Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 18:34 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Aktívne uhlie nepoužívam ,purigen vo filtri áno.Tiež ma napadlo ako keby bolo niečoho moc-jeden kraj listu sa mi zdal ako keby spálený-to železo navyše je fakt -dávam 2 krát v týždni okrem flourishu aj easylife ferro-mám to rozdelené takto-
pon.-easy ferro 1ml
uto.-excel 1ml
str.flourish 0,5ml,nitrogen 0,8ml,fosfor1,5ml
štv.excel
pia.easy
sob.-výmena vody +ako streda
ned.excel
parametre presne zmerané nemám ale podla vodární aj papierového testu-je voda tvrdá a ph do 8-práve mi nejde do hlavy že to co2 mi to zatial nejak nestiahlo-začal som 5 b/min,už som na 30/min a drop je stále tmavo zelený-a to mám aj platinu ktorá že vraj trocha tieto hodnoty sťahuje
železo sa mi nejak zmerať nepodarilo -ani testom od seachemu-
dusík je stabilne okolo 10-15mg/l,fosfor sa mi namerať nepodarilo-ak tak len minimum-pri substráte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 17:33 Jarden Sk Re: Tomo
Ahoj, neviem ako si na tom s údržbou a či používaš aj akt.uhlie alebo purigen vo filtri, ale rozpadajú sa mi na nej listy staré spodné, keď je veľa org.odpadu a ak hnojíš všetko čo máš napísané v profile, tak tie biele okraje by som tipol na veľa železa a ubral by som extra železo, máš ho aj vo Flourishi.Ak môžeš a vieš napíš parametre vody v akva aj Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 17:21 Muž Tomo [2]
Fotka k příspěvku Tak nejaký týždeň už púšťam aj co2,uvidím čo na to rastliny-ale tej staurogyne repens niečo nesedí -nejaký tip?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2020 16:28 Jarden Sk Re: Son-Draken
Svetlo uber na 8 hod. Do dna dáš PROFIPLANTS SANDNOURISH CAPS, a kúpiš hnojivo PROFIPLANTS COMPLETE FREE, PROFIPLANTS COMPLETE PLUS a PROFIPLANTS P PLUS.Pridávať budeš podľa jednoducheho papirkového testu na NO3 6v1/pozor!nezameň za NO2! to by malo byť na nule/, Ak bude NO3 málo 0 mg/l pridáš Prof.compl.Plus a ak bude do 20mg/l pridáš Prof.compl.free a polovičnu dávku P plus.Pozri si údržbu pri týchto hnojivách na stránkach, tvoja je nedostatočná, filter by som riešil taký, aby obsahoval aj chemickú zložku tzn.akt.uhlie-to si rozhodni sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 15:37 Muž Son-Draken [42] – ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1 cryptokorina wendeti var gren, rok sítě zelená a teď začali hnědnout listy viz foto
2 hygrophila polysperma, plazí se po dně a nechce nahoru...starý výhonky světle zelený/zluty male lístky s dirkama bez prirustu, nový větší spodní sítě zelený a ty vrchní víc foto do žluto hnědá viz foto

Otázka zní je to u tyhle cryptokoryny normální nebo reakce na silnější světlo či ji něco chybí.... u hygro už to normální asi nebude, dírky počítám vyzrali okruzaci ale to že nechce nahoru navíc růst extra pomalej i anubias mi jde rychlejs...

Voda viz prezentace, cca měsíc s novým světlem jsem začal svítit víc abych popohnalo šipkatec, resp ráno zapl v noci vypl takže klidne 14 hodin, donedavna tam byly jen 3 rybky takže přírodní hnojeni nic moc, rybky jsme tedy před týdnem přidal a začal přikrmovat ať něco na.... A co dál začít přihnojovat ? Světlo už jsem zredukoval na 11 hodin se spínačem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 07:28 Jarden Sk Re: rukacz
Kup si testy kvapkové od Sera na NO3 a PO4 a kúpiš aj Easy Life Profito, Easy life Fosfo,EasyLife Nitro a do dna dáš tablety kúsok od rastlín NPK+mikro. Výmena vody každý týždeň cca 50percent. Hodnoty NO3 : PO4 by mala byť v akváriu cca 10:1 a to stále od výmeny po ďalšiu výmenu tzn. po každej výmene polovice vody zase prihnojíš Nitro a Fosfo na tento pomer a Easy life Profito dáš trochu menej ako píšu v návode-malo by to šlapať, ak by ti kleslo Kh na 0-1, tak pridaj trochu sody bicarbóny. Filter, hlavne vatu vo filtri vyper každý týždeň. Akvaristike -nazdaar....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 21:08 Muž rukacz [0] Re: Jarden Sk
Ahoj, díky za odpověď.
Dle eSHa Aqua test mám GH někdě mezi 7-12 a KH okolo 4.
Mám doma Bioflor Master od Rataje, ale nijak mi nepřišlo, že by to pomáhalo. Možná jsem měl zkusit dávat víc. Zkusím koupit nějaké ty tablety.
Aktivní uhlí jsem dal do filtru cca před měsícem a mám pocit, že to trošku pomohlo, ale možná přání otec myšlenky.
Co měřit, když hnojíš? Snižovat dál % svitu lampy je asi škoda? Budu teda víc čistit dno. Nevím jen, jak k tomu přistupovat, když je tam hodně kytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 18:03 Jarden Sk Re: rukacz
Ahoj, máš tam raz tak silné svetlo ako si mal-údaj z obchodu: Easy LED Universal 2.0 742 mm má svítivost 3128 lm při spotřebě pouhých 36W.
Tzn. že bez hnojenia to nepôjde, iba ak by si znížil dobu svietenia na pár hodín cca 4-5. Do filtra daj aj aktívne uhlie alebo Purigen a bodli by aj parametre vody vstupnej hlavne tvrdosť GH a KH. Údržba je dobrá, čistil by som ale každý týždeň.
Ak to neupravíš dobou svietenia, tak bude treba nastaviť hnojenie-to bude chcieť viac meraní vody v akva. Ale dá sa to...napíš!Niekto ti tam už radil tablety do dna, škoda že si neposlúchol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 10:19 Muž rukacz [0] – problém po změně osvětlení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Protože nejsem přes den moc doma, tak jsem si chtěl udělat radost a koupil jsem si světlo se simulací měsíčního světla, abych si večer užil akvárka. Od té doby to šlo do kytek. Ubral jsem světlo. Aktuálně svítím na 75% v časech 8-11 a 12-17. Měsíční svit potom 20:30-22:00. Mám to na docela světlém místě. Bohužel nemůžu jinak. Zkoušel jsem to mít hlavně teď přes léto zakryté dekou mimo časy svícení, aby nebylo zbytečného světla navíc. Voda se zdá být v pořádku. PH cca 6.9, NO2 a NO3 v normě. Kytky ale nerostou, černají, uhnívají. Kořeny v pořádku. Dno je stále dost zakalené. Odkaluju co 14 dnů. Bývá tam takový bílý kal. Měním vodu každý týden cca 30-40%. Neříkám, že jsem zkušený akvarista, ale tři roky tak nějak dělalo radost a teď si s ním nevím rady. Prosím o zkušenou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 19:03 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
ešte nepridávam-ale na základe výsledkov testov a prejavov rastlín ich skúsim dávať-mám ešte len objednané
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 17:52 Jarden Sk Re: Tomo
Dusík vo Flourishi nie je, tak predpokladám ,že pridávaš Fosforus a Nitrogen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 17:05 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Tak robil som aj ten test na fosfor-vychádza biedne (pri substráte),tak isto mi teraz vychádza málo mg/l aj dusíku-možno preto že som ešte pridal nejaké rastliny-takže idem potroške pridávať oboje od seachemu.Tie príznaky deficitu oboch mi na tie nedostatky rastlín sedia-uvidím či sa to zlepší,to svetlo som dal na 4,5/3,5pauza/4,5

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 18:50 Jarden Sk Re: Miroslav123
Čau, máš tam viac gýčov ako rastlín, keď to bude naopak tak to bude fungovať. Po vyčistení vyhnoj dno NPK+mikro tabletami, uber svetlo na 7 hod. a čisti každý týždeň filter a vymieňaj 1/2 vody. Vôbec si si neprečítal ako sa zakladá akvárium! Ryby tam daj až keď budeš zvládať riasy, dovtedy len slimáky a kompletné hnojivo aj s dusičnanmi a fosforečnanmi. Na toto ti zaprajem max. trpezlivosti.Zdar...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2020 17:54 Muž Maro_s.12 [96] Re: Miroslav123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2020 17:41 Miroslav123 – Akvarium rastliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň prosím vás na rastlinách v akvarium sa mi začali machádzať takéto vlasce alebo riasy. Neviem identifikovať čo to je lebo som sa s takým ešte nestretol. Prosím vás ako to odstrániť ? Akvarium je 120 litrové a mám ho približne 3 týždne a po 2 týždňoch mi to začalo rásť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 21:50 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Vatu vždy vymením za novú pri čistení filtra-tak raz za 3 mes.-myslím že taký interval čistenia mi stačí podla toho čo som v ňom našiel prvé razy- moc bordelu tam nebolo.
Uberiem teda troška toho svetla a upravím ten čas.Znížim dávkovanie flourishu-neviem ten excel-niekde ho odporúčajú niekde nie-tiež som o tom niečo počítal-že niektoré rastliny a machy ho nemusia-či ho znížim alebo vypustím úplne,každopádne skúsim pridávať to železo-ďakujem za všetky rady a názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 19:52 Jarden Sk Re: Tomo
Myslím že áno, ale vzhľadom na to svetlo je to tak na hranici aj podľa K a to nevieme ten fosfor.Ale to, že je málo CO2 je jasné podľa biogénneho odvápnenia na cryptoške. Ak uberieš svetlo tak bude živín ešte väčší prebytok, tým pádom je treba ubrať.15mg/l NO3 bez pridávania NO3 je tiež dosť a súvisí s malými výmenami vody a značným zarybnením príp. s menšou spotrebou, či množstvom rastlín-dôvodov môže byť viac.Vatu vo filtri čisti, určite bude poriadne zanesená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 19:41 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Filter som trocha prehádzal a k originál náplni som pridal vatu a purigen
Toho Excelu tam už teraz dávam menej(1 ml 3x týždenne) ako je doporučené
Flourish 1 ml 2 x týždenne(malo by sa dávať raz týždenne,ale vraj je lepšie to rozdeliť)
Ak tomu rozumiem podla teba je tam tých živín moc?
To svietenie upravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 19:05 Jarden Sk Re: Tomo
Ak sa ti tam robia na Cryptoške biele vápenaté škvrny, tak tam bude svetla veľa a uhlíku /CO2/málo a Excelom ho nenahradíš, takže uber svietenie o tie dve hodiny a pauzu pridáš na 4 hod.. Ten excel by som obmedzil tiež.Tým by sa mohla znížiť spotreba živín a obmedzenie flourishu by bolo na mieste. 10mg/l draslíku by ti malo stačiť.Fe na cca 0,1 a test na fosfor aspoň orientačne by som predsa len kúpil.Dúfam, že to zaberie.Tie polovičné výmeny vody týždenne by som ale robil. Vo filtri máš aké médiá? S ph sa má význam rýpať hlavne kvôli amoniaku, ten ak by sa ti objavil v akva, tak ti zlikviduje ryby pri vyššom ph ako 7.Tebe by ten burčák a Ph na 6,8 pomohlo určite, ale to už nechám na teba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 18:40 Muž Tomo [2] Re: Jarden Sk
Ak teda nie som farboslepý tak test na NO3 mi vyšiel nejakých 15mg/l,test draslíka asi 10-15mg/l.PO4 som nekupoval kedže som sa dočítal,že test pri býva pri tomto substráte nepresný.Inak zisťoval som vo vodárňach aj hodnoty vodovodnej vody-je tam hodnôt na 3 strany-ak by bol nejaký údaj dôležitý ,dám to sem.(samozrejme tvrdosť a ph sú vyššie)
Pridal som ešte nejaké fotá-na tej lobelke je fakt trocha riasy-ale celkovo vyzerá podla mňa mizerne-na crypto-ani už neviem aká to je je vidieť tie akoby vápenaté škvrny-niekto to tu už spomínal
Má význam rýpať sa v PH -napr.Seachem Neutral Regulator na tých 7,alebo pridávať nejaké tie huminové látky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2020 17:55 Jarden Sk Re: Tomo
Ak máš test na železo, tak budeš mať aj na NO3 a PO4. Aké sú hodnoty najmä to PO4 by ma zaujímalo zo substrátu?
Svetlo máš super, filter tiež, substrát dobrý ale trochu náročnejší, tak by to malo šlapať...9 hodín svietenia by malo stačiť, ale podľa mňa je tam toho Flourishu moc a dával by som polovicu, meniš len 1/3 vody a táká spotreba živín tam podľa mňa nebude.S tou pauzou v svietení by to chcelo viac aspoň 4 hod., dve sú podľa mňa málo ak už pauzovať.
Takže ubrať flourish, meniť 1/2 vody, pridať trochu Fe a aj PO4 /bude asi málo-počkám si na ten výsledok testu/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 17:55 Muž Tomo [2] Re: Jája
dík za názor-ten puškvorec je tam už len na dorážku,uvidím kolko vydrží.S tou pauzou svietenia je to tak-preliezol som nejaké debaty o svietení-boli tam aj takéto názory-kto nedáva CO2 tomu by takáto pauza mohla vraj prospieť-preto to skúšam.Neviem možno to zruším.
V tom svietení mám dilemu-vraj ked sa svieti málo rastliny sa ťahajú za svetlom,spodky rastlín neprosperujú-druhý prípad-ked je svetla moc-zasa sa za ním rastliny ťahajú lebo ich ženie hore ale spodky rastlín zase nič moc-dokonca mi stonky odhnili a držia ich len korene čo vypustili(+riziko rias)
V podstate kvôli rastlinám som dal na dno Platinum soil,ktorý by mal byť výživný-Skúšal som robiť aj pár testov vody -nahoršie vychádza železo(seachem multi test),skúsim pridávať easy life ferro a uvidím čo z toho bude
Ten Sinkor sa aj mne nezdá-akva má šírku 30cm-svetlo 5cm-a je 4 cm od hladiny-čiže stále tam bude nepomer v množstve svetla-ale výkonovo by mal na také akva stačiť bohato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 14:52 R Muž afc1886 [14704] Re: Tomo
1 - Za mě té šípatce neprospívá ani to zastřihávání.
2 - Dívám se na mobilu, ale zdá se mi, že na listech vidím řasu a i podle fotek bych řekl, že tam je dost světla a není tam nic, co by bylo nějak extra náročné na světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 14:18 Muž jarovo [1695] Re: Tomo
Ahoj, pokiaľ takýto stav pretrváva dlhšie potrebuje spraviť zmenu, ktorá zmení podmienky v AQ. Neviem či to bude to najlepšie - v prvom rade by som svietil v kuse - bez prestávky - napr. od 14 do 22 hod. Neviem aký máš filter a nakoľko je potrebná výmena vody každý týždeň - pokiaľ výmenu zachováš tak prihnojiť pri výmene vody a aspoň raz , dvakrát medzi výmenami. Najlepšie je rozpočítať si dávku tak aby si prihnojoval každý deň. Rastliny určite potrebujú niečo ku koreňom, hlavne nové - ja občas používam www.rostlinna-akvaria.cz/… - stačí kúsok ku koreňom. Čo sa týka toho S.F.Excel s tým by som bol opatrný - môj názor je taký - málo uhlíka a viac látok ktoré sú skôr škodlivé pre bunky rastlín.
Všetko je to na voľbe či už rastlín ktoré dáš do jedného AQ, alebo aké podmienky im vytvoríš.
Tak nech sa darí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 14:07 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomo
Rostliny nevypadají špatně. Akorát bych dala pryč ten puškvorec. U stonkovek, když mají málo světla, ty spodky nemusí prosperovat. Akorát nerozumím popisu svícení "Svietenie 5-2pauza-4,5hod". Tropický den je cca 12 hodin. Osobně nejsem příznivcem polední pauzy, není to přirozené. Slunce to taky přes poledne nezalomí. Já svítím 10 hodin a i to je dostačující. Možná by to osvětlení vyřešilo druhé osvětlovací těleso (cca na polovinu stažené) - světlo by bylo v AQ lépe rozptýlené. Té lobelce se tam nelíbí, asi by potřebovala silnější světlo. Ale jestli budeš do AQ svítit víc, tak by sis to mohl rozhodit a začaly by bujet řasy. Teď je tam nemáš. Být tebou, zaměřím se na rostliny, kterým se daří. To AQ vypadá pěkně, tak bych zůstala u současného provozu a moc bych se v tom nevrtala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 13:16 Muž Tomo [2] – názor skúsenejších
Zdravím vás-akva mám založené tak 3/4 roku ale s rastlinami to nie je to pravé orechové-niekde je problém a neviem čím začať aby sa to zlepšilo.Ja viem že je to beh na dlhú trať.nejaké to info mám v prezentácii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 21:01 Jarden Sk Re: QQQ001
Nerobil by som z toho nič, je to na starších listoch a aj na okrajoch je už ruducha začínajúca, tak odstrihni.Ak budú rastliny prosperovať vyženú nové zdravé listy a tie by už mali byť ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 20:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: QQQ001
Tak z těch fotek toho není moc poznat ale týden bez CO2 to už se ti nějaké řasy ze silného světla udělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2020 09:06 Muž QQQ001 [23] – Hnědé skvrny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, po týdnu co jsem se vrátil ze školení se na rostlinách vytvořily tyto skvrny. Nehnojilo se a ještě mi došlo CO2. Je to vážný problém? Nebo není to hnědá rasa? Diky za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2020 12:33 Jarden Sk Re: Magic
Nechcel som sa k tomu moc vyjadrovať kým nedodá parametre vstupnej vody,ale myslím si že rastlinám pod svetlom určite svetlo až tak moc nechýba, kraje možno a to už vyriešila Jája v príspevku k nádrži,ale zameral by som sa na osvetlený list Hygrophily na prvej foto a spodné časti rastlin tiež nie sú celkom vyholené a extra vytiahnuté, čo by malo byť nedostatkom svetla a Limnophila sa zvykne poriadne natiahnuť. Už to nebudem viac komentovať, kým nebude poriadne info-nech ju aj rozdrapí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2020 12:13 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
S bleskom proti sklu? To ide ťažko, to chce externý. Alebo z uhla, ale to zas skresľuje obraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2020 10:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Řekl bych že je to focené bleskem a to hodně zkresluje pokud jde o světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2020 09:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: BBchory
Sessiliflora sa bude zatvárať, aj keď necháš rozsvietené celú noc. Cirkadiánne rytmy sa síce dokážu trochu prispôsobovať prostrediu, ale rozhodne nie tak, že sa rastlina zatvorí len preto, že si zhasil už o štvrtej. :-)

Tma tam ale rozhodne je wtz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 22:07 Žena BBchory [858] Re: zacatecnik01
To je focené za plně rozsvíceného světla v akváriu? Jestli ano, tak odpověď je jednoduchá - je tam tma. Ta sessiliflora (co vypadá jako kopr, vlevo) se chystá spát a zavírá listy, protože se zešeřilo ;-)
Ale mě ty kytky přijdou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2020 07:47 Jarden Sk Re: zacatecnik01
Dobrý deň, na základe vašich info o nádrži/parametre vstupnej vody z vodární-internet,názov setu,filter atď./ a štúdiu ako založiť akva, môžem zodpovedne prehlásiť, že riasy a problémy s akváriom sú "zahrnuty v balení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 00:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zacatecnik01
Klid a čekat a měnit občas vodu, hnojit do nově založeného akvária je většinou průšvih a řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 00:33 zacatecnik01 – Co se děje s rostlinami?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu? Máme akvárium teprve dva týdny, rybky zatím žádné, objevilo se pár plžů. Bojím se, že je něco s rostlinami. Jedné z nich odpadávají lístky, nejdříve jsou hodně bílé a pak hnědnou. Těm ostatním se tak nějak daří, ale moc nám nerostou. Snažila jsem se něco přečíst. Někde píšou, že je to železem, jinde kyslíkem, jinde zas, že tím, jak jsou v novém. Opravdu mi na nich záleží, tak jestli někdo ví jakna ně, budu Vám vděčná. Děkuji :-) palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 16:01 Jarden Sk Re: Kutil-s.r.o
Aký to je Platinum ? Powder alebo normal...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 21:38 Kutil-s.r.o – Diery v listoch
Ahojte mám kompletne založené nové akva cca 2,5 mesiaca okrem ryb tie sú z pôvodného akvaria. Neustále mi odpadávajú listy v listoch sú stále diery. Zvýšil som aj dávku draslíka ale bez výsledku.
Nakoľko používam platinum soil substrát hodnoty draslíka neviem poriadne zmerať. Rast rastlín žiadny a začala sa tvoriť riasa. Od prvého dňa davkujem plynne co2 a aj flourisch Excel
Snáď všetko podstatne v prezentácii.
Ďakujem za každú reakciu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 13:25 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
To je tedy alchymie smich raději jsem s hnojivy opatrný, zkusím jak jsi psal, dodávat hořčík a pokud mi test nezměří fosfor tak i ten a uvidím,ty malé rybky těch dusičnanů taky moc nedají, donedávna v těch 100l bylo pouze 18 bornejek, teď to musím sledovat když jsem navýšil rybí obsádku. Mockrát díky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2020 13:11 Jarden Sk Re: Roger
Ty potrebuješ dodať hlavne toho horčíku a ten v ostatných hnojivách čo som písal nieje, tak s mikroprvkami môžeš tiež velmi opatrne, ono sa to ťažko radí, kolko máš pridať na aké množstvá sa vyrátať dá, ale aká je reálna spotreba rastlín, to je už horšie-stačí že ostriháš rastliny alebo sa ti zvýši množstvo org.odpadu a spomalia rastliny a rozhodí sa všetko.Preto je to najlepšie odmerať testom, alebo podľa rastlín, ale nie vždy zase musí ísť o deficit aj priveľa napr. draslíku môže spôsobiť nedostatok Mg a pritom je ho v akva dostatok. Je to trochu komplikovanejšie a všetko so všetkým súvisí smich, niekedy som z toho sám zúfalý a hľadám čo to ešte môže byť že nerastú -veď je tam už asi všetko ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 12:55 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
KH2PO4 mám taky namíchaný, ten jsem začal dodávat do akva Malý bazén, tam mi pupečník odešel nejspíš na fosfor, z černaly mu listy, na skle se začala dělat řasa, podle testu JBL tam není žádný. Někde jsem četl že kvalitní sušené moc fosforu nemá, nevím zda je to pravda, používám Hikari, ale sušeným krmím tak 1x týdně, jinak mražené patentky, černý komár, cycklop, dafnie, artemie prostě všechno možný. když jsem používal tenso a mgso4 vše namíchané dohromady tak se mi po tom začalo řasit, používal jsem přitom 1/3 dávky co píšou a dával každý den. Nevím jak se pozná přebytek draslíku. Asi i zde udělám test na fosfor pro jistotu. Mockrát díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 12:41 Jarden Sk Re: Roger
Dobré si použil, ale ak dávaš KNO3 tak by som Profitom nehnojil kvôli draslíku-bude ho tam moc a radšej volil Tensococtail a MgSO4/ten máš/. V Tense máš aj vápnik tak ti trochu dvihne aj Ca. Fosfor môžeš Kh2PO4 a lebo EasyLife fosfo alebo...je tam mnoho možností ale zvyčajne krmivo sušené pre ryby na dodanie fosforu stačí.No a môžeš robiť aj častejšie výmeny vody, prihnojíš po výmene vody trochu viac a potom obdeň malé dávky, radšej nech je vo vode menej živín ako veľa-pri Lowtech rozhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 11:53 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
Aha, díky za vysvětlení, přihnojuji ještě KNO3 protože mám nízké NO3 :-) a sem tam jednou za uherák dávám profito easy live ale to jen občas a raději jen 1/3 dávky doporučené,
Edti: Použil jsem toto
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Asi to budu muset přidávat pokaždé co?
Jinak NO3 dodávám pomocí Sanytru
Netuším co obsahuje easy live profito ale bylo mi doporučeno, ovšem z obav ho dávám opravdu sporadicky a výjimečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 08:44 Jarden Sk Re: Roger
Ono by to na Low tech možno aj stačilo, ale keď meníš len 1/3 vody a rastlinná hmota sa zväčšuje a inak nehnojíš, tak sa tých 6,7 mg/l zriedi a rýchlo spotrebuje. Musel by si meniť viac a častejšie vodu.Ak si už prihnojil, tak si mohol aj stopové prvky-štandardné hnojivo aj s horčíkom a draslíkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 07:30 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
Myslel jsem si to, dle vodáren mám ve zdrojové vodě 27mg/l vápníku a 6,7mg/l hořčíku což je asi málo co? Netuším ideální hodnoty jaké by měli být. Včera jsem přidal hořčík tak uvidím zda to pomůže. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2020 07:18 Jarden Sk Re: Roger
Čau, potom čo som tu prečítal nádrží, je v Čechách veľa mäkkých vôd a obsah Mg sa pohybuje okolo 3-4mg/l čo je málo a keďže nemáš v info o nádrži uvedené hodnoty iba že je mäkká voda no no , tak vychádzam z toho že bude málo Mg a aj výmena iba 1/3 vody tomu nasvedčuje, raz sa ten horčík musel vyčerpať keď nehnojíš a svetlo sa uberať donekonečna nedá, tak za mňa je to málo Mg.Vystúpená žilnatina tomu tiež nasvedčuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:07 Muž Roger [1873] – Co chybí - pokud chybí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takto se mi v Kalimantan II projevuje pupečník a Siamensis. Přemýšlím zda je to znak nedostatku hořčíku? Tmavé žilky světlé kraje, alespoň mi to tak přijde, ale rád bych se ujistil zda je můj odhad správný, nebo mě to nemá u těchto kytek znepokojovat. Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 15:19 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Jarden Sk
Díky za radu!
Za ty rašelinové granulky děkuji, hned objednám, co jsem četl tak by mi to mohlo trochu pomoci snížit tvrdost.
Zatím bych to chtěl řešit bez různých testů, osobně mi to přijde jako drahá záležitost.
Co se světla týče, tak jsem ho upravil na 4 hodiny dopoledne, 4 hodiny odpoledne s 4 hodinovou pauzou.
Světlo plánuji ještě přidat, připadne mi to docela málo, co tam momentálně mám. Rostlinky s vyšší náročností začínají ztrácet pěknou zelenou barvu, co jsem to propočítal, tak intenzita světla je pod 0,25W/l.
Voda je zde u nás poměrně tvrdá, což by mohl mít i důvod na BO.
Snad se s tím nějakou poperu.. i tak díky za rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2020 14:25 Muž Mirek64 [68] Re: Oldramens
Zdravím,
pravděpodobně se jedná o rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis_tiger a to proužkování k ní patří.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=351