Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 22:42 Muž steeldanny [2] Re: vaaclav
takže je to v poriadku, nemám sa tým zaoberať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 22:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: steeldanny
To se občas stává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 21:17 Muž steeldanny [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, pri Kryptokoryne mi vyrastajú zo dna takéto tenké korienky (viď. foto). Chcel by som sa opýtať, či ide skutočne o korene alebo o nejakú neželanú pliagu? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 11:17 Muž kofejn [963] Re: ludvik
12,90Kč a vydrží mi fakt dlouho. Pokud teda nemíchám dýmovnici, to by se pak hodilo to větší balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 11:10 Muž Horác [3942] Re: kofejn
Tak asi v Litvínově a v Liberci nikdo neudí maso :-D ... Litvínov ještě chápu (chudej kraj), Liberec už moc ne :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 11:05 Muž ludvik [1082] Re: kofejn
Co za to chtějí?
Na Fichema.cz mají půl kila za 45,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 10:16 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Editovat předešlý příspěvek už nejde.
Takže i v duhové tetě sanytr mají a pěkně u špejlí. Balení se změnilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 23:02 Muž kofejn [963] Re: Horác
Fotka k příspěvku U nás v Tetě maj :). I když už mi došel a musím koupit nový. Obměnila se provozovna na duhovou tetu a i prodavačky jsou nové. Snad zjistím zítra, jestli je furt v sortimentu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 22:10 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
vždyť jsem psal, že budu objednávat na netu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:47 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
A co E 252 :-) pemi.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:44 R Muž romant [27983] Re: Horác
Holt jako vždy, je vo vo lidech. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:36 Muž Horác [3942] Re: DavFM
DavFM napsal: drogerie TETA, rekl bych jistota, akorat tam tomu rikaji rychlosul, mozna ze horka sul, ja uz nevim, ale KNO3, dusicnan ani sanytr ta prodavacka neznala. Nicmene pak sacek hned nasla a obsah byl ten spravny. Ne, ani v TETĚ jsem neuspěl. Poptával jsem dusičnan draselný neboli sanytr ... i tu rychlosůl (i když vím, že je to dusitan, ale někdy se to zaměňuje, tak co kdyby :o) ... i to nakládání masa jsem zmínil ... fakt ani ťuk :o) ...
TETU máme i tady v Litvínově ... taky nic ... ženská na mě koukala jak na mimozemšťana :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:22 R Muž romant [27983] Re: JirkaŠčobák
Tak s tím světlem bych i mohl souhlasit, ale i tu svojí polívčičku s dusičnanama bych si a to právě teď, po tvém odtajnění osádky dovolil přihřát, tedy ve vztahu dotazu na nějž jsem reagoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
Hm. V akváriu s A. gigantea mám jen krevetky. Krmím kopřivou, sem tam nějaké žrádlo pro krevetky. Hromada rostlinné hmoty. V kouli na severním okně aktuálně nemám nic, bylo tam pár kusů potěru gupek, který jsem sem tam přikrmil.
V obou nádržích jsou zelené vláknité řasy.
Už dřív jsem si všiml, že v kouli na severním okně roste pistia nejlépe. Myslím, že to je přirozeným světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2016 20:15 R Muž romant [27983] Re: JirkaŠčobák
Hmm, to si nemyslím, že máš všude stejnou vodu, možná vstupní, ale to je asi tak všechno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: quasimodo
Znám. Aktuálně se mi děje v jednom akváriu. Souběžně s tím mi pistia jinde roste.
I v minulosti se mi to dělo.
Jedna věc je, že mám pocit, že u plavajících rostlin vždy v jednom akváriu prosperuje jen jeden druh. V akváriu s A. gigantea, kde se mi toto s pistií děje taky, prosperuje výborně Limnobium laevigatum.
Druhá věc je, že mi pistia takto reaguje v akváriích s umělým světlem, ale dobře roste v koulích na okně. Umělé vs. přirozené světlo. Plus, že v kouli je pistia chráněna před průvanem (pokud není koule dolita až po okraj).
Vodu mám všude stejnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
jo,to jo, ale kdyz sem rekl, ze je to na nakladani masa, tak rekla rychlosul (možna že hořka sul) a podala mi sanytr. Do te doby nemela šajna, nejake KNO3 nebo dusicnan,to snad nikdy neslysela a ja to mezi tema mydlama a vonavkama sam nemohl najit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:09 R Muž romant [27983] Re: DavFM
Myslím si, že rychlosůl je trošku něco jinýho, to podle mě není KNO3, ale NaCl a NaNO2 a řezníci tomu říkají Praganda a i to pod tímto názvem prodávají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Horác
drogerie TETA, rekl bych jistota, akorat tam tomu rikaji rychlosul, mozna ze horka sul, ja uz nevim, ale KNO3, dusicnan ani sanytr ta prodavacka neznala. Nicmene pak sacek hned nasla a obsah byl ten spravny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:39 R Muž romant [27983] Re: Horác
Njn, já kupuju v řeznických potřebách. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:35 Muž Horác [3942] Re: romant
romant napsal: ... Normálka zajdi do drogérie a kup si tam sanytr(KNO3) ...Člověče, není to tak jednoduchý ... nedávno jsem v Liberci obešel snad 6-7 drogérií ... a sanytr jsem potkal jen jednou ... jenže smíchanej s nějakým kořením :o) ... Prostě jsem ho nesehnal. Budu objednávat na netu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:14 R Muž romant [27983] Re: quasimodo
Tak ty parametry vody podle papírků jsou na nic, to už by jsi tam neměl ryby. :-) Normálka zajdi do drogérie a kup si tam sanytr(KNO3) a začni přidávat, protože podle mě tam chybí dusík, ale na druhou stranu já jsem sedlák a nebude od věci, když se ti k tomu vyjádří nějaký chemik-rostlinář. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 12:14 Muž quasimodo [368] – Pistia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějak mi začala odcházet pistia. Získal jsem ji před pár týdny. Vypadalo to, že se jí daří, vyhnala pár odnoží, objevovaly se na nich nové rostlinky, ale najednou jí začaly hromadně žloutnout listy a poté, co se konce listu ponoří, objeví se na nich bílá plíseň.
Je to malé 30l akvárko, kde nechávám povyrůst black molly a paví očka. Teď je tam kolem 20-30ti přibližně centimetrových rybek ze dvou vrhů (jeden a tři týdny staré).
Nehnojím, říkám si, že to rybičky zvládnou. Jen při zakládání jsem do dna zahrabal jednu kuličku bivoje od rataje a starou železnou skobu. Vodu měním 2x týdně čtvrtinu, neodkaluju. Protože jsem akvárko speciálně připravil na rozmnožování, dal jsem tam rostlinek opravdu hodně, aby se měl potěr kam schovat, než odlovím maminu.
Takže si říkám, jestli nejde jen o nedostatek živin. Ale ta plíseň se mi vůbec nelíbí.
Začalo to minulý týden, odstraňuju plesnivějící listy. Snažím se jinak na rostlinky sahat co nejmíň, abych jim neponičil chloupky. Ale začínám zvažovat komplet likvidaci všech napadených rostlinek. Myslíte, že je to nuné?
Parametry vody (jen přibližné, podle papírkového testu):
GH 3,5°
KH 4°
NO3 30mg/;
NO2 pod 5mg/l
pH jsem naměřil 6.4 papírkem, 7.1 elektronickou sondou... nevím kdo kecá
Teplota 24°C
Zatím mi lakota brání nakoupit další chemikálie na rozbory vody, z vodáren mám takovouhle zprávu: www.pvk.cz/…
Akvárium je necelé dva měsíce staré.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:43 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Teraz som v praci na nocnej. A inak ak odfotim rastlinu neuvidis nis. Okom sa to neda. Jedine hmatom ze je to trocha mastne a na prste ostane svetlozelena stopa. Nevitvara ziadne chumace, povlaky ani nic viditelne.
EDIT-Pozeral som na popis co to je sinica a kedy sa tvori. Dno mam ciste a pravidelne odkalovane, prud sine neje velky ale je tam nejaky. Co2 mozno na moje kh trochu viac. Keby to aj bola sinica tak neviem ako sa jej branit. Jedine zeby som to preriedil trocha a tym padom sa zvecsi prud a aj svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:40 R Muž romant [27983] Re: stanki
Chce to fotku, ať to není jenom tipovačka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:38 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Nenapadlo ma to ovoniavat, ale co zbytky hadyal do vedierka a mal som ho pred sebou tak nic necitil. Sinica je mastna? Snou skusenosti nemam zatial. A ak ano tak vcom moze byt problem? Alebo ako jej predijst? Zatial to este neje nic hrozne, ale nech nieco nevypukne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:34 R Muž romant [27983] Re: stanki
A ten film smrdí? Možná sinice, tedy tipuji podle popisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:32 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Nazdar. Dnes som nejake rastliny hivodil, nieco strihal, nieco presadil a vsimol som si ze rastlyny maju na sebe taky mazlavy film. Ked som ich mal von a presiel prstom, bolo vidno na prste taku zelenu mastnotu. Neviete niekto co to je? A ci sa mam necoho obavat? Akvarium malo asi pred mesiacom vsetky druhy rias, postupne sa uz cisti a riasi ustupuju. Momentalne vsetko krasne rastie a riasa stagnuje alebo velmi pomalicky mizne. Tiez ten mastny film je aj na skle. Najprv som si myslel ze je to prachova riasa ale pod magnetyckou stierkou sa to rozmazava a roby smuhy. Hnojim pps pro, udrziavam hodnoty 30no3, 3f, 25k, 0,3fe. Co2 cez ph kontroler na 6,6 pri kh6. Viete mi poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 16:20 Muž Jarry [1433] Re: Passenger77
Me se zda tech 1000lm na 30l bez pridavani CO2 v plynnem stavu hrozne moc. Taky jsem s podobne velkym akvarkem experimentoval (u me teda nastala po nasazeni svetla podobne intenzity totalni kalamita ruduchy), tekute CO2 nikam nevedlo. Nakonec zatim vyhrava kombinace mnohem nizsi intenzity svetla kolem 600lm 10h denne, zadne tekute CO2. Sessiliflora v tom roste paradne, dal jsem tam ze srandy i "odrezky" Limnophila aromatica a taky se ji kupodivu celkem dari, listy ma sice zelene, ale vypada porad ok. Ted teda koukam, ze ma okousany horni listy, ale podeziram cichavce, ze je trha, protoze jich ma plny hnizdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 14:21 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
Já toho během posledních 8 měsíců měnil víc. Lampa je nová (původně Dennerle ze setu), mám ze dvou stran tapety (původně bez a tím pádem odraz paprsků od dvou bílých stěn), pod pískem je půdní hnojivo (před tím bez) a začátkem roku jsem kompl.překopal akva...tak je těžký to posuzovat s dobou předešlou a odhalit problém. Někde tady jsem taky četl, že je lepší svítit výkonějším světlem kratší čas než naopak (že budou mít rostlinky lepší vybarvení). Ale díky za typ, zkusím to změnit, snad se nerozjedou řasy ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 13:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Pokud platí doba svícení 7-8 hodin tak je to poměrně málo. Radši bych svítil menší intenzitou ale déle pokud by silné světlo dělalo problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 12:03 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
Souhlasím, asi ji nahradím, byť jiná Limnophila sessiliflora mně tam rostla krásně 4roky. Vlastně možná to i potvrzuje negativní vliv tekutého CO2, protože začla nevysvětlitelné chřadnout (já to přičítal Ampulárce) až úplně odešla. A časově by to mohlo souhlasit se začátkem dávkování toho COčka
PS: Co se týká fotky, zdrojová byla správně na výšku... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 10:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemá cenu se snažit o rostliny které ti evidentně nerostou. Pokud jde o fotky v nějakém editoru ji otoč do správné polohy a ulož pak se bude zobrazovat správně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 09:59 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Kamilstrom
Vallisnerie tam mám a rostou jak divý :-)
To světlo bych bral v potaz jen kdyby listy odcházely jen dole...ale jak je vidět z té mé fotky (redakční systém ji nepochopitelně otočil horizontálně), rostliny připomínají spíš teď palmu a na většinu stonku krásně svítí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 21:58 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Passenger77
Glutaraldehyd muze byt jedovaty,vse zalezi na jeho koncentraci a opravdu nekterym rostlinam vadi uz pri nizke koncentraci(napr. Vallisneria),tvuj problem muze vznikat i nedostatkem svetla,v dolnich prostorach nadrze,kdyz jsou rostliny zasazene blizko sebe a stini navzajem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 15:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Je to to samé jako když živorodkáři používají ředěné savo na to aby samci gupek měli v pořádku ploutve nebo průtočné nádrže (chlor). Nakonec je tu o tom určitě téma. rybicky.net/forum/19442 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 15:08 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaaclav
No nejsem chemik, ale přijde mi zvláštní, že to tekuté CO2 nic nedělá rybám ani (přecitlivělým) Krevetkám, které se i množí a jemnolistá rostlina to nedá. Nevím teda, proč se CO2 (vč.tekutého) tak propaguje jako mantra pro rostliny v akva, když to některé rostliny takto nesnáší :-(
S tím plynným CO2 to není tak jednoduché, teď to asi nedám...ale plánuju po přestěhování velké akvárium a tam si CO2 set pořídím. O tom Burčáku už jsem slyšel, budu si muset někde zjistit, co to obnáší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 14:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Problém bude to tekuté CO2 je to totiž zředěná desinfekce jemnolisté rostliny to nemají rády. Pořiď si normální CO2 ať burčák nebo lahev a uvidíš jak poroste. :-)
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 14:24 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Limnophila aromatica bez listů
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problémy s Limnophila aromatica. Spodní a i střední listová část naprosto odumírá. Přitom pod substrátem je hnojivo a k tomu pravidelně denně hnojím i přidávám tekuté CO2. LED osvětlení má 1000lm, což by mělo stačit, zbytek rostlin je OK. Co by s tím mohlo být?
Díky za rady a postřehy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2016 12:26 soilogic Re: Lucia
Tohle vypadá, že špatně probíhá syntéza zeleného barviva - chlorofylu. To může způsobovat (řazeno podle pravděpodobnosti výskytu; č.1 je velmi pravděpodobné):
- přebytek fosforu a/nebo vápníku ve vodě (osobně sázím na přebytek Vápníku z těch korálů a mušlí - vápník brání rostlinkám ve vstřebávání hořčíku, který je základní stavební kámen chlorofylu - zeleného barviva)
- špatné pH (buď pod 6, nebo mnohem pravděpodobněji nad 8 - pokud nemá akvarijní voda pH v rozmezí 6-8, lépe však v rozmezí 6.5-7.5, rostlina nedokáže mikroprvky dostatečně vstřebat, i když jich je ve vodě dostatek) - kolik je pH tvé vody?
- příliš měkká voda (rostlina pak nemá dostatek minerálů) - jaké je dGH?
- nedostatek mikroprvků (zejména iontů Mg - Hořčíku a Zn - Zinku, které jsou třeba pro syntézu chlorofylu a dalších enzymů);

Řešení: já osobně bych začal tím, že změřím pH a tvrdost vody a hned poté bych dal pryč všechny korály, mušle, lastury a všechno to, co nepatří do sladkovodního biotopu. Hnojiva bych tam moc necpal, protože můžou v takové situaci ty kytky dorazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 19:57 Muž tonof [53] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS, aké máš hodnoty Ca,Mg vo vodovode a koľko ešte pridávaš tieto prvky do akva. Vopred vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2016 14:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dravec
chloróza, Fe máš zřejmě dostatek, něco ti ho blokuje. Stejně se nemůžu ubránit dojmu, že ti to hoblují nějací živočichové.
Zkus napovědět tou tvrdostí, jak už jsem se ptal. Já díky měkké vodě musím dodávat hodně hořké soli, aby hygrophyly jely ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 23:23 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím, Hygrophyla ma priesvitne lístky, viete poradit co mi v akva chýba? Ako som uz pisal hnojim Feroxom. Vopred dakujem za podnetne info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 16:21 Muž artmle9 [2] – Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poradí někdo co se to děje s rostlinami viz. foto? A co jim pomůže? Rybám se daří dobře ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2016 15:00 R Muž afc1886 [14655] Re: dravec
Podívej se tady,možná ti to pomůže deficiencyfinder.com akvarijni-hnojivo.cz/… maniakva.sweb.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 10:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dravec
nějací hladoví otíci?
Ale sám musíš nejlépe vidět, jestli je to sedřený nebo něco jiného. Nicméně pokud to není řasa, tak jak tvrdou máš vodu GH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 22:28 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
no slimaci by boli, ale nezda sa mi to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dravec
nebrousí ti to tam někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:33 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , co by mohlo byt pricinou tmavých flakov na Merseleie hirsute, a Amanie bonsai na spodných listoch? Hnojim Ferroxom + CO2 obcas aj tekute co22 pridávam. Inak aq slape pekne momentalne aj s minimom rias.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 21:07 Muž konrad [45] Re: MonterMonty
Díky. Napadlo ma to, ale v tom hitech akva keď bolo svetlo hneď nad hladinou rástla normálne dovýšky. Pak som svetlo dal na stojan cca 12cm vyššie a zacala sa plaziť tak mi to úplne nesedelo.

Koberce mam rád ale zrovna tuto rastlinu som chcel až k hladine

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=2151