Co se to děje s rostlinami?
0 09.03.2009 07:15 Krejn – Re: olga
jsem presvedceny ze tam na 24 l mate opravdu moc zivocichů. Krevetky jako takove se nezivi detritem!! a ta ruducha jim zrejmne nechutná!! dle mého názoru se toho absolutně nezbavíte dokud nesnížíte počet obyvatel akva.
0 08.03.2009 23:59 LopoCz 3
0 08.03.2009 23:58 LopoCz 2
2) je správně. Že mu vinšuju dobré zažíváni.
0 08.03.2009 23:56 LopoCz – Děravé list - rozpad?
Zdravím,
poslední dobou mi začína zlobit Echinodorus. Světla má určitě dostatek + hnojím pmdd. Hledal sem co by to mohl být a došel sem k názoru že je to:
1) nedostatek živin
2) že mi ho svačí ancik :-/
3) nevim....
Přidávám foto
Ano, souhlasim s Vasi radou - na vseobecne urovni. Nicmene ja to akvarium cistim (odkaleni jednou tydne s 1/5 az 1/5 vymenou vody) a v soucasne dobe tam jsou na 24l cisteho objemu tri dospele rybky a asi 7 mladych - jsou to zivorodky, ktere moc kvalitne netravi, ale zase celkem drobne (girardinus metallicus). Mimo to tam mam jeste asi 10 krevetek, ktere dovysbiraji krmivo nebo hovinka, ocisti vse od posledniho naznaku rasy... Prilis nekrmim, a s rasou (opravdovou, ne ruduchou
) jsem nemela problemy ani nepamatuju. Nehnojim, nezlobim,...
Takze ono to asi tou "absolutni cistotou na dne i v nem", kterou tu ostatne puritansky dodrzuje asi malokdo, asi nebude, v tom souhlasim s Johanem. Minimalne by se vic rozkladajicich se exkrementu poznalo na hladinach sloucenin dusiku, nemyslite?
To bedrich: a nezavlekl jste si to tam na tech kryptokorynach? Me si tam ta mrcha ruducha pristopovala na ricii...
0 08.03.2009 21:02 Petr2 – Re: Johan
Tím chci říci, že pokud se Vám v akva objeví ruducha, je to s největší pravděpodobností zapřičiněné zanedbáním údržby nebo překročením kapacity akva v oblasti živočichů. A nepište tu obecně výraz "řasa", protože je to značně zavádějící. Každý druh má jiné příčiny.
A jak byste to chtěl jinak poznat? To mají nečistoty nosit praporek a mávat na Vás? Máte-li tam bordel a nečistotu, mezi což řadím například i přebytky živin, neměněnou vodu a podobně, tak to poznáte třeba právě tou ruduchou. Co Vám na tom není jasné? To jako myslíte, že jakmile je na dně trochu detritu, tak to má za následek řasu? Nebo tím chcete říct, že jakmile je v akva řasa, tak to má za následek nějaká nečistota a nečistota říkáte koukám také všemu, co?
0 08.03.2009 20:21 bedřich Olga: No co týče NO2 tak nula, horší to je s NO3 to je kolem 50mg/l.Vůbec nehnojím a roste to jenom na řasokouli. Je zajímavý,že to začalo růst až po přidání cryptocorynu. Ostatní řasy rostou přiměřeně,nebo je spíš požíraj krevety.
Furt ste nenapsal jak se projevuje ta nečistota.
Jak kromě řasy teda poznám, že mám v akváriu "bordel"?
hlídat si živiny na minimu. 0 08.03.2009 17:56 Petr2 – Re: Johan
Přerybníno, překrmeno, nečistý filtr, bordel na dně a ve dně ... Podle mne stačí odsát dno a to i do hloubky, vyčistit filtr (nezničit bakterie, čistit vodou z akva. Dno bych odsál až tak 3-4 dny po čištění filtru) a krmit jen malinko a obden. A hlídat si živiny na minimu. Ruducha nejdříve začne měnit barvu, pak ztratí pevnost a pak zmizí
Alespoň takto to obvykle probíhá
Nejhůře napadené části je možné vystříhat. Za 3 týdny až měsíc je pryč.
A co je to čistota v akva? Popř. když pominu řasy, čím se ta nečistota projevuje?
0 08.03.2009 17:43 Petr2 – Re: olga
Na toto platí velmi jednoduchá věc - čistota v akva
0 08.03.2009 17:15 olga [4] Ahoj bedrichu, presne to same mam i ja! Viz vlakno "Co to je" - tedy jedno z tech, co se tak jmenuji. Sid mi poradil, ze to skutecne je ruducha, s poetickym nazvem "jeleni roh". A vseobecne rady znely "odkalovat, hlidat si dusicnany,...", nicmene s temi ja jinak problem nemam, a bohuzel jsem zjistila, ze jsem si tu hnusotu zavlekla i do dalsiho, nedavno zalozeneho akvarka
.
Zkusme najit nejaky spolecny jmenovatel, treba nam to naznaci, jak se toho zbavit:
Jak dlouho mas akva? Jak casto cistis? Jake mas parametry vody? Pridavas CO2 nebo hnojivo? Jak dlouho ti to rostlo? Jak rychle se to siri? A mas to jenom nekde, nebo vsude? U me treba roste hlavne na okraji listu kryptokoryn, a bliz svetlu...
Preju nam obema, at ten paroh brzo nejak shodime!
0 08.03.2009 16:29 bedřich Zdravim, taky bych potřeboval poradit. Nenajde se tady nějaký odborník co by dokázal identifikovat tohle:
0 08.03.2009 14:08 Mumínek – Re: mnammnam
Já CO2 nepoužívám...
mne to zacalo na rostlinkach aspon na tej rotale kdys mi neslo na par dni co2 asi tyzden
ja to mam taky ale jen na rotale green a na Cryptocoryne affinis mam take zelene fliacky na starsich listoch
0 08.03.2009 11:54 Mumínek Poradí někdo??
0 08.03.2009 10:17 Mumínek – Re: jajaapaja
Je to takové tmavě hnědé až černé, na pohled to nemá žádné štětinky.
vypadá to na zelenou řasu,jakou to má ve skutečnosti barvu.z fotky to moc poznat není.
0 08.03.2009 10:07 Mumínek – Re: Mumínek
0 08.03.2009 09:53 Mumínek – Černé listy
Ahoj, přidávám sem svůj problém. Na rostlinách se mi něco tvoří, nevím, co to je a hlavně jak proti tomu bojovat?? Rostliny ale normálně rostou, jen je hyzdí tohle...
0 05.03.2009 19:03 1trebor Tak jsem přidal osvětlení, mám 2x 18W, zhruba 0,4W/l.
Přemýšlím že bych pořídil jednoho ancistruse ...na ty řasy.
Starší reakce
Nemám větší problém s pěstováním kytek "z emerzu", než "ze submerzu". Spíš naopak...
Při zakládání akva mám raději emerzní rostliny - nemohu si pomoci, ale líp se mi "chytají" a "rozjíždějí".
Možná by stálo za to pokusit se doptat v Jaroměři, jak vlastně ty echinodory množí...
Nechci své oblíbené A.D. přechválit, ale když jsem si procházel skleníky a měl jakkoli "indiskrétní" otázky, dostalo se mi vždy seriózních odpovědí.
S výjimkou jedné - "Čím hnojíte?"
1 24.02.2009 13:32 V – Re: Johan
Jak jsem řekl: nezdají se mi "přeučené" z emerzních na submerzní. Ale vyloučit to nemohu. Čím jsem si jistý je, že se jim daří o mnoho lépe než těm emerzním co jsem měl před nimi.
Osobně bych si radši koupil emersně vypěstované rostliny než ty, které pro mě pěstírna převedla do submersního stavu. Ty emersní ztrácejí energii přispůsobováním se novému prostředí až v "mém" akváriu, kdežto ty submersní se musej přizpůsobit novému prostředí v pěstírně, jsou háklivější na transport a pak nové přispůsobení v nádrži.
Také mám stejný názor na to, že to jsou emersní rostliny a pouze do vody přesazené, aby se změnily na submersní a mohli se prodat.
1 24.02.2009 06:52 V – Re: Sid
Nevylučuju, že mají mateční rostliny emerzně. Tak pečlivě jsem tu jejich pěstírnu zase neprolézal. Ale to co prodávají jsou IMHO submerzně pěstované rostliny: listy s kratšími řapíky a protáhlejšími tenčími čepelemi oproti listům s delšími řapíky a tužšími širokými čepelemi u stejných Echináčů z AQUA-DAHO nebo od Dennerle. Na to, aby to byly rostlinky po transformaci z emerzních na submerzní, se mi zdají příliš malé a mladé. Za ten skoro měsíc, co je mám v akvárku, jim odešlo asi tak desetkrát méně listů, než emerzně pěstovaným. Což je, řekl bych, přijatelná a pochopitelná reakce na změnu prostředí. Zatím rostou celkem dost pomalu, ale zato "spolehlivěji".
Dobře, opravuji svůj výrok: "Skoro všechny pěstírny pěstují echinodory emerzně".
V pěstírně Rindových jsem byl jen virtuálně. Upozornění na titulní stránce, že všechny rostliny pěstují submerzně, jsem nepřehlédl. Taky jsem si prošel fotky a pokud mě zrak nešálí, viděl jsem echinodory nejen pod vodou, ale i "na suchu".
Ostatně - předpokládám, že i tato pěstírna množí echinodory "klasicky" a pod vodu je dává k jakési "aklimatizaci", aby se k zákazníkovi dostávaly v submerzní podobě...
Třeba se vyjádří někdo s osobní zkušeností s touto pěstírnou.
V minulosti se tu takoví lidé vyskytovali...
Jaroměřáci jsou (světová) rarita.
Podle jedné výjimky nelze zevšeobecňovat.
valisnerie v přírodě rostou v mnohem větším sajrajtu, takže pochybuji, že by se mohutně vzrostlá rostlina zhroutila z přebytku detritu u kořenů.
Co tě utvrzuje v tom, že to není přípravkem proti šnekům?
neudělá už ne, už to mám pod kontrolou,, ale tým přípravkem to není... možná je to i tím, že sem u té rostliny neodsál dlouho pak ty šneky, krmivo a tak... už to radši pravidelně i pečlivě odkaluji..!
mohlo by to být ale asi jen na 28% ze 100%.. Jak si na to proboha přišel?
Pokud si předtím použil přípravek proti šnekům, tak se nediv, že ti to v akváriu udělalo nepořádek (a ještě udělá).
nevím ... asi ne... mohlo by to být ale asi jen na 28% ze 100%...
Přemýšlej co dělal za upravy tak týden předtím něž se to stalo třeba to něco napoví, víš jaký bylo Ph předtím a ted?
0 23.02.2009 16:02 Rybous Presne tohle se mi stalo taky v mm 54 l AQ a je tam osvetlei 1x 15 W + reflektor vyresil jse mto tak ze jsem valisnerii vyhodil a koupil misto ni hygrophilu polysperma. tak ro te jak diva a od te doby valisnerie nekupuji ostatni kytky jsou ok
nevadí,,, ale taky vůbec netuším, proto vás stále prosím, čím to může být?
Tak to by mělo stačit...já měl 0,25-0,3W/l když se mi to stalo...Tak to opravdu nevím...
1 23.02.2009 06:38 V – Re: Sid
Jaroměřáci se na stránkách chlubí, že pěstují výhradně submerzně. A když je navštívíš, uvěříš.
Všechny pěstírny pěstují echinodory emerzně.
Mateční rostliny mají podle druhu svůj "rytmus", ale ty nejsou tak obvyklým obchodním artiklem, jako oplégry.
1 22.02.2009 18:10 V – Re: V
Hornbach bere od Dennerle a ty to pěstujou (nemýlím-li se) emerzně. Měl jsem od nich Echináče a dost se s nima natrápil. Neměl jsem dost trpělivosti čekat než vymění listy a raději pořídil submerzně pěstované. Sice jim taky pár listů odchází, ale zdaleka to není taková trága.
A neni to náhodou tim slabším osvětlením?...taky se mi to stávalo když jsem měl slabé osvětlení...
vzduchování bylo vždycky tak jak bylo, takže je to hloupost... to vzduchování je tak malinký že by neublížil ani 1cm rostlině, to klame ten foťák, jak je to rozmazané... už to tak mám půl roku a vzduchováním to není... ALe dík no
0 22.02.2009 14:09 Killer88 [39] - Cichlidy S řasama je to v těchto nádržích prostě problém. A to, že většina těchto akva neobsahuje rostliny, situaci určitě nepřidá. My, co se Afrikou zabýváme, to holt známe. Musíme prostě řasu brát jako živočišnou součást, ono to tak prostě je. Existuje spousta možností, jak zatočit s hnědou, zelenou, nebo třeba rezatou řasou, ale ze svých zkušeností můžu říct, že né vždy to platí pro každého stejně. Je prostě spousta faktorů, na kterých při boji s řasou záleží. Komu to dělá takový problém, musí se dát na Holanďany a bude nejspíš v klidu. Ti ostatní pak musí zkoušet vše možné, co jde....
Přidat reakci
1 ...... [151] ...... 201
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 163131x