Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 104 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:44 motylu – Průhledné a nahnědlé listy
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:43 motylu – Průhledné a nahnědlé listy
Fotka k příspěvku Zdravím, nedávno jsem si opět založil po několika letech nové akvárium - všechny údaje mám zaznamenané u nádrže (nick: motylu).

Sagittaria graminea roste jako z vody, po 2 dnech už jsem musel malinko zastřihnout, protože výhonek zasahoval až k zářivkovým trubicím, sagittaria subulata se taky pěkně vytahuje. Ostatní rostlinky jsou zatím v klidu. Sagittaria platyphylla se taky trošku povytáhla, ale bohužel začali její listy být průhledné a některé jsou navíc pokryté hnědým povlakem - stejně tak je na tom i Vallisneria asiatica (viz fotky). Všechny rostlinky mám z Aqua-daho.

Dnes jsem založil pomocí kvasnic náplň do Biokvasu, takže jestli se jedná o nedostatek CO2 zatím nevím. Stabilanem se zatím úspěšně snažím zvýšit uhličitanovou tvrdost alespoň na 3-4 °dKH. Může to být jen prvotní reakce na nové prostředí, nebo mají rostlinky třeba nedostatek Molybdenu či přebytek jiného prvku? Nemá s tím někdo zkušenosti? Nerad bych totiž pohořel na rostlinkách hned po několika dnech sad .

Předem díky za jakoukoli radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yasmine88
Kdyz uz list nestoji za nic, striham ho at nehnije do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:30 Žena Yasmine88 [0] – Re: Designer
Okej,nalepim tam ešte dnes alobal,odkalim atd´.,Alternantheru vyhodím,tá už sa asi nedá dokopy..A posledná otázka:Môžem Marble Queen ostrihať zničené listy?U bleherae to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Designer
- oki, souhlasim, slo mi tam jen o prirustek svetelneho toku :-) je otazka toho spektra PowerGlo, zda to vyvazi ...
- samozrejme reflektor ;-)
- ale vsechny tyto upravy jen o neco zvysi vykon, v zadnem pripade neznasobi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:10 GP – Re: Yasmine88
podle zbezneho pohledu by se jeste jedna trubice vesla... kazdopadne reflektor nebo zatim nejakou nahradu - lesklou folii, alobal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2011 14:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yasmine88
V kazdem pripade je ta zarivka uvnitr cerneho krytu, zcela bez reflektoru. Natrenim toho krytu zavnitr na bilo, prilepenim alobalu, prilepenim samolepici odrazive folie (nebo aspon bile) atp. by se mohla situace zlepsit az tolik, ze uz by to treba slo. Ztraty jsou tady silene a tohle je nejlevnejsi reseni, zacal bych timhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:57 R Muž romant [27987] – Re: Yasmine88
Ještě jedna 15W by tam slušela. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2011 13:57 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: seic
To asi moc nevyresi. Ona se ta PowerGlo snazi svitit svym spekterem tam, kde to rostlinam nejlepe vyhovuje, a to ze tato pasma oko hure vidi... zkratka tady bych to moc nevidel na neco, co pomuze. Rozhodne bych si netroufl ta procenta takto vypsat, ze je to to co pridam rostlinam, jsou to jen procenta toho co vidim. I kdyz sam specialky nemusim.

Chce to pridat svetlo, aspon 2x tolik co je ted, vymena zarivky za jinou se stejnym prikonem moc nepomuze. Bez zasahu do krytu (at uz je jednoducha ci slozita, a nebo pujde o novy kryt) to nepujde.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yasmine88
- uz jen posledni, Osram 830/840 maji udavany sv. tok 950lm, ted by jsi ziskala nejakych 35% navic oproti PowerGlo
- a stalo by to nejakych 114,- Kc za novou zarivku
- otazkou je sam. ta teplota barev 830/840/865, jak by se ti to libilo, ale to uz je jen otazka vkusu...

v teto chvili asi nejlevnejsi reseni pro zvyseni osvetleni
at se dari palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:46 Žena Yasmine88 [0] – Re: romant
Hej,Diversa 60.Skúsim splašiť nejakého elektrikára v okolí :-D A ešte otázka,koľko W by malo ten priestor osvetliť tak,aby boli rastliny v pohode?Al.teda koľko W musím pridať k 15ke PowerGlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:43 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yasmine88
- aaa to jsem netusil :-)
- jeste me napadlo mrknout na tu PowerGlo, samozrejme jsou tam veci jako "silne svitici zarivka, vysoka intenzita...atd. bla", ale oproti SunGlo, ktera stoji 170,-Kc ma o 160Lumenu mensi sv. tok :-D
- nejsem si jisty jestli to "specialni a intenzivni" spektrum nahradi tech rozdilnych 160 lm ;-)

www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…

a obycejna osram 860 za 114,- Kc me jeste o chlup vice - 900lm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:39 R Muž romant [27987] – Re: Yasmine88
Určitě. to akvárko je nějakej set, že. Podíval bych se do sekce nádrže na podobný akvária a určitě by se tam dalo zjistit, jak tam kdo má osvětlení řešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:33 Žena Yasmine88 [0] – Re: romant
Jasné,rozumiem.Čo ty na ten kryt?Dá sa niečo vyšpekulovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:31 Žena Yasmine88 [0] – Re: seic
Egeria pošla ako prvá,kamaráde :-D Hej,Anubias b.nana určite dám,len som nechcela nosiť nič nové,pokiaľ nevytvorím rozumné podmienky.Verím,že sa mi to s vašou pomocou podarí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:29 R Muž romant [27987] – Re: Yasmine88
To hnojivo co je ve dně am samozřejmě nech. Moje doporučení bylo mířený pouze na to hnojivo, co se aplikuje do vodního sloupce. To že se nedaří kabombě bude spíš tím nedostatečným osvětlením, než nedostatkem živin. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:27 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yasmine88
- abs. souhlas s predchozimi radami - vysadit hnojivo (s tim experimentovat az pozdeji, kdy bude nadrz zabehnuta, rostliny "pojedou" a zkusim pouze vylepsit), pridat osvetleni - 15W je tak tak na polovicni nadrz (sam s tim bojuji)
- a jen bych pridal, ze na zacatek by to chtelo odolne, jednoduche rostliny - napr.

rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_pusilla
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma

atd. jen jsem nastrelil, co mam doma, najdes jich jeste spousta v mistnim atlasu

at se dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:25 Žena Yasmine88 [0] – Re: romant
Tekuté som dala len raz,takže s tým teda končím.Je ťažké sa zariadiť podľa toho,čo kto radí,lebo na tú kabombu mi to práve poradili,ked´že berie živiny z vody..A evidentne v nej mám malo živín,ked´ mi kape...Mám však ešte v zemi tie guličky,mám povyberať aj tie?Môžu škodiť?Mením vodu 1x týždenne,klasika,takže zvýšim intenzitu na 2x týždenne napr.? :-D
Vážne vám všetkým moc d´akujem!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:20 Žena Yasmine88 [0] – Re: Designer
Fotka k příspěvku Ďakujem za pomoc...Takže výmenou žiarivky z blata do kaluže..Preto sú sety nahovno,s prepáčením,lebo namontovať tam druhú žiarivku chce veľa úsilia a technickej zručnosti,čo ja nemám,ale ked´že je pre mňa dôležité,aby sa rastlinám darilo,lebo kde sa darí rastlinám,darí sa aj rybám,tak to skúsim nejak vymyslieť.Máš predstavu,ako asi vyzerá kryt Diversy 60ky?Ak áno,povedz mi narovinu,či tam má zmysel niečo skúsiť primontovať al.ho mám rovno vyraziť :-)
Pre istotu dávam foto :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 13:10 R Muž romant [27987] – Re: Yasmine88
Já bych byl ve svém doporučení ještě radikálnější než kolega Designer. To hnojivo bych vysadil úplně a místo toho bych častěji měnil vodu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yasmine88
Prepocital jsem si plochu hladiny, kolik 15W PowerGlo sviti, a musim rict, ze mi vysla tak hranice toho, kdy vubec muze neco rust. Kdyz uznam, ze je to specialka a sviti pro rostliny a ne pro oci, tedy vezmu beznou hodnotu 15W zarivky, jsem tam, kde se mi tak tak uz darilo, aby neco rostlo, ale zazrak to nebyl, rostlo jen neco.

Chce to vic svetla. Ze tam jsou rasy, tim bych se nenechal mast, ony si potvory vystaci s ledascim. Tekute hnojivo bych pridaval opravdu s citem, protoze pokud rostliny stagnuji kvuli svetlu, hnojim rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:45 Žena Yasmine88 [0] – Rastliny-K.O.
Fotka k příspěvku A bleherae.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:44 Žena Yasmine88 [0] – Rastliny-K.O.
Fotka k příspěvku No,ako mi radil tomas3000,dala som štrk do octu a nič sa nedeje,takže dno je v pohode.Opakujem,že biely štrk,čo mám v prezentácii,som vymenila za kremičitý a nešumí.Ďalej som asi dva dni dozadu vymenila žiarivku zo setu za PowerGlo,má 15W.Hnojím 7Kugeln od JBL a kúpila som aj tekuté hnojivo od Tetry Planta Min,kvôli Cabombe..Použila som ho zatiaľ raz.Rybky sú ok,ale rastliny mi začínajú chátrať,akva je založené od decembra min.roku.Ech.bleherae mi kompletne vymenil listy a doteraz bol krásny,ale aj na ňom sa začínajú objavovať diery,aj Ech.Marble Queen ich mal,tak som ostrihala najhoršie listy,ale nepomohlo to,listy má vyblednuté,miestami nahnedlé,na jednom liste je dokonca zelená riasa,vyzerá ako dlhý trávnik,ale nezdá sa mi,že by bola vláknitá.Ten list sa opiera o skalu,na kt.mi tá riasa rastie,na tej skale sa mi to páči,ale aby mi to zase bralo živiny rastline,to nechcem.Alternanthera colorata je úplne v keli,má na sebe silnozelené bodky,takže dalo by sa povedať,že tam mám asi široké spektrum rias:-D..Vallisnerie zatiaľ iba zhadzujú listy a rašia im nové,ale celkovo mám pocit,že všetky rastliny sú v chaose a neviem,ako mám ich mám dať dokopy.Nechcem prehnojiť.Kde môže byť chyba?Info v prezentácii.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:56 Muž tomas3000 [15] – Re: Yasmine88
Otíkem to není...mohl by porušit rostlinu, ale ta rostlina by musela být už poničená něčím jiným...sam zdravou rostlinu neprokouše...zkus si test s octem, pokud je to OK, tak ti nebude bublat...pokud to není tím, tak potom můžeme dál hledat příčiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 09:37 Žena Yasmine88 [0] – Re: tomas3000
Čiže rybami to nie je a chyba je niekde inde.Skúsim si urobiť nejaké testy na vodu,mala som tam jeden štrk,biely,ten bol pravdepodobne vápenatý,vymenila som ho za kremičitý,ešte som však neskúšala ho dať do octu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:01 Muž tomas3000 [15] – Re: Yasmine88
krunýřovec jednopruhý ti to nejspíš nedělá...nemá na porušení rostlinného pletiva uspůsobenou tlamku...hledal bych jinde...vidím, že tam máš lastury...ty do sladkovodního biotopu nepatří...a co písek, byl zkoušen octem?..není vápenatý? to by mohlo mít taky negativní vliv na rust rostlin :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:39 Žena Yasmine88 [0] – Diery a hnednutie listov
Fotka k příspěvku A tu je Alternanthera.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:38 Žena Yasmine88 [0] – Diery a hnednutie listov
Fotka k příspěvku Čaute,na mojom Echinodoruse Marble Queen mám diery v strede listov aj na bokoch,ked´že som mala zariasené akva,pridala som 4x Otocinlus affinis,riasy z neho zmizli,ale diery sú dosť veľké,je možné,že to môžu obžierať?Ak áno,ako im nahradiť rast.potravu?Kŕmim sera Wells Chips pre dnové ryby,všetko však vyžerú Botie lohachata 2x,takže predpokladám,že sa to deje asi v noci.
Ďalej mi chátra Alternanthera colorata,asi mesiac sa držala,potom sa zariasila a ostalo to tam.Prikladám foto a veškeré info je na prezentácii.Fotky sú fotené mobilom,čiže kvalita nič moc.Ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 14:58 Usine – Re: tomas3000
Já do akvária pouštím vodu namíchanou ze sprchové baterie. Je sice trochu studenější, ale tak o 5-6°C. Pokud tam ale pouštíš rovnou jen studenou tak to může být tím, hlavně teď v zimě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 00:25 Muž tomas3000 [15]
No, je pravda, ze vodu nijak nenechávám odstávat...nemam ani kde a liji tam jen studenou, protože se kdesi mluvilo o tom, že se do zdroje teple vody můžou dodávat nějaké další chemicke latky na její upravu a tato voda má více dusičnanů, nebo můžu promíchat studenou s teplou?...A možná to jsou končící listy, ale to by zase nebylo i u cryptocoryne nevillii na skoro všech listech, je ješte mlada:-) že by chybělo třeba železo? jak se to projevuje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:29 Usine – Re: tomas3000
Vodou to být nemusí, rostliny nejsou až tak postižené. Třeba jsou to jen staré končící listy, nebo mechanicky poškozené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:29 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: tomas3000
Nemusí to souviset vysloveně s chemismem vody, může být např. jiná teplota dolévané vody atd. Kryptokorýny jsou na to haklivé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:32 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
jen reakce na nějakou změnu v akvariu ....jedine, ceho bych se mohl dopustit je tydeni vymena vody a to 1/3...může to být tím? Myslíte, ze výměna 1/3 vody ve 112L akva je tydne moc...mel bych to protahnout na vymenu vody kazdy druhy tyden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:18 Usine – Re: tomas3000
U Echinodoru je to normální, čím barevnější je nový list tím lépe. Zbytek bude Cryptocorynová nemoc. Nemoc to vlastně není, jen reakce na nějakou větší změnu v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:37 Leicu – Světlý povlak na listech
Fotka k příspěvku Ahoj, na listech Echinodoru jsem objevila jemný kalně průhledný povlak, co to může být? Jde o nějakou plíseň? Nebo třeba šnečí vajíčka? Celkově se mu moc nedaří, zatím moc neroste, v nádrži je už aspoň dva měsíce.. Nainstalovala jsem CO2, ale zatím je to jen pár dní. Děkuji za tipy..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:53 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku zde jeste prikládám foto echinodoru bleherae..povšimněte si toho zilkovaní u rostouciho listu uprostred...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:48 Muž tomas3000 [15]
chybí jim snad nejakej prvek? konkretne u kryptokoryn se drzim dal s odkalovanim a odkaluji jen kolem...pokud maji kryptokorynovou nemoc a dalsi kytky trpi necim podobny, tak si nejak nejsem vedem, co jsem udelal...odkaluji 1x2tydny a vodu menim kazdy tyden 1/3...standardni udrzba si myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:46 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku a jeste jednou cryptocoryne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:45 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku další foto kytky cryptocoryne nevillii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 15:43 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku Dobrý den...potřeboval bych poradit...na listech rostlin, hlavně kryptokoryn se mi delaji dírky a potom se list jakoby po krajich zacne rozpadat...pozoruji spatny rust i u echinodoru bleherae...nedela uplne zelene listy, ale jakoby ty listy meli v sobe takovy nahnedly zilky..a delaji se mi v nem taky dirky...hnojim 1x2tydny bioflorem a davam tablety sera florenette A. zde prikladam fotky kryptokoryn...jeste zkusim poridit fotku toho listu echinodoru bleherae
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:35 R Muž romant [27987] – Re: DavidH
Třeba tady se o tom píše.
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 17:22 R Muž romant [27987] – Re: DavidH
Bude se jednat o tzv. "biogenní odvápnění", hledej to pod tímto názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:55 DavidH
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat na příčinu a odstranění problému, který se mi snad podaří vložit na fotografii. Jedná se o povlak na listech rostlin, který se mi z ničeho nic udělal po 2,5 letech provozu akvária, aniž bych něco změnil. Vypadá to jako vodní kámen, což je asi blbost a nebo vápenec. Dodávám, že má celkem dost tvrdou vodu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 11:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mejla
Základní info najdete zde: rybicky.net/nadrze/9630 :-)
Detaily na vyžádání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:52 Muž Mejla [21] – Re: Sid
Zdravim, mohl bych vědět nějaké bližší parametry o této nádrži? Intenzita světla, objem, počet ryb, zdrojová voda atd.. Prostě abych si mohl udělat ucelenější představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 16:48 Muž Jirkaass [35]
pravda :)tak diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 16:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Pokud chybi cokoli ve vode, o tom uz jsme se bavili a vlastne se i dohodli. ;-) Jestli tomu chybi svetlo, pak pomuze ji polozit na hladinu primo pod svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 16:29 Muž Jirkaass [35]
nevite nekdo ? byl bych rad kdybych to stihl zachranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 15:24 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku Caute mám dalsi problem s douskou.. pridam foto

pripadami ze to jakoby hyne nebo uhniva dekuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:52 Muž Jirkaass [35]
njn holt musim neco vyskouset a uvidi se co to bude ale jak sem psal sidovi ze me nepripada ze by byl nedostatek svetla jelikoz jak ko ukam tak spodni listy jsou tak nak zelene a trochu pozkozene nafotim neoc a pridam foto ale mám blby fotak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [104] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5151