Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:00 Muž derata [11] Re: Maq
no jo, možná jsem až moc starostlivý smich a chci dát kytkam to nejlepší a je to spíše na škodu.


EDIT: Ten NO3 tam bude nejspíš z osmocote, ale drží se pořád na stejné urovni. NO2 bude z ještě pořádně nezajetého filtru. Ale 0,3 mg/l tam je po týdnu a něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:58 Muž derata [11] Re: vaaclav
No já tam mam tu plovoučku jen na zajetí akva, pak tam nebudou. Spíše mě zajímala identifikace příčiny, protože to může být i příčina problému u Alternanthera reineckii 'Mini viz pár příspěvku výše nebo foto v mé prezentaci. Na ni se na starých listech začaly tvořit jakoby zelené fleky, ale jen v jednom místě akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
No z mojí zkušenosti sice limnobilum roste líp jak Pistia, ale ani ono neroste bez hnojení v Ostravské vodě. Paskov bude mít vodu skoro stejnou, ale asi ještě měkčí (takže méně živin). Doporučuju rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_molesta
Obojí klidně za odvoz věnuju. Hnojím PMDD bez KNO3. Pistii s podobnými příznaky mám v akváriu s minimem ryb a minimální údržbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:54 Maq Re: derata
To akvárium je čerstvé. Trošku to vypadá na nedostatek dusíku, a ejhle, Ty tam máš dusičnanů dost, dokonce dusitany.
Tím chci říct, že bych se s tím hnojením neunáhloval. V novém akváriu je spousta těžko definovatelných problémů, na které nepříznivě reagují i rostliny. Shodou okolností ty projevy mohou vypadat jako nedostatek té či oné živiny.
Četl jsem si Tvoji prezentaci, chápu Tvoje starosti o rostliny. Já mívám po založení na rostlinách ztráty taky, a věřím že i ostatní. Radil bych nic do vody nelít a prostě vyčkat. Podle mé zkušenosti případný nedostatek živin není katastrofa, aspoň ne krátkodobě. Nadbytek živin je mnohem horší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: derata
Sežeň si radši limnobilum. rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum to není tak háklivé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:40 Muž derata [11] Re: Maq
Prošly testem - lehce místy šuměly, ale nic závratného (ne více než amano). Vstupní voda je velmi měkka a ty kameny zvednou tvrdost jen lehce po testování.

NO3 je teď 15-20 mg/l
Mohl by to být ten draslík dával jsem jen čtvrtinovou dávku PMDD. Fosfor neměřím a ani zatím nekrmím, takže se tam nemá jak co dostat z žrádla nebo od ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 16:29 Muž MichalV [327] Re: derata
Podľa mna ide o makroživinu, keďže sú postihnuté staré listy, ale skôr by som si tipol fosfor, aj keď príznaky z fotky nie su typické.
Pistia má v sušine 1,8% N a 0,2% P, t.j. výrazný požierač fosforu oproti iným akva rastlinám. toľko fosforu krmivom nedodáš.
Možnosť č. 2 je to NO3 aj PO4 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 16:20 Maq Re: derata
Heleďse, prošly ty Tvoje krásné šutry v akváriu octovým testem? Mně to připadá jako vápenec...
A to by mohlo mít potom vliv na celkovou rovnováhu živin, jmenovitě příjem draslíku, hořčíku, železa a amonia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 16:11 Muž dudl007 [15] Re: derata
Spíš bych to viděl na NO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:39 Žena drvi [2894] Re: derata
Podle te Pistie je to nedostatek vsech makroprvku ano , nejen drasliku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:32 Muž derata [11] – Rada
Fotka k příspěvku Ahoj, může jít o nedostatek draslíku? Dívám se na www.rostlinna-akvaria.cz/… a snad u všeho je přínakem žloutnutí listů, tak jsem z toho jelen.

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 12:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: L200 - a je to high fin? Protože jsem měl velmi příbuzný druh L128, 3 kousky kolem 4cm. Zvládli velmi rychle zničit 3 velké Echinory s listy dlouhými 30cm a k tomu pár menších.
Taky se přikláním k tomu, že je to mechanické poškození a asi jsi správně označil "autora". potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2017 12:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
L200 - a je to high fin? Protože jsem měl velmi příbuzný druh L128, 3 kousky kolem 4cm. Zvládli velmi rychle zničit 3 velké Echinory s listy dlouhými 30cm a k tomu pár menších.
EDIT: Bylo by dobré před položením dotazu aktualizovat nádrže. Já mechanické poškození vyloučil a nic tu nepsal s tím, že nemáš v akváriu živočichy, co by ho mohli způsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 12:10 laKatos Re: dudl007
Sneky nemam, ancika mam jen jednoho a to L200, takoveto projevy se obevily i na nepresazovanych rostlinach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 11:56 Muž dudl007 [15] Re: laKatos
Ancistrus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 21:16 Muž Driv3r [236] Re: laKatos
Takhle se mi rozpadali anubiasi po presazeni a nepřišlo se nato proč krom anciku.ze ho zhoblujou mám ještě v akva malí šnečky ale ty doufám to dělat nemůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 20:23 laKatos – Diry v listech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridavam dalsi fotky....
V cem muze byt problem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:52 Muž Ermack [0] - Rostliny
Jo PO4 je nutnost. Ze začátku jsem se bál dávat víc fosfátů ale zkusil jsem i 5 mg/l a začalo víc zelenat a růst a řasa ze skla zmizela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:49 Muž Jarry [1437] Re: Maq
No u nás spravuje vodu a ČOV obec, nespadáme pod žádné frantíky atd., což má zásadní výhodu ve výrazně levnější vodě, ale třeba se šetří na rozborech, nebo možná jenom vše nezveřejňují. Poptám se večer v hospodě, pokud tam bude člověk, co to tu má na starosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:46 Muž Jarry [1437] Re: zervan
Ok diky mrknu na to, zítra budu měřit a míchat novou směs, snad se zadaří. Ale mám dojem, že zakopaný pes bude pořád někde jinde - možná to bude nějaká kombinace faktorů, pamatuju si, že když jsem úplně na začátku hnojil PPMD (bez fosforečnanů), tak byla na všech listech i na skle GSA a pak to po přechodu na PPS Pro přešlo v tuhle aktuální řasu. Možná zkusím i ty slabší zářivky, pokud bych byl někde na 0,5W/l se 49W T5 zářivkama, tak by to snad mělo být dostatečné, i kdyby nebyly rostliny tolik dočervena. A zpomalení růstu stonkovek bych i docela uvítal:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:43 Maq Re: Jarry
Se divím. Myslel jsem že je to povinný údaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:41 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Tak to tam taky nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 18:26 Maq Re: Jarry
Jarry napsal: KH pořád 12 - ale měřeno Dajana testem, možná to vrací nesmysly, v rozborech vody tenhle údaj nemám.
V rozborech vodovodní vody je tenhle údaj "schovaný" pod pojmem "kyselinová neutralizační kapacita" zkr. KNK a udaná v mmol na litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 17:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jarry
Ono je v tom trochu chaos, opisoval som to v starom príspevku z 22. 4. 2014: rybicky.net/forum/19443…
+ tie 2 kvapky (0,1 ml) vidno aj tu: sites.google.com/…
Čiže klasické PPS Classic dáva za týždeň 0,1 mg/l, z neho vychádzajúce PPS Pro aspoň spočiatku uvádza rovnaké množstvo, potom neskôr sa to nejako začalo motať a zrazu 10-krát toľko...

Tak či onak, skúsil by som ubrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 17:31 Muž Jarry [1437] Re: zervan
Test na Fe jsem si nekoupil (měl jsem), ale je pravda, že v dávkování směsi nemám moc jasno. Řídím se tímto popisem z webu, kde jsem to kupoval: "5g rozpustit ve 250ml vody a dávkovat 3ml hnojiva na 100 litru vody za den nebo 10ml obden. Takováto dávka Vám zvedne hladinu zeleza o 0,02mg/l."
PPS Pro říká, že by se mělo přidat 0,5mg/l železa týdně. Dávám spíše o trochu míň, ve svém "receptu" tu mám 15g do 250ml vody a dávám 10ml denně na cca 400l vody, což by mělo denně přidat 0,05mg/l, jestli dobře počítám.
Ale je pravda, že do roztoku nepřidávám žádný stabilizátor, tak je otázka, co z toho po pár dnech vlastně do akvária leze. V kohoutkové vodě by mělo být železa 0,018.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2017 16:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Jarry napsal: Železo dodávám ve formě MICROMIX PLUS, mám trochu vyšší pH vstupní vody (7,4). A koľko tej zmesi za týždeň, nie je tam priveľa? Podľa originál receptúry PPS Pro by to malo byť na úrovni 0,1 mg/l železa. Tiež by som trochu ubral fosforečnanov.

vaaclav napsal: Ten draslík je opravdu hodně, jen by mě zajímalo jak jsi to změřil, já mám test na K od JBL a stupnice je max 15mg/l. :-) Nariedi sa destilkou alebo RO vodou ;-) Ešte sa dá aj ušetriť: rybicky.net/soubory/225.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 15:47 Muž Jarry [1437] Re: Ermack
Vodovodní měřená stejným testem také 12. Je možné, že vzhledem k intenzitě světla bylo předtím CO2 málo - to je totiž společně se světlem asi jediná věc, kterou jsem po celou dobu neměnil. Svítím 9 hodin, ale z toho první hodinu jenom jednou zářivkou a poslední 2 hodiny 3mi zářivkami ze 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 15:36 Muž Ermack [0] - Rostliny
KH 12 neni ještě tak hrozný je fakt že kytky maj radši míň. Kolik má vodovodní voda taky 12? Já mám KH 6 PH před co2 6,8 a po co2 6 drop checker je žlutozelenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 15:26 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Teď změřeno, pH=7, KH pořád 12 - ale měřeno Dajana testem, možná to vrací nesmysly, v rozborech vody tenhle údaj nemám. Po nedávném přidání více CO2 (dropchecker opravdu světle zelený, dříve jsem ho držel na sytější zelené) je pH nižší, dříve jsem měřil tak 7,2. Vstupní voda má pH 7,4 i dle rozborů vody, tam test vypadá, že ukazuje celkem přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 15:05 Muž Ermack [0] - Rostliny
K se skoro předávkovat nedá a řasy z toho nebudou, já držím PO4 kolem 3-4 mg jinak se mi právě na Alternanthera reineckii mini udělaj zelený tečky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Máš poměrně vysoké KH říká se že pro CO2 je dobré tak do 10. CO2 by ti s ním mělo hnout a dostat pH pod 7 jestli to pak není špatně zvolenými mikroprvky. Jak jsi na tom s pH a KH v akváriu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:46 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
To je pravda, měřil jsem to někdy v noci, dlouho po vypnutí světel. Od té doby je hnojení vypnuté a dneska nebo zítra udělám další měření, podle rozdílu pak namíchám novou směs - předpokládám, že to vyjde tak, že vynechám to K2SO4, KH2PO4 sundám na polovinu a KNO3 nechám, jak je. Ale to se dostanu na úroveň, jakou jsem dávkoval předtím (kromě K2SO4 to jsem dával vždy) a staré listy na tom byly úplně stejně.
Divné mi je ale to, že 6kg CO2 láhev už jede bez pár dní 8 měsíců a pořád nedochází, přijde mi to nějak dlouho. Jestli jsem nekoupil nějakou vadnou várku náplně do dropcheckeru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
U té Alternanthera 'Splendia' je to normální, na koukání je jen vrchní část. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:33 Muž Jarry [1437]
Jinak teda rostliny rostou pěkně, daří se i pačulím (erectus a zvlášť stellatus roste jako blázen), ale mají stejný problém se staršími listy. Jenom snasd alternathery nejsou nic moc, nové listy jsou krásné, ale starší listy od 3. patra dolů se kroutí a rozpadají. Ale do výšky teda také rostou, splendidu musím tak jednou za měsíc přesazovat, protože už se blíží k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Já bych tedy šel ještě níže tak na 10 a u fosforu 1mg/l. nezapomínej že jsou to vlastně přebytky hnojiva které změříš, pokud tedy dávkuješ každý den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:25 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No bylo to mimo stupnici, tak jsem to naředil v poměru 1:4 :-) Ale draslík jsem navyšoval asi před 14ti dny, takže by to neměl být ten důvod - ale samozřejmě ho sundám někam na 15-20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Ten draslík je opravdu hodně, jen by mě zajímalo jak jsi to změřil, já mám test na K od JBL a stupnice je max 15mg/l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:03 Muž Jarry [1437] Re: MichalV
Všechno JBL testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 14:01 Muž MichalV [327] Re: Jarry
čím si meral PO4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 13:45 Muž Jarry [1437] – Řasa? na starších listech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už mi pomalu docházejí nápady - tvoří se mi řasa na starších listech rostlin, u stonkovek je to vždycky tak od 3-4. patra dolů, u anubiasů jsou napadené v podstatě všechny listy starší, než 1-2 týdny (nejdříve se udělá hnědý povlak a pak to zčerná). Bojuju s tím už několik měsíců a pořád nepozoruju žádné zásadní zlepšení situace. Dokud jsem neměl testy na PO4 a K, tak jsem si myslel, že by to mohl být jejich nedostatek, ale není tomu tak, resp. K mám v akváriu moc, jak se ukázalo, ale nemělo by to být nijak škodlivé. Poslední měření JLB testy: NO3 = 20mg/l, PO4 = 2mg/l (trochu to snížím, aby tam bylo cca 1,5mg/l), K = 40mg/l (přestanu alespoň na čas přidávat do hnojiva K2SO4) - hnojivo přidávám automaticky 3x denně v malých dávkách, abych držel stabilní hodnoty. Poměr NO3 a PO4 by měl být ok, přesto se občas na skle udělá GSA - dělala se hodně, ale po přidání PO4 skoro zmizela.
CO2 jede z láhve nepřetržitě, teď jsem přidal na množství, protože nedostatek CO2 vidím, jako jednu z možností. V distribuci CO2 k rostlinám by také neměl být problém, ať dám dropchecker kamkoliv, je světle zelený (používám roztok od Profiplants). Problém by neměl ani být v nedostatečném proudění vody, stejná řasa se tvoří i na rostlinách ve středu nádrže (Ludwigia repens na fotce) a ty opravdu vlají v proudu. Intenzita osvětlení je vysoká 4*80W T5 s reflektory (akvárium 150x60x60).
Takže otázka je, co zkusit dál - jako další krok pomalu plánuju nasadit 49W zářivky, místo stávajících 80W, čímž bych snížil intentizu o 30%. Mohl by být problém v chybějícím / nadbytečném množství jiného prvku? Železo dodávám ve formě MICROMIX PLUS, mám trochu vyšší pH vstupní vody (7,4). Teplota vody v akváriu je 26°C. Týdně odkaluju a měním 30-40% vody.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:56 Muž derata [11] – Alternanthera reineckii Mini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak jsem tu zase smich na jedné Alternanthera reineckii Mini se mi začaly objevovat zelené fleky. Mám jich vysazených 5 vedle sebe z INVITRO kelímku a je to pouze na jedné zatím. Mohl by to být nedostatek hořčíku?

EDIT: Nebo nedostatek draslíku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 18:07 Muž derata [11] Re: jarda62
OK. Protože mi přišlo, že se to rozšiřuje na více kytek postupně. Ale jestli to je normální průběh tak to nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 17:36 Jarda62 Re: derata
To co už je jen průsvitná kaše odeber, ale pozor pod tím můžou byt i zdravé kytky tak opatrně...kdybys to tam nechal, zbytečně by se ti kazila voda, ale ostatní kytky by nic nechytly není to nemoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 17:32 Muž derata [11] Re: jarda62
Mám to radši vytahat ať od toho něco nechytnou další kytky? Prvně jsem myslel, že to je slabším proudem tak jsem zapnul proudové čerpadlo. Ještě jsem vyměnil vodu a okamžitě začaly všechny kytky bublat, tak snad se mají jinak dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 17:20 Jarda62 Re: derata
To je normál, vždycky se všechno nechytne, taky manipulaci některé rostlinky nedají, stačí špatně zmáčknout nebo zlomit stonek..ale spíš to vypadá na aklimatizaci rostlin, kterou některé rostlinky nemusí vždy zvládnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 16:33 Muž derata [11] – Monte Carlo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uměl by někdo poradit čím to může být, že mi monte carlo v některých místech jakoby uhnívá? Vybledlo a vypadá mrtve. V jednom míste mi to udělala i
Ludwigia sp. 'Mini Super Red - dvě sazeničky vedle sebe a jedna odspodu bělá.

Děkuji

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 22:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: igor82
Otoč si v nastavení řazení příspěvků reaguješ na rok 2005 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 20:52 Muž igor82 [0] Re: ivan
Zakladem je voda.leta jsem mel stejny problem,dokonce jsem s tim chtel uz seknout.nakonec byla resenim jina voda nez ta z kohoutku.mozna jsem blazen,ale pouzivam balenou vodu z kaufu.prestal jsem uplne pouzivat jakekoliv preparaty do vody,akvarium jsem nechal svemu osudu bez vetsich zasahu.do 2tydnu uplne vymizela rasa na rostlinach,filtr mam pomerne velky molitanovy s cerpadlem.ph se ustalilo na 7,3,coz je vic,nez bych si osobne pral,ale funguje to.vodu menim 1x za mesic 9litru do 90litroveho akvaria.proste to delam postaru a spoleham jako driv na starou vodu.naklady na vymenu vody jsou sice vyssi,ale kdyz vezmu v potaz,ze nekupuji zadnou zazfacnou chemii do vody,tam mi to vychazi porad vybodneji takto a hlavne vse funguje,jak ma.tak snad jsem pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 20:13 Muž Driv3r [236] Re: vaaclav
jestě sem ho na tom nevyděl udělaji se na listech tmavě červený flicky a pak je v nich dira a trochu se krabati. vyhoblovani od ancika bylo v chaosu častý a hlavně velký díry tyhle jsou malinky.Co to znamená dopřávat?Přidavam do dna kuličky NPK hnojiva, pinzetou ho zamáčknu do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 19:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Driv3r
Vypadá jak od ancíka. Jinak těmhle rostlinkám musíš hodně dopřávat, jinak pak rostou z hlízy a když jí vyčerpají chcípnou. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=1851