Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 18:10 Muž Zahry [21] Re: Maq
Díky za upřesnění řas, to uhlí můžu zkusit mám nepoužitý (ale asi se musí po nějakém čase měnit ne?). Fosforečnany zkusim přidat pomocí KH2PO4 (použiju zas kalkulátor hnojiv, hodnoty nahodim do prezentace). Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2018 16:15 Maq Re: Zahry
Nemáš jelení paroh (ten bys na špejli nenamotal), nýbrž dlouhou zelenou vláknitou. Mně se osvědčila filtrace přes aktivní uhlí. Nejspíš má ráda organické látky ve vodě.
A ta zelená přisedlá řasa na listech by mohla být (někdy bývá) projevem nedostatku fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 15:10 Muž Zahry [21]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, včera jsem se vrátil po třech dnech domů a zjistil jsem, že se mi řasí Microsorium Widelow a mini Anubiasy (řasa vypadá jako GSA, ale ruku do ohně za to nedám). Taky se začíná objevovat "jelení paroh", na Bacopě, H. Polyspermě a L. Repens. Vždy pár vláken, odstraněno namotáním na špejli. První problémy s Polyspermou a Ludwigii (stejné řasení jako Microsorium a Anubias) začaly po měsíci od založení akva, proto jsem se zde tehdy radil co s tím. Postupně jsme se dopracovali k tomu, že vzhledem k parametrům vody bude dobré přihnojení. Prozatím přihnojuji 10 ml KNO3 1x týdně po výměně vody, od začátku hnojení to jsou tři týdny. Též zvedám dobu osvětlení o 30 min týdně z původních 8 na 10 hodin, momentálně jsem na 9,5 hod. (poradil vaaclav ve vlákně Hnojení). Polysperma a Ludwigie zase začínají pomalinku růst a mizí z nich "GSA" (viz foto). První projev k lepšímu, což by bylo fajn. Nicméně "GSA" zařasilo pro změnu Microsorium a mini Anubiasy. Plus se začíná objevovat výše zmíněný "jelení paroh". Otázka je jak mám postupovat teď? Mám pokračovat prozatím v tomto režimu, přidat o trochu více KNO3, nebo chybí rostlinám něco jiného? Předem dík za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 23:01 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
No, hodnotím to podle toho že roste :) jako jedna z mála od začátku vypadá pěkně a roste, dnska jsem jí zastřihl, už byla vysoká že se ohýbala, na rozdíl od té lilaeopsis, ta je nějaká zatím zbržděná ale nevadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 22:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Třebas tohle: rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis

Ta kobercová rostlina fotce je eleocharis. I když je to z kobercových rostlin snad nejméně náročna, tak stále potřebuje relativně dost světla. Hodnotit jestli se jí daří nebo nedaří, tak na to je ještě hodně brzo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:11 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Myslel jsem si to, každopádně jsem se chtěl ujistit, nevím jak cca dlouho trvá adaptace a je mi jasný že je to různé. Ještě by jste mi mohli poradit neco nenáročného a menšího do popředí, mám tam jakousi trávu které se celkem daří, ale už nevím jak se jmenuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 20:23 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Dej těm rostlinkám chvilku čas musejí se adaptovat na život v tvém akvarku a některé celkově pod vodou. Na to týden a něco nestačí. :-)

Na většinu těchto rostlin by mělo tvé světlo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:36 Muž Roger [1873] – Dobrá rada nad zlato
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sorry, jedna fotka mi tam vletěla 2x na místo této
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:35 Muž Roger [1873] – Dobrá rada nad zlato
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj kluci, akvárko mám cca měsíc, je moje první, poraďte co se děje s rostlinami, jedná se o emerzní projev nebo něco jiného, tu stonkovou rostlinu mám týden a kousek a ta druha tuším Anubias (nejsem si jist, nevyznám se v nich) toho mám od začátku, list mu roste takže bych neřekl že stagnuje nebo umírá. Nehnojím, vše bez chemie, do včerejška jsem měl obyčejný filtr jak říkáte vy honič vody, teď jsem tam dal Atman ip200 s houbou tak snad se to i díky tomu zlepší. Voda je čistá ale akvarium je dle mě špatně osvětleno viz. foto, to vyřeším za 14 dní až se vrátím z dovolené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 23:15 Maq Re: Mireben
Kombinace CO2 z láhve s biogenním odvápněním je opravdu zvláštní. Něco není v pořádku.
Možným vysvětlením by mohla být nadměrná kumulace uhličitanu vápenatého; podezřelé jsou ty šutry, možná i substrát. Nevím zda v tom je jádro pudla, každopádně je tam deficit CO2 horší, než je ve většině akvárií i bez sycení. (Neznám složení Biofloru, ale mohl by k tomu za určitých okolností přispívat i ten draslík v něm obsažený, pokud přehnojuješ.)
Pokud stále platí ten Tvůj starý údaj o obsahu dusičnanů (40 mg/L), tak ty tam určitě nechybějí.
Odkud bereš vodu a jak je tvrdá? Jak často vyměňuješ vodu a kolik? A vůbec, bez aktuální a úplné prezentace toho moc nečekej...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 16:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mireben
Bioflor je málo je to jen draslík se železem a tobě tam zřejmě chybí NO3. Kup si PMDD z větší dávkou KNO3 než je těch 6g v základu a budeš potřebovat asi i test. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 12:56 Mireben – Vrstva něčeho na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych poradit. Na rostlinách se neustále tvoří taková divná šedobílozelená vrstva která po čase vytvoří takovou vrstvu že jde odloupnout z rostliny pryč, je to jako by byla z vápníku (taková krusta). Na další rostlině se tvoří zase černá řasa nebo něco takovího.. rostliny celkově přestaly růst, spíš jen postupně uvadají. Přitom jednou týdne hnojím bioflorem a dávám Co2 z lahve.. Zkoušel jsem i experimentovat se světlem, ale kdyz zesílím světlo hned je všude zelená řasa a když zase uberu tak je všude hnědá řasa.. Už fakt nevím co změnit aby to začalo fungovat.. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 20:08 Angus68 Re: Planorbella
Myslím, že jí chybí hnojení s přídavkem železa - chloróza ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 15:54 Muž Planorbella [643] – Co se to děje s rostlinami
Fotka k příspěvku Zdravím, v akva mám šípatku šídlatou a začaly mi u ní žloutnout listy a následně jakoby zesklovatí nevíte co se s ní mohlo stát nechybí jí něco?Děkuji.
Přidávám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 16:08 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
Netuším jestli k tomu může přispět i moje měkká voda (info o vodě v profilu, aktualizováno podle údajů z vodáren). První pokus o akva fungoval se stejnou vodou 3/4 roku bez těchto problémů. Polysperma byla pěkně zelená, vršky nejblíže u světla byly lehce dohněda. Ludwigia měla více načervenalé listy než nyní. Hlavně obě rychle rostly, každé tři týdny jsem je musel zastřihovat (zejména Polyspermu). Pak přišly erupce Starého dna a začalo chřadnutí rostlin. Teď ve znovuzaloženém AQ bych rád problém s kytičkami nějak vyřešil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 12:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Na neonky voda dobrá, pro rostliny takhle měkká voda už nebude to nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 12:32 Muž Zahry [21] Re: vaaclav
11.6. jsem vypustil 18 neonek z karanténní nádrže. Dál jsou v AQ už jen kružníci a levatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2018 00:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Ty nulové hodnoty to je dost průšvih na to jak máš už dlouho založenou nádrž. Nějakou rybu bych tam už dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 20:44 Muž Zahry [21] – H.Polyspersma, Ludwigia Repens problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém s rostlinkami, jedná se o znovuzaložené akvárium (u prvního komplikace s bublajícím starým dnem, řešili jsme to ve vláknech Odkalování/Znovuzaložení AQ). Problém se týká Hygrophily Polysperma a Ludwigie Repens, obě byly už v původní nádrži před předěláním. 3/4 roku provozu prvního AQ se jim dařilo, pak přišly ony erupce starého dna a u těchto rostlin se začaly objevovat malé zelené tečky na listech. Postupně takle pokryly celý list, starší i nové listy. U Hygrophily navíc některé listy začaly sklovatět u Ludwigie začaly opadávat listy spodních pater, celkově růst květin se zpomalil. Momentálně je akvárium znovuzaloženo třetí týden, bez nějakých "zásobních, výživných substrátů" jen s pískem zrnitosti 2-4 mm. Jmenované kytičky jsou nyní ve stejném stavu jaký jsem popsal (viz foto). Hodnoty vstupní/vody v AQ mám uvedeny v prezentaci a v sekci měření. Nulové hodnoty NO3, Fe a PO4 předpokládám moc fajn nejsou...Mám prozatím nechat akva ještě pořádně zaběhnout, nebo bych se měl začít zajímat čím/kolik přihnojit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 12:46 jamajcan Re: jarovo
Fotka k příspěvku Jen bych reagoval na to hnojení. Moje L. aromatica . Hnojení EI. Sycení Co2.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 20:51 Muž jarovo [1695] Re: vaaclav
Niečo na tom bude, ked som pridal CO2 a denne prihnojoval NPK tak Limnophila aromatica zvýšila prírastky, ale strácala červenú. Skúsil som výmenu 60L vody - celý týždeň bez hnojenia a už sú prvé náznaky červenej.
Našiel som príspevky o príznakoch predávkovania tak som skúsil dietu - uvidím ako to bude pokračovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 22:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: daren
daren napsal: Jinak tedy mam pocit, ze jsem zaznamenal nazory, ze naopak staci mene a kdyz neni skoro zadny dusik, tak jsou kytky nejcervenejsi..
Psal to larix v časopise Akvárium o Cryptocoryne Flamingo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2018 22:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Pokud chceš držet malé množství tak je to problém čím to změřit a riskuješ že to půjde k nule protože testy jsou jen orientační a skutečnost může být trochu jiná. Takže taková jistota je 20mg/l NO3. Pokud jde o to červenání rostlin tak to platí spíš pro akvária (aquascaping) se speciálními substráty a sycením CO2 + velké množství hnojiva to pak rostliny rostou tak rychle že ztrácející barvu a jsou zelené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 20:14 Muž daren [408] Re: vaaclav
A kolik toho NO3 cca mas? Jinak tedy mam pocit, ze jsem zaznamenal nazory, ze naopak staci mene a kdyz neni skoro zadny dusik, tak jsou kytky nejcervenejsi. Ale mohu ho zkusit pred pristi vymenou vody zmerit, jestli nahodou neni na nule...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Píšeš že ve zdrojové vodě máš dostatek NO3 (14mg/l) já mám mnohem více a přesto přidávám a to mám ryb podstatně více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 18:48 Muž daren [408] Re: vaaclav
Tak vsak pisu, ze mu mozna neco chybi :) Mozna mam jen jednomuznou variantu? ;-)

Ta absence cervene barvy by mohla byt nedostatkem svetla, ikdyz tedy na hladine bych ho mel mit relativne hodne; jestli nikdo neprida nejake dalsi moudro, mohu zkusit trochu prisvitit, ale nevim, zda to bude mit vliv i na ty 'rezavejici' casti uprostred...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 23:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Co to máš za Didiplis že je celý zelený já měl konce červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 21:16 Muž daren [408] – Kaluznik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevim proc, ale cas od casu se mi kousek od vrcholu (3-5cm) stonku kaluzniku objevi takove hnede skvrny, postupne se rozlezou a v tom miste jde kytka nejak doprcic. Casto zbyde spodek i horejsek, nekde uhnije cely horejsek.

Puvodne jsem to prikladal za vinu twinstaru (nekdo tu v diskuzi zminoval, ze dokaze 'spalit listy', ale ten uz nekolik mesicu nepouzivam, takze na nej se to svest neda). Ostatni kytky bych rekl ze mi rostou celkem slusne, ale tahle potvurka je na neco citliva, celkem by me zajimalo, co ji schazi/prebyva.

Nemate nekdo nejaky tip?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 12:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Já to mám v prášku a přidávám po změření tak polévkovou lžíci řekl bych tak jednou za 14 dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 12:16 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Neni to mramorová drť je to polovypaleny dolomit- everzit- běžné používaný na úpravu vody...... bral jsem to odtud ( www.upravvodu.cz/… )

Přidal jsem nyní do filtru jednu hrst... nebo orientačně kolik ho mas ty na své akvarko?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 11:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
To je mramorová drť a máš jí tam málo lepší je dolomitický vápenec v tom je i hořčík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 11:52 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Ten už tam mam...nejspíše přidám. A budu merit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 11:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Takže to je problém, kup si někde dolomitický vápenec (korálovou drť) přidej ho do filtru, kolik ho musíš dát si musíš zjistit sám. Pomalu se rozpouští ale pak je akva stabilní. Potřebuješ alkalitu tak 4-5. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 09:43 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Hmmm uhlicitanova je skoro nemeritelna... při jedné kapce už má test konečnou barvu.
Při zvětšení objemu měřené vody na dvojnasobek.... tzn zvětšují "schopnost změřit hodnotu" tak po jedné kapce je test modrý při druhé už je žlutý. Test je ok. Nový a od JBL.

Edit... celková je na tom podobně.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 22:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Jak si na tom z uhličitanovou tvrdostí neboli alkalitou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 21:53 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Mám Plantex CSM+B
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 20:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Chtělo by to upgradovat prezentaci a čím tam to železo dodáváš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 20:11 Maq Re: antiA
Dívám se na ty Tvoje bílé rotaly. Říkáš, že železa je dost. Stejně se může projevovat nadbytek niklu, mědi nebo zinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 19:33 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – sklovateni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Může být sklovateni starších listů následek nedostatku vápníku či horciku? Fe je dost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 11:24 Muž bigbob [0] Re: Prašan
Ja sem myslel, ze rozsivky se tykaji spis novych nadrzi, ale diky, mrknu na to.. Zminovane rostliny jsou v akva nove, asi 3 tydny, tak mozna proto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 08:51 Muž Papik [617] Re: kofejn
Před přidáváním byl 1-2 mg/l (netuším, kde se tam vzal, když vodovodní voda má pod 1 mg/l, spíš k nule).

Cca dva týdny přidávám 0.942 mg/l draslíku denně a v nádrži je průměrně 8 mg/l.

Jen jsem předevčírem zkusil lehce zeslabit osvětlení, protože pořád roste jelení paroh na hnědovkách i na dně a i zelená vláknitá řasa (podezírám řasokouli, že jí tam zatáhla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 08:44 Muž kofejn [963] Re: Papik
A nemáš moc draslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 08:17 Muž Papik [617] – Zmuchlané listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dva týdny přidávám K, Mg i mikroprvky, ale zřejmě ještě něco chybí.

Hygrophila polysperma (foto 1) i Hygrophila polysperma 'Variabilis' (foto 2) mají zmuchlané kraje listů, barva mi připadá světlejší, než by měla být.

Ludwigia sp. 'Mini Super Red' (foto 3) má listy též zmuchlané a vytáhlé, místo kratších, zakulacených.

Jaký prvek jim může ještě chybět? Napadá mě vápník, ale toho by mělo být ve vstupní vodě dost, proto jsem začal přidávat hořčík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 17:36 Muž bigbob [0] – Rasa?
Fotka k příspěvku Ahojte, muzete prksim poradit zda se jedna o rasu nebo jen vybarvuji listy? Myslim ty stredni listy hygrophily a nektere echinace.. dekuju ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 23:06 - Re: Driv3r
Ma tak len napadlo.Malé pokrkvané listy - možno málo vápniku.Niektoré rastliny vyslovene dáky ten vápnik potrebujú.Napríklad taká známa Egeria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 22:29 Muž Driv3r [236] Re: Prašan
Jako moc nebo málo?hm šneci mají porušené ulity.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2018 23:53 - Re: Driv3r
A čo vápnik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 23:00 Muž Driv3r [236] Re: vaaclav
Bez měření časově teď akvária nestíhám.v akváriu se hromadí hodně kalů.rostliny jsou hodně do žluta.a teď začala s tímhle.
Některe rostliny máj žluté listy a ta samá vedle je ok.tahle teď takhle svraštělé a na okraji bílé až do stříbrné. Bez hnojení. Zkusím tedy něco do dna.mam sice pmmd.ale to bych nezvládl pravidelně.ja vím sem ostuda tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 12:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angus68
Tak já mám fosforu dost ale tím to nebylo. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161532x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=1251