Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 142 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:33 kostacek – Re: Pusta
Taky si myslím, že to řasa není-ta by šla setřít, ale tohle je tvrdý povlak, který nejde seškrábnout! Přikláněl bych se k tomu, že se jedná o odvápnění vody nebo něco podobného :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 11:14 Muž Pusta [25]
Mě to nepřipadá jako řasa, spíše jako povlak z biologického odvápnění z tvrdé zásadité vody. Pokud to jsou takové šedé tvrdé šupinky, tak by měly jít dolů spíše v lehce kyselé vodě (měly by změknout a jít odstranit), např. v hodně zředěné octové vodě (u kytek jsem to ještě nezkoušel pouze u zavápněné rychlovarné kovnvice, ocet by však měl rostlině vadit méně než savo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:51 kostacek – Re: Johan
Takže ho vyprát v roztoku SAVA? Nezničí mi to rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kostacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 10:34 kostacek – povlak na Anubiasech
Fotka k příspěvku Po nějaké době se mi na listech Anubiasů vytvořil nějaký šedivý povlak - viz. fotka!! Zkoušel jsem ho mechanicky utřít, ale bez většího úspěchu. Povlak je celkem tvrdý a z listů nejde setřít :-( Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak se toho zbavit a případně čím to je způsobeno?
Děkuji..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:05 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
hurá, díky :-D... jo taky bych to dno hodil hned už někam... ale do června to snad vydržím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 09:50 Usine – Re: DavidDizzer
Pokud ti hnědne dno, rada je celkem jednoduchá. Častěji odkaluj a dno chce drobet načechrat a promíchat. To ale z tím tvým moc nejde, protože kamínky jsou moc velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 06:23 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já bych řekl,že reznou protože jsou ve vodě ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:21 Muž isamik [180] – Re: DavidDizzer
Vymen dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
newm jak se toho zbavit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:14 Usine – Re: DavidDizzer
Když to víš co má vliv a co ne tak co se ptáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
ne nic si tady nenapsal! jenom -Kdy vyměníš to dno?, ale dno na to nemá vliv!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:09 Usine – Re: DavidDizzer
Uź jsem ti poradil co máš dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:48 Muž DavidDizzer [26] – Re: vaclav
to na to vůbec nemá vliv! a nebudu to opakovat že v červnu! (a díky za rady, aspoň vidím, jak ste ochotní):-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:12 Žena Hatomi [27] – Také
Asi to mám v akvárku také,ale zřejmě to bude tím osvětlením(mám na 60l pouze 15W+a reflektor)-coš je dost málo :(
Také mi teď začali reznout(a žloutnout rostlinky) takže to budou asi ty rozsivky,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:22 Usine – Re: DavidDizzer
Kdy vyměníš už to mramorové dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Nejčastěji se vyskytují v akváriích při nedostatku světla - drsné tenké povlaky hnědé barvy na skle a předmětech v nádrži (spíše u dna). Obvykle stačí dostatečně svítit - v rostlinových nádržích se nešíří natolik, aby způsobovala problémy. - TAK to nechápu --- osvětlení mám 0,5W/l!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku internet je konečně napsaný tak tady teď můžu psát a vy snad radit :-)
Hnědo-rezavý povlak(nebo jak to nazvat)-rozsivky se rozprostírají už i na štěrku! Na internetu o nich nic není.. je ale není Tam jak se jich zbavit, z čeho vznikají atd... (přikládám foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
hele kvůli tomu vážně tady chodím jenom do školy a nemám čas to hledat tady, jelkiož většiná stránek na google a jinde jsou tady ve škole bloklé... tak mi prosím odpovězte! :-( (vím že zase řeknete, najdi si to sám a na internetu, ale za 1. nemohu o tom jak a co to vzniká najít, a ani nemohu jelikož je to bloklý(a doma mi nejide internet! :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:39 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eff
Hledám to. , ale nemohu najít jak to vzniká, jak to odstranit atd... tady ve škole máme některé stránky zablokovyný :-,. ALe díky no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Nejede ti internet a sem na fórum píšeš asi prostřednictvím poštovního holuba, že...
Sedíš u toho hodinu a ještě jsi nic nenašel? To jsi ani tady na fóru nezkusil zadat do vyhledávání "rozsivky" nebo "hnědá řasa" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:19 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
nejide mi internet"... jejda¨tak jen napište jak se toho zzbavit, čím to je atd... prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:16 Muž filipsi [1295]
DavidDizzer napsal: ...hele na hledání nemám čas...

A ostatni maji mit cas na opakovani receneho a spoustu odpovedi? Zamysli se nad tim pristupem. Jiste ta rozsivkova katastrofa nebude tak rychla, abys to nemohl najit vecer, zitra ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 14:37 akar77 – Re: DavidDizzer
Dej pryč to vzduchování-zbytečnost!A sniž průtok filtrem. Těmhle rozsivkám svědčí zbytečně velký průtok filtrem.
Mám to na některých částečně taky.
Jinak může to být i kombinace velkého množství NO3(dusičnany)-přehnojení v kombinaci s větším množstvím výkalů ryb. v kombinaci s nevhodným osvětlením. Za prvé bych ale snížil ten průtok filtrem a vypnul vzduchování a pak podle toho hledal příčiny dál. Preventivně změř kvalitu vody nějakým testem NO3, NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 14:14 Muž DavidDizzer [26]
hele na hledání nemám čas, jelikož mi nejide internet a proto jsem kvůli tomu teď musel do školy.
Tak prosím, užto mám i na štěrku, na rostlinách... prostě rezavé - asi ty rozsivky... Jak tomu má předcházet, z čeho to je atd...? prosím... odpověď! ¨rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:59 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: lopen
len aby ked pridate s PMDD ziviny,ci to nenahra do kariet riase!aby nerastla este viac.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:59 Muž Yirka [9126] – Re: mlhov
Když se znovu podíváš na můj příspěvek z 09.04.09 20:02:27, tak zjistíš, že sis mohl ušetřit spoustu času a nervů. To k čemi jsi po 5 dnech dospěl jsem ti shrnul už tehdy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:42 lopen – pmdd
prosím vaá mchtěl bych zkusit přihnojovat PMDD. četl jsem že je možné mít ruznou směs PMDD. objevila jse mně řasa štětičkova tak bych chtěl rostlinkám trochu pomoc k růstu aby jse víc ta řasa nerozrostla. Už přidávám co2 trochu železa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:20 Otta
Také jsem v prosinci zakládal akva,do 14ti dnů rostla ruducha všude.Omezil jsem krmení,vzduchování a filtrování,ruducha začla ustupovat a začala se dělat řasa o které tu debatujete.Stíral jsem jí z listů a nekteré jsem utrhl.Dnes je akva v parádnim stavu.A proto,nelam si hlavu a měj trpělivost,vše se srovná.Držim palce. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:08 lopen – Re: Sid
prosím vás čím se dá změkčit voda do akvárka domácím zpúsobem bez použití kupované chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
Jj, je to o slovíčkách. :)
Rostliny absorbují nižší koncentrace hnojiva snáze a lépe rostou, než při jejich přebytku.
Přebytek živin může způsobit nedostupnost jiných. V tomto smyslu bych s výše uvedeným výrokem souhlasil. Ale jinak bych to viděl tak, že nejlépe kytky rostou při optimální koncentraci živin.
A ta nemusí být "minimální" a může být různá u různých druhů...
Řekl bych, že hodně napoví výroky hydrobotaniků ohledně nároků rostlin, jako např. tento:
"Voda měkká, bohatě zásobená živinami..." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:57 Muž Snofrev [54]
Johan napsal: Docela by mě zajímalo, z čeho vzešlo: "živiny jsou rostlinám tím lépe přístupnější, čím jsou v nižší koncentraci". :-O

takhle to ale přeci nenapsal :-O
chjo to bude zase debata o slovíčkaření hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:39 Muž Johan [4945] - Rostliny
Docela by mě zajímalo, z čeho vzešlo: "živiny jsou rostlinám tím lépe přístupnější, čím jsou v nižší koncentraci". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:01 haluska538 – Re: akar77
Dakujeeem velmi pekne teraz budem mat istotu.Diky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 11:00 mlhov – Re: 0
diky palec ja jen byl asi nedockavy a asi je pri zacatcich normalni ze se to rozjizdi pomalu a sem tam nejak rostlinka odejde. toho bivoje uz tam ale mam tak snad to neublizi. to co2 jsem jen zkusil a aplikoval ho dva dny asi po 4 hod. rostlinky jeste nakoupim. pristi tyden mam nejake slibene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:51 0 – Re: Mrakoplash
palec palec palec Tvoje stručné a výstižné komentáře mne velmi často potěší , na rozdíl od jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:48 0 – Re: mlhov
Rostliny absorbují nižší koncentrace hnojiva snáze a lépe rostou , než při jejich přebytku. Na produkci živin máš ryb DOSTATEK a rostlin k jejich spotřebě NEDOSTATEK ((( rozhoduje též druhové složení - třeba plovoucí snesou a odebírají víc , např. ' vodní hyacint' Tokozelka nadmutá Eichhornia crassipes , nebo Babelky řezanovité - Pistia stratiotes , různé okřehky a jiné , ale potřebují mnoho světla ))) , takže výsledkem samoregulačních procesů v malém vodním biotopu při dostatku světla bude tvorba řas a zelenání vody. Za nedostatku světla bez častější obměny vody utrpí na kvalitě kondice rostlin i ryb , ne-li rovnou celé jejich zdraví.

Tolik se , už o tom psalo a spousta lidí má s tím obdobné opakující se 'patálie'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:48 Mrakoplash – Re: mlhov
Protože nadbytek látek je stejně k ničemu jako jeho nedostatek. Možná ještě horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:09 mlhov – Re: 0
jestli jste cetl o par radku vys tak pisi ze s co2 koncim. a proc nedat bivoje jsem opravdu nerozumel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 0
Aha, já myslel, že to teď zkusil a taky teď přestal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 09:53 0 – Re: Johan
V deníku píše , že CO2 aplikuje ( a taky mlhov stále nerozumí proč nemá hnojit ; v lepším případě dopadne jako beowulfx ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny
:-D Ja som sa len pytal aka bude na to reakcia. Jasne ze riasy su v kazdom AQ. Mozu byt tak male ze ich nebude vidiet okom.
Samozrejme ak by mal niekto nieco proti tomu tak podotknem ze sa nebavim o novozalozenych akvariach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mlhov
Určitě šuměli ;-) . Ale myslím si, že se vliv vápencových kamenů v akváriu, kde se nepřidává CO2 přeceňuje... Ještě ste sem nedal aktuální fotku rostlin (aspoň sem si nevšiml), protože podle fotek v prezentaci nevidím žádný problém... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 07:32 mc95161 – Re: Polux
fakt neexistuje tie riasi nemosi vidiet mozno ich mas nalepene na zadnom skle a su zakryte rastlinami a tapetou alebo teda su take male ze ich ani nevidis

re:akar77

diki za suhlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 06:13 mlhov – Re: 0
ty kameny jsou z chorvatska ale zkousel jsem je polit octem a nesumeli, tak by meli byt v poradku ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 00:14 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: mlhov
Na hlavní fotce vlevo a vpravo je dobře vidět , že v akváriu máš světlé kameny s prohlubněmi , jako by byly z vápence , mohl by to být důvod a odpověď. Hnojením se závažnost nastalé situace ještě zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:54 akar77 – Re: Polux
Skutečně neexistuje, v každém akváriu řasa je, ale ui někoho je míň vidět a nebo téměř vůbec vidět, u někoho více. Pokud nevěříš, tak si udělej stěr ze skla akvária a podívej se pod mikroskop ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:51 akar77 – Re: haluska538
Ahoj, je dobře, že jsi napsal, že to akvárko je relativně nové. V tom případě si z toho zatím nic nedělej a nech tomu svůj čas. V odborné literatuře a z praxe zkušených akvaristů jsem zjistil, že je to celkem častý a takřka vždy se opakující stav při rozbíhání nového akvária, sám jsem před cca 14dny zakládal akvárium a tentýž problém, ale už to samo ustupuje. Je to údajně jakýsi typ rozsivky, která se vyskytuje typicky vždy u nových akvárií, které se zabíhají. Jde o to, že při záběhu akvária není ještě plně rozběhnut koloběh dusíku, takže probíhá boj mezi různými druhy řas, kterým zrovna tyto dusíkaté látky, které se typicky vyskytují při záběhu akva vyhovují. Jakmile se parametry vody začnou ustalovat a změní se složení dusíkatých sloučen v akváriu řasa ustoupí a namísto ní se začne sporadycky(u někoho víc, u nějkoho míň) objevovat zase jiná řasa, které zase vyhovuje jiná skladba sloučenin dusíku. Problém s řasou začni řešit až teprve když bude akvárium zaběhle(tj.tak po min.30dnech), věř že to už tak hrozné nebude a ten hnědý povlak ustoupí, může se ovšem objevit jiný druh řasy. Jak zde někdo řekl, akvárium bez řasy neexistuje a aby akvárium vypadalo hezky, je to vždy boj, někdy úspěšný, někdy ne - podle podmínek. Mechanickému čištění řasy se nikdo nevyhne, někdo odstraní častěji někdo jen minimálně. Jinak na určité druhy řas jsou vynikající některé druhy plžů a nebo ryb.
Zatím vyměň část vody, změř její parametry(zejména NO2, NO3) a občas řasu mechanicky odstraň - ja to dělám jemně z listů houbičkou na nádobí(pochopitelně nikoli tou co se meje nádobí,ale k tomu výhradně vyčleněnou:-)
Držím palce! X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [142] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7051