Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 11:16 jamajcan Re: Designer
Jestli mě zkoušíš,tak nezkoušej.Vadí.EDIT: Doporučená literatura-Ines Scheurmannová Akvarijní rostliny-Rataj,Hejný,Vodní rostliny v bytě-Rataj,Akvaristika začíná u rostlin-Vaněk,Stodola,Vodní a vlhkomilné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 09:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Nadbytek dusicnanu? To rostlinam vadi? Mivam jich spis malo, musim dodavat, ale tohle mne zajima. Uz jen proto, ze do litru gelu pro pestovani rostlin davam 1.9g KNO3 (nemam to ze sve hlavy, zatim to jen zkousim), takze kdyz o tom budu vedet vic, budu rad ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 06:00 jamajcan Re: Jarik
Tipoval bych nadbytek dusičnanů ve vodě.Změř No3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 23:15 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je s tou rostlinou? A co s tím mám dělat? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Tak tu bu som zvažoval pridať živiny. Máš ako zmerať fosfór? No ale to už by som sa priklonil k nazoru "dvorak"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:48 Těhňajs Re: cezarmilan
ano, presne tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Ešte by si mohol dať názvy rastlín. To v strede je echinodorus, ale tie dva sú zrejme kryptokoríny. Ak sa mýlim, oprav ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Podle mě jsou to odcházející emerzní listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:35 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jestli to není způsobeno nějakým živočichem tipoval bych to na železo a fosfor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Těhňajs
Zustavaji Ti zelene zilky, najdi si pojem "chloroza".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:18 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:17 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:16 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím mohl by mi někdo poradit jaký prvek chybí rostlinám?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Ja som u tej mojej ludwigie spomínal, že rástla v jazierku z dna. Vytiahla sa až nad hladinu a tam už jej lístky boli emerzné a znášali mráz ako som uviedol
Cez zimu som nosieval rastliny do obchodu zabalené v novinách a pvc sáčkoch. Mal som blízko a nosil som ich peši. Cca pol hodiny zniesli v pohode.
Ja som bol až príliš opatrný, pretože ako každý som si myslel, že sú citlivé na zimu, dnes už viem, že nie.
No a túto zimu??? Už asi týždeň mám cez deň aj priesadky paprík a paradajok na balkóne, takže na prevoz akva rastlín vplyv skôr žiadný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Davik59
Verím, že si ich mal pri prevoze vo vlhku, teda aspoň v sáčku. Uzavretom sáčku. Lístky u tej tvojej rastlinky mi prídu skôr ako emerzné. Takže keď boli pestované nad hladinou tak im tieto lístky odhnijú a narastú nové. Nebál by som sa o túto rastlinku. Tá vie prežiť.
Ak bola pri prevoze na "suchu, tak to dopadne rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 21:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Je trochu rozdíl mít rostliny pod vodou a nasuchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:46 Muž Davik59 [0] Re: cezarmilan
a co mohlo poskodit bys nevedel? Choval jsem se k nim velmi pekne.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kus
Pri týchto teplotách ti nenachladne nič, teda rastlinky určite nie. Časom zistíš, že rastlinky uprednostňujú práve chlad, teda chladnejšiu vodu. Ludwigia mi rástla v jazierku nad hladinou ešte pri teplote mínus 2°C.
Chcel som len poukázať, že zima určite rastlinu nepoškodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:02 amrtin Re: pitris65
OK,všichni se pořád učíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:00 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Díky za vysvětlení.Byl jsem zvědavej protože jsem to ještě neviděl. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 17:47 amrtin Re: pitris65
Fotka k příspěvku Takhle dokáže bublinkovat riccia ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 17:44 amrtin Re: pitris65
Tvoje starosti na mojí hlavu :-D To jsou bublinky kyslíku,který rostlina vyrábí a už se nestačí ve vodě rozpustit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 17:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: pitris65
Protože v něm probíhá fotosyntéza a produkuje kyslík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 17:17 Muž pitris65 [9] – Bubliny na mechu
Fotka k příspěvku Ahoj!
může mi prosím někdo říci nebo vysvětlit proč se mi dělají bublinky na mechu?Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 15:08 Muž Davik59 [0] Re: amrtin
Jeste ne, dneska se na to asi vrhnu :) Rikam si, ze kdyz jsou to jednodussi rostlinky, tak ze ucel splni a konecne se budu moct na to akvarko koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:55 amrtin – Re: Davik59
;-) Ale u toho čerstvýho akva nemáš presentaci,viď?

Ono s rostlinama bývá občas potíž,já si třeba taky myslel,že už nikdy nebudu mít pogostemon,pak sem vsadil na emerzní f. a rázem nevim kam s nim :) A můj první pupečník?Ten dopad jak sedláci u chlumce a koukni dneska :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:49 Muž Davik59 [0] – Re: amrtin
hh dik za dodani lepsi nalady :) aq je nove zalozene, vse ciste a cerstve. tak snad :)) po par zklamanich, tak jako u vetsiny zacatecniku, uz me dochazi napady a trpelivost s rostlinkama. Uz me to malem dohnalo i k myslence vsadit do aq ropu. :-D ale davam tomu jeste sanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2014 14:45 amrtin Re: Davik59
Neboj,tenhle pupečník,jakmile má dobrý podmínky roste doslova jak z vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:22 Muž Davik59 [0] Re: kus
tak je pravda, ze byly asi 4 hodky v aute, nez jsem je dovezl domu. takze opet muzu cekat i uhyn? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:06 Muž kus [200] - RostlinyRe: Davik59
anebo ti tak trošku nastydly. Přece jen je teplo jen za sklem, ono venku na teplomilné rostliny je přeci jen zima.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 13:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: V Hornbachu je emerzni vsechno, co emerzni byt muze.

No z fleku mě napadá třeba Pogostemon helferi (a nejen ten), který mívají rozhodně submerzní.
Otázkou notně diskutovanou, zda je lepší to či ono...já osobně s emerzem problém nemám, ba naopak. Jsou situace, kdy takovéto rostlinky upřednostňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 12:34 Muž Davik59 [0] Re: Designer
takze muzu cekat ze me zbydou jen hole stonky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2014 12:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Davik59
V Hornbachu je emerzni vsechno, co emerzni byt muze. Oni to do vody sice hodi, ale kdykoli jsem si tam prohlizel Echinodory, mely vsechny emerzni listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 12:19 Muž Davik59 [0] Re: cezarmilan
vim co toje, jen nevim jak.to poznat. jsou z hornbachu, meli je normalne ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 11:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Davik59
Nekúpil si emerzné rastliny? "emerz" si vygoogli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 11:26 Muž Davik59 [0] – listy pupecniku
Fotka k příspěvku ahoj, vcera jsem si koupil par rostlinek pupecniku, dnes koukam na rostlinky a nektere vrchni listy jsou zkrabatele a jakoby prokousale. aq je vcera nove zalozeno. poradi nekdo co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:18 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: amrtin
OK, tak díky, myslím, že to bude další úkol pro přítele potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:13 amrtin Re: Scilla
Mám,asi 3-4 cm a namířenou asi 45° vzhůru.Krásně to čeří hladinu,ale nevyhání to co2.
rybicky.net/nadrz/18191/173.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:07 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: amrtin
Máš ji pod vodou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:04 amrtin Re: Scilla
No,ta rampa by šla udělat,já použil trubku z pvc z hornbachu a navrtal do ní dírky.Mám jí přes celou zadní stěnu akva a je to super,akorát,že je šedivá a je trochu vidět.Ale i to se dá vyřešit.Zapojil sem jí na čerpadlo ze starého filtru.
Tohle doporučuju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 22:38 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: amrtin
Jo to je otázka, mám 2 filtry na jedné straně, výkon 2x1000l/h (vím že je to jen na krabici, ale myslím, že skutečný výkon stačí). Mám je umístěné na jedné straně nádrže, trošku jsem experimentovala i s diagonálním umístěním, ale nelíbilo se mi to. Nemám rampu, která by rovnoměrnost proudu určitě vyřešila, ale nemám na ni místo. Tedy hladinu vody mám těsně pod kanty. A ještě jsem si v žádné nádrži nevšimla, že by někdo měl rampu celou pod hladinou. Myslím, že by proud v trubce nepřekonal odpor vody v AQ. Ještě jsem přemýšlela o tom, že bych na jeden filtr nasadila hadici a protáhla ji dolů kolem zadní stěny a nechala konec tak ve prostředku na dně. Ale zase jsem někde vyčetla, že není dobré omývat proudem vody spodní část rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 22:24 amrtin Re: Scilla
A co vyrovnat rozložení-proudění živin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 22:10 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Designer
Problém je, že na něco je světla moc - zelenání písku, GSA na rostlinách a na něco málo - kobercovky rostou pomaloučku a Limnophila sessiliflora zase táhne za světlem. Vidím to tak, že musím protáhnout zářivky po celé délce, aby byly pokryt rovnoměrně i kouty AQ. Ale co s tím zeleným pískem to nevím, protože mi zelená právě ve prostředku a tam jsou nad ním všechny 4 zářivky.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.02.2014 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Scilla
Mam presne tolik svetla, kolik to akvarium jeste snese bez problemu. Hnojim, dodavam CO2, fitrace mi funguje dobre, ale i tak si davam na svetlo pozor, a kdyby se vyskytl problem, svetla uberu. Zadne kouzlo v tom neni ;-) .

Svitit muzes vzdy jen tolik, kolik jeste konkretni akvarium snese bez bujeni ras. A kdyz chces svitit vic nez snese, musis hnojenim a CO2 to akvarium posunout tam (predpokladaje, ze vsechno ostatni je O.K.), kde uz zase tolik svetla snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 01:54 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: amrtin
jj, to o těch "speciálkách" už jsem taky četla - dobře o tom píše Pelikán planta.aquariana.cz
Tvůj odkaz prostuduji, ale asi už ne dnes. Musím ráno do rachoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 01:49 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Designer
Máš krásné AQ, jak docílíš toho bílého písku? Mně to pořád zelená... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 01:32 amrtin Re: Scilla
Ono totiž i to světlo z led obsahuje potřebné vlnové délky pro fotosyntézu,ony zdánlivě potřebné specielní trubice pro rostliny,jsou v drtivé většině marketingový tah výrobců,to už jsou lepší obyčejné a ty se od led zas tolik neliší(ve vyzařovaném spektru) ;-) Je to teprve nastupující technologie,ale rostliny pod ní dokáží prosperovat stejně,jako kdysi pod žárovkami a dodnes pod zářivkami.Naopak je jednodušší s led vytvořit vhodné podmínky než s čímkoliv jiným.
rybicky.net/clanky/914-led-osvetleni-akvarii-i a další tři díly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 01:24 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: amrtin
Led diody jsou pro mne ještě větší "Španělská vesnice" než zářivky, celkově je mi fyzika cizí. Díky za tip, přítele na to upozorním, ať to prostuduje. Já beru led diody jako jen efektní osvětlení bez účinku na rostliny, nechápu, jak jim to může něco dát. Tedy jak ze světla led diody může vzniknout fotosyntéza. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Scilla
Mam rad hodne zarostla akvaria, jenze jsem to posledne nechal zajit moc daleko, a o par rostlin jsem prisel, skoncily ve tme. Takze jsem to vyrazne zredil, cekam co ted jak poroste a ze sve sbirky rostlin (mam snad 60 druhu, jenze od mnoha jen malinko) budu muset slevit, chtel bych vsechno, ale na to nemam dost mista a ani to nijak extra nevypada.

Takze Te dost dobre chapu, ze se snazis ty rostliny nejak regulovat, jen se snaz je presazovat opravdu az kdyz Ti kde rostou opravdu nevyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 09:54 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: romant
Díky za připomínku :-) , "hrabat furt" pro mne znamená, 1x za týden vyměnit vodu (cca. 50% kvůli PMDD, před tím 1/3), ostříhat a i přesázet kytky, je to nutnost, něco roste rychle, něco pomalu a podle toho to upravuji a posouvám od středu dozadu nebo obráceně (ve předu většinou jen zapichuji pinzetou to, co čichavci vyrvou). Vím, že časté zásahy do dna nejsou moc OK, ale teď zrovna jsem to 14 dní neupravovala, jen vyměnila vodu a je z toho džungle. Ale taky mi teď došlo, že některé kytky bych mohla zaštipovat = zastřihávat i v průběhu týdne, aby se větvily a taky bych tak omezila to "čampání" nahoru...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3401