Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:23 Muž Lada2 [11] – Re: pancéřníček
byls rychlejsi no:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 21:04 Panter – Re: Dzira
Ok, zítra to hned zkusím, snad bude stačit provizorně alobal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:57 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Panter
anubis je držák a rostou i pří nižších parametrech. Tak jasný že se tam má skalár dobře a jestli budeš mít v budoucnu větší akva, tak se má aspoň na co těšit :-D A s tím přihnojením to určitě zkusit můžeš, ale opravu opatrně, jelikož se s tím dá udělat více škody nežli užitku. Zatím zkus nějaký alobal nebo zrcadlovou tapetu do krytu a uvidíš, jestli se to na oko více prosvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:39 Muž pancéřníček [168]
Panter napsal: Jinak to jedno akvarko s tou specialkou 15W bylo kupovane i s krytem a s osvetlenim takze by to melo vyhovovat...
Právě že nevyhovuje,typická bolest většiny setů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:38 Muž Yirka [9123] – Re: Panter
Ten ti tam mohl růst, protože je na světlo naprosto nenáročný. Problém je ve světlu ne v hnojení. Pokud přihnojíš a nezměníš světlo, obávám se že přijde větší pohroma a poroste ti tam něco jiného než rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:36 Panter – Re: Dzira
Toho skalára jsem vychoval z jiker a má tělo asi 7cm a daří se mu výborně, koupil jsem mu ještě 6 malých a plánuji 200l akvárko do kterého je pustím, nicméně tyhle dvě akvárka 60l bych chtěl dále používat a fakt netuším proč tam rostliny nechtějí růst, rostl tam i nějaký 25cm anubis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:33 Muž filipsi [1295] – Re: Panter
Malo svetla jeho "specialnim" slozenim nenahradis. Navic, o "specialnosti" a vhodnosti toho svetla by se mohly opet vest nekonecne polemiky, pohledej spoustu mistnich (nejen mistnich) diskuzi o zarivkach (930, 840, -glo ...). Akva se da provozovat i s mene svetlem, ale musi se tomu prizpusobit provoz a vyber druhu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:32 Panter – Re: Moucha
Jinak to jedno akvarko s tou specialkou 15W bylo kupovane i s krytem a s osvetlenim takze by to melo vyhovovat...a to druhe akvarko kde je ta 11W zarovka bylo pred 5 lety s 9W zarovkou a rostliny tam sly normalne...spis si myslim ze to bude nejakym nedostatkem hnojiva nebo zeleza pac neni mozne aby ve dvou akvarkach se sterkem kupovanym o zrnitosti 5mm nerostl zadny druh rostlin prece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:31 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: Panter
60 litrů to je řekněme 50L čistýho objemu(- substrát, dekorace, fitrace a asi to nebude napuštěný až po okraj). To je O,3 a 0,22 W\litr. Je to od oka ale ta čísla jsou tak i tak malá pro větší část akvarijních rostlin. Jedině se zkus kouknout do atlasu na rostliny s malými nároky na osvětlení. Jinak testy na železo? Nula nebo deset to je jedno, podle většiny běžně dostupných testů se řídit nemůžeš, jsou většinou pouze orientační. Ohledně té zářivky, zkus zvýšit osvětlení pomoci nějaké zrcadlové folie nebo reflektoru, ale lepší by bylo zvýšit výkon přidáním zářivky. A skalára bych asi taky z této nádrže vynechal, jestli je odrostlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:29 Panter – Re: pancéřníček
Ta speciálka je týden nová...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Panter
existuji tu dve skvele sekce a to atlas rostlin a atlas ryb tam najdesh naroky na prostredi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:09 Muž pancéřníček [168] – Re: Panter
Sice nepíšeš nic o dně,ale hlavním problémem je světlo.U jednoho máš 0,25W/l a u druhého ani to ne.To je strašně málo.Nehledě na to,že ta speciálka už to může mít za sebou...A skaláry v 60 litrech? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 19:59 Panter – Re: pancéřníček
No nádrže mají obě cca 60 litrů a má v nich parmičky čtyřpruhé a mečovky a ve druhém akvárku mám skaláry, používám pěnový a vnitřní proudový filtr, teplota je 26 a 28°C ale železo ve vodě není. Osvětlení je zářivka pro rostliny 15W a na druhém akvárku úsporkná žárovka 11W...možná by chtělo přihnojit nebo nějak zvýšit obsah toho železa když tam žádné není...osázené akvárko mám liliovníčkem brazilským, potom valisnerii, bakopu nějaký echinodorus a anubis...nic z toho pořádně neroste, ta bakopa ce o cosi snaží ale zbytek stagnuje nebo hyne:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 19:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Panter
1) vetsina rostlin v obchodech jsou v emerzni forme (rostou rychleji, snednejsi pestovani ve velkem), prechod na submerzi formu (podvodni) chvili trva a je provazeno vymenou listu
2) neudal jsi velikost akvaria, jake mas dno, jakou vodu pouzivas, jakou mas fitraci, jake osazenstvo, jake zkousish rostliny (doporucuju se zaregistrovat a spachat prezentaci nadrze)
3) testy na obsah zeleza ve vode jsou velice nepresne, mne to roste svele a test ukazuje taky nulu...

vyzkousel bych zarucene plevele: javsky mech, egerii, rotalu, microsorium
doporucene osvetleni je minimalne 0,25W/L, dno nesmi obsahovat vapenec a nesmi byt hrube,voda musi mit dostatecnou alkalitu a primereny obsah zivin (coz splnuje vetsina vodovodni vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 19:45 Muž pancéřníček [168] – Re: Panter
Více se rozepiš o nádrži...s tak málo informacema ti těžko někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 19:31 Panter – Rostliny nerostou nebo hynou
Chtěl bych se zeptat čím to je že mi nerostou rostliny v akváriu, vždy když koupím novou rostlinu tak se nijak nemění a po nějakém čase začíná hynout, dnes jsem měřil obsah železa a železo ve vodě není žádné, myslíte že je problém zde nevo je třeba i přihnojit? Osvětlení mám zářivkové 15W a trubice by měla být přímo pro rostliny, je nová ale stále rostliny nerostou nebo hynou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:47 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
mám ji asi tak týden ale teprve včera jsem ji zasadil ptže jsem nevěděl jetsli se to mám sadit nebo nechat ve květínáči:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:19 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: 720Martin720
Vypadá v pohodě. Kdy jsi ji zasadil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:06 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Aha myslel jsem že když se ty listy kroutí tak to něco znamená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 720Martin720
Nevidím na ní nic zvláštního. rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:51 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Prosím pomozte!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:12 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ahojte chtěl bych se zeptat jestli je tato rostlinka v pohodě?Nějak jse jí kroutí listy svítím zářivkou : Osram 15w/840
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:37 gargamel – Re: smik
smik: Vždycky, když natočím rampu z filtru směrem do akvária, tak mi hned naskočí vláknitá řasa, když ji mám ke sklu, tak je všechno ok. Nehnojím ale EI. Ono to vysoké proudění funguje asi jen při vysokém dávkování hnojiva, CO2 a světla.
sid: Přidávání fosforu viditelně zabralo. Už asi po pěti dnech jde vidět radikální zlepšení. Už neopadávají spodní listy a nové listy jsou 2krát větší.
I přesto se chci ale ještě zaměřit na to lehké zvýšení tvrdosti, protože Mg a Ca tam bude asi pořád málo-teda aspoň to usuzuju z toho, že některé okraje listů jsou průhledné. Uvažuju o tom, že začnu aplikovat heptahydrát síranu hořečnatého-alespoň 4ml 33g rozpuštěných v 400 ml vody.Ca není potřeba nijak dodávat? Protože součásti balení PMDD nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Nebyl. Nechtějte po mně, abych to "odedřel" za vás - jen si to pohledejte sám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Sid
Hledal jsem, nenašel. Asi hledám blbě. Fakt by nebyl odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Už jsem to na těchto a dalších stránkách popsal mnohokrát. :-) Zkuste pohledat. :-)
("Vygumičkuje" = odstraní, zlikviduje.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:29 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Sid
Já netvrdím, že to bylo nejjednodušší řešení. Jinou metodu jsem neznal a bylo mi těch vyhozených kytek líto. Můžu se zeptat, jak se ta řasa vygumičkuje? Nebo je tu někde na tuhle metodu odkaz? Moc díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
...Určitě je to levnější a elegantnější řešení...
Pro mě je elegantním řešením "vygumičkovat" ruduchu z akva, ne kvůli ní pěstovat kytky emerzně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 08:58 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Ninco
Ne každý těm symbolům rozumí a třeba začínající akvarista si myslí, že když je kytka nabízena v akváriu, tak tam skutečně poroste. Tady bych se trochu zastal prodejců v Hornbachu, kdy jsem byl přítomen tomu, že když si zákazník vybral Hemigraphis, který pod vodou jenom přetrvává, byl prodavačem upozorněn, že tato kytka je pro trvalé pěstování pod vodou nevhodná. Jenomže pokud prodavač ani nezabučí a jenom položku namarkuje, tak to asi není v pořádku. Tady se liší prodavači od podavačů. Ti druzí jenom podají a to je dneska trochu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 08:42 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - pancéřníček
Možná se bude zdát, že jsem "punťa", ale pořád si budu stát za tím, že kryptokoryna, která stojí nějakých 160 korun by měla být v pořádku a ne zaneřáděná od černých štětek. Pokud totiž nebudeme na prodejce tlačit, aby prodávali kvalitní zboží, tak námza chvíli prodají bůhvíjaké svinstvo.
Na závěr jeden postřeh ohledně této řasy,nebo zpíše zkušenost. Pokud se objeví nakytkách, které se dají pěstovat emerzně, dá se jich zbavit převodem na "sucho" Kamarád má velké akvárium , kde má mimo jiné velký trs C. pontederiifolia a všechny kytky má doslova oblepeny černými štětkami. Když minule vyhazoval celý kbelík olepených kryptokoryn, vzal jsem si je, převedl je doma na emerz a rok je tak pěstoval. Dneska mám skupinu vzrostlých C. pontederiifolia v dvousetlitrovém akváriu a není na nich ani štětička. Určitě je to levnější a elegantnější řešení než nacpat do akvária hromadu chemie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 08:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: pipan
Ta rostlinka má na štítku označení jezírková/bahenní. Je na ní kapr nebo něco takového. Někde na akváriu s rostlinami visí ceník a na něm to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 23:30 zrada
Pepan napsal: Vaše rada je hodně obecná ...

Myslím si opak. Rada je celkem vyčerpávající. Je jedno co si domů přineseš. Jde jen o ty podmínky. Buď roste nebo ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 22:29 Muž pancéřníček [168] – Re: Pepan
Samozřejmě,že by seriozní prodejce vůbec neměl takovéto rostliny nabízet,to souhlasím.Ale jinak si za tím stojím,nic obecného mi za tím nepřijde.Taky sem měl ruduchu-keříčkovou a chvíli i klasickou štětku,ale moc dlouho se u mě neohřály.Neměly u mě dobré podmínky k životu a daly mi pápá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 22:21 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re-pancéřníček
Vaše rada je hodně obecná a znám několik akvaristů, kteří se dotyčné "vymoženosti" už delší dobu nemohou zbavit. I na tomto fóru se tomuto tématu věnovalo dost místa. V prvé řadě si myslím, že seriózní prodejce by takto napadené rostliny neměl nabízet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:37 Muž pancéřníček [168]
Pepan napsal: a při prohlížení jejich kytek jsem na dvou objevil tu černou štětičkovou řasu, což Ti může za pár měsíců udělat dost velký problém. Takže na to pozor.
Když řasa nebude mít v aq příhodné podmínky k životu, žádný problém nehrozí.Prostě časem uhyne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:26 smik – Re: gargamel
Ano znám dlouho ;-) .
U tohoto způsobu hnojení považuju za nejobtížnější udržet dostatečné proudění vody a stabilní vysokou koncentraci CO2. Tím, že dodáš velmi vysokou dávku PO4 zvýšíš poptávku rostlin po CO2 v kombinaci např s vysokým osvětlením (1W/L) to může být cesta do pekel.
Pokud chodíš na UKAPS tak znáš Marka "saintly" Evanse. Podívej se na jeho nádherny videa tady:
vimeo.com/…
Na těch je parádně vidět jak vysoké proudění má v nádrži (hlavně té 120cm). Hnojí metodou EI, ale vodu mění 2x50% týdně.
Ono ten systém provozu nádrží v zahraničí je trošku jiný než u nás.
Já jsem si systém EI momentálně upravil k PPS pro, protože mi vadí to velké proudění v nádrži (hlavně kvůli rybám). Rostliny zpomalily růst, což mi až tak nevadí aspoň je nemusím každej týden radikálně zkracovat. Vyskočila mi řasa, nějaká Cladophora a GDA na skle. Některým rostlinám se rozpadli spodní listy. Přisuzuju to změněným dávkám hnojiv (k podstatně menším)a předpokládám, že se s tím musí rostlinstvo nějak vyrovnat. Za 3-4 týdny si udělám závěr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:50 R Muž Silent [5949] – Re: MArtin
Ta bude vegetovat bez problémů volně ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:49 MArtin – rostlina
Děkuji :-)
A ještě mám Egeria densa a tu jsem nechal volně poplavávát může to být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:46 R Muž Silent [5949] – Re: Martin
Zasadit do štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:41 Martin – rostliny
Ahojte koupil jsmem si rostlinu Hygrophila siamensis A mám ji nechat v tom košíku nebo nějak zasadit do štěrku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:18 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Pipan
Tu Dracénu jsem tam viděl, dokonce ve dvou barvách. Žlutozelená a bílozelená. Ona se fakt pod vodu nehodí. Je tak akorát do květináče a myslím si, že třeba v Hornbachu ji koupíš za daleko menší peníze a v květináči je jich i několik (Jsou mezi pokojovkami). Je fakt, že kytek tam měli hafo, snad největší nabídku v Ostravě, ale vadily mi tam dvě věci. Ty ceny jsou o hodně vyšší (Echinodorus, který jinde koupíš pod stovku, tam stál asi 160 korun) a při prohlížení jejich kytek jsem na dvou objevil tu černou štětičkovou řasu, což Ti může za pár měsíců udělat dost velký problém. Takže na to pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:03 Muž Lada2 [11] – Re: tigana
nemyslim ze pro dzungli:-)) je nutna zarivka na rostliny vetsina lidi pouziva 840 a 860 T8 trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:02 tigana – zářivka
používa tady nekdo zářivku na rostlinky do akvaria????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:58 tigana – Re: Johan
jo a jak to prosimtě dělaš že máš takovou džungli?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: tigana
Nepoužívám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:44 tigana
ahojik lidičky rád bych se chtel optat jestly používate ty zárivky na rostlinky?? ja totiž na a přemýšlim jestli si ji mam koupit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:26 Žena Lola [28] – Re: pipan
Já na začátku také nakoupila několik nevhodných rostlin... v akvaristikách hmm Neměla jsem chuť se vracet do obchodu a hádat se s prodavači, tak jsem je zasadila do květináče a je to pěkná dekorace. ;-)
Ještě jeden odkaz, kde se dá také vypátrat, které jsou "nevhodné" do akvárií
web.telecom.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:41 gargamel – Re: smik
Přesně tak, velmi zajímavý článek o EI zde: ukaps.org/…
Určitě to funguje, když to tolik lidí v zahraničí používá a funguje jim to. Uvažuju o tom, že si znovuzaložím malé 25l akvárium a v něm budu tenhle způsob testovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 00:03 smik
Sid napsal:
Kdybych dokázal podle všemožných popisů deficitů živin, (tak, jak jsou dostupné na netu), spolehlivě určit, o kterou živinu jde, založil bych si na tom živnost. :)

Přesné :-)

Jenom taková zajímavost (není to reakce na Sida). ADA doporučuje přidávat do akvária hnojivo Brighty K denně 1ml na 20 L. Touto dávkou se K zvedá o 3,4 mg/l denně. Týdně v jejich systémech nalejou cca 24mg/l K. Pokud k tomu přidám ještě Green brighty lights tak v něm přidám týdně 1,4mg/l PO4 a jen 1,4mg/l NO3. K tomu je potřeba pričíst jejich substráty které mají velmi vysoký obsah N.
Možná by to mohlo sloužit jako vodítko.

Velmi úspěšné nádrže jsou také hnojené systémem PPS pro. Tam se v podstatě přidává denně 1mg/l NO3, 0,1mg/l PO4 a 1-1,5mg/l K.
Je to prostě alchymie a u každého funguje něco jiného
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:24 Usine – Re: pipan

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5951