny" kryptokoryn. Vyskytují se mezi rostlinami, kde je trochu hustší porost. Asi slouží na zachytávání detritu.
Našel jsem zmínku v článku jednoho starého akvaristy, fotka je naspodu tohoto mého článku: rybicky.net/clanky/1543-par-slov-o-kryptokorynach

P.S. Mám to ve dvou akváriích u dvou různých druhů kryptokoryn. Znak prosperity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 22:42 Muž steeldanny [2] Re: vaaclav
takže je to v poriadku, nemám sa tým zaoberať?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=2101