Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:33 Žena Sirah [11]
to zalezi co je prilis, ale u me by se mozna dala povytahnout, ale me uz vicemene prisla trosku "nahnila"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Aleš
Není ta rostlina až příliš zahrabaná v substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:30 Muž Dzira [38] - Rostliny
dejte kytce trochu času, jestli je čersvě zasazená. Tohle to může klidně být poškození listu při sázení a teď uhnívá. Val. je křehká a list se poškodí snadno. Tyhne hnědý listy prostě z kytky odstranit. Světlem to nebude a když něčím takovým, tak novýma, nezaběhnutýma podmínkama v akva. Jestli to bude v pořádku, tak za pár dní začnou růst nové lístky a pak už to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:15 Žena Sirah [11]
mam u gigantei to same, ryby tam jeste nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:07 Aleš – Vallisneria - hnědé až průhledné listy
světlo v akváriu nemám regulovatelné, aspon jsem to nikde nenašel a ještě tam žádné ryby nemám :) takže mi to nikdo neokusuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:01 Muž gigimasters [8] – Re: zasadil
Pnacéřníčci? Já myslel že toto dělaj ancistrusi. a ne pancíci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 09:50 zasadil – Re: zasadil
a asi málo svítíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 09:48 zasadil – Re: Aleš
Ahol ja to mam taky ožírají mito panceřnicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 09:42 Aleš – Vallisneria - hnědé až průhledné listy
Fotka k příspěvku Ahoj, zakládám akvarium, dal jsem tam Vallisneria asiaticu a dnes jsem si všiml, že 2 listy zhědly a dokonce jsou na některých místech i průhledné, co to znamená?

Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bak
Jen tak pro hrubou představu se můžete podívat na obal např. Algizitu od Tetry - jestli si to dobře vybavuji, tam by měla být uvedena účinná látka.
Samozřejmě - co prostředek, to možná jiná účinná látka.
Že mohou komerční prostředky proti řasám obsahovat látky na bázi rašelinových výluhů si představit umím, (asi bych i nějaký dokázal jmenovat), ale jestli se má jejich (spolu)účinek opírat o ubrání spektra pro růst řas, to mi nepřipadá pravděpodobné. Vždyť fotosyntetizující barviva např. sinic a řas nejlépe využívají krátkovlnné modrofialové spektrum, které má zároveň nejlepší schopnost průchodu látkami znečišťujícímu vodní sloupec...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:16 Žena ustavprochore [567] – Re: Bak
Netuším, jen si dovolím k těm vašim otazníkům přidat ještě jeden, třeba se někdo chytne... :) Přirozené algicidy (resp. směs hnojiva a algicidů?)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 07:58 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Máte někdo prosím tušení co je základem těch komerčních odstraňovačů řas ?
skalice ? měď ? pecka draslíku ? nějaké barvivo které ubere spektrum pro růst řas ?
Viděl jsem v nabídce pár přípravků které se tvářily velice sebejistě ale už jste někdo měli v ruce MSDS od takového přípravku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:34 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Gabriellka
Ona už mala takých 5-6 mladých listov dlhých asi 7 - 10 cm, tak dúfam, že tie aspoň vydržia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:08 Žena Kaala [0]
to iste sa deje aj mne...mam cryptocoryne backettii a listy zacali pomaly odchadzat...ale vyzera to tak ze to najhorsie ma uz za sebou...mlade ostali a rastu dalej...mylsym ze budu v pohode ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 12:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Ďakujem. Som zvedavá, či sa ujmu.Dám vedieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:51 R Muž romant [27987] – Re: geminika
O.K. musíš počkat jak psal Johan. Držím palce ať se čekání vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 11:40 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Každý druhý deň majú špenát a 2x do týždňa majú červíky. Ja mám len obavy, či sa tie Cryptošky spamätajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 10:21 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ty ancíky přikrm masem. Patentky, dafnie atd. Trošku jim změň jídelníček, ale pokud se to jednou naučí, tak se jen těžko svého návyku zbavují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 09:53 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Johan
OK, nebudem im do adaptácie kecať. Len otázočka. Môžu ju ničiť ancistrusy? Mám dve samice a vallisneriu mi totálne skosili a jemnolisté vydržali len pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 09:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: geminika
Jak už bylo psáno. Šok rostlin, který zapříčinil kryptokorynovou chorobu. Nic nevyhazovat, nepřesazovat, počkat.....akorát můžete odsát poškozené tkáně... po týdnu, dvou napište znovu co se děje.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 09:26 Žena geminika [39] - Živorodky
Pokračujem vo "vlákne". Mám podobný problém s Crypt. "bublinkovou". Asi pred 2 mesiacmi mi kamoška dala krásne dlhé Crypt. Doma mi po týždni úplne zhnili a zostali len korene, ktoré som vyhodila. V piatok mi doniesla ďalšie a deje sa s nimi to isté. Listy úplne zostanú ako hnedý sliz. Listy môžem odstrihnúť, keď vidím, že odhníva. Ale čo potom, keď zostane len koreň? Mám ho nechať v dne, alebo sa s Crypt. rozlúčiť? Treba prihnojiť, alebo ako to zastaviť, či ako im pomôcť? Akva mám v prezentácii "Trojuholník". Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:57 Muž janmacu [18] – Re: kubasan
to bude asi ten problém,nechal sem zarust hladinu,páč je to hezký, a somozřejmě ubylo světla,asi to zas trochu protrhám dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:26 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: janmacu
toto presne som mal aj ja pytal som sa nato vaclava ,sprva som si myslel ze je to pliesen ale potom sme prisli nato ze jeto riasa ,a tak som pridal este jednu ziarivku a ona krasne mizne.(ze vraj je to so slabeho osvetlenia) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:05 R Muž romant [27987] – Re: Ivn
Jak píš Sid, je to u hnědovek naprosto normální. Až list doroste do svojí velikosti, tak bude barva celého listu stejná. Tyhle mladý části listů občas chutnají šnekům (okružákům), ale to ich musí bejt v akva opravdu přemnožíno, nejvíce si pochutnávají ti nejmenší jedinci. Toť moje zkušenost s touto kapradinou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ivn
...proč mám konce rostlinek průhledné? List je do půlky zdravý a od půlky je úplně průsvitný a živoří...
Nemyslím si, že by ta rostlina živořila - naopak! :-) Přesně takto se hnědovka chová, když má ideální podmínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:16 Ivn – Re: vaclav
díky moc ;-) , zítra odkaluju, tak s tím něco udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:11 Muž janmacu [18] – Re: karelpavel
dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:56 Usine – Re: Ivn
rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus
Máš ji špatně zasazenou. Pořádně si přečti co píšou v atlase. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:05 Ivn – Re: V
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mohl by mi někdo poradit, proč mám konce rostlinek průhledné? List je do půlky zdravý a od půlky je úplně průsvitný a živoří. Osvětlení mám Glomat 2x39w + 1x40w glomat controller. Jsou takhle už strašně dlouho, tak jsem zkusil přihnojovat Tetra plantamin, ale rostlinky stále rostou tímto způsobem.

Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:12 Muž karelpavel [18]
To je jen reakce, v čerstvě založeném akváriu - to se ztratí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:03 Muž janmacu [18]
haloooo,je tu někdo,kdo poradí?? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:43 Muž janmacu [18]
Fotka k příspěvku a jestě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:42 Muž janmacu [18]
Fotka k příspěvku potřebuji poradit,toto mi vyrostlo na kořínkách ,co s tím? postaraj se o to rybky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 06:28 Stan
Landvir napsal: Jeste se chci zeptat,jak jsem tady resil s vaclavem to rybi maso pro anciky, mam to dat sirový a nebo nějak uvařený, díky ;-)

Já jsem zkoušel ryby krmit uvařeným rybím masem a všem chutnali. Dával jsem jim to po malých kouscích a jenom málo, aby v akváriu nezůstalo dlouho. Ancitrusi se poprali o to co spadlo na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 06:24 Stan
geminika napsala: Nabudúce to skúsim, ale silne pochybujem, že bez jediného lístočku koreň prežije. Dik

Koupil jsem rostlinu Sagittaria subulata z eshopu. Už když jsem ji dostal měla hodně zlámaných listů. Zasadil jsem ji a protože mám jemné dno, tak mně několikrát vyplavala. Neustálou manipulací jsem jich olámal ještě víc. Nakonec jsem ji přivázal k těžšímu kamínku, ale už to nepomohlo. Zbytek listů postupně opadal a nezůstal ani jeden. Myslel jsem že je po rostlince. Asi po měsíci jsem při odkalování odkryl místo, kde byla původně zasazena a našel jsem krásné bílé nové kořínky. Tak jsem je zahrnul a teď budu čekat, jestli vyrostou i listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:56 Muž Lada2 [11] – Re: Nová
no to taky neni tak uplne pravda mne treba na jedno misto akva sviti dost casu svetlo z okna a tam rasa neni prekvapive je tam kam svetlo moc nesviti:-)))a akva na okne kam odkladam prebytky je uplne bez rasy a zije jen ze slunce:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:11 Žena Nová [0]
tak mne povedal predavač že niektoré rastlinky sú citlivé aj na výmenu vody treba meniť s rozumom radšej raz za týždeň málo ako potom na raz vela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:09 Žena Nová [0]
rastliky potrebujú svetlo silné ale pozor na svetlo v priestore ked je aj to silné +svetlo nad avárkom silné tak potom zvičajne nastupujú riasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:06 Žena Nová [0]
niektoré rastliny neznášajú tvrdú vodu alebo soli vo vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:04 milda87 – Re: Sid
Tak s tou kryptokorynou je to fakt,dno sice bylo s vápníkem a bublalo...ale koukám ,že tvrdost má psanou 10-20 a já mám kolem 7.Tak že by to bylo opačně?Moc měkká voda na tuhle kyti?Dřív-ve starém akva se slabším osvětlením se jí u mě dařilo slušně a teď jsem po dvou pokusech zatím vzdal,ale leží mi to v hlavě...
Silnější osvětlení by jí zase až tak moc vadit nemělo,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:47 Muž Landvir [57]
Jeste se chci zeptat,jak jsem tady resil s vaclavem to rybi maso pro anciky, mam to dat sirový a nebo nějak uvařený, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:15 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
OK, polepším sa. Budem trpezlivejšia. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: milda87
Kryptokoryna kadeřavá, o které tu geminika píše, snáší i velmi tvrdou vodu. Měla ji nechat v klidu a počkat, jestli obrazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 14:11 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: milda87
Aha. Diky. Dúfam, že tieto vydržia a bude sa im u mňa páčiť. Ešte mi napadlo, či to nemôže byť teplotou vody. mám 25°C a neviem, či ona nemá radšej chladnejšiu vodu. Kedysi dávno som ju mala a celkom pekne rástla, ale toto ma prekvapilo, že odišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 14:06 milda87 – Re: geminika
Pokud je to jen šokem,tak nové listy poměrně rychle narostou.
Pokud je to však tím,že některé hodnoty jsou prostě nevyhovující,tak sice taky listy rostou,ale už ve velikosti 2-5 cm se opět rozpadnou...Pokud nedojde k nápravě,tak pak jdou kořeny do háje taky..

Mě to dělala,když jsem měl dno s vápníkem.... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:57 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
Nabudúce to skúsim, ale silne pochybujem, že bez jediného lístočku koreň prežije. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geminika
Mohla jste to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:07 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
Lenže mne zostali len korene a tie som vyhodila. Mala som ich nechať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geminika
Většinou časem znovu obrostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 11:12 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [117] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5801