Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 197 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:18 Usine – Kytky jsou slabe
A co ancistrus by nebyl takhle totiž vypadají rostliny od něj ohoblované. Nevím co máš za písek protože takový rozdíl mezi vodou z vodovodu a akváriem se mě vůbec nelíbí. Na tak málo rostlin používat co2 a další hnojení je špatně. Musíš jich mít daleko více. Nádrž je zřejmě nedávno založená. Jaké je osvětlení? Řekl bych že je přehnojeno a proto rostliny stagnují. Doporučuji vyměnit dno za čistě křemičitý písek nebo štěrk. Voda se sama od sebe takhle nezmění . Při čištění se neboj zajet i do kytek ony to vydrží.

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:38 Žena katunka [158] – Dave
Nepíšeš jak dlouho je akvárko v provozu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:18 vip – ?
Jak je silné osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:10 Dave – Kytky jsou slabe
Ahoj vsem, doufam, ze nam zde nekdo poradi s nasim problemem. Mame akvarium, ve kterem se nedari kytkam. Rybicky jsou ok, ale kytky zarustaji rasami a chradnou. Zde jsou potrebne informace o akvarku:

200l, podlozi pisek a na nem jemny sterk
pH = 7
kH = 5
GH = 17
Fe = 0,25
NH = 0
NO2 = 0,1
cca 30-40 malych rybek (tetry, moly, chichavci, pancernici)

Voda z vodovodu: pH=6,5 kH=1 GH=5

Drive jsme zkouseli nasledujici:

1) snizovat fosfaty, ale stale jich je prilis
2) pridavat Sera Florena a pod.

Nyni:

1) pridavame CO2 (z pet lahve - voda+cukr+drozdi)
2) pridavame koktejl mineralu (PMDD)
3) doplnili jsme tmavsi kaminky, drive byly jen bile
4) davame tablety Florena Plus
5) cistime kazdych 7-14 dni (kolem kytek jen malo), castecna vymena vody, Aquatan, Nitrivec
6) vymenili jsme zarivky

A ted otazky:

1) mate nekdo nejake napady, co by se jeste dalo delat, aby kytky poradne rostly?
2) da se nejak snizit GH, zvysit kH a mirne snizit pH? Nam se nedari.


Fotka akvaria zde:

http://rybicky.net/k/forum/432.jpg


Moc diky, Dave

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2006 11:06 langosh – -
yama myslí zřejmě něco v tomto smyslu - dle stránek pěstírny Hořánek/Gabriel „Optimální, ale nikoliv nutná, je tvrdší mírně zásaditá voda. Kyselost vody směrem k zásaditosti upravuje tato rostlina i pokud je v akváriu dominantním druhem. Zdá se, že případě dominance její přítomnost potlačuje růst některých druhů rostlin např. šípatkovců.". Moje pražská vody má CT 8 a UT 4 a Val. neotropicalis roste jako splašená. Před tím jsem zkoušel Val. asiatica i rubra a obě brzo odešly...
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2006 10:20 Vai – Vallisneria
To yama:
Zákrutichy rodu Vallisneria rostou špatně v měkké a velmi měkké vodě (což by mohl být tento případ - v Praze je v některých oblastech vod.voda měkká), takže takovou vodu "nesnáší". Že by prokazatelně nesnášeli nějakou jinou rostlinu mi není známo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 09:22 Žena yama [25] – Vallisneria
U me se ji taky moc nedari, dostala jsem do romana spoustu kytek a vsem se dari jen tyhle ne, muj strejda, kterej byl driv akvarista mi rikal, ze se nesnese s nejakym druhem kytky, kterou tam mam taky, je to mozny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 22:37 Tom.Rockys – bacopa
no já jí mám teprv krátce... a teď jsem chvilku nepřidával CO2 a začalo to..tak to zkusim jestli to pomuže... spodní listy jsou hnědý a když je vindám jsou jak bláto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 21:48 Usine – Tom
Musíš napsat něco víc a hlavně si vzpomeň jestli jsi něco nezměnil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 21:29 Tom.Rockys – vaclav
a co s bacopou? nevíš? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 20:33 Usine – Vallisneria to hovza
Měnit vodu a z hnojením počkej Hlavně srazit hladinu no2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:47 Tom.Rockys – Strádající Bacopa monnieri
ahoj lidi .. nevíte čim to je že mi u Bacopy monniery začali hnědnout listy? jaký by mohli bejt příčiny? ... ta fotka je ještě dyš byla v poho .. rybicky.net/k/forum/412.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 19:16 Dussy – riccia
tak deni svetlo rozhodne neztaci ja ji mam pri 0,6w/l a krasne buble minimum je tak 0,4 w/l ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 18:53 Muž [] – riccia
Mám cca týden v malém akváriu s krevetkami plovoucí riccia fluitans, ale začíná výrazně světlat a kousíčky i klesat ke dnu, nevíte, co s tím? Je v nevytápěném akváriu u okna, kde je momentálně kolem 20°C, světlo denní, co jde do okna, což myslím, že by mohlo stačit. Akvárium bez filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 17:07 neo – nene
ne ne ty rostliny jsem dal pryč abych akvo s prckama mohl líp udržovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 15:17 Sidonius – To neo
Takže už v té nádrži nemáš žádné rostliny... :-O
Aby bylo možné hledat důvody jejich zkázy, musel bys uvést více informací.
Takže střelím od boku - plovoucí rostliny uhynuly vinou nedostatku živin, protože jsou "rychlíky" v jejich spotřebě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 12:08 neo – ...
Svítím 12 hodin a rostliny tam nejsou žádné. Byla tam opora pro hnízdo ale tu jsem musel vyhodit protože byla polorozežraná od šneků. A pro Václava: já tam co2 dávkovat nechci, jen se ptám jak bych tomu mohl pomoci, popř. předejít tomu odumírání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 22:13 Sidonius – To neo
U plovoucích rostlin se s CO2 netrap. :-)
Pochopil jsem správně, že v akva je pouze potěr bet? Kolik a jakých rostlinek je v něm? Čím a jak dlouho do akva svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 20:24 Usine – Záhedně hynoucí plovoucí rostlinky
Neumíš počítat není to 6mg/l ale 14,2mg/l a pro ty tvé čtyři rostliyny? Dávat do akva 22 litrů co2 je šílenství. Zřejmě máš přebytek živin a ne nedostatek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 20:00 neo – Záhedně hynoucí plovoucí rostlinky
Ahoj mám další otázku, v nádrži s potěrem bett, mi začaly odumírat plovoucí rostliny. Filtr je molitanový poháněný vzduch. motorkem. Dnes jsem dělal testy na vodu a vyšlo mi PH: 6,6 a UT:2° Co2 cca 6mg/l. Typuju to na nedostatek Co2 protže je voda okysličována filtrem a ryby nestíhaj produkovat CO2. Návíc jde o labyrintky a aby toho nebylo málo jde o potěr. Mám co2 bombu ale bojím se bublat abych si neotrávil ryby, přece jen je to 22l akvo. :-( :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 21:42 Usine – Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 15:01 Muž Martin76 [5] – Rostliny
A samozřejmě bychom potřebovali vědět, jak máš silné osvětlení, jakou tam máš teplotu a bližší informace o úhynu dosavadních rostlin (jak se úhyn projevoval na vzhledu kytek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 14:42 Jana – kytky
Chtělo by to bližší popis, jaké akva jaké rostliny. Taky rozbor vody ph, tvrdost a hodnotu Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 14:22 Žena azalka [38] – rostliny
Já teda nejsem žádnej odborník na rostliny, ale není možné, že by šlo o tzv. emerzní listy? Info k tomuto např. na : planta.aquariana.cz/… případně www.akvarijni.cz/… Samozřejmě se může jednat o nevhodné množství různých látek ve vodě, ale to je těžké bez testů odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 14:07 Michaela – Rostliny hynou
Ahoj, chci požádat o radu nějakého zkušeného akvaristu.Mám zařízené akvárium, ale všechny rostliny mi hynou, i když koupím nové.Co mám dělat??Moc prosím o radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 12:49 Tomas4343 – Chřadnoucí rostliny
Ahoj, potreboval bych Vasi radu! Pred tremi tydny jsem zalozil male 60 litrove akvarium. Mam asi 6 typu rostlin. A vetsina z nich rapidne chradne. Zacalo to u tech co dosahuji az k hladine. Myslel jsem, ze je to od zarivky. Ale ted se znatelne horsi i ty ostatni. Hnednou listy a postupne se rozpadaji. Nekterym rostlinam rovnou odpadaji i prestoze vypadaji pekne zelene. Teplotu vody mam kolem 25C.
Nevedel by si nekdo rady co s tim?
Diky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 16:35 Muž [] – 30????
KACKA: Proč proboha 30 stupňů??? coze coze Tím ty kytky spíš odrovná tone Jinak 12 hod. svícení je akorát, záleží taky na intenzitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 16:09 Lucík – kacka
No ja svitim 12h denne myslis ze mam jeste vic?jinak dik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 15:22 KACKA – ROSTLINY
HNOJ ROSTLINY,ZVYSUJ NA CCA 30 STUPNU,MEN VODU NEBO TO AKVA PORADNE OSVIT POTREBUJOU SVETLO! palec HODNE STESTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 12:03 Žena sharon [126] – testy?
asi dvacet korun :o), stačí, když na to naliješ obyčjný ocet. Šumí-je tam vápník, nešumí, není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 11:53 Lucík – ?
Tak proc na pytliku toho pisku bylo napsano, ze neobsahuje vapník???Tak jsem asi blba,a kolik stoji ty testy?Ja to teda otestuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2006 10:26 Sidonius – To Lucik
Luciku, váš substrát je složen z písku a štěrku. A ten štěrk opravdu vypadá na mramorovou drť. Měla byste jej otestovat na obsah vápníku. :-)
Většina tropických rostlin mnoho vápníku "nemusí" a ve vodovodní vodě je ho běžně dostatek. Tak proč jeho obsah v akva ještě zvyšovat?!
Ono všechno se vším souvisí - netvrdím, že to musí být váš případ, ale obecně platí, že nadbytek Ca může narušovat rovnováhu živin, že je v antagonismu s hořčíkem (brzdí jeho pronikání), a že ovlivňuje také příjem Fe, Mn a Zn ...
V neposlední řadě vápenec (mramor) zvyšuje pH a tím snižuje obsah volného CO2! ;-)
Zkuste si změřit celkovou tvrdost vody - získáte obraz o obsahu Ca ve vašem akva.
Mmch - že si mramorovou drť dává do akvárií více lidí neznamená, že musíte dělat totéž, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 09:06 Lucík – rostlinky
No rostlinky mi rostou jako pominute(dost rychle) takze ve dnu asi problem nebude a je to kremicity pisek a myslim, ze nejsem jedina kdo ho ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 07:58 Žena sharon [126] – drť
Blek má pravdu, měla jsem bílou drť taky a vyměnila jsem ji za bílý filtrační písek, na rostlinkách to jde fakt poznat. Přesij ten písek, co tam máš a drť vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 07:52 blek – kytky
Dno u tvého akvárka je téměř jistě z mramorové drťě. Dokud ho nevyměníš, rostliny nijak extra neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 23:16 Muž mirlun [48] - Rostliny – filtr Atman At-f301
rybicky.net/fotogalerie.php…
on sice je molitan, ale zavřený do krabičky. doporučuji tenhle princip:
http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/filtry-vnitrni/aqua-exotic/87/
mám s ním velmi dobré zkušenosti. kdybych sehnal biofiltr, bral bych ten. ale stejně o vánocích přejdeš na nové akva a tam budeš mít jistě něco dokonalejšího.
přeji hodně hezkých chvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 23:12 Muž Horác [3942] – Lucík
Jak Ti má člověk pomoct, když tam máš špatný (resp. nepřesný :o) údaje ... Z čeho mám pak vycházet? :o) ... No, ... minimálně bych si hlídal dusičnany (s ohledem na ty závojnatky) a železo (I když ne každá chloróza je způsobená nedostatkem železa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 23:02 Lucík – to mirlun a horac
filtr mam atman s molitanem a a mam ho na plnej vykon

ja menim vic jak 10% vody a kazdej treti den odkaluju a menim vodu,no a testy ty nemam a to je asi chyba mam naky koupit?a jaky na co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 22:56 Muž Horác [3942] – Lucík
Máš tam, že měníš 10% (tzn. 3 litry) vody 1-2x týdně. To je v takhle malém akva a se závojnatkama MÁLO. Než jim pořídíš to větší akvárium, měň 30% 2x týdně. Když bude ta voda odstátá, tak tím nic nezkazíš. Já to odhaduju na to, že je tam až příliš mnoho živin. A to pak mají rostliny "zažívací potíže". Bez znalosti parametrů vody se dá ovšem těžko radit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 22:31 Muž mirlun [48] - Rostliny – můj názor
podle mě máš vše v pořádku, snad kromě filtru. navrhoval bych ti molitan nebo biomolitan, poháněný vzduchem, raději větší kostku než prcka, bude účinnější a nebudeš muset často čistit filtr a ničit tak užitečné bakterie :-)
píšeš, že často odkaluješ a obměňuješ vodu, tak by mělo být vše ok. jinak, podle mě je zažloutlá voda v pořádku, pokud teda není žlutá moc a nezapáchá.
A zelená barva rostlinek na cizích fotografiích? To je způsobeno fotoaparátem běžných uživatelů. nezobrazuje věrně barvy, pokud nebyly provedeny korekce.
a ještě: jak dlouho se akva zabíhá? měsíc ? dva? já myslím, že si nemusíš dělat těžkou hlavu.
A mimochodem, kdyby se našel někdo, kdo se mnou bude nesouhlasit, tak se nezlob, jsem taky začátečník.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 22:26 Usine – rostliny
U té tvé 30 litrové nádrži z dvěma závojnatkami ani nic jiného nečekej. Dej je jinam nebo si pořiď větší akva. Jinak musíš pořád měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 22:11 Lucík – Podivne rostliny, co mam delat?
Ahojky odbornici, potrebovala bych poradit ohledne kytek, pride mi , ze zloutnou...protoze kdyz se divam na jina akva tak tam vsichni maji nadherne zelene rostliny a ty moje takove vubec nejsou,take ma trochu zazloutlou vodu,mam hnojit?nebo jak si mam dal pocinat?Diky moc za rady pratele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 19:07 Sidonius – Test
Takže starší listy... Tak proto vás napadá Zn, Mo... ;-)
A nejde jen o fyziologický proces?
Zkuste ten test Fe a dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 18:41 Krivak – Hnednuti rostlin
OK, zkusim koupit ten test...
Ty skvrny se delaji na starsich listech, cim je list starsi, tim vetsi skvrny. A mlade listy ma ten echinodorus mensi, nez jake ma mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 18:20 Muž mirlun [48] - Rostliny – hypotéza
možná teď napíšu blbost, ale nemohl by to být šok rostliny na nově nalitou vodu?(teplotní, nebo reakce na prvky ve vodě) mám pocit, že se mi to taky stává, ale po pár dnech se kytka vzpamatuje. bohužel mám akva krátce, tak se mohu mýlit. u mě se to stává na: rybicky.net/atlasrostlin/bac_mon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 18:13 Sidonius – To Krivak
Máte moc pěkné akva! :-)
Hledat příčinu nebude nijak snadné, když máte na první pohled všechno O.K.! palec
Tak zkuste koupit ten Ferrin a změřit železo. Podle koncentrace Fe se dá odhadnout, zda nemáte přehnojeno stopovými prvky.
Dělají to mladé nebo starší listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 16:49 Krivak – Hnednuti rostlin
Prezentaci mam tady:
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=230
Test na zelezo bohuzel nemam... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2006 16:17 Sidonius – To Krivak
Máte někde prezentaci s aktuálními fotkami?
K "serióznímu věštění z koule" nabízíte velice málo informací. :-D
Takže - kolik vlastně PMDD denně přidáváte? Z jakých složek a v jaké koncentraci máte toto hnojivo připraveno? Jak dlouho už takto přihnojujete? Jak často a v jakém rozsahu měníte vodu v akva? Jaké hodnoty má vaše vstupní voda? Jaké další "ostatní rostliny jsou O.K."? Kolik a jakých rybek máte v akva, čím a kolik krmíte = jak mnoho přihnojujete jejich prostřednictvím? Jaké máte osvětlení a jak v průběhu dne do akva svítíte?.....
Jistě by se dalo vymyslet mnoho dalších otázek, aniž by bylo možné zaručit, že se tím zvýší pravděpodobnost "odhalení" příčiny vašeho problému. :-)
Už jenom odhad, zda rostlinám něco chybí či naopak přebývá, je značně spekulativní...;-)
Tak zkuste alespoň "změřit" pomocí Ferrinu obsah Fe - Tenso cocktail, který nejspíš ve svém PMDD máte, obsahuje relativně vyšší množství dalších stopových prvků, které mohou při předávkování rostliny poškozovat. Postihuje "to" listy mladé a starší jsou v pořádku? Pak bych měl podezření na Mn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 13:45 Krivak – Hnednuti rostlin
Co2 pouzivam... ph-6,5 ut-3,5, ct-6,5, no2-0, no3-30mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 13:23 Usine – skvrny
Jestli nemáš co2 tak bych dávku snížil. Změř si parametry vody pH, Kh, No3 a pak zjistíš co ti kde schází nebo přebývá. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [197] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9801