Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 196 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:50 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku tak teď jste mi v tom udělal zase zmatek :) . Myslíte tedy, že jsem koupila už submerzní rostlinu? coze To by pak ale zase znamenalo, že je něco špatně, protože u velké rostliny listy odumíraly (rezavé skvrny, postupné zežloutnutí až zhnědnutí, byly skoro průsvitné...), myslela jsem, že se právě mění na submerzní...Přidávám fotku jak vypadal po nákupu...podle tvaru čepelí to já nepoznám :) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:42 Sidonius – To Vaclav
Jako obvykle - Václav nezklamal. Na chvilku si odskočím a už není co řešit... smich
Díky , Václave! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:29 Usine
Maior jako emerzní rostlina je hrozně malý a ani moc nekvete. Pěstuje se tedy jen pod vodou a proto to není moc běžná rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:16 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku Ano přesně tak...pro upřesnění dávám ještě jednu fotku, na nové rostlince ech. major jsou dole vidět i ty staré listy se skvrnami, které jsem dávala jako první fotku. Za ním je matečná rostlina. Takže myslíte, že ty větší listy na mladé rostlině jsou už submerzní? To bych měla obrovskou radost...měla jsem strach, že rostlina uhyne a k přeměně vůbec nedojde. No snad se jim u mě aspoň trochu líbí a nějak to spolu vydržíme... :) . Myslela jsem, že po přeměně na submerzní nebude mít rostlina tak dlouhé řapíky, že budou listové čepele začínat hned u báze. Ale i ve Vaší nádrži jsem viděla, že má echinodorus dost dlouhé řapíky...snad je tedy všechno v pořádku. Mockrát děkuju za rady a za trpělivost
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:04 Usine
Emerzní listy jsou ale jen ty malé to ostatní jsou už submerzní. Bleherae je daleko hustší, maior takový nebude. Nevím jestli mluvíme o jedné a té samé rostlině Na tvé fotce jsou v levo ve předu dva bleherae za nimy více ke středu je ten nový Maior a vzadu uprostřed je mateční rostlina? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 21:43 Žena katunka [158] – Václav
Fotka k příspěvku Ten stvol byl v obchodě nad hladinou, už na něm byly i pupeny. Když jsem ho zasadila u sebe tak se květ dostal pod hladinu, pupeny postupně zhnědly a odumřely a místo nich začaly vyrůstat nové lístky.
Nevím jak se této rostlince bude u mě líbit, je to můj první echinodorus...a i když listy neustále rostou zdá se mi, že nevypadá tak jak by měla (viz foto...vepředu vpravo je mladá rostlina, vlevo vepředu submerzní ech. bleheri) a tím nemyslím jen vzhled emerzních listů...zdá se mi celá taková málo hustá....spousta velkých listů a nic uprostřed :) .Právě proto by mě zajímalo, jak dlouho asi bude trvat přeměna emerzních listů na submerzní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 21:24 Usine

Ten květ si neměla nad vodou? Rostlina mě kvete neustále kdybych stvoly neuřezával tak bych přes ně rostlinu ani neviděl. Je lepší nenechat stvol vyrůst nad hladinu a nenechat ho vykvést potom jsou nové rostlinky dříve ale stejně to trvá několik měsíců. Stvol má asi 4 přesleny a na každém vyroste několik rostlinek (3-4) jakmile se jim udělají kořínky můžou se utrhnout a zasadit. Starý stvol se může u dna uříznout, většinou se na jeho místo tlačí už další. Je to dost mohutná rostlina řekl bych že největší z echinodorů kteří nevyrůstají z akvária. Z tvého obrázku toho není moc vidět já ho mám vyfocený tak se můžeš podívat co tě čeká.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 21:05 Žena katunka [158] – Václav
Já jsem ten stvol neustřihla...vpodstatě na něm ta mladá rostlina pořád je (pokud teda neuhnil, to jsem se nedívala) jenom jsem ho zatížila k podkladu, aby nová rostlina mohla zakořenit. Takže myslíte, že mi pod vodou mohla vyrůst emerzní rostlinka? coze To jste mě teda moc nepotěšil...jsem měla radost, že jsem získala dvě za cenu jedné :) . A je tedy možné, že na tom stvolu ještě něco naroste už submerzně? A jak dlouho Vám u tohoto echinodoru trvala přeměna na submerzní formu? Omlouvám se za příval otázek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:56 Usine
Rostlina už při koupi měla květ, asi po 14ti dnech začaly vyrůstat na květu listy. Echinodorus Martii (Maior) mám od roku 2000 tak vím jak vypadají listy . Kdybys stvol nechala ještě chvíli tak ti těch rostlin naroste daleko víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:48 Žena katunka [158] – hřebíky
Hřebík (rezavý) mám u rostlin kvůli dodávání železa.... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:47 Žena katunka [158] – Václav
Jakpak by mohly být emerzní, když vyrostly pod vodou? A staré mi taky nepřipadají...je to tam maximálně měsíc.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:45 Usine
Jsou to staré a ještě k tomu emerzní listy ty dlouho nevydrží , takže je utrhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:45 Žena katunka [158] – Sidonius
Side...to je právě to co mě taky mate....přesně takto totiž u matečné rostliny probíhala výměna emerzních listů za submerzní. Ale celá nová rostlinka vyrostla už pod vodou....jak jsem psala...v obchodě byl květ nad vodou, v mém akvárku pak byl ponořený, květ odumřel a začaly na něm růst nové listy. Rozdíl ve tvaru čepelí oproti zbývajícím emerzním listům nevidím...mají jen kratší řapíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:33 Muž Smek [2] – Hřebíky
Zdravim,ja asi moc s tema skvrnama neporadim,ale dival jsem se ze pises,ze mas u rostlin hrebiky.Je to proto by jim nehnedly listy?V akva mi nejak hnednou tak jsem se chtel na to zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:24 Sidonius – To Katunka
Ty poškozené listy vyrostly pod vodou? Podle tvaru čepelí mi tak nepřipadají... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 18:42 Žena katunka [158] – Skvrny na listech
Fotka k příspěvku Asi před 6ti týdny jsem si koupila ech. major, matečnou rostlinu. Rostlina už při koupi měla květ, asi po 14ti dnech začaly vyrůstat na květu listy, takže jsem lodyhu s květem, zatížila na štěrku. Nová rostlinka krásně rostla, za měsíc byl přírustek cca 15cm. Teď jsem si ale všimla, že se na listech začaly dělat skvrny viz. foto. Na matečné rostlině (kromě řasy) nic takového není (anebo jen v úplně miniaturní formě). Listy se skvrnami postupně žloutnou a odumírají.
Voda: pH 6,8, teplota 24*C, NO2 0, NO3 25, KH 5*dkH, gH 13*dgH, PO4 0,5mg/l, Fe 0,5 mg/l (+hřebíky u rostlin)
svítím 12 hod. denně, zářivky 2x18 W (840 a 860), akvárko 112 litrů, nepřidávám CO2, hnojím Proflor od Dajana Pet nebo Fe Colour od Rataje.
Filtr čerpací hlava + biomolitan.
Všechny ostatní rostliny (kryptokoryny, anubias, eg. densa, microsorium, ech. bleheri, Vallisnerie) jsou bez skvrn.
Děkuji za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2007 20:33 blek – listy
K nějakému závěru je příliš málo informací, listy echinodorů se rozpadají po použití velké většiny léčiv, po použití přípravků proti řasám, po preventivním použití soli, žerou je Ancistrusi, když jim uhnijí kořeny, atd. atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 18:27 KejPi
No tohle asi byl, ale stejne se rozpadaji i ty nove :-( Vyrostou, zpruhledni a rozpadnou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 20:07 blek – list
je to emerzní list, takhle se časem rozpadnou všechny listy, které ta kytka měla když si ji koupil. ty nové už můžou fungovat pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:33 Muž matlala [798] - Rostliny – železo
řek bych malo železa-hrebik do akva rez dodá železo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:09 KejPi – Rozpad listu
Fotka k příspěvku Dobry den,

koupil jsem si kytku a mam problem, ze se ji rozpadavaji listy. Vypada to, ze se ji dari, protoze nove listy rostou, ale kdyz povyrostou, zpruhledni a rozpadnou se - viz. fotka. Nevite nekdo, v cem je chyba?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 22:46 maliman – nej!!
Na to aby rybky rostliny nežraly je nejlepší mangold!! Ryby přitahuje jeho aroma a ostatních rostlin si nevšímnou. A ¨hlavně jim chutná:-)
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:46 Muž matlala [798] - Rostliny – ha
mě to dělalo taky bylo malo co2a rostliny do tydne zašly celé, kup si test na co2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:38 Usine – Rostliny
Přečti ti (rady) na tomhle foru je to nahoře na liště a pak uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:35 Žena katunka [158] – ....
Na odkalování stačit koupit odkalovací zvon a hadičku..cca 30 korun. Pokud neodkaluješ tak ve dně hnijí zbytky potravy a exkrementy, rostliny to nestihnou všechno spotřebovat. Spíš se divím, že ti nepomřely ryby...obsah NO2 tam musí být asi vražedný. Vody se má měnit asi 1/5 týdně...za odstátou, pak nebudeš potřebovat žádnou chemii. Myslím, že by sis měl o akváriu, rostlinách a údržbě nejdřív něco přečíst než začneš psát dotazy na fórum....tohle na co se ptáš jsou celkem základní věci, který najdeš na všech akva stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:30 Hurtak – Slozeni
a slozeni vody jsem taky nikdy nezjistoval a taky nevim pomoci nakyho pasku??? sem zatim zacatecnik no :) akvarko mam zalozene od listopadu 2005 a od ty doby jsem ho 3 cely od zakladu predelaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:27 Hurtak – .
No odkalovani jsem nikdy nedelal....teoreticky ani nevim jak to udelat :-) rucne se mi moc nechce :-) a myslel jsem ze ten biofiltr a prevent to rozlozi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:25 Muž matlala [798] - Rostliny – obyč
zarivka je lepší obyč i pro ryby i pro rostlinky 830/840luminů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:23 Žena katunka [158] – ...
A co odkalování? Pokud neodkaluješ tak rostlinám možná uhnily kořeny... Parametry vody Václav myslel pH, Obsah Fe, Cu, PO4, NO2, NO3 atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:23 Hurtak – dodatek :)
a vzdycky kdyz delam udrzbu tak davam chemi biofiltr a prevent
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:17 Hurtak – info
akvarko 65l 18 rybek a jeden sumecek zarivka co by mela prospivat rostlinam a dobarvit rybycky..a s vodou to delam tak ze behem tydne si mi odpari 1,5-2 litry a kazdou sobotu delam udrzbu filtru a dolejvam vyparenou vodu...a parametry nevim jak myslis proste z kohoutku z pardubic ;-) :-) a jeste mam udelanou skalu z podlakodvy sterku a bileho cementu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:08 Usine – Rostliny
Když nenapíšeš víc o svém akváriu . Jak velké, čím svítíš, kolik ryb, parametry vody, jak často ji měníš atd. tak ti nikdo neodpoví protože věštit neumíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 18:57 Muž matlala [798] - Rostliny – neee
stary dno neee to nééé mě to shnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 17:58 Hurtak – Černání listů
Zdravím, mám problém s rostlinami.....mám je už asi půl roku a po třech mšsících jim začli černat listy...a nebo úplně zežlotli(jako kdyby se vysušili...ale v akvarku asi blbost :-) ) proč se tak děje?a jak se proti tomu bránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 16:18 Muž ivan [15] – starší
Zkus se podívat tady,já jsem měl problém kromě rostlin ještě i s řasou.Trvalo to několik měsíců a teď mi roste všechno co zasadím.
http://rybicky.net/forum/show.php?f=0&topic=20050404235720&u=30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 16:15 R Muž Mrakoplash [1776] – .
Prijde mi to jako dost slabi svetlo.
A nejspis to bude celej duvod malo svetla a hnojis ;-)

ale pockej si na vyjadreni zkusenejsich ja o tom moc nevim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 16:02 Muž Kurhell [7] – Rostliny
Nádrž má 100x50x40(objem 200l)
Ryby jsou tam 6 pancéřníčů kropenatých, 4 ozdobné, black moly a 20ks aumplárky
Svítim 12 a půl hodiny
Tak nádrš je napuštěna od září
Hnojiva 6ml PMDD děně
A filtry mám 2
-1-AQUAEL-Fan 1
-2-Atman-f101 :-O
to je tak vše
jo a měním 50l za týden občas 2x a odkaluji 1 za měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 15:56 Muž Kurhell [7] – Světlo
jo a světlo tak to
25W -Aqua-glo
30w -NArva oceanic light
30w -Narva oceanic nature
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 15:54 Muž ivan [15] – akva
Jak je velká,nádrž,kolik tam máš ryb a čím svítíš,jak dlouho.Nádrž je už dlouho napuštěná,nebo nová.Zkus napsat něco víc,používáš nějaké přípravky na vodu nebo hnojiva?Filtr máš,měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 15:36 Muž Kurhell [7] – Voda
No zákruticha jako jediná s Echinorodem bleheare ale jinak nic. tak voda
ph: před hodinou naměřeno 7,4
A tvrdost: 17N :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 15:33 Muž ivan [15] – rostliny
To ti neroste ani Valisnerie?Jaké máš světlo a vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 15:28 Muž Kurhell [7] – Opadávají listy
Dobrý den. Mám problém s rostlinami. Rostou ale tak že vyroste nový list a jedem zase odpadne a zhnije je to jak u anubiasu,tak i u Limnobium spongia. Jiné rostlina jakou jsou echinorodus bleheare,beauty red no i když u toho tak tam se mity lístky rospadaj ale takovej měsíc.
Omluvám se za pravopis
a děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 00:22 Muž [] – to mic
Rataj doporučuje držet obsah fosforu mezi 0,5-2,5mg/l.osobně dávám hnojivo s obsahem fosforu.Nikdy ani po doporučené dávce se nedostanu nad cca 1mg/l.Spíše se držím dolní hranice.při větším objemu např 5mg/l se tvoří spousta řas,hlavně štětičková.Tím trpí akvária s kančíky,kde sice žádné hnojiva nedávám,lae fosfor se tam dostane z krmiva, který nemá co spotřebovat.Rostlin je tam jenom trochu.Takže Sidovo doporučení hnojit tabletami je na místě,nebo opravdu hlídat množství fosforu na dolní části doporučeného množství.
ještě doplním z testu od Rataje:množství nad 2,5mg/l způsobuje stagnaci růstu z předávkování.Stejně to mu je i v případě nízkého množství pod 0,5mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 00:02 ►MICUS◄ – Sidonius
Děkuji za odpověď. Je tedy možné, že hnojení Akvaflorem podpoří růst řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 21:26 Muž Norton [109] – -
Děkuji Side, zhruba tak jsem to myslel. Jen čistě teoreticky, neboť jsem hnojil zatím asi dvkrát a to ke kořenům (1x za 3 měsíce po 1,5 tabletě tetra planta min). "Kytky" mi prozatím rostou dobře, tak si říkám, proč jim něco cpát, když si o to "neříkají". Nejsem botanik a ani nemám valných zkušeností s pěstováním submerzních rostli. To byl můj "selský" rozum, jenom... Pravda, něco literatury jsem přečetl, ale tak trochu se řídím práve tím "selským..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 21:18 Sidonius – ?!
To Václav: Možná řasy...

To Norton: "...A mám tomu rozumět tak, že je vhodnější používat hnojiva tabletová, než tekutá?..."

Myslíte fosforečná hnojiva? Tam bych viděl jako vhodnější pevná ke kořenům, jak už jsem napsal.
Jinak ostatní živiny - pokud přihnojuji - pak podle potřeby "čistými roztoky". Mám tak alespoň jakousi představu co a kolik toho do akva dávám. Možná se dá najít podobně "transparentní" komerčně vyráběné hnojivo... Nevím, nepídím se po něm, mně vyhovuje Tenso cocktail a K2SO4 (resp. KNO3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 20:52 Muž Norton [109] – ??
A mám tomu rozumět tak, že je vhodnější používat hnojiva tabletová, než tekutá??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 20:52 Usine – Kytky jsou slabe
Co chceš hnojit když tam máš takovou tmu. 18W na 136 litrů je hodně málo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2006 19:42 Sidonius – To Micus
Micus: "... jak jsem z vašich příspěvků vyrozuměla, fosfáty do akva nepatří..?..."

Vyrozuměla jste poněkud nesprávně! :-)
Fosfor je jednou ze základních (makro)živin, a proto ho musí být v akváriu s rostlinami poměrně dost.
Potíž je v tom, že spolu s dusíkem a uhlíkem je označován za hlavní důvod eutrofizace vod (nadměrného nasycení živinami), vedoucí k přemnožení řas. Proto je v akváriu žádoucí udržet jeho koncentraci ve vodním sloupci na co nejmenší úrovni a rostlinám jej v případě potřeby podávat formou kořenové výživy.
Z toho tedy vyplývá, že používání tekutých hnojiv, obsahujících fosfor, (ale i některých přípravků na úpravu vody nebo i krmiv se zvýšeným obsahem fosforu), není žádoucí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 16:31 ►MICUS◄ – Václav, Sidonius
Zdravím, páni odborníci. Koupila jsem si hnojivo Akvaflor AF-7. Je na něm psáno, že obsahuje disodium fosfát, trinatrium fosfát, disodium EDTA, rašelinu. Ale jak jsem z vašich příspěvků vyrozuměla, fosfáty do akva nepatří..? Co mi k tomu řeknete? A buďte na mě hodní.. hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [196] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9751