Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:17 Muž Xedos [9] – Tlamičky
Fotka k příspěvku Myslíte, že ty díry na listech májí na svědomí mé nenažrané tlamičky? :-(
Dávám jim okurek i tablety,pařez tam maj jak kráva velkej, ale po těch rostlinách stejně pořád šmejdí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:25 toni Re: deCORF.OBRAEN
dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 15:22 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: toni
skús prebehnúť toto vlákno rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 15:20 Žena toni [68] – SESSILIFLORA
Lidicky nevite proc hnedne Sessiliflora?..?....dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 09:43 Žena toni [68]
AHOJ....ja mam podobnej problem jako Losky tady kousek nahore...co to muze byt?...?..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:17 Muž Paul [2] - AsieRe: katterinecka
katterinecka napsala: substrát je i písek ;-) to že není zasazený nevadí, horší kdyby byly moc hluboko. Jestli se jí bude dařit tak si ten šlahoun najde cestu do písku sám

Ok díky ;) jo a za ten substrát sorry :-D to jsem nevěděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Paul
substrát je i písek ;-) to že není zasazený nevadí, horší kdyby byly moc hluboko. Jestli se jí bude dařit tak si ten šlahoun najde cestu do písku sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:37 Muž Paul [2] - Asie
Substrát nemám , mám písek 2-4 mm , jeden ten šlahoun není uplně zasazený jsou mu vydět kořeny, ale nemužu se tam dostat, musel bych je všechny vyndat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Paul
rozpad listů se může dít i bez ancíka, přesazování se hold valisneriím moc nelíbí. Hlavní je aby vyhnaly nové listy a ty nechal ancík na pokoji. Takže bych je nechala v klidu a uvidíš. Jestli se ancík pustí do nových listů tak je to špatný.
S tím sázením - místo odkud vyrůstají listy by nemělo být zahrabané v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:32 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
romant napsal: Tím že budeš více svítit, tím si třeba přivodíš jiný problémy. Ancíka ven, to je to správný řešení. :-)

Tak jo, přesvědčili jste mě. :-D a kdybych ho dal do svého menšího akva bez vzduchování a bez fitru tak tam by asi nepřežil co ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2012 21:29 R Muž romant [27987] Re: Paul
Tím že budeš více svítit, tím si třeba přivodíš jiný problémy. Ancíka ven, to je to správný řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:29 Muž Paul [2] - Asie
Ale zatím sem ho nechytil při činu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:28 Muž Paul [2] - AsieRe: katterinecka
katterinecka napsala: jestli je ta valisnerie nová, tak je možný, že se jí nedaří, nebo si zvyká na nové podmínky a ancík toho využil

Nová je, skusím víc svítit , a uvidim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Paul
jestli je ta valisnerie nová, tak je možný, že se jí nedaří, nebo si zvyká na nové podmínky a ancík toho využil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
vyhodit, jak jednou ochutná, už nepřestane. někdy likviduje tu a někdy jinou kytku, je to normální. kup místo něj otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:12 Muž Paul [2] - Asie
A co s tím ? Připadá mi divný že Echinodorus je v pohodě a že by šel jen na ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
je to ancík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:08 Muž Paul [2] - AsieRe: zervajs
zervajs napsal: u mně se jí nedařilo v měkké vodě, a chce to možná i víc světla, ancík si pochutnává... :-|

Vodu mám spíš tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:06 Muž Paul [2] - Asie
Myslíte že ancík ? To je ale mrcha :) a nemůže být špatně zasazená do dna ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Paul
U mně se jí nedařilo v měkké vodě, a chce to možná i víc světla. Ancík si pochutnává.. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2012 20:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Paul
ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2012 20:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Losky
rozsivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:42 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku ahoj, prosím vás nějak mi neroste vallisnerie je taková divná.. nevíte co s tim ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:48 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte, co je to s tou kytkou? Dole je krásně zelená, ale ten nejvyšší výhonek je celý hnědý a jakoby oblezlý hnědým mechem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2012 22:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kofejn
Taky jsem měl hnědovku zaruduchovanou. :) Koupil jsem 4ks. parmiček černopruhých a tři dny je nekrmil a hnědovka byla jako nová. potlesk Přeji mnoho zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:51 Muž kofejn [963] Re: zervajs
Jo jo, v příspěvku to píšu. Pár štětiček je právě a jen na microsoru, i ten kořen je zatím čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:44 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kofejn
Nějaký prevít. Ruducha či co? Že dostaly koupel v savu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:33 Muž kofejn [963] Re: romant
Ok, v neděli budu měnit vodu, tak budu stříhat. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:31 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ty postižený listy můžeš klidně ostříhat a nech jí v klidu přichycenou na tom kořenu na jednom místě. To, že je i prorostlá do dna nevadí, v liaporu se jí jistě líbí, když si tam proroste sama, tak to neřeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:28 Muž kofejn [963]
Jsem kretén tone, zapomněl jsem, že jsem jim dal minulý týden 5ti% savo lázeň na tři minuty. Takže byly venku z akvária. Dal jsem je zase na kořen, jak byly, a přichyceny jsou špendlíkama. Ta hnědovka na fotce byla mělce v liaporu zapřená kořenem, ale teď je na něm. Všecny tři se už držely kořínky kořenu.
Mám ty konce ostříhat, nebo vzít celý list, nebo to nechat být?
Rostliny byly pěstovány emerzně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kofejn
A nemáš ji zasazenou? Jako kořeny v substrátu? Hnědovkám se u mě v měkké vodě nedaří. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 21:13 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Je nějak fixovaná k podkladu? Ideál jsou kořeny, kameny ke kterým přiroste. Měsíc je na Hnědovku žádná doba na aklimatizaci, to jsou velmi pomalu rostoucí rostliny. Pokud se to co pozoruješ projevuje jenom na starších koncích listů a nový jsou v pohodě, tak bych jí vklidu nechal přelistovat na Tvoje podmínky. Hnědovky moc nemají rády přesouvání na jiný místo v akváriu a to i s tím podkladem, to se potom tváří, jako když jsou v akváriu nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:07 Muž kofejn [963] – Microsorum Windelov
Fotka k příspěvku Dobrý večer, mám problém s hnědovkami, asi jim zahnívají konce listů. Netušíte, co by jim mohlo scházet? Může to souviset s ruduchou? Tu mám jen na hnědovkách.
Voda 22-24°C, pH 6.3-6.5, voda měkká z lesa, CO2 ne, osvit 3h/3h pauza/4h, hnojivo jen v substátu (osmocote). Ostatním kytkám se relativně daří (echinodrus přelisťuje), nádrži je měsíc a další podrobnosti mám v profilu.
Lepší fotku asi neudělám, focení mi moc nejde a pořad se mi tam pletly zvědavé neonky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2012 09:09 Muž Yirka [9126] Re: SlavekB
Já bych řekl, že prvotní příčinou "odchodu" listů budou ti ancistrusi. Připadá mi, že listy (zejména mladé jim chutnají) jsou nejprve od nich vyhoblovány a pak odejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 07:52 Muž SlavekB [168] - Živorodky
právě že jsem sázel už v dubnu, takže mám obavy, že přepeřováním to už asi nebude. V prezentaci mám fotky i ostatních rostlin a nevede se jim celkově sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 06:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: SlavekB
Co je to "moc světlé listy"? Mladé jsou určitě světlejší než ty staré. Ten váš teprve "přepeřuje" pod vodu, ale moc se mu nevede...Nevím jak v Brně chodí echinodory...nebude to také trochu vodou? Světla jak to vypadá má dost. Výživy ale asi moc nemá...Není patrné kdy jste sázel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 00:54 Muž SlavekB [168] - Živorodky – světlé listy
Fotka k příspěvku Echinodorus grisebachii 'Bleherae' na fotce má moc světlé nové listy. Poradí někdo, co může být příčinou? To že staré jsou samá díra má na svědomí ancík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 21:05 gargamel Re: domik101
Chce to začít hnojit. Moc rostlin a málo ryb. Takže klasika hnojivo s obsahem Mg, N, P, K + mikro. Výměny vody evidentně nedodávají dostatek živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 20:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: usine
tohe všechno vím, takže na vině bude NH4. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 20:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: domik101
je to řasa, teda až na tu poslední fotku, to bych viděl na nějaké mechanické poškození
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 18:12 Muž domik101 [17] - Živorodky
Pomůže mi někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2012 17:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
a) nově založené akva - příčina NH4, až se akva usadí, řasa zmizí
Pokud se akvárium zanedbá a přestávají fungovat procesy nitrifikace dostanete se do stavu jako za a) Ne vždy je ale rada s posílením světla špatná. Protože pojem slabé osvětlení je dost zavádějící a někteří opravdu svítí velmi slabě a třeba jen 4 hodiny. S extrémy jak silného tak slabého osvětlení se to už musí umět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:26 Muž grunda [1781] - Cichlidy
vtip je v tom, že při slabém osvětlení, se téměř nikdy nedostanu na nízkou hladinu CO2, moc PO4 v tomo případě nevadí, protože samo o sobě řasy nespustí - musí být v kombinaci se silným světlem. Takže pak už zbývá jen NH4 - špatně rostoucí a rozpadající se kytky. Neberte to nijak špatně, já se prostě snažím dopátrat důvodu - proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2012 14:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Sám jste napsal za jakých podmínek se tvoří hnědá řasa a to i při slabém osvětlení. Tvrdit proto že se dělá jen v případě silného světla je jen polovina pravdy. Ne každý se o akvárium stará a těch co takhle dopadly že mají pokryté špatně rostoucí (většinou nevhodné)rostliny bordelem a hnědou řasou je poměrně dost. Nemám rád jednobarevné názory, protože nic není bílé, nebo černé a to zvláště pokud se jedná o vodu. Pokud jde o nové informace jsem k nim velmi opatrný, protože už jsem zažil spousty nepravd a to i od renomovaných odborníků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: usine
právě proto že vážím slova jsem napsal co jsem napsal, všude kromě českého fóra se radí:
a) nově založené akva - příčina NH4, až se akva usadí, řasa zmizí
b) starší akvárium - příčina nerovnováha CO2(málo), PO4(moc), světlo(moc)

jen u nás je to z nedostatku světla. pokud máte jiné info, podložené důkazy, tak se rád přiučím. Neupírám Vám zásluhy zasloužilého akvaristy(Váš článek o echináčích je parádní), ale já potřebuju info, které je na něčem podložené, jinak je to jen plácání do větru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Jsem rád že jsme se konečně pochopili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.09.2012 11:49 gargamel Re: usine
Já vím, jak to myslíte, ale tím, jak to tady prezentujete to z vašeho textu vyplývá.
Bylo to mířené spíše na ostatní "místní rádce". Občas tady ty vlákna procházím a když někdo napíše, že mu roste hnědá řasa, okamžitě se začne řešit jaké použil zářivky, že musí dát reflektory apod. Řešit ale výskyt řas přidáním světla bývá většinou špatné řešení. Když není člověk schopen ukočírovat akvárium se slabým osvětlením, se silným nebude mít šanci už vůbec. Ano, hnědé řasy mají tendenci růst při slabším světle a zelené při silnějším, ale vždy pouze v případě, že:
1) se nedaří rostlinám
2) je binec v akváriu
Řešit se to má důkladným vyčistěním akvária, pravidelnou údržbou a volbou vhodných rostlin případně přesazením těch na světlo náročných pod zdroj světla. V počáteční fázi určitě ne výměnou zářivek, přidáním reflektorů apod. Přidávat světlo můžeme teprve když je situace pod kontrolou.
Mně akvárium momentálně krásně funguje pod osvětlením 0,1 W/l v T8 z toho důvodu, že provádím pravidelné týdenní výměny vody, v akváriu jsem použil na světlo nenáročné rostliny (echinodorus, ceratopteris, kryptokoryny, hygrophily, eleocharis (tráva)) a vhodně jsem je rozmístil - pod zářivku jsem dal eustralis sp., bacopu a na druhou stranu akvária daleko od zářivky ty nejméně náročné. Na tomto příkladu jde vidět, že radit při problému s řasami přidat světlo je špatné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2012 11:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Bohužel si mě z někým pletete. Já nejsem z těch kteří radí přidávat světlo. Vždy jsem měl osvětlení pod 0,3w tak vím o čem je řeč. Slabé osvětlení neznamená automaticky řasy, to jsem nikdy nenapsal. To samé platí i naopak. Vše je to o podmínkách v akváriu, zvolených rostlinách a údržbě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:04 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku a ještě jedno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:04 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku ještě foto
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=4351