Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:55 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: Moucha
61 cm na dýlku. Jo, jo na tý údržbě pracuju..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Raeda
jakej ma ta zarivka prumer a delku? v prevazne vetsine pripadu se da najit nahrada v rade 8xx (tripasmove zarivky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:48 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Hmm, to vypadá, že tam jinou než tu speciálku dát nebudeš moct. Ty světelný podmínky v tom akva nebudou nic moc, i když bude ta zářivka nová, chtělo by to vylepšit nějakým reflektorem, nebo alespoň ten celej kryt vylepit třeba alobalem, prostě něčím co odráží světlo. Tu údržbu bych zlepšil, mám na mysli ty poznámky v deníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:42 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: romant
No já mám kryt na 1 zářivku a tahle má 20 w. Tak já ji vyměním za jinou, ale seženu stejně jenom potobnou týhle.. jo problém bude asi i jinde, ale snažím se to vyčistit a asi pořídím i nějaký ty testy na vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:32 R Muž romant [27987] Re: Raeda
To by odpovídalo, životnost těchto tzv. speciálek je obvykle kolem půl roku. Rozhodně nemyslím měnit kryt, ale jenom zářivku(ky). Jakou watáž má ta zářivka. Samozřejmě že to nem usí být jenom tou zářivkou, ale tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:26 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: romant
Třípásmovku? To je co :-D Tuhle mám asi 10 měsíců a kytkám se přestalo dařit asi před 2 měsícema.. tak je možný že by potřebovala vyměnit.. ale mám na to akvárko kupovanej kryt tak bych kvůli jiný zářivce nechtěl kupovat novej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:16 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Vyměnil bych tu zářivku za obyč. třípasmovku, tahle speciálka to už má za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:12 Muž Raeda [4] - Živorodky
Zdravím. Moje květiny v akváriu nevypadají moc dobře.. tak nějak ještě rostou, ale jejich staré listy rychle odumírají ne že by hnědly, ale proděraví se a usazují se na nich řasy ( těch v akváriu zas tolik nemám držej se spíš na těch rostlinách) V čem může být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:53 R Muž romant [27987] Re: bobik
Ten zbytek egerie vyhoď, přidej mu nějaký to maso a uvidíš, na co dostane chuť. Jinak, to že byla ta egerie načatá, to ho jenom přitahovalo, mají to už v povaze, čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:50 Muž bobik [15] Re: Zoidik
je li to tak,má ancík smolíčka,ještě s okurkou počkám....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:49 Muž bobik [15] Re: Zoidik
no zatím to udělal jen jednou,snad už dá pokoj,ale ohobloval ji pěkně,celou,ale jestli to nebylo jen proto ,že ta egeria densa byla už taková napůl špatná,už jsem přemýšlel,že ji dám pryč,byla částečně i nahnilá,třeba mi chtěl pomoci (:o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bobik
No, okurku. Co jsem četl tady na fóru, tak tím se prý podporuje jejich chuť k jídlu na zelenou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:44 Muž bobik [15] Re: romant
dobře ,zkusím to,a ještě mu asi přidám okurku,at se má dobře,když už jsem mu nepořídil kamaráda.schválně jsem koupil jen jednoho,protože dva by se určitě časem rozmnožili a představa ,že mám ve společenském akva cca 110 litrů dalších cca 50 ks malých ancíků,mě děsila (:o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Mám dva kousky ancistrusů a problém s ožíráním nemám. Lozí po skle, po dně, občas i na rostlině jsem ho viděl, ale neviděl jsem okousaný list. Patenktky jim hodně chutnají, to je pravda, takže bych měl jít koupit nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 12:38 R Muž romant [27987] Re: bobik
Přidej mu něco masitýho, ať nemá takovou chuť na ty rostliny, je to všežravec, za to Ti poděkuje. Zkus třeba patentky, nebo kousek filé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:32 Muž bobik [15] Re: romant
no to není dobré,asi mu dám ještě šanci,nebo ho budu přikrmovat,já si ho pořídil na výpomoc při řasách,taky se mi líbí,tak jsem ho doted nepřikrmoval,aby měl hlad a baštil řasy.navíc jsem ho při tom neviděl (:o,a bez důkazů ho přeci nemohu odsoudit,jo až ho při tom načapám,to bude jiná,no a kdyby zůstal jen u egerie,to by bylo fajn,nebo mu zkusím přidat echinodor,já ted žádný nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:09 R Muž romant [27987] Re: bobik
Bohužel jim chutná většina rostlin a jak s tím jednou začnou, tak už je to nikdy a nikdo neodnaučí, dal bych ho pryč. Jediný rostliny který mám odzkoušený že jim odolávají jsou Kryptokoryny a Hnědovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:41 Muž bobik [15] – kdo mi ohobloval egerii?
Fotka k příspěvku ahoj,najednou koukám a mám ohoblovanou egerii densu.jak vidno n a obrázku zbyl jen stonek.zhruba uprostřed fotky.mám v akva otíky,neonky,parmičku jednopruhou-už asi půl roku.a nově ancistrus.četl jsem zde ,že ancíci kytky žerou,ale myslel jsem spíše echinodory,ale egerii?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 21:51 R3norejns Re: kortezhugo
Ano díky, je to zajímavý nápad a já tedy trochu zaexperimentuji, připravek jsem si po pročtení různých názorů sehnal v dostatečném množství a za minimální cenu - prostě uvidíme co to udělá. Další možné cesty, kterými jsem se mohl vydat jsem napsal do svého deníku, takže více tam. Budu rád za každý komentář přimo u nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:51 Muž kortezhugo [983]
kortezhugo napsal: no este ma nieco napadlo...-teda ked sa chces tomu "vyhnut"

Flourish Excel alebo EasyCarbo

ci to ale pomoze to neviem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 15:56 R3norejns Re: kortezhugo
Tak jsem si myslel že se tomu vyhnu, ale zjevně ne. Pravděpodobně pořídim něco jako Hagen Nutrafin Natural CO2 System. Vím že, by mi tu spousta lidí namítla, že lepší si to postavit sám, ale tak jednoduchý to zas neni, kvůli bezpečnosti raději něco obětuju. Uvidíme co to udělá. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 08:47 Muž sefca [3] Re: R3norejns
Fotka k příspěvku Já mám taky nové akva.Echinodorus quadricostatus už zhodil staré listy a vyráží nové.Já na to šel tak,že jsem akva obsadil nenáročnými rostlinami-Egerie,Hygrophily atd.Na 240l čistýho obsahu jsem vysadil asi 90 rostlin.Pod písek sem dal 10litrů Nutriplantu a přidal Akvaflor.Osvětlení mám asi 0,3w/l(takže slabé-budu přidávat)a akva vypadá po 3 týdnech takto-foto.Asi jsou v každým akva jiné podmíky.Myslím,že někdy stačí i méně světla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 07:42 Muž kortezhugo [983] Re: R3norejns
no ja to zhrniem
pridat ryby - na to je casu dost
zatienovat krycie skla - tiez nie je najstastnejsie riesenie

pridaj CO2 - stejne bude potrebne pri tomto osvetleni
a rastliny -ci uz plavajuce -kludne pridaj


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 06:47 R3norejns
Dobrá, díky všem. Přidám nějaké ryby ( počítám 6ks Anomalochromis thomasi + něco na dno) a třeba ten růžkatec. U těch rostlin byl "problém" v tom,že valná většina náročnějších byl dárek od Aqua-Daho. Co se týče toho osvětlení, nevím teď jakou cestou se vydat - jestli po domácku nějak sestavovat bublání CO2 nebo pro začátek přistínit třeba nějakou textilií na krycích sklech a pak jí sundat. Případně můžu koupit nějakou rychle rostoucí plovoucí rostlinu. Se samotnými zářivkami toho moc neudělám. Všude bylo psáno min. 0,5 W/l, tak jsem si řikal že těch 0,78W/l bude tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:58 Usine Re: R3norejns
Hlavní tvůj problém je příliš silné světlo. Takhle pražit do akvária prostě nejde. Musel by si přidávat CO2. Ze začátku by ti stačila skoro polovina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 12:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: R3norejns
Dal bych tam pár plevelů - jako např. růžkatec. Trochu ubral na světle a začal trošku hnojit nebo přidal ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 12:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: R3norejns
Dle mého názoru jsi na to šel moc zhurta, mnoho citlivých a náročných rostlin do čerstvě založeného akvária. Na začátek je lepší dávat "plevel" (Vallisnerky, Růžkatec, Egerii apod.) Časem se akvárko zajede, řasa zmizí a můžeš dávat i citlivější rostliny. Chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 12:41 R3norejns – Odumírání rostlin
Zdravím, prosím zkušenější o pomoc se záchranou mého akvaria. Již více než před měsícem jsem po důkladném studiu založil akvarium - hodně roslin, dostatečné osvětlení apod.., bohužel každným dnem více chřadne. Většina rostlin postupně odumírá a nejedná se o výměnu emerzních listů za submerzí, protože např. Echinodorus quadricostatus odešel prakticky úplně a nové listy vůbec nevyhání. Takové Ludwigii repens odhnívají i kořeny. Relativně dobře roste jen Eleocharis parvula a dominantní Echinodorus. Více v mém profilu - tady jen heslovitě: čistý objem 100l, hnojivo ve dnu JBL FLORAPOL, dno Terramol 1-3mm, svícení 0,78W/l, zatím jen 3 ryby z minulého akva ...rostliny chřadnou a řasy jedou. Díky všem za pomoc. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 17:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kačí
Odumírání emerzního listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kačí
pmdd.mrp-cz.com/…

nedostatek zivin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:13 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: kačí
Fotka k příspěvku Fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:12 Žena kačí [0] - Živorodky – ROSTLINA
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,čím by mohly být způsobeny tyto fleky na rostlině? U jednoho listu je to dokonce naskrz, svítím deset hodin denně. Prosím poraďte děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 16:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hf
zkontrolovat stari zarivek, zkontrolovat spinaci hodiny, zkontrolovat rozbor vody, pokud se objevuje ruducha, tak se zvysilo mnozstvi nerozlozenych organickych latek (muze byt odumirani casti rostlin), zkontroloval bych i stav filtru

nemel jsi nejaky jilovy hnojeni do dna? o kterou nadrz se jedna?

nekolisa ti davkovani co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 15:53 Jery
Také bych zkontroloval dno. ...jestli si nesesedlo a nezaneslo detritem. Pak by rostlinám nešla čerstvá voda ke kořenům. Jaký tam máš substrát? ...a správně v jakém je stavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 21:41 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: hf
Dej fotku.
Co dno? V jakém je stavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:24 R Muž romant [27987] Re: hf
A jak dlouho tam ty neměněný zářivky jsou a co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:21 Muž hf [54] – Rostliny zespodu žloutnou a černají
Ahoj,

Potřeboval bych poradit... Dva - tři roky mě kytky rostly nádherně jako o život. (přidávám CO2, hnojím rybičkama)

Poslední měsíce ale vpodstatě všechny kytky včetně rychle rostoucích (Egerie) vykazují úplně stejné znaky chřadnutí. Kytky stále rostou stejně rychle (možná malinko pomaleji než dříve - subjektivní) ale jen vrcholky. Spodní části kytek postupně hnědnou a černají. Mýval jsem houštiny krásně rostoucích kytek a teď všude rostou jen vrcholky a vše pod tím stagnuje a černá.

Nejsem si vědom žádného zásahu do akva, který by to mohl způsobit, pořád měním vodu stejně 7-10 dní, cca polovinu. Krmení mám stejné, teplota je stejná... Zářivky sem neměnil... Dříve jsem občas (zřídka) přidával honojivo PlantaMin, zkusil sem ho přidat, kromě rozjetí chomáčků ruduchy se to na kytkách nijak neprojevilo.

Nenapadá vás něco? Mám dodat foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 13:56 xxx Re: ČichavecTom
dakujem..budem dufat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 11:14 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: xxx
Já bych to neřešil, anubisu občas odejde nějaký starší list který je obvykle rychle nahrazen novým mladým listem, který se "vyklube" ve středu růžice. Pokud jsou ostatní listy v pohodě a nežloutne celý tak ho nech jak je ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 19:26 Muž fido16 [631]
Já jsem těm mojím kamošům postavil 3 akva ve stylu malawi :-). O Pořádnou rostlinu nezavadí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2011 19:23 Muž Yirka [9126] Re: Spiroo
Po dobrém obědě desert, po dobré večeři koňak.:-)
Proč by se ancík měl chovat jinak. Jako třešinka na dortu mu Echinodory budou chutnat vždy. Jediná cesta je zbavit se jich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 16:10 R Muž romant [27987] Re: Spiroo
Pokud chceš mít v akvárku kytky, tak se budeš muset těch ancíků zbavit. Jak jednou začnou s okusováním rostlin, tak už je to nikdy, nikdo žádným způsobem neodnaučí. Už jsem to tady psal několikrát, jsou to všežravci a spíš než tou zeleninou bych je přikrmoval masitou stravou, aby ta potřeba žrát jenom zeleninu u nich nebyla tak velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:10 jakubkofi – Jakub
Ja mal som rastliny,a ked som ich kupil tak boli pekné a mali kratke stonky a nadherné zelené listy no po 2 tíždnoch boli strašné mali dlhokanske stonky a listy boli hnedé miestamy zelené ale stonki dosahovali dlšku 125 cm a ked som ich kupil mali iba 10 cm..Môže to byť tým že som mal podomacky robené svetlo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:02 Spiroo Re: fido16
Tak dostali okurku, ta se jim docela libila soude podle toho, ze na ni byli porad prisati. Po asi 2 dnech jsem pri cisteni nadrze vyndala i zbytek okurky a dneska se divam na akvarko a ancik potvora zase sedi na echinodoru rozzureny Tak jsem tam hodila dalsi okurku. Nekde na foru jsem cetla, ze je prikrmujou tou zeleninou jenom tak jednou tydne. Jenze ja potrebuju aspon nejake kytky v akvarku. Nemuzou se tou zeleninou prezrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 11:20 xxx – anubias žltne
Asi pred týždňom som si kúpila anubias. Všetko bolo v pohode, vyzeralo to tak, že rastlinka je v pohode zelená a zdravá. Viem, že anubias nepotrebuje veľa svetla, ale predsalen niekedy svietim asi 20w žiarovkou. Ale dnes som si všimla na jednom liste(je úplne zakrytý ostatnými listami...možno to bolo preto, že sa k nemu nedostalo svetlo) že je úplne žltý. Zvyšok rastliny vyzerá zdravo(zatial).Tak som ho odcvakla. Teplota vody je okolo 27 stupňov, vodu pred "naliatím do akva" nechávam minimálne 3-4 dni odstáť (odchlórovacej chémii neverím)a svietim primerane s prestávkami. Predavačka v obchode mi radila hnojivo, ale poznáte predavačov, tak som sa nenechala ukecať :) Čo mu môže chýbať? Mám hnojiť? HELP :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 11:08 Muž fido16 [631] Re: Yirka
A ancistrus žere pořád takže pro něj není problém za noc sežrat 4 echinodory. Viz. můj případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 11:06 Muž fido16 [631] Re: Spiroo
Máš pěkbný výbrus. Ancíci se překonali. Taky jsem koupil nové echinodory a do rána byli všechny vybroušené. Tak jsem listy co byli moc vybroušené ustříhl a nechal třeba jen jeden shopnější za cca 14 dní mi začaly na té samé rostlince růst nové listy takže to jen zastříhni a nechej tak a uvidíš. Jinak ti moji brusiči už to pak nechtěly když to mělo nové listy. Taky mě jedna celkem sympatická prodavačka ve zverimexu tvrdila že ancistrusi to jen tak nesežerou že musí mít důvod. A tvrdila mi že kdyžtřeba rostlinka neroste nebo se jí nedaří tak ji slupnou. Možná právě proto co zasadíš nové rostliny tak si myslí že neroste tak ji vybrousí. A jakmile ten hajzlík zjistí že se nějak zbrchala tak ji nechá aspoň v mém případě to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:01 R Muž romant [27987] Re: Spiroo
Já bych jim spíš přidal masitou stravu(patentky, rybí filé, dafnie, komáří larvy atd.). Proč si z nich zbytečně dělat vegetariány, kteří se potom při nedostatku zelenýho krmení mají o to větší snahu vrhat po rostlinách. Jsou to všežravci, na to je třeba pamatovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:58 Spiroo Re: Yirka
Mám je už docela dlouho a kytky hynou až teď. Tak dobře, zkusím jim přihodit kousek zeleniny a uvidím. Nakonec je to nejmíň náročné řešení :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:45 Muž Yirka [9126] Re: Spiroo
To poslední je dobře. Jedná se o typické broušení Echinodorů ancistrusy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5001